KS Siarka

Siarka i nie tylko
bebu
Posty: 13
Rejestracja: 26-02-2016 16:04

KS Siarka

Post autor: bebu » 14-03-2016 16:28

"Ja rozumiem że wpis z KRS czyli wydruk ze strony nie zgadzał się ze stanem faktycznym. Chyba nie chodzi o to że wydruk był sprzed roku tylko że w krs nie podano aktualnych danych dot zarządu.

Czy wszystskie inne stowarzyszenia pobierające pieniądze za zajęcia np karate też nazwiesz że nieładnie robią?
prezydent nie rozwiąże tej sprawy bo go to nie interesuje. Zabrał szkolenie młodzieży z mosiru bo za dużo kosztowało i na koniec roku trzeba było wyrównać mosirowi kasę. Obciął kasę dla piłkarzy i koszykarzy na dzieci i niech oni sami sie martwia jak rozwiazą ten problem a urząd cieszy się że ma problem z głowy"
Ostatnio zmieniony 14-03-2016 16:28 przez bebu, łącznie zmieniany 1 raz.

szikaka
Posty: 85
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

KS Siarka

Post autor: szikaka » 14-03-2016 16:59

"
bebu pisze:Ja rozumiem że wpis z KRS czyli wydruk ze strony nie zgadzał się ze stanem faktycznym. Chyba nie chodzi o to że wydruk był sprzed roku tylko że w krs nie podano aktualnych danych dot zarządu.
Art. 20a. 1. Wniosek o wpis sąd rejestrowy rozpoznaje nie później niż w terminie 7 dni od daty jego wpływu do sądu.
Z doświadczenia trwa to nie dłużej niż 3 tygodnie
bebu pisze: Czy wszystskie inne stowarzyszenia pobierające pieniądze za zajęcia np karate też nazwiesz że nieładnie robią?
prezydent nie rozwiąże tej sprawy bo go to nie interesuje. Zabrał szkolenie młodzieży z mosiru bo za dużo kosztowało i na koniec roku trzeba było wyrównać mosirowi kasę. Obciął kasę dla piłkarzy i koszykarzy na dzieci i niech oni sami sie martwia jak rozwiazą ten problem a urząd cieszy się że ma problem z głowy
A czy sekcja karate dostaje od miasta 150 tyś na rok i ma za darmo dostęp do sal gimnastycznych ?"
Ostatnio zmieniony 14-03-2016 16:59 przez szikaka, łącznie zmieniany 1 raz.

bebu
Posty: 13
Rejestracja: 26-02-2016 16:04

KS Siarka

Post autor: bebu » 14-03-2016 23:43

"Art. 20a. 1. Wniosek o wpis sąd rejestrowy rozpoznaje nie później niż w terminie 7 dni od daty jego wpływu do sądu.
Z doświadczenia trwa to nie dłużej niż 3 tygodnie

Czyli jak się mają 3 tygodnie do "nie później niż w terminie 7 dni"? A kiedy Siarka złożyła wniosek? czy były już w konkursach takie przypadki?

A czy sekcja karate szkoli 450 dzieci w 12 grupach?
Czy sekcja karate występowała do prezydenta z prośbą o udostępnienie sali? czy dostali odmowną odpowiedź? Ile kosztuje taka sala? Skoro prezydent obniżył czynsz lekarzom to może i organizacjom też może."
Ostatnio zmieniony 14-03-2016 23:43 przez bebu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 15-03-2016 08:42

"wydaje się,że właśnie karatecy robią to tak jak powinno to wyglądać.
chodzi o przejrzystość.
póki co Siarka wydaje się być tylko beneficjentem samorządowej kasy,samorządowej infrastruktury,co daje w zamian ?
wątpliwe są to korzyści.
plus wrażenie,że ci ludzie bawią się w najlepsze za samorządową kasę.
ciężko na to przyzwalać znając rozrzutność tej spółki przez ostatnie lata kiedy byli dokładnie w tym samym miejscu w tabeli.przypadek ?
nie sądzę :-)

Obrazek

mamy ich w drugim rzędzie,naprawdę mogliby bawić się za swoje,nie za nasze.amen

a ilu tych wychowanków Siarka wychowała,czy kapitana obecnej drużyny Konrada Stępnia nie odkupywała od FKS Stal Mielec ?
czy to nie tam i tak uciekają najzdolniejsi wychowankowie Siarki od lat ?
może coś to nam mówi.



