Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Czy forum trzeba rozbudować? Jakie wrzucić kategorie, tematykę? Coś wygląda lub działa nie tak jak powinno?
sonne85
Posty: 24
Rejestracja: 02-08-2005 13:50

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: sonne85 » 15-09-2005 01:38

"Błądzić jest rzeczą ludzką...."
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 01:38 przez sonne85, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonymous

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: Anonymous » 15-09-2005 04:35

"dyslektycy... hehe, ale sobie chorobę wymyslili, a dla nie to zwyczajny debilizm, nic wiecej... kochani dyslektycy, jak sie w głupich literkach mylicie, to jaką ja mam pewnosc ze gdy siądziecie za stery koparki, albo chociażby kierownicy samochodu podobnych błedów nie popełnicie? to ja za wasze zasrane dyslektostwo mam zycie narazac? ok, skoro uwazacie ze jestescie chorzy, to zrezygnujcie z innych do tej pory przysługujących wam praw, odpusccie sobie studia, bo po co wam skoro chorzy tacy, odpusccie prawko, bo mozecie zaszkodzic innym, wogóle sie połóżcie i czekajcie na śmierc, moze ona was uwolni od waszego debilstwa, tacy jak wy za moich czasów powtarzali rok, albo kilka z rzedu, bo cóz to za magiser, albo technik nawet co ojczystego jezyka nie zna???? śmierdzi mi to na odległóść, jest to coś na podobieństwo : "pomroczności jasnej" jesli ktos nie wie o co chodzi niech przestudiuje nieco nie tak dawną historię, a temat dotyczy syna lecha wałęsy, to ze błędy się popełnia to normalna rzecz, ale zeby zganiac to na dyslektyzm????? to moga zrobic tylko debile nie umiejący przyznac sie do tychze własnie błędów.... pozdrawiam wszystkich którzy błądzą, umiejących przyznać się do błędu własnie... debili czyli tzw dyslektyków nie pozdrawiam..."
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 04:35 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

jojo
Posty: 238
Rejestracja: 03-05-2004 20:00

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: jojo » 15-09-2005 10:34

"Wiecie co moglbym sie z wami klucic ale to nie ma sensu, rozmowy na forum tak naprawde nie wiele daja.
dlatego wszystkie chetne osoby ktore uwazaja mnie za NIEINTELIGENTNEGO WTURNEGOANALFABETE zapraszam w piatek 16 wrzesnia na godzine 16.00 do siedziby Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ktora znajduje sie w TBG przy ulicy Kościuszki 30 pok. 10. (budynek Internatu L.O.) gdzie beda mogly powiedziec mi to wprost.
zobaczymy czy wasza odwaga w obrazaniu ludzi na forum przelozy sie na rzeczywistosc"
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 10:34 przez jojo, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonymous

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: Anonymous » 15-09-2005 11:20

"Nie lepiej zorganizować spoykanie na stadionie Siarki ??
Bedziesz miał wtedy pewność ze wszycy co przyjdą to się pomieszczą."
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 11:20 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

misty
Posty: 148
Rejestracja: 03-09-2004 04:15

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: misty » 15-09-2005 11:28

"Gościu,rece opadają i brak slów na takich pojeb......jak ty !!!nie dośc,ze jestes tepy to jeszcze zacofany i nietolerancyjny..... a to spotkanie na stadiodnie,hehe jak jesteś kibolem to wiele tłumaczy ..... hehehe
pozdrawiam dyslektyków, nie debili= gość!"
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 11:28 przez misty, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonymous

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: Anonymous » 15-09-2005 11:51

"Widzę,że niektórzy poczuli się bardzo urażeni tym,że zwróciłam uwagę na "pseudodysleksję" i "pseudodysortografię".Osobiście nienawidzę jak ktoś skalpuje nasz język polski i chciałam tylko wiedzieć,czy innych też to denerwuje.Nie miałam na celu wywoływania żadnych niepotrzebnych kłótni."
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 11:51 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

zuziaczek
Posty: 18
Rejestracja: 27-11-2004 16:17

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: zuziaczek » 15-09-2005 12:00

