Akceptacja ogłoszeń

Czy forum trzeba rozbudować? Jakie wrzucić kategorie, tematykę? Coś wygląda lub działa nie tak jak powinno?
MN
Posty: 460
Rejestracja: 17-12-2007 00:05

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: MN » 11-07-2012 14:05

"Dość głośno jakiś czas było o tematyce pt. "Weelsof", ale pytam się po kiego ch#$@ i kto akceptuje ogłoszenie tego typu:

http://www.ogloszenia.tarnobrzeg.info/t ... 04005.html"
Ostatnio zmieniony 11-07-2012 14:05 przez MN, łącznie zmieniany 1 raz.

dominick
Posty: 591
Rejestracja: 25-07-2004 23:56

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: dominick » 11-07-2012 21:27

"Ogłoszeń nikt nie akceptuje. Tylko Admin ma moc usuwania wpisów. Przydałaby się opcja zgłaszania nieodpowiednich ogłoszeń. Pewnie Admin nie zawsze ma możliwość na czas zareagować i pewnie nie wszystkie też jest w stanie przeczytać."
Ostatnio zmieniony 11-07-2012 21:27 przez dominick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: admin » 11-07-2012 22:46

"
dominick pisze:Ogłoszeń nikt nie akceptuje.
A nie :-)
Ogłoszenia przeważnie (nie zawsze) są akceptowane ręcznie. Niestety, jak się okazało, do pełnego live nie wszyscy dorośli, a nie zawsze da się szybko reagować, ani wszystko przeczytać. Dlatego ogłoszenia ukazują się czasem z kilkugodzinnym opóźnieniem. Nie zawsze zajmuję się tym osobiście, bo ostatnio coraz mniej siedzę na necie.

Oceniam że akceptacji nie przechodzi jakieś 5%-10% ogłoszeń.
Polityka akceptacji wyznacza do tępienia przede wszystkim:
- ogłoszenia o nieokreślonej pracy w Internecie, często z piramidkami lub linkami z refem. Sporo tego. Rozsądne MLM czasem przechodzi.
- wielokrotne zamieszczanie ogłoszeń tej samej treści w jednej lub w wielu nieodpowiednich kategoriach. Często razi bezmyślność i świadome łamanie regulaminu.
- ogłoszenia obraźliwe, nieobyczajne (w tym towarzyskie), bez treści (np. sam link do ogłoszenia na innej stronie)
- ogłoszenia nie będące ogłoszeniami, a np. komunikatami. Trochę tego jest, ludzie się skarżą, wyrażają opinie w ogłoszeniach, a od tego jest forum
- wszystkie ogłoszenia podejrzane lub zgłoszone przez innych.

Pomysł Dominika z raportowaniem ogłoszeń mi się podoba, ale nie wiem czy udałoby się go wdrożyć.
Czyli np. ogłoszenia wrzucane automatycznie, ale z możliwością raportowania lub nawet blokowania ogłoszeń przez samych oglądających.

MN - co jest nie tak z tym ogłoszeniem?
Usługa jak usługa. Czy jest tam jakieś oszustwo?
Widzę że to pogotowie komputerowe z Mielca.
http://www.hej.mielec.pl/baza-ogloszen/ ... iecej.html"
Ostatnio zmieniony 11-07-2012 22:46 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: A1313 » 11-07-2012 22:54

"Admin
bo ostatnio coraz mniej siedzę na necie.
Kurcze , da rade odstawić internet?"
Ostatnio zmieniony 11-07-2012 22:54 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: admin » 12-07-2012 00:40

"Ha!
Do odstawienia daleko, ale zmniejszam dawki :-)"
Ostatnio zmieniony 12-07-2012 00:40 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: admin » 12-07-2012 01:47

"
MT pisze:przykłady: nieruchomości lokalne pana Piechoty oraz ubezpieczenia państwa Rejniaków, czasem Orbisanu
W sprawie nieruchomości miałem sygnały od paru użytkowników serwisu i po interwencji ogłoszenia wrzucane są co 3 dni z trzydniową ważnością. Nie powinno być kumulacji.
Wcześniej były wrzucane też co parę dni, ale z ważnością 2 miesiące. Teraz współpraca układa się dobrze, z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych.