Edytowany przez grassownik o 15-03-2016 - 07:43. "
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 08:42 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

szikaka
Posty: 85
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

KS Siarka

Post autor: szikaka » 15-03-2016 11:57

"
bebu pisze: Czyli jak się mają 3 tygodnie do "nie później niż w terminie 7 dni"? A kiedy Siarka złożyła wniosek? czy były już w konkursach takie przypadki?
Ma się to tak, że opóźnienia mogą nastąpić jeśli w danym regionie jest dużo firm itp. w naszym nie ma ąż tak wiele.
Ale nie odwracaj kota ogonem bo to w interesie spółki jest jak najszybciej zgłosić zmiany do sądu. Nie wiem kiedy się składa wnioski o dotacje i nie wiem od kiedy dziedzic wrócił na stołek. Ale to jego brocha jest aby wszystko mieć jak w najlepszym porządku w papierach. Dali ciała to teraz idą na łatwizne i szukają kasy u rodziców dzieci: bo co nie dadzą ? pewnie, że dadzą.
bebu pisze: A czy sekcja karate szkoli 450 dzieci w 12 grupach?
A co to ma za znaczenie ile kto szkoli ? bierze Siarka kase od miasta? bierze! dali ciala z wnioskiem? dali! wyciagaja reke do rodzicow? pewnie przeciez latwizna.
[/quote]

bebu pisze: Czy sekcja karate występowała do prezydenta z prośbą o udostępnienie sali? czy dostali odmowną odpowiedź? Ile kosztuje taka sala? Skoro prezydent obniżył czynsz lekarzom to może i organizacjom też może.
Nikt nie kazał się Siarce spolkowac i prywatyzowac! Sekcja karate, ktorej sie tak uczepiles to firma, ktora zarabia. Pobiera od uczniow pieniadze i tyle, sale wynajmuja i placa, miasto zarabia - wszystko jest przejrzyste.

Kosz dostal dotacje i nie slyszalem o kasie od rodzicow. Da sie? widac DA.


ALe jednego nie wzial pod uwage prezes, jak zwykle zreszta. To otworzy rynek innym firmom ktore zajmuja sie profesjonalnym szkoleniem. Firmy te do tej pory omijaly nas bo treningi byly za darmo. Tam wiadomo za co sie placi.



Edytowany przez szikaka o 15-03-2016 - 11:03. "
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 11:57 przez szikaka, łącznie zmieniany 1 raz.

bebu
Posty: 13
Rejestracja: 26-02-2016 16:04

KS Siarka

Post autor: bebu » 15-03-2016 12:32

"Przede wszystkim szkoleniem zajmuje się stowarzyszenie a nie spółka.

Karate też dostaje dotacje z miasta. Gdyby szkolili 450 osób to zapewne potrzebowaliby równie dużej dotacji jak siarka.
I jestem za tym, aby każde takie stowarzyszenie miało za darmo użyczaną salę albo za jakieś grosze.

A słyszałeś o tym jak młodzi koszykarze chyba od trenera Szczucińskiego nie pojechali na zawody bo Pyszniak powiedział że nie ma dla nich pieniędzy. To chyba dot Mistrzostw Polski.
A słyszałeś jak rodzice koszykarzy i trenerzy sami chodzą po sponsorach żeby ich dzieci mogły jezdzić na zawody?
A slyszałeś o młodych tenisistkach stołowych na szkolenie których trener Nęcek dostaje dotacje?
Poza tym Siarka dostała 150 tys na 450 dzieci a Pyszniak dostał 100 tys zł na ile? Na 100 dzieci?
Poza tym sednem sprawy jest to że MOSiR oddał szkolenie młodzieży bo się nie opłacało i poza zaplanowanym budżetem trzeba było pewnie dołożyć sporo.
I szkolenie już do MOSiRu nie wróci. A yo błąd. Wtedy dziedzic ani nikt inny nie musiałby sięgać do koeszeni rodziców"
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 12:32 przez bebu, łącznie zmieniany 1 raz.

szikaka
Posty: 85
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

KS Siarka

Post autor: szikaka » 15-03-2016 12:40

"
bebu pisze:Przede wszystkim szkoleniem zajmuje się stowarzyszenie a nie spółka.

