Gran Derbi 2009

Siarka i nie tylko
tarnoobrzegh
Posty: 73
Rejestracja: 25-10-2009 23:59

Gran Derbi 2009

Post autor: tarnoobrzegh » 28-05-2010 23:30

"Pytanie do Grassownika.Jutro tj sobota puszczacie w Rambli mecze towarzyskie?;)"
Ostatnio zmieniony 28-05-2010 23:30 przez tarnoobrzegh, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Gran Derbi 2009

Post autor: grassownik » 29-05-2010 10:27

"owszem puszczamy :)
Pytanie co szanownego Pana interesuje,wszak mamy teraz wiele wydarzeń sportowych.
i tak mamy mecz Polska-Francja w siatkówce,mamy mecz Polska-Finlandia w piłkę nożną,mamy sparingi przed mundialem i choć będą to mecze dość średnie to mnie forma Hiszpanów czy USA interesuje (Hiszpania - Arabia Saudyjska,USA - Turcja),jest w końcu turniej wielkoszlemowy French Open,jest wyścig kolarski Giro d'Italia,co więcej jest interesujący bój o puchar europy w piłce ręcznej Final Four z udziałem... a jakże FC Barcelona Borges,mecz finałowy pucharu Stanleya no i chyba wydarzenie dnia walka Alberta Sosnowskiego o pas mistrza świata w królewskiej wadze bokserskiej.
mój plan wygląda następująco
17:00 Polska-Finlandia
19:00 Hiszpania - Arabia Saudyjska
20:00 USA - Turcja
21:15 Witalij Kliczko - Albert Sosnowski"
Ostatnio zmieniony 29-05-2010 10:27 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnoobrzegh
Posty: 73
Rejestracja: 25-10-2009 23:59

Gran Derbi 2009

Post autor: tarnoobrzegh » 24-08-2010 23:58

"Pyt. do grassownika.Puszczacie w Rambli(o ile czynna) jutro mecz Barcy z Milanem i prezentacje przed meczem?Macie kanal czy cos?;)"
Ostatnio zmieniony 24-08-2010 23:58 przez tarnoobrzegh, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Gran Derbi 2009

Post autor: grassownik » 25-08-2010 01:36

"raczej nie :)
a to dlatego że zwykle ten mecz transmituje co roku BarcaTV a tego na polskich platformach nie uświadczysz :)
no chyba,że coś się zmieni.
na rojadirecta.com nie widzę żadnych polskich kanałów by puszczały ten mecz.
za to w niedzielę śmiało zapraszam tak na mecz Barcelony jak i wizytę realu na mariolce :)

niezmiernie zresztą ciesze się,że sezon klubowy rozpoczyna się od nowa,już rok temu GD zapowiadały się fascynująco i o ile pierwszy mecz trzymał w napięciu o tyle w rewanżu na bernabeu nie było już z mierdy czego zbierać,ale teraz gdy jest wielki mourinho to będzie maksymalna napinka i wielki teatrzyk,zatem nie mogę się już doczekać,podobnie jak finału na wembley !"
Ostatnio zmieniony 25-08-2010 01:36 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

Gran Derbi 2009

Post autor: Honka » 25-08-2010 02:54

"Z przykrością stwierdzam, że w tym roku to Real będzie mistrzem Hiszpanii."
Ostatnio zmieniony 25-08-2010 02:54 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Gran Derbi 2009

Post autor: grassownik » 25-08-2010 11:28

"nie musi Ci być przykro i to z dwóch powodów.
po 1 mistrza ad 2010 już wyłoniono i nie wiem jak wyłonisz go drugi raz i uczynisz nim real.
po 2 z całym szacunkiem,ale Twoja prognoza dotycząca zapewne zbliżającego się sezonu nie jest jakoś szczególnie szokująca :)
ja wręcz odwrotnie,uważam,że Barcelona źle przeprowadziła mercato to jednak okaże się drużyną bardziej regularną od madryckiej hydry dowodzonej przez mourinho,zwłaszcza,że mimo szerokiej kadry,real ma kilka słabych punktów (boki obrony,brak szybkiego typowego dla drużyn mourinho pomocnika) i Barcelonie mogą przeszkodzić tylko kontuzje i tego Barcelona nie dopilnowała,moim zdaniem należycie,także z powodu Guardioli,ale to już temat na dłuższy wywód."
Ostatnio zmieniony 25-08-2010 11:28 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnoobrzegh
Posty: 73
Rejestracja: 25-10-2009 23:59

