Usuwka wątku

Czy forum trzeba rozbudować? Jakie wrzucić kategorie, tematykę? Coś wygląda lub działa nie tak jak powinno?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Usuwka wątku

Post autor: admin » 30-12-2017 23:54

"Pozwalam na wiele, ale unikamy wpisów na temat spraw prywatnych i pozamerytorycznych wpisów politycznych.
Co kogo interesują sprawy obyczajowe sprzed kilku lat, nawet jeśli prawdziwe?
O współczesnych kochankach też nie będzie. O próbach demaskowania użytkowników (zwykle nieudolnych próbach) już pisałem. Unikamy.

Wątek o "obłudniku" usunięty, dzięki za wcześniejszą reakcję olekko.

Swoją drogą jeśli tak było i kogo by nie dotyczyło, to szacun! Serio. To żadna sztuka zostawić rodzinę, ale wrócić do niej, przyznać się do błędu, już tak.

Uwaga też do innych wątków - idą wybory, będzie gorąco, mimo to proszę nie obrażać współtarnobrzeżan, nie pisać nazwisk małą literą, nie stawiać zarzutów bez pokrycia itd.
Kto chce może mieć swoje problemy z prokuratorami i śledztwami, ale ja nie chcę. Chyba doświadczenie z wytropieniem autora wpisu i publicznym przepraszaniem proboszcza na NW24 niektórych nic nie nauczyło.

Czy nie można kogoś zjechać subtelniej, albo w taki sposób żeby wszyscy wiedzieli o kogo chodzi, a by tego nazwiskiem wprost nie napisać? ;-)"
Ostatnio zmieniony 30-12-2017 23:54 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Usuwka wątku

Post autor: dino » 31-12-2017 00:15

"Szanowny Adminie,

jak czegoś nie widać nie znaczy, że to nie istnieje

jak usunąłeś wątek o (p)rezydencie nie znaczy, że wydarzenia, których był bohaterem nie miały miejsca, gdyż niestety MIAŁY MIEJSCE.

Nie wiem dlaczego M. znalazła się miedzy ówczesnym naczelnikiem a jego żoną, lecz wszyscy wiedzą, że naczelnik spędzał dużo czasu u M w pracy - widocznie nie był zbyt obłożony obowiązkami przez Janka.

Jego najnowszy wpis na fbook to hipokryzja do kwadratu i to ten wpis spowodował reakcję."
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 00:15 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Usuwka wątku

Post autor: admin » 31-12-2017 00:25

"Forum nie jest od pilnowania wierności małżeńskiej.
A na fb - wiadomo że pisze się wobec innych dobre rzeczy.
Nie idźmy tą drogą, bo nie zaprowadzi w dobre miejsca."
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 00:25 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Usuwka wątku

Post autor: iv » 31-12-2017 01:27

"
Admin pisze: Swoją drogą jeśli tak było i kogo by nie dotyczyło, to szacun! Serio. To żadna sztuka zostawić rodzinę, ale wrócić do niej, przyznać się do błędu, już tak.
Nieprawda. "Szacun, serio" - to może być dla osoby, która mimo słusznego poczucia krzywdy, w imię dobra rodziny daje komuś drugą szansę i ma siłę przebaczyć. Porzucenie żony z dziećmi, wyprowadzka do kochanki, a potem sorry, nie udało się i powrót do żony - nie zasługuje na szacunek. Po prostu.

Każdy konkretny przypadek, ten też, to czyjaś prywatna sprawa.
Abstrahując więc od tej sytuacji, dziwi mnie i w sumie oburza, że w kimś takie działania mogą budzić szacunek! W życiu spotkałam kilka osób pokrzywdzonych przez takich "zakochanych" (zarówno żon/mężów wybaczających, niewybaczających, jak i dwie oszukane "te trzecie"). Zwykle nie wchodziliśmy zbyt głęboko w temat, ale wywnioskowałam, że "przepraszam, za grzechy, więcej nie będę, już jest ok, prawda?" nie powoduje natychmiastowego zatarcia głębokich ran, które się zadało drugiej osobie. A największą cenę płacą te nowe partnerki, którym ktoś przyrzekał miłość do grobowej deski, ale potem mu się odwidziało.
Admin pisze: Czy nie można kogoś zjechać subtelniej, albo w taki sposób żeby wszyscy wiedzieli o kogo chodzi, a by tego nazwiskiem wprost nie napisać? ;-)
Wprost to brzydko, ale nie wprost, ale żeby "wszyscy wiedzieli o kogo chodzi" - to już ok?
Nie, to tak samo brzydko, jak się kłamie, i tak samo dobrze, jak się w słusznym celu pisze prawdę. Ocena etyczna się nie zmienia.
Tylko prawnicy mają ciężej, ale jak wiadomo, prawo jest po to, żeby zastępować moralność, kiedy jej brakuje."
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 01:27 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Usuwka wątku

