Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Siarka i nie tylko
19damiano84
Posty: 18
Rejestracja: 15-03-2010 01:23

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: 19damiano84 » 15-03-2010 02:05

"zima za oknem a my juz myslimy o tym zeby pokopal w pileczke na zielonej trawce. pamietacie TALPa na wakacjach wygranego przez Bułgara po ciezkich bojach z Rosomakami? no to powiem wam tylko ze juz drugi miesiac grupa ludzi/pasjonatow intensywnie pracuje nad druga edycja TALP 2010! o wszystkich szczegolach zainteresowani dowiedza sie ze strony internetowej ktora mysle ruszy lada dzien [pan od serwera moglby sie wkoncu obudzic!!!] po krotce powiem tylko ze chcemy wkroczyc troche na wyższy poziom aby wam i nam lepiej ta zabawa poszla dlatego jestesmy w trakcie zawiazywanie Stowarzyszenia oraz nastapilo kilka istotynych zmian w regulaminie. ruszymy w okolicach konca maja poczatku czerwca tradycyjnie na nadWiślanskim Orliku, grac bedziemy do konca wrzesnia najpewniej tylko w soboty aby panowie sedziowie swoja obecnoscia podniesli nam poziom [chodz różnie to bywa ;)], maks 15 ludzi w druzynie minimum 9, jeden zawodnik zrzeszony [tj. grajacy od ekstraklasy az po B-klasy w sezonie 2009/2010] oraz jeden zawodnik ponizej 18-tego roku życia [ale nie mlodszy niz lat 16], obowiazkowe jednolite koszulki [moga byc kupione po 5 zl u chinczykow - 10 koszulek po 5 zł + "szprej" za dyche na wymalowanie numerow i mamy ekstraklase za 60 zyla], no i to co najwazniejsze jak mawial Janusz W. "kasia Misiu kasa" wpisowe 500 zł dlaczego aż tyle? zapytaja niektorzy a dlatego zeby nam to wszystko hulalo jak trza. sedziowie + sprzet medyczny [zeby komary nie gryzly i bylo co pic] + piłki + normalne ubezpieczenie [w zeszlym roku za te marne grosze bylo takie ze jeden z panow za kontuzje dosyc powazna dostal z ubezpieczenia całe... 50 zł!!] + oplacenie zalozenia strony i stowarzyszenia + nagrody bo chyba kazdy chcialby cosik dostac na koniec bo milo :) i wiele wiele innych rzeczy ktore w trakcie ligi w zeszlym sezonie byly potrzebne a brakowalo na nie pieniedzy ktore niejednokrotnie trzeba bylo "kombinowac". to tyle bo mial byc krotko a zrobil sie artykul jak w rzeczpospolitej na drugiej stronie ;) wszystko co tu napisalem moze ulec lekkim zmianom dlatego az tak bardzo sie tym nie sugerujcie kompletujcie druzyny trenujcie zbierajcie kasiorke [jedno piwo mniej w tygodniu i do ligi sie uzbiera dobra sumka ;)] a jak juz wszystko bedzie wiadome my do was dotrzemy droga internetowa gazetowa radiowa telewizyjna czy pantoflowa.

Ze sportowym pozdrowieniem
członkos de zarządos Piłkarskos Ligos Amatorskos: El Damianos Gudzos"
Ostatnio zmieniony 15-03-2010 02:05 przez 19damiano84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PRZYWIŚLAK
Posty: 690
Rejestracja: 21-05-2008 20:06

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: PRZYWIŚLAK » 15-03-2010 16:35

"No w końcu mam konkretną informacje :-) Ja na pewno się zgłoszę do tej ligi. W tamtym roku było świetnie i liczę że w tym będzie jeszcze lepiej"
Ostatnio zmieniony 15-03-2010 16:35 przez PRZYWIŚLAK, łącznie zmieniany 1 raz.

kamil_tbg
Posty: 23
Rejestracja: 16-02-2010 18:24

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: kamil_tbg » 15-03-2010 16:52