Gran Derbi 2009

Post autor: tarnoobrzegh » 25-08-2010 13:49

"Ok, dzieki za odpowiedz!;)coz z pewnoscia PD bedzie jeszcze bardziej wyrownana, ale Real potrzebuje tez czasu zeby sie zgrac lepiej(i moze walczyc o puchary dopiero za rok), ale znow durne transfery Realu...powinni kupic z jednego pomocnika i ze 2 obroncow przynajmniej ale to juz ich problem.Co do Barcy to nie do konca rozumiem Rosella ale moze sie nie znam.Ogolnie co do Barcelony to niestety nie potrafia robic transferow,kilku pilkarzy ktorzy wczesniej przyszli za spore sumy chce teraz sprzedac za duzo mniejsze pieniadze(Ibra (?),Caceres,Hleb,Czygrynski).Natomiast bardzo mnie cieszy transfer Villi(powinnien grac juz w Barcy od roku....).To chyba tyle;)"
Ostatnio zmieniony 25-08-2010 13:49 przez tarnoobrzegh, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Gran Derbi 2009

Post autor: grassownik » 25-08-2010 16:35

"jeśli ibra płacze już po sobotnim meczu to są obawy że będzie bruździł w szatni.
pozbywać się go jednak teraz,bez następcy to byłoby samobójstwo,by zagrać sezon trzeba mieć równą i silną jakościowo kadrę,no chyba że milan da pato to można im jeszcze dopłacić.
chygryński czy caseres zupełnie się nie przydadzą więc ich nie ma,ja osobiście hleba bym zostawił,ale Pep wystawiał go na skrzydle a nie w pomocy i tu jest szkopuł,dlatego białorusina pchną gdzieś dalej,może nawet włączą w transfer tego nieszczęsnego mascherano.
ja osobiście wolałbym hleba,na pewno nie pozbywał się yaya toure by mieć argentyńczyka,który jest najzwyklejszym przecinakiem jakich wielu,niezdolnym do akcji ofensywnych :/ jak będzie grał spodziewam się wielu strat z jego strony.bardziej by się przydał trenerom typu mourinho czy benitez a nie Guardioli.
no ale Pep się na niego uparł,tak jak wcześniej na hleba,keitę,ibrę,chygryńskiego co znamionuje jak słabo się te przeczucia Guardioli sprawdzają,to jego najsłabsza strona.
na szczęście jest villa i adriano,który w piłkę grać potrafi."
Ostatnio zmieniony 25-08-2010 16:35 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

Gran Derbi 2009

Post autor: Honka » 26-08-2010 02:03

"Nie jestem specjalnym sympatykiem Realu, ale drużyny Mourinhio cechuje doskonała organizacja i świetna gra szczególnie na własnym obiekcie. Myślę, że w tym roku Gran Derbi nie będą już tak jednostronne jak w poprzednim sezonie. Barcelona jest faworytem bukmacherów, ale ja mimo wszystko postawie na Real. Ligi Mistrzów może nie zdobędą, ale ligę hiszpańską powinni w tym sezonie wygrać. Real jeszcze mnie nie przekonuje. Oglądałem ich wczoraj w meczu z solidnym Penarolem. Męczyli się niemiłosiernie, ale zdołali wygrać. A i póki o piłce mowa to swoją drogą ciekaw jestem czy Inter Mediolan skopiuje wyczyn Barcelony i sięgnie po 6 tytułów w tym sezonie. Ma na to naprawdę ogromne szanse."
Ostatnio zmieniony 26-08-2010 02:03 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Gran Derbi 2009

