KS Siarka

Siarka i nie tylko
karlitos
Posty: 83
Rejestracja: 13-05-2007 12:51

KS Siarka

Post autor: karlitos » 11-03-2016 10:00

"Takie pismo otrzymałem od Siarki - http://zapodaj.net/b921798ba0cef.jpg.html

Na stronie miasta znalazłem taką wiadomość : http://www.tarnobrzeg.pl/web/guest/aktu ... -mlodziezy

Ciekawi mnie ile kosztuje utrzymanie grup młodzieżowych, uposażeń trenerów, ile klub płaci za wynajmowane hale i boiska skoro oczekują, że rodzice finansujący do tej pory działalność klubu (dotacja miejska,utrzymanie obiektów za które spółka nie płaci !) mają jeszcze dopłacać ?

a łatwo policzyć : 50zł x 450 (ilość dzieci) = 22,5 tyś zł x 12 miesięcy = 270 tyś.
dotacja 500 tyś magistrat, 270 tyś rodzice, kasa wygenerowana na stadionie (za który przecież nie płacą) za bilety = ?

czy władze miasta są w stanie wyegzekwować od klubu jak wygląda budżet i na co idą pieniążki ?

420 tyś rocznie na młodzież to 35 tyś zł miesięcznie, ilu trenerów jest zatrudnionych? jakie uposażenia pobierają? ile klub płaci za najem obiektów?"
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 10:00 przez karlitos, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 11-03-2016 10:21

"oj to nic nowego.

skończyły się sponsorskie reklamy od spółek miejskich to niech płacą frajerzy... znaczy przepraszam rodzice.
widocznie przez lata eldorado nie nachapali się wystarczająco.

też mnie ciekawi jak wygląda budżet spółki bo może się okazać,że akcjonariusze nie ponoszą nawet 10% utrzymania ich spółki.

a czy dzieciaki trenują przez 12 miesięcy w roku ? :-) szczerze wątpię,że 10 miesięcy trenują !

miasto finansuje wszystko,czyli My mieszkańcy a jednak nadal ręce wyciągane są po kasę mieszkańców.brawo.majstersztyk.

słyszałem też o deklaracji,że dzieci na mecze domowe mają stawić się na stadionie.szczwany lis to wymyślił,rodzice przyjdą i za bilecik na stadion i drużynę,którą utrzymuje magistrat z ich pieniędzy,zapłacą.
perpetum mobile takie sobie wymyślili :-)

bezwstydne i żałosne.

jak pisałem już od miesięcy : prezydent powinien obciąć wszelkie dotacje spółce akcyjnej,szkolenie młodzieży wyprowadzić do stowarzyszenia i jemu wysyłać 150 tysięcy złotych.
a na zawodowców niech znajdą kasę wśród akcjonariuszy,sympatyków,kibiców i bywalców stadionu oraz sponsorów.

natomiast jest duża presja,prezydent średnio rozegrał to od początku więc musi się zmagać ze zmanipulowanymi ludźmi wierzącymi,że Siarka ma cudowny zarząd,genialnego prezesa a tylko prezydent dając im ledwie pół miliona czy 600 tyś rocznie i wszystkie obiekty darmo rzuca kłody pod nogi :lol:"
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 10:21 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

KS Siarka

Post autor: niepolityczny » 11-03-2016 11:03

"
grassownik pisze: ..................
może i jest sporo prawdy w tym co piszesz

ale .......

jak dla mnie to jedna z ostatnich form rozrywki w tym mieście - pójść na mecz piłki nożnej. (a czasem pojechać na wyjazd)

Taka co ma charakter pobudzania lokalnego patriotyzmu.



Jak jej nie będzie to zostanie tylko albo kościół albo jedna z nowopowstałych galeryjek.


Albo można jeszcze siedzieć non stop na necie.



Edytowany przez niepolityczny o 11-03-2016 - 13:13. "
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 11:03 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 11-03-2016 11:12

"ale ja nie mam nic przeciw byś chodził.
sam nie chodzę bo szkoda mi kasy na Darka,Norberta i całe ich wybrane towarzysko grono akcjonariuszy.