"Równiez zamierzam zglosic druzyne. Piszcie jak juz strona Talpu bedzie dostepna"
Ostatnio zmieniony 15-03-2010 16:52 przez kamil_tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: Honka » 16-03-2010 21:19

"Uważam, że 500zł. to zbyt wygórowana cena dla młodzieży, która jeszcze się uczy i nie pracuje. Życzę oczywiście powodzenia, ale obawiam się, że przy takich wymogach cieżko będzie powtórzyć podobną ilość zespolow co w roku poprzednim. Fajna sprawa, że rusza znowu superliga, ale te koszty moglby ulec zmianie na nieco mniej."
Ostatnio zmieniony 16-03-2010 21:19 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

Piętuch
Posty: 392
Rejestracja: 04-05-2005 13:16

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: Piętuch » 17-03-2010 00:06

"500 zł to faktycznie nie mała sumka, ale rozkładając ją dla przykładu na 10 osobową drużynę, wychodzi raptem po 50 zł od łeba. Drużyna która zgłasza swój udział w lidze powinna czuć się zobowiązana do udziału w niej, niezależnie od tego jak jej w lidze się wiedzie, a odłożony/zarobiony pieniążek i wydany na ligę jest jednym z argumentów wiążących obie strony (ligazawodnicy).
Dodać też należy iż w Tarnobrzegu ciężko znaleźć inną formę rozrywki, która zacieszać nas będzie przez 4 miesiące za 50 zł.
Moim zdaniem cena wpisowego jest zdecydowanie odpowiednia.
(bonus: 1 czerwiec - dzień dziecka, mamo tato idealny prezent dla dzieciaka, odpada problem w doborze prezentu, a dziecko będzie miało co w wakacje robić w mieście)"
Ostatnio zmieniony 17-03-2010 00:06 przez Piętuch, łącznie zmieniany 1 raz.

actina
Posty: 13
Rejestracja: 15-03-2010 09:30

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: actina » 17-03-2010 09:51

"500 zł może i wygórowana cena ale są firmy w mieście i młodzież może pochodzić i pozałatwiać jakieś pieniążki. Taka kwota pewnie musi być aby pokryć niezbędne wydatki na turniej i zapewnić lepsze warunki niż w poprzedniej edycji.
Czekamy na podanie stronki już uaktualnionej z aktualnym regulaminem bo tu są zawsze nieścisłości np co do zrzeszonych zawodników, bo nie wiadomo czy zrzeszony to taki który grał gdzieś w sezonie 2009/10 w rundzie jesiennej a np w nadchodzącej wiosennej nie zagra ani minuty. Organizatorzy winni to uściślić w regulaminie. Pozdrawiam"
Ostatnio zmieniony 17-03-2010 09:51 przez actina, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: grassownik » 17-03-2010 12:48

"wystarczy 5 zł miast na piwo,wódę i papierosy wydawać codziennie do puszki,drużynowo te 500 zł zbierze nawet młodzież dosyć szybko.
zresztą jak jest z limitem wiekowym ?"
Ostatnio zmieniony 17-03-2010 12:48 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

19damiano84
Posty: 18
Rejestracja: 15-03-2010 01:23

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: 19damiano84 » 17-03-2010 17:41