Post autor: admin » 31-12-2017 02:16

"Nie znam wielu przypadków powrotów, ale te parę które znam oceniam pozytywnie. Pewnie różne znane doświadczenia kształtują nasze różne postrzeganie. Najtrudniejsza wydaje się sytuacja porzuconych, bo przyjąć i wybaczyć nie jest łatwo. Ale czasem to powrót na innych zasadach. Wydaje mi się, że faceci często są zarozumiali i jest im szczególnie trudno przyznać się do błędu.
A pokrzywdzone kochanki/kochankowie... jak ktoś zdradzi raz...

Co do obrażania - nie zachęcam przecież!
Sam wielu krytykuję, czy też może wiele postępowań krytykuję. Niektórzy mogą się poczuć urażeni, ale staram się nikogo nie obrażać. Da się. Mogę komuś wypomnieć że nie robi tego co obiecał, ale nie napiszę że to oszust i kłamca bez honoru.
Gdzieś czytałem że wprawa polega na tym, żeby tak kogoś obrazić, żeby sobie nie zdawał sprawy że jest obrażany. Trzecie tło, domysły, wyostrzony dowcip, czytelny tylko dla "wtajemniczonych". To nie z doświadczeń, takie tam nocne gadanie.

Prawnicy i organy
To często problem nie tylko słusznie czy niesłusznie oskarżanych i oskarżających, ale również niestety właściciela "tablicy" na której się pisze.
Jeśli czasem coś usuwam, to chronię przecież nie osobę oskarżaną, tylko oskarżającego. A siebie trochę przy okazji.

Gdzie indziej wolno więcej, każdy ma wybór gdzie pisze. Szczególnie polecane w takich przypadkach są komentarze na ED.
Wrócę do niedawnych przeprosin:
http://nadwisla24.pl/2017/04/30/interna ... artykulem/

Z tego co kojarzę chodziło o bardzo poważny zarzut. Dylemat moderatora też jest poważny:
- czy zostawić wpis bez zmian i później "wydać" jego autora? Problem ma fałszywie oskarżany, autor wpisu, wydawca, prawnicy, a czasem czytający.
- czy całkiem skasować wpis? Problem ma wydawca, a autor pretensje o cenzurę.
- czy zostawić "proboszcz to wyjątkowy xxxx"? Problem ma głównie wydawca.

Najchętniej bym nic nie ruszał, bo nie lubię i mi się nie chce. Jakaś polityka jest od lat, mniej więcej wiadomo czego się tu spodziewać, ale zdaję sobie sprawę, że reaguję niekonsekwentnie, czasem gwałtowniej, czasem może zbyt łagodnie."
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 02:16 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

lampanibieska
Posty: 2
Rejestracja: 30-12-2017 17:06

Usuwka wątku

Post autor: lampanibieska » 31-12-2017 13:12

"Szanowny Adminie,

fakty są takie:

Napisałem prawdę i tylko prawdę i nie używałem żadnych inwektyw - dlatego Twoje dywagacje o rzekomej odpowiedzialności prawnej są bezsensowne.

Zaregowałem tylko i wyłącznie na obłudę człowieka, który na oficjalnym profilu FB zamieszcza prywatne wątki - pisząc bzdury, że od 16 lat jest szczęśliwym małżonkiem - choć tajemnicą poliszynela jest fakt, że na rok porzucił żonę i mieszkał z inną kobietą. A potem porzucił tę drugą kobietę, a teraz udaje, że jej nigdy nie było. Była!


A najzabawniejsze jest to, że nie podałem jego personaliów, ani nawet funkcji jaką sprawuje, a jednak usunąłeś wątek - co jest potwierdzeniem tego, że tak, jak napisałem - jest to wiedza powszechnie znana.

A Ty dołączyłeś do grona obłudników, kryjąc Obłudnika Roku.

Niestety, tej prawdy - ukryć się nie da.



Edytowany przez lampanibieska o 31-12-2017 - 12:13. "
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 13:12 przez lampanibieska, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Usuwka wątku

Post autor: dino » 31-12-2017 15:32

"W Szwecji jest bardzo dużo gwałtów popełnianych przez Afrykanów i Azjatów.
Był problem, gdyż nie było to zgodne z polityką Szwecji przedstawiającą ubogacających Szwecję przybyszy jako osoby potrzebujące wsparcia i litości.
Zrobiono więc z nich Szwedów.
I Afrykańczycy i Azjaci już nie gwałcą w Szwecji ;-)
W Szwecji gwałcą SZWEDZI ;-)

Czyli temat został rozwiązany.