Dariusz Dziedzic od kilkunastu miesięcy zapowiadał emisję akcji.przeoczyłem coś czy może póki jest prezesem zależy mu by grono akcjonariuszy wybierało go na prezesa ?
zresztą to normalne,powołali spółkę mogą sami kreować jej politykę.nic mi do tego.

póki jednak miasto to finansuje,póki oddaje wszelkie obiekty darmo i póki chce się rzeźbić rodziców na jeszcze większą kasę to proszę o wybaczenie ale to jest skandal.
i ma prawo mi się to nie podobać.tylko i aż tyle.

z tego co widzę spółka nie generuje zysków,tylko straty,chciałbym wiedzieć na co ta kasa magistratu idzie.
choć średnio uwierzę w oświadczenia prezesa,który sam ze sobą podpisuje umowy i zleca swoim firmom roboty dla spółki."
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 11:12 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

antykowal
Posty: 124
Rejestracja: 08-10-2014 14:53

KS Siarka

Post autor: antykowal » 11-03-2016 11:38

"Obiecał Dziedzic 6 lat temu sponsora strategicznego?? Obiecał.
Dotrzymał słowa ?? Dotrzymał.
270 tys rocznie - pokaźna sumka.
Prężny menago z niego.
Płatne treningi - tego jeszcze w Siarce nie było.

Jeśli ktoś nie wie, to najmłodszy rocznik sam sobie dresy kupował, klub ma za darmo Orlik i hale w czasie zimy. Na turnieje chłopcy nie jeżdżą, wodę każdy przynosi na trening sam. Biorąc pod uwagę że miasto daje pieniądze na opłacenie trenera to gdzie tu są koszty??
Ciekaw jestem jak prężny menago to rozliczy."
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 11:38 przez antykowal, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

KS Siarka

Post autor: niepolityczny » 11-03-2016 14:17

"Ja bym chciał się dowiedzieć ile jawnie na papierze zarabiają panowie prezesi Dziedzic i Pyszniak.

Ile zarabiali ich poprzednicy, zastępcy, vice i inni tego typu.

Chyba to nie powinno być tajemnicą skoro są przeznaczane publiczne pieniądze na te kluby.


Bo jeśli mam wydawać jakąś opinię to chciałbym wiedzieć na co rzeczywiście są wydawane publiczne pieniądze.

Czy na:

- płace dla zawodników
- obsługę szkolenia
- wyjazdy,
- obsługę meczów u siebie,
- szkolenie młodzieży,
- czipsy i kokakolę do magicznego pokoiku
- i inne wszyściuteńkie koszty



Edytowany przez niepolityczny o 11-03-2016 - 13:21. "
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 14:17 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 11-03-2016 14:30

"
Ja bym chciał się dowiedzieć ile jawnie na papierze zarabiają panowie prezesi Dziedzic i Pyszniak.
widzisz cała konstrukcja prawda spółek jest taka,że prezes w piłce nic nie zarabia.

ale pan Darek jest prezesem ZDG przy KS Siarka,vice w Stowarzyszeniu bodaj,jako prezes spółki sam swojej firmie zleca wydając pieniądze wysłane przez magistrat http://supernowosci24.pl/anonimem-w-prezesa/

dla jawności prezesi spółek powinni prezydentowi i opinii publicznej pokazać papiery co,dla kogo,za co i za ile,faktury,umowy o pracę i wówczas może ktoś uwierzy,że robią to w formie wolontariatu jak utrzymują.
ja w to kompletnie nie wierzę,a jak wygląda umowa ZDG i jaką nagrodę sobie prezes wypłacał przy okazji wypłacania dywidendy Stowarzyszeniu wiem.
poza tym widząc gdzie ta drużyna była w ostatnich latach i patrząc jakie były na nią nakłady a gdzie jest dziś gdy w końcu mają trenera nie z łapanki to wydaje się,że zmarnotrawili przez lata pieniędzy miasta dość dużo by dalej pompować w to kasę.

poprzedni prezes KS Siarka zarabiał zawrotne 1400 zł (tysiąc czterysta złotych) co bardzo bolało byłego już prezydenta,tego od jajecznicy.
jak biedak wtedy spazmował na Walnym aż wstałem i zapytałem jak mu honor pozwala z zadłużonego miasta pobierać jedno z najwyższych uposażeń prezydenckich na Podkarpaciu.zamilkł bezwstydny.