"co do wysokosci wpisowego nie bede wdawal sie w polemike bo nie ma to zbytniego sensu beda spotkania organizacyjne o ktorych wszyscy sie dowiedza to zapraszam wtedy sami zobaczycie ze to nie takie proste zrobic lige. druga sprawa zainteresowanie liga juz jest wieksze niz w zeszlym roku wiec mysle ze spokojnie zbierzemy tyle druzyn ile trzeba. co do zawodnikow zrzeszonych wszystko bedzie w regulaminie bo to co tu napoczatku napisalem to sa tylko wstepne ustalenia ale sprawa z zrzeszonymi wyglada tak ze jako zrzeszony uznawany jest ten zawodnik ktory w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 i rundzie jesiennej sezonu 2010/2011 zagral oficjalny mecz ligowy lub pucharowy [sparingow nie bierzemy pod uwage] generalnie jesli w roku 2010 przed rozpoczenciem lub w trakcie TALPu zagrales gdzies jestes zawodnikiem zrzeszonym a takich w druzynie moze byc tylko jeden. jesli idzie o limit wiekowy to grassownika prosilbym o dokladne przeczytanie pierwszego mojego posta tam wszystko jest napisane, ale przypomne w druzynie moze byc jeden zawodnik ponizej 18 lat ale nie mlodszy niz lat 16 [oczywiscie ten niepelnoletni moze byc zrzeszony] jak by ktos dalej nie czaił to wyjasnie tak mam 15 ludzi w druzynie jeden ma lat 16 i gra w juniorach Siarki, jeden ma lat 20 i gra w Iskrze Sobów pozostala trzynastka ma powyzej 18 lat i nie gra nigdzie proste?

czekam na kolejne wpisy na kazde pytanie bede staral sie udzielic odpowiedzi

pozdrawiam El Damiano"
Ostatnio zmieniony 17-03-2010 17:41 przez 19damiano84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PRZYWIŚLAK
Posty: 690
Rejestracja: 21-05-2008 20:06

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: PRZYWIŚLAK » 17-03-2010 21:07

"A ja chętnie zapłacę 50 złociszy, to jest i tak tanio jak na taką rozrywkę. Jeśli jeszcze właśnie będzie tak że tylko 1 osoba będzie zrzeszona to będzie w końcu liga amatorów. Ale mam pytanie. Co jeśli będzie tak że zawodnik ma kartę w jakimś klubie ale nie grał. Wiadome jest że czasami te karty są wykorzystywane w klubach aby inni mogli grać na tzw lewo. To co wtedy będzie?"
Ostatnio zmieniony 17-03-2010 21:07 przez PRZYWIŚLAK, łącznie zmieniany 1 raz.

actina
Posty: 13
Rejestracja: 15-03-2010 09:30

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: actina » 17-03-2010 23:45

"Przywiślak A czy B-klasowy klub pozwiesz do sądu :P bo pewnie tam takie przekręty może robią jeszcze. pozdro"
Ostatnio zmieniony 17-03-2010 23:45 przez actina, łącznie zmieniany 1 raz.

19damiano84
Posty: 18
Rejestracja: 15-03-2010 01:23

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: 19damiano84 » 18-03-2010 00:02

"chodzi o zawodnikow faktycznie grajacych bo karty ma chyba polowa z nas ktorzy gdzies kiedys kopali w koniczynkach mokrzyszowach sobowach czy innych zakrzowach :) nie sadze aby kluby w obecnych czasach narazaly sie na kary finansowe i wystawialy zawodnikow na lewo bo wyrobic karte to teraz nie problem wiec kazdy powinien grac na swoje konto ale jesli sie tak dzieje to juz my nic na to nie poradzimy jesli ktos siega po takie zagrania zeby w A czy B klasie wygrac mecz calego swiata nie uleczymy ;)generalnie ludzie w tbg sie znaja wiec ustalenie czy ktos faktycznie gra w mokrzyszowie sobowie czy zakrzowie nie bedzie jakims duzym problemem no chyba ze jakas druzyna przywiezie sobie piłkarzy z Dynama Kijów to ich z widzenia mozemy nie znac i moze byc problem oczywiscie zartuje ;)"
Ostatnio zmieniony 18-03-2010 00:02 przez 19damiano84, łącznie zmieniany 1 raz.

