Boiska ze sztuczną nawierzchnią szkodliwe dla zdrowia?

Siarka i nie tylko
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Boiska ze sztuczną nawierzchnią szkodliwe dla zdrowia?

Post autor: admin » 24-02-2020 19:33

Wiadomo, że naturalne jest najlepsze, ale trawa na szkolnych boiskach wymagałaby szczególnej pielęgnacji. Z dzieciństwa pamiętam przede wszystkim asfalt, ale tu z kolei łatwo było o kontuzje. Miękkie sztuczne nawierzchnie wydawały się interesującym rozwiązaniem, okazuje się jednak, że mogą być szkodliwe. Dzisiejszy tekst na Onecie:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... rAdcRGUrzk

Których boisk w Tarnobrzegu może dotyczyć ten problem?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Boiska ze sztuczną nawierzchnią szkodliwe dla zdrowia?

Post autor: encore » 24-02-2020 20:52

admin pisze:
24-02-2020 19:33
Których boisk w Tarnobrzegu może dotyczyć ten problem?
Dobre pytanie do skierowania do UM.

Obstawiam, że wszystkich w Tarnobrzegu. Przypuszczam, że wszystkie są serwisowane przy użyciu jak najmniejszego kosztu. Choć okazać się może, że wszystko w porządku, bo dostawca zapewniał, że wszystkie produkty mają atest. Inna sprawa jak takie atestowanie wygląda i jak wyglądają normy chemikaliów w tych produktach.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
PRZYWIŚLAK
Posty: 690
Rejestracja: 21-05-2008 20:06

Re: Boiska ze sztuczną nawierzchnią szkodliwe dla zdrowia?

Post autor: PRZYWIŚLAK » 25-02-2020 17:14

Jak mi wiadomo Orliki przy szkołach teraz należą tak jakby do nich i oni mają się nimi zajmować. Orliki są w słabym bardzo stanie i od dawna jak wiem nie są remontowane. Przykład? Orlik przy SP4 gdzie obok boiska jest dziura w którą podczas biegu można wpaść. A jak chodzi o szkodliwość to także czytałem gdzieś iż te boiska są bardzo twarde i przez to siadają stawy.

ODPOWIEDZ