Post autor: grassownik » 26-08-2010 13:10

"jeśli niczego nie spieprz_ą to są na to wręcz skazani.
ligę wygrywa się regularnością a nie tylko meczem między realem a Barceloną,zresztą o ile na Camp Nou mourinho będzie mógł ustawić autobus i grać z kontry (na przestrzeni 15 ostatnich lat może dwa razy real zagrał odważniej na CN,oba przypadki mogę nawet wymienić :P ).w madrycie mourinho może mieć problem,otóż będą wymagać od niego by rzucił się na Barcelonę,ograł ją jej własną bronią,wypadki z maja 2009 pokazują jak to się kończy,ale presja będzie ciążyć na realu.
przed sezonem mówi się głośno,że liga może mieć karykaturalny przebieg i że to właśnie GD o tym zadecydują (a obie drużyny zdobędą na rywalach niemal komplet punktów,kto straci więcej,ten przegra wyścig).
może tak to wyglądać,bo trudno wskazać kogoś kto będzie potrafił urwać punkty potentatom,choć ja w to szczerze wątpię.
real ma gotową drużynę,zaprawioną w ligowych bojach tylko bez błysku i mentalności za co zapłacili cenę w zeszłorocznej LM,gdzie będąc lepszym nie potrafili strzelić gola lyonowi.
mourinho uczyni real jeszcze mocniejszym,ale czy zdoła pod siebie ustawić drużynę już w 1 sezonie ? myślę,że to nie będzie miało miejsca,że kilka remisów na wyjazdach musi się im przydarzyć.zwłaszcza,że mają liczną i dobrą jakościowo kadrę to kilka pozycji jest dość średnio obstawiona (lewa obrona,brak zmiennika dla prawego obrońcy,brak takiego typowego środkowego pomocnika łączącego i spajającego drużynę,kogoś a'la deco z porto,lampard z chelsea czy snejidera z interu - a to niemal znak firmowy drużyn jose,nie wiadomo czy gdyby dopadła kontuzja higuaina to czy benzema będzie w stanie grać regularnie i zdobywać gole,presja w takim klubie jak real jest tak olbrzymia,że wcale nie jestem przekonany,czy sam el pipita utrzyma swoją dyspozycję,jeśli tak i będzie grał równie dobrze co w poprzednim sezonie to będzie naprawdę wielkim graczem)
Barcelona zależy bardziej od siebie,dołożyła jeszcze świetnie pasującego do takiej gry davida villę,jeśli nie będzie plagi kontuzji to powinno być dobrze,aż do finału LM w londynie.amen.
visca el Barca y visca Catalunya !
Antimadridista !



Ostatnia zmiana wpisu: grassownik, 26-08-2010 - 11:15 "
Ostatnio zmieniony 26-08-2010 13:10 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

Gran Derbi 2009

Post autor: Honka » 28-08-2010 01:25

"Waldos w poprzednim sezonie przelewałeś tutaj swoje wpisy, że nie ma drużyny, która jest w stanie zatrzymać Barcelonę i miałeś takie trafne te prognozy jak pogoda u Zubelewicza. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna, a suma szczęścia i pecha po raz kolejny wyszła na zero. Na przyszłość trochę więcej szacunku i wyrozumiałości, bo teraz to Inter jest jeszcze najlepszą klubową drużyną na świecie i może powtórzyć wyczyn Barcelony z ubiegłego sezonu. Są na dobrej drodze. A biorąc pod uwagę zawirowania jakie towarzyszą Barcelonie jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że w tym sezonie to nie Barcelona tylko Real wygra ligę hiszpańską, ale zobaczymy jak to będzie."
Ostatnio zmieniony 28-08-2010 01:25 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Gran Derbi 2009

Post autor: grassownik » 28-08-2010 11:24

"i gdyby w mediolanie nie sędziował wspólnik mourinho to nikt by ich nie powstrzymał :]
dobrze chociaż,że zmieniłeś nomenklaturę i już nie piszesz,że w tym roku real wygra mistrza :lol:
a inter już wczoraj pokazał,że 6 pucharów jak Barcelona w 2009 nie zdobędzie,więc chyba przeoczyłeś wczorajszy superpuchar :lol:"
Ostatnio zmieniony 28-08-2010 11:24 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnoobrzegh
Posty: 73
Rejestracja: 25-10-2009 23:59

Gran Derbi 2009

Post autor: tarnoobrzegh » 28-08-2010 12:15

"Inter z Benitezem nic w tym sezonie raczej nie pokaze(moze poza samymi Wlochami).W walce liczyc sie bedzie:Barca,moze Real jak sie szybko zgra,Bayern,Chelsea i raczej tyle.Ale to moje zdanie i nikt nie musi popierac!;)"
Ostatnio zmieniony 28-08-2010 12:15 przez tarnoobrzegh, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Gran Derbi 2009