19damiano84
Posty: 18
Rejestracja: 15-03-2010 01:23

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: 19damiano84 » 18-03-2010 00:08

"a i zeby uciac wszelkie spekulacje: jeden zrzeszony oraz jeden niepelnoletni ale nie mlodszy niz 16 lat ktory tez moze byc zreszony to juz pewne i tego nie zmienimy bo jak amatorka to amatorka. zastanawialismy sie aby wogle odstapic od zawodnikow zrzeszonych ktorzy maja swoje druzyny i ligi ale mysle ze ten jeden zreszony podniesie w kazdej druzynie poziom a co za tym idzie poziom i calej ligi. takze szukajcie zawodnikow do swoich druzyn pod blokiem a nie na bosikach ligowych."
Ostatnio zmieniony 18-03-2010 00:08 przez 19damiano84, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: rakkauslaulu » 18-03-2010 08:34

"I to mi się podoba ;)"
Ostatnio zmieniony 18-03-2010 08:34 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

kamil_tbg
Posty: 23
Rejestracja: 16-02-2010 18:24

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: kamil_tbg » 18-03-2010 22:05

"Słyszałem plotki że podobno mają być 2 ligi. Pierwsza z drużynami z ubiegłego sezonu (nieco lepsza) i druga z debiutantami. Czy ktoś mógłby to potwierdzić bądź zaprzeczyc tym rewelacjom ?"
Ostatnio zmieniony 18-03-2010 22:05 przez kamil_tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PRZYWIŚLAK
Posty: 690
Rejestracja: 21-05-2008 20:06

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: PRZYWIŚLAK » 18-03-2010 22:53

"Ja także coś takiego słyszałem i myślę że to świetny pomysł"
Ostatnio zmieniony 18-03-2010 22:53 przez PRZYWIŚLAK, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: Honka » 18-03-2010 23:52

"Jeśli chodzi o sprawy typowo organizacyjne to tak:

Przede wszystkim panowie jedno ? strona, czyli źródło informacji i dyskusji. Bez tego będzie naprawdę ciężko. Mam nadzieje, że w końcu jakaś skromna strona powstanie. Nie musi być nie wiadomo jaka. Ważne aby była prowadzona rzetelnie i aktualizowana dość systematycznie i regularnie. Liga idzie widzę zgodnie ze schematem sandomierskiej ligi, która cieszy sie duzym powodzeniem z tego co słyszałam.

Liga w poprzednim sezonie, mimo że była robiona na tzw. wariata cieszyła się naprawdę ogromnym powodzeniem i trzeba pójść za ciosem aby w tym roku była jeszcze lepsza. Oczywiście to wymaga czasu i poświecenia, ale wierze, że tegoroczne rozgrywki będą jeszcze bardziej atrakcyjniejsze i bardziej profesjonalne. Zwłaszcza jeśli chodzi o poziom sędziowania jak i zawodów.

Jeśli jednak chodzi o koszty to:

500zł. dla jednego to mało dla innego dużo. Dla mnie, jako skromnie żyjącego mieszkańca tego miasta akurat jest to dość znacząca suma pieniędzy. Oczywiście pewne rzeczy wymagają kosztów i sporych nakładów pieniędzy, ale zawsze przecież można pomyśleć o pozyskaniu jakiś sponsorów, którzy w minimalny sposób byliby w stanie wspomóc działalność ligi. Dla mnie 500zł. to stanowczo za dużo. Wiekszość osób też łapie się za głowe jak słyszy tą cenę.

Niemniej jednak cieszę się, że zainteresowanie jest i to spore. Teraz trzeba czekać na nieco dokładniejsze i konkretniejsze informacje. Ważne, że już coś się zaczyna dziać. O ile dobrze pamiętam w pierwszej edycji działo się to bardzo późno, a liga była jednym wielkim wyścigiem z czasem tak by zdarzyć przed jesiennymi deszczami. Tym razem myślę, że będzie inaczej. Wierze, że uda się zrobić naprawdę fajne rozgrywki z fajną atmosferą czysto sportową i obejdzie się bez aktów wandalizmu, alkoholizmu i tym podobnych rzeczy. Szkoda, że obiekt nad Wisłą nie posiada skromnej trybuny. Wtedy z pewnością byłby jeszcze ciekawiej, bo kibice stojący przy linii z tego co pamiętam też byli pewnym problemem."
Ostatnio zmieniony 18-03-2010 23:52 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

19damiano84
Posty: 18
Rejestracja: 15-03-2010 01:23

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: 19damiano84 » 19-03-2010 00:21

"nie będzie dwóch lig na 100% chyba ze druga załozy ktos inny my postanowilismy ze bedzie w tym sezonie tylko jedna liga a w moze w przyszlosci pomyslimy nad zmianami w systemie rozgrywek. co do strony to panowie bedzie juz niedlugo poprostu mamy pewne problemy z panem od serwera ktory jest nie osiagalny co prawda mozna by zrobic strone na innym serwerze ale to wiazalo by sie z kolejnymi kosztami.