"Widzę,że niektórzy poczuli się bardzo urażeni tym,że zwróciłam uwagę na kwestię dosyć istotną według mnie,jaką jest niepoprawne używanie j.polskiego.Mnie osobiście bardzo denerwuje jak ktoś skalpuje nasz język i nie stara się tego zmienić.Nie chcialam wszczynać żadnych niepotrzebnych kłótni."
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 12:00 przez zuziaczek, łącznie zmieniany 1 raz.

misty
Posty: 148
Rejestracja: 03-09-2004 04:15

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: misty » 15-09-2005 12:08

"Temat dyslekcji był juz kiedyś dośc burzliwie poruszany,bynajmiej wtedy teksty typu "pseudodysleksja" i "pseudodysortografia" raziły nie tylko mnie...
jesli Cie ten problem nie dostyczy nie wypowiadaj sie tak jasno,bo nie wiesz o czym mówisz,a jeśli Cie razi ..nie czytaj..."
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 12:08 przez misty, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzesko
Posty: 2727
Rejestracja: 22-04-2005 14:13

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: Grzesko » 15-09-2005 12:18

"Jestem dyslektykiem i staram się pisać poprawnie. Czy jestem misty "głupi" jak mnie tu parę osób nazwało. Znasz mnie więc powiedz sama. Dyslektykiem był na przykład Winston Churchil, czy on też był "głupi".
Zastanówcie się co piszecie. Sami takimi postami kaleczycie język polski.
Oprócz dyskleksji wyróżaniamy jeszcze dysortografię, dysgrafię i dyskalkulję. Dobrze, że zwracie uwagę na szerzące się zjawisko "kupowania" zaświadczeń, bo dziecko zrobiło o dwa błedy niż normalnie."
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 12:18 przez Grzesko, łącznie zmieniany 1 raz.

dominick
Posty: 591
Rejestracja: 25-07-2004 23:56

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: dominick » 15-09-2005 12:23

"Ta "dyslekcja" to chyba choroba ostatnich lat i wysyp jej nastapił od niedawna. Gdy chodziłem ja do szkoły nie słyszało się o takich przypadłościach. Więc widać na przykładzie że następuje powolne zacofanie w tej dziedzinie. To straszne."
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 12:23 przez dominick, łącznie zmieniany 1 raz.

AvalancheX
Posty: 555
Rejestracja: 04-05-2005 02:21

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: AvalancheX » 15-09-2005 12:55

"[quote:d06fffe9f4="misty"]Temat dyslekcji był juz kiedyś dośc burzliwie poruszany,bynajmiej wtedy teksty typu "pseudodysleksja" i "pseudodysortografia" raziły nie tylko mnie...
jesli Cie ten problem nie dostyczy nie wypowiadaj sie tak jasno,bo nie wiesz o czym mówisz,a jeśli Cie razi ..nie czytaj...[/quote:d06fffe9f4]

A ciebie Misty dotyczy ??
Gdzie ktoś napisał ze dyslektycy są głupi bo nie widze ??

Jedno:
Dysleksja to choroba, ale sam spotkałem sie z masowym załatwianiem zaswiadczeń przed maturą i sama też zapewne się z tym spotkałas.

Drógie:
Większośc błedów spowodowana jest lenistwem a czasem wydaje mi sie za nawet awersja do klawisza Alt na klawiaturze.

Trzecie:
Zuziaczkowi nie chodziło zapewne o jakies literówki przy szybkim pisaniu czy kilka głupich ortografów które zdarzają się każdemu, tylko o permanentne mordowanie języka.
Napisałęm wczesniej jaka jest róznica między inteligentnym robiącym błedy a inteligentnym inaczej, i chyba nie przeczytałas tego dokładnie.
Inteligentny posłucha jak sie mu powie ze zrobił bład a głupol bedzie szedł w zaparte i bił niepotrzebnie piane.