Generalnie ilość aktualnych ogłoszeń spadła z niedawnych ponad 2500 na 1700 i nie wynika to bynajmniej ze zmniejszenia popularności serwisu, tylko właśnie z ostrzejszej moderacji.
A jak ktoś nie przestrzega regulaminu i zaleceń, to tylko o nim samym świadczy. Nie wszystko da się upilnować.

Obecnie na celowniku są CHISZPASKIE sandałki itp., wszystkie ogłoszenia oczywiście na 2 miesiące, wrzucane co parę dni lub częściej.
http://www.ogloszenia.tarnobrzeg.info/i ... skie&woj=0
Indywidualne wyjaśnienie zasad nie spotkało się ze zrozumieniem. Wręcz przeciwnie.

A! Jeszcze mnie prześladowali miłośnicy psów, za ogłoszenia o sprzedaży szczeniaków, które nie pochodzą z hodowli."
Ostatnio zmieniony 12-07-2012 01:47 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

MN
Posty: 460
Rejestracja: 17-12-2007 00:05

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: MN » 02-08-2012 21:15

"Adminie moim zdaniem taka usługa to nie usługa, po 1 jeśli ktoś ma legalny system to Policja pomaga usunąć ów wirusa ponieważ on używa nielegalnie loga KGP. Po 2 to jest na siłę szukanie naiwnych bo wystarczy chwilę poświęcić w Google (mając 2 komputer) i po problemie, zresztą nieważne... Nie o tym temat.

Kontynuując, ogłoszenie typu "czy w tym kurwa jebanym tbg nie ma pracy do huja!!!!!!!!!!!! " ktoś zaakceptował dla żartu czy niechcący?

http://www.ogloszenia.tarnobrzeg.info/c ... 53305.html

Nie róbmy sobie żartów, wystarczy przejrzeć ogłoszenia nieruchomości czy tych całych zwierząt do oddania i odechciewa się tam patrzeć.

Poza tym powinieneś wziąć przykład np. z Rzeszowiaka, ogłoszenie o maksymalnej ważności 3 tygodnie i samoistnie znika. I święty spokój. Bo np. na dzień (02.08.2012) ogłoszenia z dnia 03.06.2012 są raczej niepotrzebne?



Edytowany przez MN o 02-08-2012 - 19:15. "
Ostatnio zmieniony 02-08-2012 21:15 przez MN, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: andriu81 » 03-08-2012 15:27

"Dlaczego nie jest usuwany spam i flooding czyli powielane wielokrotnie ogłoszenia o tej samej treści jedno pod drugim,które dosłownie zalewają dział kategorii ,przez co inne stają się niewidoczne?
Podam przykład
"POGOTOWIE KOMPUTEROWE 24H..."
to się pojawia w wielu działach,dużymi literami(krzyczące) i wklejane co dzień albo kilka razy na dzień?
Czy nie możecie zrobić blokady antyspamowej?Ograniczeń?
Proste zabezpieczenie-weryfikacja numeru telefonu,maila,treści,tytułu,jeśli się powtórzy szybciej niż w określonym czasie to automatycznie byłoby odrzucone

Ogłoszenia powinny mieć możliwość raportowaniaDlaczego nie można wdrożyć?
Raportowanie czyli wysłanie maila do admina z linkiem do ogłoszenia?Co w tym trudnego?Taki skrypt to ja piszę od ręki ,bo się zajmuję stronami
Usuwanie przez zalogowanego użytkownika swoich ogłoszeń-normalna sprawa,tak samo jak na forum

Do poprawienia jest dział praca
powinno być osobno:
-szukam pracy
-dam pracę

I trzeba dołożyć podział nadrzędny:
sprzedam,kupię,zamienię,oddam,świadczę usługi,zlecę usługę
a dopiero w nich kategorie. Wiadomo że wszystkie przedmioty mieściłyby się w kategorii "sprzedam",natomiast w "kupię,zamienię ,oddam" byłby tylko ogólny podział ,lub w ogóle brak podkategorii,bo wiadomo że kupujących i oddających jest niewielu pośród wszystkich ogłoszeń"
Ostatnio zmieniony 03-08-2012 15:27 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: admin » 03-08-2012 19:54

"Dzięki za opinie.