P.S. do kolegi o nicku Honka: duzo piszesz duzo gadasz wiec zapraszam na nastepne spotkanie organizacyjne moze pomozesz przy organizacji ligi? bo z doswiadczen zeszlego roku wiem ze gadaja milony a jak przyjdzie co do czego to prywatny czas na tworzenie ligi poswiecilo niewielu.



Ostatnia zmiana wpisu: 19damiano84, 18-03-2010 - 23:22 "
Ostatnio zmieniony 19-03-2010 00:21 przez 19damiano84, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: Honka » 19-03-2010 22:53

"W takim razie czekamy na stronke internetową i nieco więcej konkretów. Jak tylko czas i miejsce pozwoli na pewno pomogę. Ja tylko napisałam, że 500zł. to naprawdę dużo pięniędzy jak dla mnie oczywiście.



Ostatnia zmiana wpisu: Honka, 19-03-2010 - 22:00 "
Ostatnio zmieniony 19-03-2010 22:53 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

przywisle
Posty: 96
Rejestracja: 23-02-2010 11:22

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: przywisle » 20-03-2010 01:56

"500 zł dużo wiadome ale jak jest druzyna składajaca sie np. z 10 osób to 50 zł odmówią sobie Piwa jednego i Paczki Papierosów i Maja nawet wiecej na wode im jeszcze Zostanie zeby na meczu nie biegali spragnieni !!!!"
Ostatnio zmieniony 20-03-2010 01:56 przez przywisle, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

Druga edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej!!!

Post autor: Honka » 24-03-2010 23:02

"Mnie też zastanawia jedna sprawa, a mianowicie wszystkie te wymogi. Do czego one tak naprawdę mają prowadzić. Zgadzam się, że skoro amatorska liga to jak najmniej osób mających do czynienia z profesjonalną piłką na jakimś tam poziomie ligowym uwzględniając wszystkie klasy rozgrywkowe w Polsce. Nie bardzo jednak jestem w stanie pojąć granic wiekowych w lidze, bo skoro dobra zabawa to chyba dla wszystkich, a nie tylko dla wybrańców, który osiągnęli już próg dojrzałości. Czyżby zarząd ligi po raz kolejny obawiał się młodych chłopaków z Bułgara, który grali w każdym meczu jak o życie, ale utarli nosa nie jednemu faworytowi. Póki co tak właśnie to odbieram. Niech się starsi bawią, a młodsi tylko patrzą. Trochę dla mnie to niezrozumiałe, podobnie zresztą jak koszt wpisowego, które u wielu osób wywołuje szok i zdziwienie.

Szkoda, że nie możemy się jeszcze doczekać tej strony. Zawsze to by było jakieś ułatwienie dla ludzi, którzy jeszcze o tym nie są zbytnio poinformowani. Jedyne co udało się znaleźć to stare forum (talp.fora.pl) , które było chyba zrobione jeszcze przed poprzednią, premierową edycją piłkarskiej ligi amatorskiej w Tarnobrzegu. Tam jednak nic się nie dzieje, a informacji jak na lekarstwo. Przydałoby się nawet to stare forum jakoś pobudzić do życia do tego czasu aż nowa strona nie zacznie funkcjonować. Może to też jest jakieś rozwiązanie.

PS. Wszystko przeciwko Bułgarowi, bo narazie tak to obieram :-?



Ostatnia zmiana wpisu: Honka, 24-03-2010 - 22:06 "
Ostatnio zmieniony 24-03-2010 23:02 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