Czwarte:
Większośc ludzi robi błedy ale od czego jest edycja postów to chyba nie takie trudne ??"
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 12:55 przez AvalancheX, łącznie zmieniany 1 raz.

sonne85
Posty: 24
Rejestracja: 02-08-2005 13:50

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: sonne85 » 15-09-2005 12:58

"Ok, niech Ci bedzie ze dyslekcja to choroba! I co z tego? Mamy ze spokojem tolerować błedy dyslektyków? Zapominasz o tym, że dysleksje da sie leczyc! Wystarcza dobre checi! Sa odpowiednie cwiczenia, odpowiednie poradnie, wiec nie ma co sie użalać nad dyslektykami tylko wysłać ich do specjalistów, niech sie lecza!!! Bo teraz wydaje mi się, że wszyscy nagle choruja na dyslekcje, ale ile osob ma zaświadczenie lekarskie o tym? Wiekszosci osób jest tak po prostu wygodnie, najłatwiej zgonić na dyslekcje i nie martwić sie ortografia...."
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 12:58 przez sonne85, łącznie zmieniany 1 raz.

ibka
Posty: 3349
Rejestracja: 15-05-2004 21:20

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: ibka » 15-09-2005 12:58

"ci, co twierdzą, że dyslektycy to idioci, chyba mowia o sobie! dlatego moze warto wyjasnic pojecie dyslektyk! jest to osoba, ktora np popelnia bledy ortograficzne, mylą się im cyferki, kierunki geograficzne. ale nie sa to ludzie glupi! mnie tylko raza niektore bledy jakie popelniaja, bo niektorzy z czystego lenistwa, nie chca sie leczyc. nie wiem dlaczego w temacie jest "do pana prezesa..."?!?!? tutaj połowa robi błędy. poza tym nie wiem co ma prezesostwo do dyslekcji?!?! :/ to, ze Jojo robi bledy (czasem rażące) ale nic mu na umysle nei brakuje! :) jest inteligentny, ma dobre pomysly i dobrze prowadzi task, jest przystojny ... :D hehe! i ja osobiscie wolalabym byc dyslektykiem, niz takim "Gościem" jak niektorzy tu ... :/"
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 12:58 przez ibka, łącznie zmieniany 1 raz.

Olis
Posty: 102
Rejestracja: 20-08-2005 18:39

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: Olis » 15-09-2005 13:05

"[quote:8750945a97]
to, ze Jojo robi bledy (czasem rażące) ale nic mu na umysle nei brakuje! jest inteligentny, ma dobre pomysly i dobrze prowadzi task, jest przystojny ...
[/quote:8750945a97]
Hmmm..."
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 13:05 przez Olis, łącznie zmieniany 1 raz.

sonne85
Posty: 24
Rejestracja: 02-08-2005 13:50

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: sonne85 » 15-09-2005 13:06

"Jako prezes stowarzyszenia kulturalnego powinien świecić przykładem, a nie tylko czarować Cie wdziekiem (o ile go wogole ma? nie wiem, nie chce wiedziec!)"
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 13:06 przez sonne85, łącznie zmieniany 1 raz.

AvalancheX
Posty: 555
Rejestracja: 04-05-2005 02:21

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: AvalancheX » 15-09-2005 13:11

"Ja wiem ze nie ma :) Ibko ??"
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 13:11 przez AvalancheX, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonymous

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: Anonymous » 15-09-2005 13:21

"Chyba wolałabym być brzydsza i głupsza i wolałabym mieć gorsze pomysły i nie prowadzić tasku:):):) A tak na poważnie to korzystanie ze słownika to żaden wstyd.Ja sama często do Niego zaglądam:)"
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 13:21 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

dreiven1
Posty: 816
Rejestracja: 26-06-2005 19:28

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: dreiven1 » 15-09-2005 13:42