Obiecał Dziedzic 6 lat temu sponsora strategicznego?? Obiecał.
zapominasz,że był to dobrodziej,sponsor za nasze pieniądze.
za swoje nawet helikopterem nie latał i jajecznicę jadł też nie za swoje.



Edytowany przez grassownik o 11-03-2016 - 13:36. "
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 14:30 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

bebu
Posty: 13
Rejestracja: 26-02-2016 16:04

KS Siarka

Post autor: bebu » 11-03-2016 15:44

"Karlitos, coś ci się myli.
500 tys dotacji Siarka dostaje na druzyne seniorów. Na dzieci tylko 150 tys zł.
Zakladajac że dzieci trenują przez 9 miesięcy bo trzeba odliczyć wakacje i czas nim znajda hale na zimowe treningi.
9 x 22,5 tys = 202 500 + 150 000 = 352 500 zl
Podzielmy to na 12 grup i wychodzi 29 375 zl za 9 miesiecy na jedna grupę.
Czyli miesięcznie na jedną grupę wychodzi 3 263 zł.
W tym pewnie jest koszt trenera, moze zakup sprzetu, koszty wyjazdów, wyżywienia.
Nie wiem nak to wygląda może ktoś napisze jak dzieci jadą na turniej to czy rodzice coś doplacaja? Sami zawożą? A zakup strojów?
Kiedyś słyszałem ze prezydent kazał płacić siarce za wynajem sal gimnastycznych na zajęcia z dziećmi. Ktoś potwierdzi zaprzeczy?"
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 15:44 przez bebu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 11-03-2016 15:54

"
Jeśli ktoś nie wie, to najmłodszy rocznik sam sobie dresy kupował, klub ma za darmo Orlik i hale w czasie zimy. Na turnieje chłopcy nie jeżdżą, wodę każdy przynosi na trening sam. Biorąc pod uwagę że miasto daje pieniądze na opłacenie trenera to gdzie tu są koszty??
z tego co ja wiem klub nie dotuje w żaden sposób strojów etc.

trenerzy,a znam kilku rzadko kiedy dobijają do ponad tysiąca za szkolenie dzieciaków.

Carlitos pisał o całości co sponsoruje akcjonariuszom miasto.
czyli w gotówce 500 na seniorów,150 na młodzież,bezpłatnie obiekty Mosiru i szkół.
a zatem zasadne jest pytanie dlaczego chcą rzeźbić dalej mieszkańców ?
a daje też stadion,dzięki któremu jak śmiem domniemywać udała się ostatnia akcja bo nagle po derbach za jak mniemam kasę z biletów kolejny raz oszukali wszystkich jakoby akcja się udała.
jeśli było inaczej chętnie posłucham jak :-)

ile środków pozyskują bez wsparcia miasta.
bo kiedyś bajali o milionie złotych z zewnątrz,później wyszło dokładnie jak to wyglądało.prezydent kazał a jego przyjaciel prezes przyjmował kasę.



Edytowany przez grassownik o 11-03-2016 - 14:56. "
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 15:54 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

KS Siarka

Post autor: jazet » 11-03-2016 16:21

"Ale logo "siarka" - zostało chyba po piłkarzach!
A pozostałe sekcje już chyba od tego odchodzą.
Jest mnóstwo polskich klubów, które tak robią.
Siarka to już przeszłość i nie ma co się łudzić, że wróci!"
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 16:21 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 11-03-2016 16:41

"z nazwy Siarka korzysta i Stowarzyszenie a ono jest 100% właścicielem Zakładu Działalności Gospodarczej KS Siarka i spółka akcyjna.tyle podmiotów korzysta z tej nazwy z piłki nożnej."
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 16:41 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

KS Siarka

Post autor: jazet » 11-03-2016 17:06

"A siarki zostało już tylko trochę w Osieku!

KS Siarka Osiek ?
Nieźle brzmi.
Kategorie już niedługo będą te same!



