Uwagi do forum

Czy forum trzeba rozbudować? Jakie wrzucić kategorie, tematykę? Coś wygląda lub działa nie tak jak powinno?
grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Uwagi do forum

Post autor: grassownik » 29-06-2016 10:48

"mam w du.ie to jakie kto ma poczucie humoru,estetyki etc.
to jest forum i jego celem jest różnienie się.

czy mi nie uwłacza promowanie non stop o Jezusie Chrystusie pod którego sztandarem mordowano hurtowo innowierców ?
uwłacza.czy wymagam by ktoś to cenzurował ? nie.

Admin sam przyznał,że wcześniej nie ingerował,teraz owszem.

a przecież nie da się Admina podejrzewać o poglądy liberalne,laickie czy antyklerykalne.
ani nie da się podejrzewać Admina o poglądy nieprawicowe.

to on ustala zasady gry.szkoda,że one się w zależności od warunków zmieniają.

chyba,że nagle uznał,że chce by jego forum to była oaza spokoju,wszak dyskurs polityczny w Polsce jest mdły a adwersarze oszczędzają sobie złośliwości ;-)

fajnie,dobiłem do 3505 postów.
spory materiał by mnie minister zero,vice nijaki ukarali :-) a może nawet rozstrzelali."
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 10:48 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Uwagi do forum

Post autor: stachu » 29-06-2016 11:02

"nawet jeżeli ginęli innowiercy to już to nie była nauka Chrystusa, to było odejście od Jego nauki, ale często była to też obrona chrześcijan przed islamem ...
jesteś historykiem, więc powinieneś wiedzieć o tym!"
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 11:02 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Uwagi do forum

Post autor: grassownik » 29-06-2016 11:17

"w tym rzecz,że to moje uczucia i moja estetyka i może mnie krzyż jako symbol pod którym śmierć zbierała takie żniwo po prostu obraża ?

czy wszyscy muszą dostosowywać się do moich odczuć,uczuć etc ? nie wydaje mnie się,stąd ja nie widzę nic złego w tym,że innym nie odpowiada moje poczucie humoru i estetyki.
zdaje się nawet,że to naturalne.

tylko cenzura dotyka mnie.

tyle,że ja rozumiem iż poglądom Admina do stachowych bliżej niz do moich.tylko dlaczego cenzurować ? zimny lech wszedł do obiegu i będzie z krwawą wielokrotnie funkcjonował.zwłaszcza,że z drugiej strony ktoś nazywa tego kiepa najlepszym prezydentem ever :lol:"
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 11:17 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Uwagi do forum

Post autor: A1313 » 29-06-2016 12:30

"Jezeli nawet byl najlepszy z calego tego talatajstwa ,i z bolem serca jestem w stanie sie z tym zgodzic.to w cale nie oznacza ze byl dobry .ot mialkosc naszej polityki."
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 12:30 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Uwagi do forum

Post autor: stachu » 29-06-2016 12:48

"grassowniku, używanie słów określających ś.p. prezydenta i jego małżonkę takimi przezwiskami pokazuje Twoją postawę smarkacza wyzywającego się z kolegami na podwórku.

Nie bądź smarkaczem tylko człowiekiem na poziomie z którym można kulturalnie porozmawiać nawet mając inne zdanie!

Tyle w temacie!"
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 12:48 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Uwagi do forum

Post autor: alek » 29-06-2016 15:29

"
andriu81 pisze:O masakra,jakie cytaty!
Nie zastanawia Was skąd się to wszystko bierze? Poseł PIS-u Tarczyński pisze do byłego Prezydenta RP "Bolek mówi przez media do posła na sejm RP, że "wyrwie mnie z korzeniami". Zapraszam Cię na solo bydlaku!", inna radna PIS-u po wystąpieniu posłanki Pomaski zamieszcza na facebook-u wpis ""Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso". Gdzie te nauki Kościoła i gdzie ten "nadstawiony drugi policzek"? Zamiast łączyć jeszcze gorzej dzielą i radykalizują społeczeństwo. Można się nie zgadzać z przeciwnikami politycznymi , ale po co używać takich słów? Jak na razie w Poznaniu zostali wygwizdani i Wałęsa i Duda , ale kiedyś może się to skończyć dużo gorzej ."
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 15:29 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Uwagi do forum

Post autor: grassownik » 29-06-2016 15:32

"rzecz w tym,że mam kompletnie daleko to za kogo masz mnie ty i większość forumowiczów.na niektórych owszem może mi zależeć,ale też nie przesadzajmy.
wątpię by ktokolwiek dojrzały i dorosły też przejmował się zdaniem anonimowych forumowiczów.

dlatego będę używał określeń,które mi odpowiadają a niekoniecznie będą tobie czy komuś innemu.

o wrzucę na przykład znany wiersz znanego poety.do refleksji.


Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu
po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę

idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch

ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo

bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy


a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych

niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
a kornik napisze twój uładzony życiorys

i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie

strzeż się jednak dumy niepotrzebnej
oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz
powtarzaj: zostałem powołany - czyż nie było lepszych

strzeż się oschłości serca kochaj źródło zaranne
ptaka o nieznanym imieniu dąb zimowy
światło na murze splendor nieba
one nie potrzebują twego ciepłego oddechu
są po to aby mówić: nikt cię nie pocieszy

czuwaj - kiedy światło na górach daje znak - wstań i idź
dopóki krew obraca w piersi twoją ciemną gwiazdę

powtarzaj stare zaklęcia ludzkości bajki i legendy
bo tak zdobędziesz dobro którego nie zdobędziesz
powtarzaj wielkie słowa powtarzaj je z uporem
jak ci co szli przez pustynię i ginęli w piasku

a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku

idź bo tylko tak będziesz przyjęty do grona zimnych czaszek
do grona twoich przodków: Gilgamesza Hektora Rolanda
obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów

Bądź wierny Idź

Herbert Zbigniew

Przesłanie Pana Cogito"
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 15:32 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Uwagi do forum

Post autor: grassownik » 29-06-2016 15:52

"wydaje się zresztą,że europa doszła do tego,że ludzie potrafią się różnić.
że nie ma żadnych świętości i autorytetów a osoby publiczne narażone są na takie ryzyko,że tak jak jedni sekciarsko wielbią inni sekciarsko nienawidzą.

natomiast ta tendencja by cenzurować takie wpisy,takie opinie przypomina mi wyznawców islamu cenzurujących duńskie gazety gdy znalazła się tam karykatura ich Proroka.
stąd zgadzam się,że największym zagrożeniem dziś dla europy jest wracający skrajny nacjonalizm oraz nazizm islamski.
te dwie grupy generalnie tak samo nienawidzą wszystkich innych.

stąd dziwi niekonsekwencja Admina,jedne rzeczy kasował,inne nie.

jeszcze jakby to było naprawdę coś złego ten zimny lech :-)

dużo bardziej obelżywe jest pisanie o tym kiepie,że mógł być kimś znaczącym w historii naszego kraju.
a jednak takich kłamliwych wpisów nikt nie cenzuruje,ba nikt się tego nawet nie domaga."
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 15:52 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Uwagi do forum

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 29-06-2016 16:36

"grassowniku narzucasz innym swoj sposób myślenia, jak stachu tak robił to mu to zarzucales. Pamiętasz?"
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 16:36 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Uwagi do forum

Post autor: grassownik » 29-06-2016 16:51

"i co Tobie narzuciłem ? cenzurowałem Twoje wpisy nie będące po mojej myśli ?
a stachowi co uczyniłem,nawróciłem ?

jakie ma,poza Adminem,jakikolwiek user by narzucić komukolwiek swoją wolę i swoje poglądy ?

stachowi mało co zarzucałem bo debilizmów jego autorstwa najczęściej po prostu nie czytam.

nie podoba mi się to co pisze,uważam,że robi to nachalnie ale nigdzie nie domagałem się by cenzurowano jego wpisy.
bardziej wymagałem by nie zwracano na niego uwagi.

dlatego może nim wytoczysz kolejne armaty może poczytaj ze zrozumieniem.tyle.

tak naprawdę interesuje mnie opinia Admina.czy to pewnikiem rozsądne cenzurować takie wpisy.

nie piszę zresztą na tym forum dla swoich adwersarzy a dla ludzi,którzy mają podobne poglądy do mnie i w związku z płynącymi od nich słowami wsparcia :lol:"
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 16:51 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Uwagi do forum

Post autor: admin » 30-06-2016 01:30

"@alek
Czy wszystko zaczęło się od PiSu? Wcześniej było "bydło", było "dorzynanie" i cały Palikot ze swoją estetyką. Teraz oczywiście jest jeszcze gorzej, ale nie zaczęło się nagle pół roku temu.
Tarczyński to pajac, zresztą chyba sam PiS się już nim zajął. Poznań to niestety kolejna żenada, jeszcze trochę i będzie buczenie w Tarnobrzegu przy złożeniu kwiatów na cmentarzu wojennym, pod Bartoszem, czy na procesji Bożego Ciała. A może do nas to nie dojdzie? Znalazło by się parę osób, które byłbym gotów wybuczeć, ale na pewno nie w takich okolicznościach.