Post autor: rakkauslaulu » 28-08-2010 14:25

"Zgadzam się - Benitez nie nadaje się do Serie A, całkiem inna mentalność, Inter nawet nie powalczy o scudetto. Okienko transferowe za niedługo minie a Inter nikim się nie wzmocnił, a świeże siły bardzo by im się przydały, co widać było we wczorajszym meczu - bez pomysłu i przede wszystki bez chęci zwycięstwa. Dla mnie faworytem jest Roma i Juve (3 świetnie trafione transfery jak dla mnie - Aquillani, Quagliarella i Krasic, ale nie zapominam też o błyskotliwym Pepe, brakuje tylko światowej klasy obrońcy i szkoda że odszedł Diego, choć w poprzednim seoznie trudno było mu się odnaleźć). Myślę że o czołową czwórkę powalczy Genoa w tym sezonie, która bardzo ciekawie się wzmocniła. A co Bayernu nie byłbym taki pewien. Niesamowicie wymęczone zwycięstwo z Wolfsburgiem na inaugurację i piękna wtopa wczoraj z beniaminkiem Kaiserslautern 2-0... Początek niezbyt obiecujący. Jestem antykibicem Barcy ale mam nadzieję że to ona zdobędzie Mistrzostwo, a nie "wielki Real". Khedira i Ozil - 2 wielkie talenty - i jak zwykle najbardziej obiecującą karierę zmarnuje im Real. Nienawidzę Realu za transfery. Skład Galaktycznych - 12 pomocników, 3 napastników... Śmiech na sali... Khedira, Ozil, Di Maria, Gago, Diarra, Kaka, van der Vaart, Drenthe, Xabi Alonso, Granero... i ci mniejszego pokroju... Od lat mnie śmieszy ta polityka. Ale kto inny może im dorównać w Primera Division? Tylko Barca... Transfer Villi do Barcy to megaaaaaa wzmocnienie. Pytanie co z Ibrą? Mówiono o przejściu do Milanu... W Barcelonie na pewno nie powinien zostawać. Ale mam nadzieję że do walki włączy się Atletico i Valencia (chociaż już bez Villli to będzie arcytrudne, tym bardziej że widziałem Valencie w sparingach i szkoda gadać). Zawsze liczę na beniaminków i stawiam na czarnego konia - Hercules, który mam nadzieję że zmieści się w pierwszje 10 bo w Segunda Divison grali na prawdę ciekawie.
Tak nawiasem mówiąc jak wam się podoba grupa Lecha ;p;p;p :> ??? Spotkałem się z kilkoma ciekawymi opiniami, że Lech awansuje... Nie ukrywajmy gorzej trafić chyba nie mógł Juve i City ich zjedzą, Salzburg też jest wspaniale poukładaną drużyną, jak dla mnie lepszą od Austrii i Rapidu, jeśli Kolejorz wywalczy jakikolwiek punkt to będzie sukces. Rozbroił mnie artykuł WP pod tytułem "Lech zadowolony z losowania". Wczytując się dalej są zadowoleni bo pierwszy mecz zagrają na wyjezdzie, a u siebie już na zmodernizowanym stadionie oraz to że zawodnicy liczyli na angielski klub... Jak dla mnie będzie pełna kompromitacja polskiej piłki w tym starciu..."
Ostatnio zmieniony 28-08-2010 14:25 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Gran Derbi 2009

Post autor: grassownik » 28-08-2010 14:44

"jeśli do serie a nie pasuje benitez,którego valencię nazywano w hiszpanii włoskim zespołem to nie wiem kto z zagranicznych trenerów lepiej pasuje ?
inter jest najsilniejszy kadrowo,fakt że benitez gdzieś zagubił się w swojej karierze,mocno przesadzał w liverpoolu,gdzie kupował strasznie kiepskich piłkarzy i na 60 transferów przez 5 lat to trafił chyba tylko kuyta i torresa :lol:
juve ? mają nowego trenera,nowy pomysł na grę bo del neri kocha grę z flanki,ale stawianie ich w roli faworytów do scudetto to niedorzeczność,podobnie ma się z romą wiecznie drugiego rainieriego z coraz starszym i wyeksploatowanym składem,dali ciała już w tamtym sezonie,w tym w walce o tytuł nie będą się liczyć.
jeśli ibra przejdzie do mediolanu,a mimo wszystko nie chcę tego drewna z ikei w Barcelonie,to sporo namieszać może milan,ale to inter jest niemal 100% faworytem rozgrywek we włoszech !
należy pamiętać że nowe nabytki juve naprawdę nikogo na kolana nie rzucają,są to piłkarze średniego formatu europejskiego a wspomniany del neri w przygodzie z fc porto czy as roma udowadniał,że nie radzi sobie z prowadzeniem wielkiego klubu,stawianie,że będą faworytami to jest naprawdę bardzo ryzykowna teza.