NM
Moderacji ogłoszeń nie było już chyba ze dwa tygodnie, tylko zgrubna od czasu do czasu. Jak widać buraków nie brakuje :-)
Nachalnych ogłoszeniodawców informuję/upominam mailowo. Pogotowia to też zaliczyły, niestety widzę że http://pogotowietbg.cba.pl znów nie potrafi się dostosować do regulaminu.
Trzy ogłoszenia widoczne kolejno na liście najnowszych ogłoszeń mogą być zgodne z regulaminem, jeśli tylko są w trzech różnych kategoriach.
Wrzucacze dostosowują się do odbiorców i starają się często być na górze. Jeśli tylko dostosowują do tego czas ważności ogłoszenia to nie mam nic przeciwko.

Maksymalny czas ważności rzeczywiście można wziąć pod rozwagę. Spróbujemy tymczasem z maksymalnym terminem jednego miesiąca i zobaczymy jakie efekty. I tak jest lepiej niż w wielu serwisach, gdzie są ogłoszenia sprzed pół roku, w przypadku nieruchomości przeważnie nieaktualne.

Patrzę na Nieruchomości i nie widzę nic szczególnego, a przynajmniej nie na dużą skalę. Co tam jest nie tak? Pieski i kotki nie są moją pasją i nie zaglądam.

andriu81
Zobacz - przy dodawaniu ogłoszenia są działy sprzedaż/kupno/wynajem/usługi i inne. Można też wybrać je w wyszukiwarce ogłoszeń.
Raportowanie to dobry pomysł, sam o tym myślałem.
Logowanie - to już jest problem. Ten skrypt obsługuje logowanie, ale świadomie go nie włączałem. W założeniu było możliwie szybkie i łatwe zamieszczanie ogłoszeń. Nie wszyscy do tego dorośli. Widać to wraz ze wzrostem popularności działu ogłoszeń.
Wiele niedogodności udało się wytępić, np. spamowanie serwisu przez biura nieruchomości.
Pracę już rozdzielam.

Próbowałem z podkategoriami i odniosłem wrażenie, że niektórym sprawiało to trudności. Już sam wybór kategorii sprawia...
Pomoc w ulepszeniu skryptu mile widziana, oczywiście komercyjna. Odezwę się na priv, co jeszcze chciałbym zmienić, nie zmieniajac samego serwisu i jego istoty, bo prostota ma swoje zalety.

Dla porównania 4miasto.pl ma niektóre z funkcji o których piszecie, w tym możliwość edycji i przedłużania ważności ogłoszeń, nawet bez logowania.
Mimo to cieszy się wyraźnie mniejszym powodzeniem. Nawet mimo bardzo zgrubnej moderacji."
Ostatnio zmieniony 03-08-2012 19:54 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: andriu81 » 04-08-2012 03:25

"Tak sobie zajrzałem do 4miasto i co mnie odstraszyło na samym początku,to ogromny formularz do wypełnienia.No i te błędy,np cena koło wszystkich ogłoszeń,śmiesznie to wygląda.
To nie powinno tak być. Formularz powinien być podzielony na części i sam się uzupełniać w niektórych polach,a reszta opcjonalna ,coś na wzór np miasto "Tarnobrzeg" obok przycisk zmień.Za wzór możnaby wziąć formularz sprzedaży na allegro,oni tam dobrze pomyśleli,tylko nie robić plagiatu,a jedynie naśladować rozwiązania.

Druga sprawa,to ten taki miły zamęt w ogłoszenia.tarnobrzeg.info (a w mętnej wodzie dużo ryb) przyciąga ludzi do czytania,prostota strony,mało obrazków,a dużo treści.Jedno co mi się nie podoba ,to konieczność załączania javascriptu żeby obejrzeć fotki ,ale to i tak bez znaczenia.