Karate też dostaje dotacje z miasta. Gdyby szkolili 450 osób to zapewne potrzebowaliby równie dużej dotacji jak siarka.
I jestem za tym, aby każde takie stowarzyszenie miało za darmo użyczaną salę albo za jakieś grosze.

A słyszałeś o tym jak młodzi koszykarze chyba od trenera Szczucińskiego nie pojechali na zawody bo Pyszniak powiedział że nie ma dla nich pieniędzy. To chyba dot Mistrzostw Polski.
A słyszałeś jak rodzice koszykarzy i trenerzy sami chodzą po sponsorach żeby ich dzieci mogły jezdzić na zawody?
No widzisz biora od miasta i nie maja sumienia wolac od rodzicow. Rodzice sa zaradni i sponsorow znalezli? znalezli.

bebu pisze: A slyszałeś o młodych tenisistkach stołowych na szkolenie których trener Nęcek dostaje dotacje?
I co, placi sie za treningi ?
bebu pisze: Poza tym Siarka dostała 150 tys na 450 dzieci... ciach
o wlasnie dostala i tyle w temacie.



Edytowany przez szikaka o 15-03-2016 - 11:40. "
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 12:40 przez szikaka, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 15-03-2016 13:31

"
A słyszałeś o tym jak młodzi koszykarze chyba od trenera Szczucińskiego nie pojechali na zawody bo Pyszniak powiedział że nie ma dla nich pieniędzy. To chyba dot Mistrzostw Polski.
słyszałem.to był skandal !

Pyszniakowi tak samo za ten cyrk co prowadzi powinno się patrzeć na ręce a najlepiej nie dać trwonić miejskiej kasy.

jak wyliczasz innym to może wyliczysz ile wyjazdów grup młodzieżowych Siarki w poprzednim sezonie nie doszło do skutku,z przeróżnych powodów stojących po stronie klubu ? :-)

a jak będę złośliwy to przypomnę sobie jakie nawet towarzyszyły niektórym odwołanym wyjazdom okoliczności ;-)

teraz też wielu rodziców nie godzi się na te warunki nie ze względu na to,że mają płacić za zajęcia swoich rodziców tylko dlatego,że nie do końca ufają ludziom zajmującym się tym.i nie piszę o trenerach.

ciekawe więc kto się ugnie.czy klub czy rodzice i co z tego wyniknie :-)

uważam,że skoro są to firmy jak wszystkie inne to niech za utrzymywane z kasy miasta obiekty płacą !
ja jak kopię z kolegami na orliku czy hali to zwykle płacę."
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 13:31 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

bebu
Posty: 13
Rejestracja: 26-02-2016 16:04

KS Siarka

Post autor: bebu » 15-03-2016 15:47

"Grassownik, to napisz w wolnej chwili o odwołanych wyjazdach, bo warto mieć taką szerszą wiedzę.
Koszykówka jeśli chodzi o młodzież nie ma lekkiego życia do tego stopnia że założyli swoje własne stowarzyszenke. Teraz jak mosir oddał całkiem szkolenie młodzieży to nastały jeszcze trudniejsze czasy. Trenerzy o wypłacie pewnie tylko usłyszą ale raczej jej nie zobaczą.

Co do płacenia, to uważam że jeśli są to organizacje non profit działające na rzecz rozwoju dzieci to powinny być zwolnione z opłat lub powinna być symboliczna stawka. Obserwuje sie coraz wkeksze problemy z wadami postawy otyłością wśród dzieci wiec każda inicjatywa na rzecz walki z tym powinna być wspierana. Wszystkon jedno czy to piłka karate czy taniec. A nie że urząd powinen zarabaić na wynajmowaniu sali.
Dorośli, firmy organizujące zajęcia dla pracowników powinny płacić normalną stawkę."
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 15:47 przez bebu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 15-03-2016 15:56

"
Dorośli, firmy organizujące zajęcia dla pracowników powinny płacić normalną stawkę.
to chętnie usłyszę ile za korzystanie z obiektów miejskich włącznie z siłownią i basenem płaci spółka akcyjna za swoich wymuskanych zawodowców ;-)

o wyjazdach odwołanych wiem,gdy będzie trzeba napiszę.wcześniej konsultując się z rodzicami dzieci.
jest to dla mnie o tyle niezręczne,że większość trenerów znam.
prezesa zresztą też znam :-)

po prostu kompletnie nie podoba mi się polityka Stowarzyszenia KS Siarka od dawna.
nie podobała mi się gdy wyprzedawali majątek,mieszkania i gdy oddali za marną kasę Zwierzyniec.