Edytowany przez jazet o 11-03-2016 - 16:14. "
Ostatnio zmieniony 11-03-2016 17:06 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

ami2
Posty: 158
Rejestracja: 21-09-2014 19:41

KS Siarka

Post autor: ami2 » 13-03-2016 22:44

"szkoda że taki kapitał się zwyczajnie marnuje i czyja to wina? odpowiedź się sama nasuwa"
Ostatnio zmieniony 13-03-2016 22:44 przez ami2, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 14-03-2016 09:22

"http://rta24.eu/rodzice-to-skandal-siar ... ozumienie/
Trener koordynator Piotr Wawrylakowski, z którym wcześniej rozmawialiśmy tłumaczył, że wprowadzenie opłat wymusił fakt, że stowarzyszenie nie otrzymało dotacji, o jaką się ubiegało w miejskim konkursie. ? Złożyliśmy wniosek o 130 tysięcy złotych. Byliśmy wcześniej u prezydenta. Obiecał na spotkaniu, że może nie da całej kwoty, ale da. Dał zero ? mówi Wawrylakowski. ? To nieprawda ? słyszymy w magistracie, gdzie zapytaliśmy o losy złożonego wniosku.

1-1-DSC_9117

WNIOSEK PRZEPADŁ, BO MIAŁ BŁĘDY FORMALNE

Działacze zwracając się do rodziców o składki przemilczeli, że wniosek o dotację został odrzucony. Stowarzyszenie nie otrzymało dotacji w konkursie ofert na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki, bo odpadło w przedbiegach.
Naczelnik wydziału promocji sportu i kultury Joanna Lewicka wyjaśnia:- Złożona przez stowarzyszenie oferta nie spełniała wymogów formalnych i nie mogła być zakwalifikowana nawet do oceny merytorycznej. Podpisany przez wnioskodawcę za zgodność z oryginałem wydruk KRS nie uwzględniał zmian w składzie zarządu, które zaszły kilka tygodni przed złożeniem wniosku.

Wygląda na to, że działacze strzelili gola do własnej bramki. Do sprawy wrócimy.
naprawdę bardzo zabawnie to wszystko wygląda.
znowu zły był Kiełb i każdy inny a profesjonaliści ze spółki kryształowi.

A może tak rodzice sami założą stowarzyszenie i ten niepotrzebny balast jakim jest szkolenie ;-) zabiorą spółce ? :-)
trenerów przecież znają to się z nimi jakoś dogadają."
Ostatnio zmieniony 14-03-2016 09:22 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

bebu
Posty: 13
Rejestracja: 26-02-2016 16:04

KS Siarka

Post autor: bebu » 14-03-2016 10:38

"a jakie to błędy były ktoś dopytał?
Z dotacją lub bez łatwo się domyślić że Siarka i tak wprowadziłaby odpłatność za zajęcia.
Powód? Banalny. MOSiR nie płaci już za trenerów ani transport a te 150 tys nie wystarczy na pokrycie wszystkich wydatków. W szczególności że ta kasa idzie chyba tylko na grupy rozgrywkowe. A co z maluchami?
Łatwo można sprawdzić też jaką dotacje Siarka dostawała wcześniej w tym konkursie. Było to 20 tys. Przy 50 tys dla koszykarzy. A kto pamięta jak młodzi koszykarze nie pojechali na zawody bo nie było pieniędzy? Tyle że w kosza nie trenuje prawie pół tysiąca dzieci.
MOSiR nie wyrabiał z kasą więc "pozbył" się szkolenia młodzieży. A szkoda. Uważam że powinien przejąć i to w całości i zapewnić dzieciom to co potrzebne aby mogły spróbować swoich sił."
Ostatnio zmieniony 14-03-2016 10:38 przez bebu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 14-03-2016 10:53

"nie wystarczy,że tłustym drukiem zaznaczyłem kluczowe cytaty w artykule ?

dziennikarka sobie ten trud zadała i sprawdziła co było źle.
szkoda,że składający wniosek nie zadał sobie tego trudu by sprawdzić dokumentację."
Ostatnio zmieniony 14-03-2016 10:53 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

bebu
Posty: 13
Rejestracja: 26-02-2016 16:04

KS Siarka

Post autor: bebu » 14-03-2016 14:08

"Stowarzyszenie zmieniając zarząd ma siłą zmusić sąd dokonania szybkich zmian w KRS bo akurat składa wniosek o dotacje? Czy to jest błąd formalny? Ci co działają w stowarzyszeniach wiedzą ile trwają takie zmiany. Magistrat na pewno też to wie i nie sądzę że może to być uznane za błąd formalny. Oj coś czuję że wniosek siarki miał być odrzucony i tyle.