Lech ? nie żartujmy,dobre losowanie ze strony medialnej,bo rywale przyciągną kibiców na trybuny a dzięki transmisji do anglii jeszcze wpłynie sporo kasy od brytyjskich telewizji,od włoskich wpłynie znacznie mniej,dlatego lepsi byliby świetnie płacący niemcy.
red bull salzburg to dobra drużyna,przede wszystkim bogata,w ogóle liczenie na awans to spora niedorzeczność,dla polskiej piłki sam awans do LE jest sukcesem !
mimo tego że nazwy juventus czy citizens nie powalają w europie nikogo na kolana (włoscy potentaci poza interem w zeszłym sezonie byli kompromitująco lani na arenie międzynarodowej - juve-bayern 1-4 ! czy mu-milan 5-0 !) tym niemniej ich odległość od lecha jest olbrzymia.poznaniacy pojadą po naukę i ogranie,a przyda im się to,bo jeśli obronią tytuł mistrza Polski to takie przetarcie europejskie pomoże im później w walce o LM."
Ostatnio zmieniony 28-08-2010 14:44 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnoobrzegh
Posty: 73
Rejestracja: 25-10-2009 23:59

Gran Derbi 2009

Post autor: tarnoobrzegh » 28-08-2010 16:27

"Co do Lecha.Ja jednak uwazam ze szansa na wymeczone drugie miejsce jednak jest.Jakby nie patrzec to polskie druzyny lepiej sobie w pucharach radza z silniejszymi zespolami(chyba ze sa za silne!) niz z mega slabeuszami z ktorymi czesto zaliczaja duze wpadki;)"
Ostatnio zmieniony 28-08-2010 16:27 przez tarnoobrzegh, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Gran Derbi 2009

Post autor: grassownik » 28-08-2010 16:46

"ewentualny awans,którego trenerowi Zielińskiemu jak najbardziej życzę,należy rozpatrywać w kategoriach cudu.
mimo tego że juve jest najsłabsze odkąd pamiętam (i trwa to tak ostatnie 4/5 lat,ale zasłużyli sobie za te obrzydlistwa moggiego.zresztą o ile juve lippiego było estetycznie niezłą drużyną,a ekipy z bońkiem i platinim siłą rzeczy nie pamiętam,to zwykle Stara Dama grała futbol typowo włoski,czyli murarka i konterka) a citizens nie grają jakoś wybornie (choć liverpool ograli bardzo wyraźnie) to trudno spodziewać się by gracze tego pokroju jak silva,toure,tevez przegrali z polską ekipą.to brzmi niewiarygodnie.
ale pewnie niech lech awansuje !"
Ostatnio zmieniony 28-08-2010 16:46 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

Gran Derbi 2009

Post autor: Honka » 29-08-2010 01:04

"
tarnoobrzegh pisze:Co do Lecha.Ja jednak uwazam ze szansa na wymeczone drugie miejsce jednak jest.Jakby nie patrzec to polskie druzyny lepiej sobie w pucharach radza z silniejszymi zespolami(chyba ze sa za silne!) niz z mega slabeuszami z ktorymi czesto zaliczaja duze wpadki;)
W cuda wierzysz? Z taką grą to każdy punkt, który Lech wywalczy uznam za spory sukces z tak klasowymi rywalami."
Ostatnio zmieniony 29-08-2010 01:04 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Gran Derbi 2009

Post autor: rakkauslaulu » 29-08-2010 12:16

"No i wlasnie Ibra przechodzi do Milanu - 4-letni kontrakt... Nie wierze w to co przeczytalem, mianowicie ze dzialaczom Milanu udalo sie zbic cene z 70 mln na 24 mln Euro... Cos tu nie gra chyba"
Ostatnio zmieniony 29-08-2010 12:16 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Gran Derbi 2009

Post autor: grassownik » 29-08-2010 13:03

"Zlatan Ibrahimović został wypożyczony do AC Milan na cały sezon 2010/11. Włoski klub pokryje całą pensję napastnika.

Klauzula wypożyczenia zawiera klauzulę wykupienia zawodnika za 24 miliony euro po zakończeniu obecnego sezonu. FC Barcelona zaoszczędzi na całej transakcji do 60 milionów euro.

za www.fcbarcelona.cat

Guardiola na siłę chciał wyrzucić ibrapadakę,bo ten stawiał się mu,chciał być traktowany jak messi.
tym niemniej ja mam dość tego że to Guardiola decyduje o transferach,mam nadzieję że zakup tego drewna mascherano to ostatni jego transfer do Klubu.amen.
nie wiem na czym Klub zaoszczędzi ale najprawdopodobniej te 60 baniek to kasa jaką Barça musiałby wydać na szweda do końca trwania kontraktu z FCB.



Ostatnia zmiana wpisu: grassownik, 29-08-2010 - 11:04 "
Ostatnio zmieniony 29-08-2010 13:03 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