Myślę ze można połączyć prostotę z funkcjonalnością i wygodą,bez komplikowania serwisu.Ale jak wiadomo,ile serwisów ogłoszeniowych ,tyle różnych pomysłów.
Ogłoszenie można edytować bez logowania,jeśli się wprowadzi autologowanie,czyli sesja +ciastko automatycznie zapisane po wejściu do serwisu.A to by się przydało,bo od razu by się uzupełniały pola,np z adresem,mailem,telefonem,itd
Oj ,no wiele możnaby tu zrobić. Ja tam zawsze mam pełno pomysłów ,projektów,ale niewiele z nich mi się chciało realizować"
Ostatnio zmieniony 04-08-2012 03:25 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: admin » 04-08-2012 12:41

"
andriu81 pisze:Druga sprawa,to ten taki miły zamęt w ogłoszenia.tarnobrzeg.info (a w mętnej wodzie dużo ryb) przyciąga ludzi do czytania
Ogłoszenie z ortem linkowane przez MN miało jakieś 350 odsłon w parę godzin :-) Najważniejsze to chwytliwy tytuł."
Ostatnio zmieniony 04-08-2012 12:41 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: admin » 05-11-2012 23:36

"Trwają modyfikacje skryptu ogłoszeń, by żyło się lepiej. Jakby coś całkiem nie działało to proszę o wyrozumiałość i przesłanie informacji.
Docelowo - zniknie ręczna moderacja. Oprócz tego parę innych drobnych poprawek."
Ostatnio zmieniony 05-11-2012 23:36 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

MN
Posty: 460
Rejestracja: 17-12-2007 00:05

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: MN » 06-11-2012 00:05

"Nic nie wspomniane było na forum, że dodając ogłoszenia tutaj to automatycznie wrzuca też na tego rzeszowia... wróć... tarnobrzeżaka?"
Ostatnio zmieniony 06-11-2012 00:05 przez MN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: admin » 06-11-2012 00:22

"Nie mam z tym nic wspólnego. A tak jest?

Zmiany które już widać:
dodawanie ogłoszeń do 2 kategorii jednocześnie
wymuszenie wybrania kategorii (do tej pory bez wybrania pewna część lądowała w pierwszej z kategorii)
stronicowanie w ramach kategorii (prawie działa)
lightbox, czyli przełączanie między obrazkami
sprawdzanie IP
filtr słów zabronionych (nie skonfigurowany)
filtr utrudniający powielanie takich samych ogłoszeń

pojawi się jeszcze parę zmian, a później może czas ruszyć wygląd"
Ostatnio zmieniony 06-11-2012 00:22 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: admin » 06-11-2012 19:56

"Inne drobiazgi funkcjonalne:
- można? zgłaszać ogłoszenia jeśli łamią regulamin, spamują, oszukują, nie są aktualne itd.
- podział ogłoszeń ze względu na rodzaj, czyli wchodzimy np. w nieruchomości i możemy podzielić ogłoszenia na oferty sprzedaży, kupna, wynajmu, usług itd. wersja rozwojowa"
Ostatnio zmieniony 06-11-2012 19:56 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: admin » 10-11-2012 00:04

"Wyjaśniam, że jeszcze trochę się miesza z ogłoszeniami. Nowe się pojawiają, ale niżej niż powinny, bo ogłoszenia z wczoraj-przedwczoraj tkwią wysoko.
Wyjścia dwa, oba takie sobie. Zostawić jak jest (już tu do mnie piszą jak "olewam klientów") i poczekać aż te ogłoszenia wygasna, a druga opcja to skasować te kilkadziesiąt ogłoszeń, żeby było jak należy.

Zobaczymy co wyjdzie. Propozycje mile widziane :)

Kolejne zmiany to stronicowanie na stronie głównej ogłoszeń bez podziału na kategorie. Można przejrzeć po kolei jak leci, nie było wcześniej takiej opcji. Plan dodatkowy, że na tej liście przy ogłoszeniu będzie jeszcze kategoria w której ogłoszenie się znajduje."
Ostatnio zmieniony 10-11-2012 00:04 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Akceptacja ogłoszeń

Post autor: admin » 11-11-2012 01:19

"Kolejność ogłoszeń prawidłowa.

Bardzo przepraszam poszkodowanych, których ogłoszenia nie pojawiały się "na górze" w ostatnich 2-3 dniach."
Ostatnio zmieniony 11-11-2012 01:19 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