przez ostatnie lata zresztą udowodnili,że po 1 wiernie służyli swojemu panu,dobrodziejowi i koledze vide fotka wyżej.
po 2 że kompletnie nie mają pojęcia o tym jak prowadzić klub,jak stworzyć jakikolwiek marketing,no ale trudno to zrobić skoro się doprowadziło do tego,że wielu ludzi z dwudziestoletnim stażem na stadionie Siarki najzwyklej w świecie nie chodzi na mecze.
wyniki ostatnich lat świetnie podsumuje w tym sezonie Włodzimierz Gąsior gdy za 1/3 dotychczasowej kasy osiągnie wynik jaki osiągała Siarka gdy wydawała i po 2,5 mln zł rocznie (z niewielkim udziałem zewnętrznych sponsorów,bo Wodociągi to dla mnie nie jest sponsor zewnętrzny).



Edytowany przez grassownik o 15-03-2016 - 15:02. "
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 15:56 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

karlitos
Posty: 83
Rejestracja: 13-05-2007 12:51

KS Siarka

Post autor: karlitos » 15-03-2016 20:15

"Właśnie wróciłem ze spotkania z Panem Szanownym Prezesem Spółki, oprócz populizmu który był zdecydowanie gorszy od populizmu nawet Samoobrony nie dowiedzieliśmy się do końca na co będą przeznaczone pieniążki oprócz trenerów którzy spokojnie mogą być pokryci z dofinansowania miasta (jeśli wniosek złożą prawidłowo :) ). Wielkie ble ble ble, żadnych konkretów a na prośbę aby w regulaminie zawrzeć nasze postulaty (co jest normalne przy umowie obustronnej) usłyszałem, iż jeśli nie chce podpisywać to niech nie przyprowadzam synka na treningi - skandal proszę Państwa! SKANDAL!"
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 20:15 przez karlitos, łącznie zmieniany 1 raz.

szikaka
Posty: 85
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

KS Siarka

Post autor: szikaka » 16-03-2016 00:28

"Heh zdziwilbym sie jakby zachowal sive innaczej. Brak zaufania do jego osoby nie jest bezpodstawny - byl artykul o wydawaniu pieniedzy na seoja firme. Teraz sie obraza jak male dziecko.
Moze prezydent Was wyslucha w koncu miasto kase daje.


Co do osoby prezesa i jego pracy to szkoda sie wypowiadac. Nie spodziewajmy sie zarzadzania na poziomie. Jakby mu sie chcialo to dla dzieciakow znalaxlby sponsora, ale on nawet nie probowal tylko siegnal po kase od rodzicow.



Edytowany przez szikaka o 15-03-2016 - 23:31. "
Ostatnio zmieniony 16-03-2016 00:28 przez szikaka, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

KS Siarka

Post autor: rav » 16-03-2016 08:24

"Rzeczywiście należałoby zainteresować tym prezydenta. Niech rozliczy ich z pieniędzy, które dostają."
Ostatnio zmieniony 16-03-2016 08:24 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

bebu
Posty: 13
Rejestracja: 26-02-2016 16:04

KS Siarka

Post autor: bebu » 16-03-2016 09:01

"Karlitos napisz coś więcej na co sie nie chciał Dziedzic zgodzić, jakie były propozycje?

Prezydent jest jak najbardziej w temacie. Sam organizował spotkanie prezesa z trenerami i rodzicami.
Nie przeszkadza mu pobieranie kasy.
A co do rozliczania z kasy to podobno zakończyła się już kontrola w siarce która zaczęła sie po liście kibiców do prezydenta z prośbą o ratowanie klubu.
Jakieś wnioski? Matactwa? Źle wydana dotacja? Zwrot dotacji?
Czy ktoś wie czy zaczęły się kontrole w innych klubach? Koszykówka, kluby osiedlowe i inne?