"Czytam te wasze posty i postanowilem zabrac glos bo to mnie troche tez dotyczy bo jestem sam dyslektykiem. To tak po 1 dysleksji (choroby) nie da sie w 100% wyleczyc da sie zmiejszyc rozmiary tej "choroby" przez miedzy innymi nauke zasad ortografii, czytanie ksiazek poprostu nauke i tez jak tu ktos napisal przez chodzenie do poradni. Ale to ostatnie w TBGu i nie tylko w TBGu jest moim zdaneim farsa bo ja tam chodzilem rok i po tym roku powiedzialem sobie ze tam nigdy nie pojde po 1 placilem okolo 40-50 sl za 45 min siedzenia tam bo albo babka kazala mi przepisac tekst na kompie z kartki i wychodzila sobie do innego pokoju albo byly jakies inne glupie ćwiczenia wiec to nie jest "leczenie". Druga kwestia jest fakt ze polowa osob wypowiadajacych na tym forum nie wie co to tak naprawde jest dysleksja cos tam slyszalo ale do konca nie wie o co tu chodzi. Kolejna kwestia jest to ze czlowieka majacego dysleksje nie mozna krytykowac za to i byc w przkonaniu jesli on jest dyslektykiem to na bank jest gorszy mniej umie i tego typu stwierdzenia bo taki czowiek moze znac kazda zasade pisowni wiedziec jak sie kazde slowo pisze ale nie potrafi tego zastosowac. Cos mi sie wydaje ze duzo ludzi wraca do przedszkola lub szkoly podstawowje gdzie bylo to przez innych wysmiewane i krytykowane i traktowane jak by to bylo cos strasznego ale tak naprawde polowa ludzi "dzieci" nie wiedziala co to jest na czym to polega. Za wszelkie bledy przepraszam mam nadzieje ze duzo ich nie narobilem."
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 13:42 przez dreiven1, łącznie zmieniany 1 raz.

ANIELICATA
Posty: 78
Rejestracja: 24-04-2005 20:51

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: ANIELICATA » 15-09-2005 18:57

"ludzie zastanówcie sie co piszecie... gdzie tolerancja? przylanczam sie do osob, które mowią ze dyslektysm nie ma nic wspolnego z glupotą jednostki. a lenistwo to nie dyslekcja..(zauwazylam ze wiele osob utozsamia te dwie rzeczy). Owszem jest sporo osob które kupily sobie dysleksje (zwlaszcza przed maturami) i przez takich jak oni dyslekcja wydaje sie byc urojoną choroba. (ale tak nie jest). Przeczytajcie caly ten watek i zastanowcie sie nad tym.
Niestety mam wrazenie ze tutaj komus bardzo zalezy by oczernic Jojo (prezesa TASK). powiem Wam tylko tyle, ze to co On zrobil w przeciagu kilku tygodni my nie zalatwilismy w ciagu miesiecy!! Ma dobre pomysly i aktulanie jest czowiekeim któremu chyba najbardziej zalezy na tym by Festiwal Filmów Niezaleznych się odbył. Jest stanowczy i myśle że jest dobrym człowiekiem na swoim miejscu... nie widze lepszego kandydata na prezesa!"
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 18:57 przez ANIELICATA, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaroszewicz
Posty: 544
Rejestracja: 08-10-2004 15:51

Do pana PREZESA STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO

Post autor: Jaroszewicz » 15-09-2005 19:08

"Krótko, zwięźle i na temat - dysortografia, dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia (przez krótkie "i" ) - dolegliwości polegające na odpowiednio: popełnianiu błędów ortograficznych (niezależnie od stanu wiedzy na ten temat - raz pisze się dobrze raz źle), przekręcaniu wyrazów (odwracanie np. "b" na "d"), nieczytelne i nierówne trudne do odczytania pismo, problemy z cyframi, zapamiętywaniem ich. Aby uzyskać zaświadczenie o stwierdzeniu takiej dolegliwości idziemy do Poradni Psychologiczno Pedagogicznej i tam robią nam badania gdzie świstek odpowiedni uzyskamy.
Bez takiego świstka jesteśmy tylko leniami którym nie chce się czytać, sprawdzić tekstu w Wordzie, mamy głęboko kulturę i odczucia estetyczne innych użytkowników.
Miało być krótko... nie wyszło.
P.S. Nikt nie jest nieomylny ale trzeba mieć też jaja żeby do błędu się przyznać. Przestańcie jechać jedno po drugim tylko zacznijcie od siebie. No chyba że jesteście tak narcystyczni że uważacie się za nieskazitelnych. Wtedy radzę sie zaorać :wink:"
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 19:08 przez Jaroszewicz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