Rozwiązanie Admina jest podobne ;-)"
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 15:32 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Usuwka wątku

Post autor: admin » 31-12-2017 16:08

"Racja, w tym przypadku nie chodzi o oskarżenia niesłuszne, czy w jakiś sposób karalne. Zaznaczyłem przecież że dotyczy to innych wątków i ogólnie porządku na forum.

Chodzi o to, żeby Tinfo odróżniało się od innych miejsc, gdzie oprócz wyciągania spraw prywatnych sprzed paru lat, są dyskusje również o obecnych zdradach i kochankach. Proste - nie idziemy w tą stronę. To nie lokalny pudelek, nie ma tarnobrzeskich celebrytek, kochanek, spraw rodzinnych, operacji plastycznych, orientacji seksualnej, adopcji, chorobach, co o kim mówią w pracy (niedawno sprzątałem takie info odnośnie radnego Zycha), czy jakie kto płaci alimenty.

Co do samej osoby - właśnie to nie ma znaczenia. Wszystko jedno zatem czy nie rozmawiamy o kochance lekarza, mechanika, urzędnika czy księdza. Nie rozmawiamy. Szczególnie jeśli działo się to wiele lat temu.

dino - przestępstwa, to co innego. Jednak póki co kochanki nie są karalne."
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 16:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

lampanibieska
Posty: 2
Rejestracja: 30-12-2017 17:06

Usuwka wątku

Post autor: lampanibieska » 31-12-2017 16:16

"Dokładnie tak. I podkreślam raz jeszcze - ja nie oceniam, nie krytykuję tego pana za jego prywatne uczynki. To jego życie i jego wybory życiowe.

Ja reaguję oburzeniem tylko i wyłącznie na jego gigantyczną hipokryzję.

Prawo do tego dał mi on sam - bo jako osoba publiczna, dzieli się publicznie swoim życiem prywatnym, choć nie musi.

I publicznie pochwalił się swoim jubileuszem małżeńskim udzielając dobrych rad na długoletnie udane małżeństwo.


Czym dowiódł, że nie ma grama wstydu i poczucia obciachu, także wobec swojej małżonki. A mnóstwo ludzi, którzy znają prawdę ma za zwykłych durniów..."
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 16:16 przez lampanibieska, łącznie zmieniany 1 raz.

globo
Posty: 145
Rejestracja: 20-01-2016 19:17

Usuwka wątku

Post autor: globo » 31-12-2017 16:20

"Przepraszam Admin ale nie masz racji.Rozmawiamy o człowieku który pelni sluzbe w naszym imieniu i kazdy ma prawo oceniac go tez i od strony prywatnego zycia , bo to tez jest wykładnik wiarygodności .Jesli jest nie w porządku trzeba o tym pisac bo to osoba publiczna .Jesli wyborcy uznaja ze taki czlowiek nie moze rządzić miastem to zdecyduja w wyborach.Ale musza o tym czlowieku wiedzieć wszystko.Nawet brudy prywatne.I nie jest to porównywalne do Pudelka czy innych szmatławców.To polityk za nasze pieniądze.Im mniej będziesz admin ingerował a takie dyskusje tym lepiej dla tego forum i dla jego wiarygodności."
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 16:20 przez globo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Usuwka wątku

Post autor: admin » 31-12-2017 16:54

"To w ogóle nie jest kwestia racji. To kwestia wizji i konsekwencji. Moich.
A jak nagle sam poczuję potrzebę plotkowania, to pójdę gdzie indziej, tam gdzie jest inna wizja, albo mniejsza konsekwencja."
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 16:54 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Usuwka wątku

Post autor: mariano » 31-12-2017 17:10

"Admin... czy Ty naprawdę chcesz zrobić z tego forum fekalia jak na ED i NW24? Jak można prać czyjeś brudy na forum????? I tolerować takiego kogoś jak Globo? Co tu świeci na forum są?"
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 17:10 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Usuwka wątku

Post autor: admin » 31-12-2017 17:40

"Mariano
Wyobraź sobie, że odnośnie Twoich wpisów otrzymałem identyczną uwagę, jak wygłoszoną przez Ciebie w tym momencie!

To co wspomniałem parę wpisów temu o opiniach w zakładzie pracy z podaniem jego nazwy, dotyczyło właśnie Twojego posta. Krytyczne słowa zostały wówczas wykropkowane, a to wcale nie było tak dawno."
Ostatnio zmieniony 31-12-2017 17:40 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Usuwka wątku

Post autor: mariano » 31-12-2017 18:34

"A może i tak, nie pamiętam. Pamiętam jak mnie ktoś zrobił na tym forum prezydentem :-) tak czy inaczej zdrowia i pomyślności w nowym roku :-)"

ODPOWIEDZ