Ale obecnie dzielenie to chyba już nie tylko polska specjalność. Jak pogodzić pół Brytyjczyków z drugą połówką, które zupełnie odmiennie widzą swoją przyszłość?
W niedawnych wyborach prezydenta Austrii konkurował w drugiej turze zielony z narodowcem i znów między tak dalekimi skrajnościami rozstrzygnęło raptem 30 tys. głosów. Czy u nas za 4 lata zmierzy się w drugiej turze Grodzka z Kowalskim? Wątpię i mam nadzieję, że nie.

Umiar jest passe. Widać to we Francji, w USA, coraz częściej i w Niemczech. Kończą się czasy rządów socjaldemokratów z chadekami, którzy właściwie niewiele się od siebie różnili.


@grassownik
Jak wspomniałem - reagowałem po zgłoszeniach, wcześniej ich nie było. Zdarza się że dostaję pisma z kancelarii prawnych, czy od różnych firm, z żądaniem usunięcia wybranych wpisów i groźbami. I usuwam. W momencie jak usunę, to problem przeważnie "znika", bo jeszcze nikt nie drążył tematu dalej, chociaż tym straszyli. Szukanie sprawcy zdarzało się do tej pory wyłącznie w ogłoszeniach.
Gdybym po otrzymaniu informacji wpisu nie usunął, to problem ma nie tylko piszący, ale i ja, bo wówczas wiem o treściach i mimo to je publikuję. Mało mam problemów na głowie? Przecież można kogoś zmasakrować, czy obrazić w kulturalny i finezyjny sposób, czasem nawet się taki nie połapie że jest obrażany... To po co tak łordynarnie i ryzykownie? ;-)

grassownik pisze:tylko dlaczego cenzurować ? zimny lech wszedł do obiegu i będzie z krwawą wielokrotnie funkcjonował.
Analizując "zimnego lecha" i "krwawą mery", odbieram to nie jako krytykę, czy drwiny z osoby po jej śmierci, ale z samego faktu i okoliczności ich śmierci. Czym innym jest zatem "andrzej dupa" czy "kurdupel" (chociaż błyskotliwe to to nie jest), a czym innym "krwawa mery". O ile jednak na kurdupla pewnie nie ma paragrafu, o tyle na Andrzeja pewnie by się znalazł.
Zgodzimy się pewnie jednak, że jakiegoś rodzaju drwiną jest także określenie "polegli" stosowane wobec ofiar katastrofy lotniczej.
grassownik pisze:tyle,że ja rozumiem iż poglądom Admina do stachowych bliżej niz do moich
Nie jestem pewien. Też chyba wcześniej wspominałem, że często dochodzimy do podobnych wniosków czy postaw, czerpiąc z odmiennych źródeł i motywacji. Jeśli nawet ze Stachem możemy czerpać z podobnych źródeł, to dochodzimy często do odmiennych wniosków i postaw.
grassownik pisze:a przecież nie da się Admina podejrzewać o poglądy liberalne,laickie czy antyklerykalne.
ani nie da się podejrzewać Admina o poglądy nieprawicowe.
Jestem klasycznym liberałem, nawet skrajnym! Minimum państwa, maksimum wolności jednostki i wolnego rynku.
Tekst o poglądach prawicowych wymaga uzupełnienia. Mam poglądy prawicowe, ale w przeciwieństwie np. do PiSu, który jest partią konserwatywną i pobożną, ale ze względu na swój socjalizm z całą pewnością lewicową."
Ostatnio zmieniony 30-06-2016 01:30 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Uwagi do forum

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 30-06-2016 10:11

"Nie tłumacz się grassowniku, po prostu więcej kultury i szacunku do ludzi."

ODPOWIEDZ