Edytowany przez bebu o 14-03-2016 - 13:09. "
Ostatnio zmieniony 14-03-2016 14:08 przez bebu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

KS Siarka

Post autor: grassownik » 14-03-2016 14:14

"pisałem wszak :
naprawdę bardzo zabawnie to wszystko wygląda.
znowu zły był Kiełb i każdy inny a profesjonaliści ze spółki kryształowi.
;-)"
Ostatnio zmieniony 14-03-2016 14:14 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

KS Siarka

Post autor: andriu81 » 14-03-2016 15:04

"@janusza, cieszę się że klarownie zaprezentowałeś swój pogląd na temat przyszłości Polski.
Skoro jesteśmy skazani na bycie krajem poddanym,to lepiej siedźmy cicho,wróćmy czasów do PRL-u. Ale jako patriota wierzę w wolność i niepodległość Polski i ma to przełożenie na fakty. O wolność trzeba było zawsze walczyć i nadal trzeba.Ta bitwa o trybunał o wyroki ,to walka o nasze dobro o niezależność a nie jakieś bzdury,to co podają w telewizji .Tak na szczeblu lokalnym jak i globalnym nie zamierzam nikomu lizać d.. ani być poddanym.
Branie kredytów i budowanie RIO i wydawanie kasy na przyziemne sprawy nie jest planem PiS-u ,właśnie dlatego że mają wyliczone źródła finansowania i budżet.Te same wyliczenia inaczej są prezentowane przez ekspertów z obu stron politycznych ,więc ktoś z nich kłamie,ktoś ma inny interes by przedstawiać wyliczenia inaczej. Program 500+ to nie są głupoty,to nie jakaś nowa galeria ,rondo czy hipermarket.To jest inwestycja w rodzinę,konkretna pomoc .Cofnięcie reformy emerytalnej i reformy sześciolatków to także pilny temat,ważny społecznie.



Edytowany przez andriu81 o 14-03-2016 - 14:05."
Ostatnio zmieniony 14-03-2016 15:04 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

szikaka
Posty: 85
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

KS Siarka

Post autor: szikaka » 14-03-2016 15:48

"
bebu pisze:Stowarzyszenie zmieniając zarząd ma siłą zmusić sąd dokonania szybkich zmian w KRS bo akurat składa wniosek o dotacje? Czy to jest błąd formalny? Ci co działają w stowarzyszeniach wiedzą ile trwają takie zmiany. Magistrat na pewno też to wie i nie sądzę że może to być uznane za błąd formalny. Oj coś czuję że wniosek siarki miał być odrzucony i tyle.
Chwila, chwila. Co ma sąd do tego? Bierzesz aktualny wypis ze strony internetowej i tam jest data wypisu. To jest aktualny KRS i tyle. Trwa to kilka sekund.

Szukanie pieniędzy u rodziców dzieci to jest, ujme deliktanie - "nieładne zachowanie". Wiadomo, że rodzic zrobi dla dziecka wszystko i zapłaci. Łatwe pieniądze.

Wcale się nie dziwie, że od razu jest obawa o sprzeniewierzenie tych pieniędzy - ostatnie wiadomości na temat zlecania swojej firmie sprzątania it. przez prezesa. Obawy nie są bezpodstawne. Do tego dochodzi fakt, że spółka KS Siarka otrzymuje dotacje na dzieci od miasta. Dlaczego zatem AŻ 50zł??

Utrzymanie trenera, który obskoczy ze 2 roczniki to może z 1000 zł miesięcznie? Dwa roczniki to pewnie z 50 dzieci. to gdzie te 1500 zł ??

Ciekaw jestem co na to Prezydent, który daje na to pieniądze - bo jeśli teraz całkowicie obetnie fundusze spółce i tyle to winił będę prezesa za super pomysł!!

Mam nadzieje, że Prezydent rozwiąże tą sprawę i np przejdą dzieciaki pod kontrole MOSiR'u i wróci wszystko do początku. A KS Siarka po wychowanków będzie sięgać do MOSiRu odpowiednio płacąc za transfer :)



Edytowany przez szikaka o 14-03-2016 - 14:51. "
Ostatnio zmieniony 14-03-2016 15:48 przez szikaka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