Grassownik - zarówno koszykarze jak i piłkarze wszytkich klubów powinni płacić za basen czy siłownie. Klub powinien za to płacić.
Ci którzy interesują się nieco klubem dobrze wiedzą że Dziedzic nie powinien być prezesem. Ani on ani Salamucha. Tyle tylko że nie ma nikogo normalnego kto by się tym zajął.
Gdybyś się zdecydował to masz moje poparcie :)"
Ostatnio zmieniony 16-03-2016 09:01 przez bebu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 16-03-2016 09:21

"
Rzeczywiście należałoby zainteresować tym prezydenta. Niech rozliczy ich z pieniędzy, które dostają.
każda instytucja taka powinna rozliczać się co do złotówki.amen.
Grassownik - zarówno koszykarze jak i piłkarze wszytkich klubów powinni płacić za basen czy siłownie. Klub powinien za to płacić.
amen


Ci którzy interesują się nieco klubem dobrze wiedzą że Dziedzic nie powinien być prezesem. Ani on ani Salamucha. Tyle tylko że nie ma nikogo normalnego kto by się tym zajął.
to jest spółka akcyjna więc mogą sobie prezesem zrobić kogo chcą.niech decydują o tym akcjonariusze.
mi nic do tego.

co do stowarzyszenia niech wybierają członkowie,choć tam zawsze poza wyjątkami wszyscy jak na sejmie niemym podnoszą łapki za aktualnie urzędującym prezydentem i spełniają jego zachcianki.
tak było za jana,tak czapkowali poprzedniemu,tak czapkowaliby obecnemu ale ten generalnie się w to nie wcina i... jak widać robi błąd.

gdyby prezes Dziedzic obcował ze swoim kolegą byłym prezydentem to spółka zbankrutowałaby na wiosnę 2015 i byłoby po problemie.
a Kiełb ten problem sobie wyhodował i nadal tego chwasta podlewa.
co śmieszniejsze część opinii naprawdę uważa Kiełba za tego złego w tej bajce a poprzednika z dobrodzieja.
no ale to Polska.

ja tylko nie chciałbym by magistrat finansował (a robi to niemal całkowicie ! ) prywatną inicjatywę kilkunastu osób.

Gdybyś się zdecydował to masz moje poparcie :)
kompletny abstrakt.patrz wyżej,trudno by akcjonariusze szukali sobie współpracowników wśród ludzi otwarcie nie zgadzających się z ich wizją klubu od lat.
jestem tak daleko od tej grupy towarzyskiej,że nie chodzę w ogóle na mecze.

do takich zaszczytów zresztą nie aspiruję.moja przygoda z Siarką najprawdopodobniej się skończyła.oczywiście jestem sentymentalny ale wiem ile zyskałem czasu przez to,że już nie układam sobie tygodnia stawiając priorytetowo 3 ligowej kopaniny.
mam nadzieję teraz zwiedzać inne stadiony,najlepiej w świecie.amen.


do współpracy ze spółką zapraszał mnie prezes ale mnie to kompletnie nie interesuje.już nie.
zwłaszcza,że to zwykle są jednostronne oczekiwania i nie ma nic w zamian.

rok temu prezes w styczniu obiecywał emisję akcji.
oczywiście słowa nie dotrzymał.mógłbym tak wyliczać długo ale nie ma po co.

życzę spółce by oderwali się od samorządowego korytka i wówczas takich jak ja hejterów będą mieli z głowy.

póki robią sobie te swoje cyrki za także moją kasę to niestety obojętnie przejść się wobec tego marnotrawienia środków i amatorszczyzny nie da ;-)



Edytowany przez grassownik o 16-03-2016 - 08:36. "
Ostatnio zmieniony 16-03-2016 09:21 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

KS Siarka

Post autor: Dzanek » 19-04-2016 13:56

Ostatnio zmieniony 19-04-2016 13:56 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

bobby
Posty: 111
Rejestracja: 28-10-2011 23:44

KS Siarka

Post autor: bobby » 19-04-2016 19:25

Ostatnio zmieniony 19-04-2016 19:25 przez bobby, łącznie zmieniany 1 raz.

zbigniew76
Posty: 77
Rejestracja: 16-11-2010 22:08

KS Siarka

Post autor: zbigniew76 » 19-04-2016 22:09

"A, niech zwracają jak w c...a przygrali !!!"
Ostatnio zmieniony 19-04-2016 22:09 przez zbigniew76, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