SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Siarka i nie tylko
grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: grassownik » 12-03-2012 09:18

"http://polskikosz.pl/news/104703/d__szc ... zespo.html
miliony wydane na promocję miasta sam trener jeziorańskich nazywa zabawą a jak ja tak piszę to fani basketu są oburzeni :-P"
Ostatnio zmieniony 12-03-2012 09:18 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: Malamut » 12-03-2012 12:01

"w Normalnym kraju, ludzie z wladzy odpowiedzialny za wydanie takich wielkich sum na koszykowke, musieli by pokryc te kwoty z wlasnej kieszeni, wowczas mielibysmy rozsadek + prawo!. Dla mnie to jest kpina, wydawanie takich pieniedzy na koszykowke. Powtarzam poraz kolejny. Miastan a to nie stac."
Ostatnio zmieniony 12-03-2012 12:01 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: marcin85tbg » 12-03-2012 13:57

"
miliony wydane na promocję miasta sam trener jeziorańskich nazywa zabawą a jak ja tak piszę to fani basketu są oburzeni
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Szczubiał mówi, że koszykówka jest czymś więcej niż zabawą i ma wyraźne pretensje do swoich zawodników.
Dla mnie to jest kpina, wydawanie takich pieniedzy na koszykowke. Powtarzam poraz kolejny. Miastan a to nie stac.
Skoro faktycznie miasta na to nie stać to zgoda, ale tnijmy wszystkim. Zero pieniędzy na sport w Tarnobrzegu, zarówno na koszykówkę jak i piłkę nożną, siatkówkę czy tenis stołowy. Gdyby jednak tak się stało to zapewne odezwie się sporo oburzonych, którzy mają zupełnie inne zdanie na temat rozdysponowania pieniędzy z miejskiej kasy."
Ostatnio zmieniony 12-03-2012 13:57 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: grassownik » 12-03-2012 14:07

"
Skoro faktycznie miasta na to nie stać to zgoda, ale tnijmy wszystkim. Zero pieniędzy na sport w Tarnobrzegu, zarówno na koszykówkę jak i piłkę nożną, siatkówkę czy tenis stołowy. Gdyby jednak tak się stało to zapewne odezwie się sporo oburzonych, którzy mają zupełnie inne zdanie na temat rozdysponowania pieniędzy z miejskiej kasy.
też uważam,że nas na to nie stać by sponsorować sport profesjonalny,Tarnobrzeg stoi przed innymi wyzwaniami !
o ile wspieranie sportu młodzieżowego popieram jak i to,by wspierać tenisistki bo one zdobywają coś wymiernego dla miasta (tytuł mistrzowski!)

wiadomo,że wielu się to nie będzie podobać ale taka jest specyfika demokracji i wolności,że każdy artykułuje to co uważa za słuszne :-)
kiedyś jednak przyjdzie taki dzień,kiedy władza samorządowa określi realne plany i budżet dla miasta a nie będzie chciała łapać 5 srok za ogon z czego nic zwykle nie wychodzi.

moje czytanie ze zrozumieniem całkiem dobrze odczytało to co trener jeziorańskich powiedział ale dziękuję za troskę marcin85tbg :*



Edytowany przez grassownik o 12-03-2012 - 13:10. "
Ostatnio zmieniony 12-03-2012 14:07 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: admin » 12-03-2012 19:02

"Wiceprezydent nie tak dawno temu też uważał że nie stać nas na utrzymywanie zagranicznych sportowców.
Ale widocznie prezydent znalazł argumenty i go przekonał, bo od wyborów o tym nie mówi..."
Ostatnio zmieniony 12-03-2012 19:02 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: Honka » 13-03-2012 00:14

"
grassownik pisze:http://polskikosz.pl/news/104703/d__szc ... zespo.html
miliony wydane na promocję miasta sam trener jeziorańskich nazywa zabawą a jak ja tak piszę to fani basketu są oburzeni :-P
Miliony wydane na stadion również dla mnie totalnym nieporozumieniem, gdzie na mecze przychodzi garstka ludzi, a piłkarze kopią się po jakich wsiach typu Zaczernie, Targowiska albo inne Malawy. Kpina i totalne nierozumienie. Normalni kibice nie przychodzą na mecze siatkówki robić pokazówek i się wydzierać ch** z bambusami dziewczyny jesteśmy z Wami."
Ostatnio zmieniony 13-03-2012 00:14 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: grassownik » 13-03-2012 08:35

"wiesz-jak wydać z głową dwa miliony złotych to przyjedzie tu nawet real madryt :-)
co do stadionu-to mam czyste sumienie-dla mnie ten projekt był,jest i będzie dowodem minimalizmu i głupoty poprzedniej ekipy.
jakby otworzyli mi trybunę od szkoły to na tą krytą nie przyjdę wcale."
Ostatnio zmieniony 13-03-2012 08:35 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

silvan
Posty: 237
Rejestracja: 25-01-2011 13:16

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: silvan » 13-03-2012 20:15

"
Skoro faktycznie miasta na to nie stać to zgoda, ale tnijmy wszystkim. Zero pieniędzy na sport w Tarnobrzegu, zarówno na koszykówkę jak i piłkę nożną, siatkówkę czy tenis stołowy.
Bardzo dziwne podejście. Wybacz, ale jeżeli uważasz że jak nie będzie ekstraklasy to nie będzie koszykówki w Tarnobrzegu to się mylisz. Nikt nie mówi o permanentnej likwidacji koszykówki, ale o zejściu z poziomu na jaki miasta NIE STAĆ. Sport ten ma prawo bytu w tym mieście jedynie na niższym szczeblu jeśli ma być tak że miasto ma go sponsorować w 70-80%. Niech cudotwórca Pyszniak poszuka inwestorów którzy zapewnią drużynie byt na tym stopniu. Ciekawe że rada miasta decyduje się na prawie 2 milionowe dotacje dla koszykarzy na przestrzeni dwóch lat, a potem żre się z połową miasta bo szuka oszczędności przez zamykanie szkół i przedszkoli... Mam nadzieję że to ostatni rok zarzynania budżetu miasta na rzecz grajków rzucających piłką do dziury."
Ostatnio zmieniony 13-03-2012 20:15 przez silvan, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: marcin85tbg » 13-03-2012 20:39

"
Gdyby jednak tak się stało to zapewne odezwie się sporo oburzonych, którzy mają zupełnie inne zdanie na temat rozdysponowania pieniędzy z miejskiej kasy.
"
Ostatnio zmieniony 13-03-2012 20:39 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: Honka » 14-03-2012 01:11

"
grassownik pisze:wiesz-jak wydać z głową dwa miliony złotych to przyjedzie tu nawet real madryt :-)
co do stadionu-to mam czyste sumienie-dla mnie ten projekt był,jest i będzie dowodem minimalizmu i głupoty poprzedniej ekipy.
jakby otworzyli mi trybunę od szkoły to na tą krytą nie przyjdę wcale.
Koszykówka 2 mln, a stadion ile kosztował? Ile kasy poszło na ten absurdalny i niedorzeczny obiekt, który nie wiadomo komu ma służyć. Ile na stadion przychodzi osób? Na derbowym meczu z Mielcem było chyba 250 osób. Czy o piłkarzach w ogóle gdzieś się mówi w ogólnopolskich mediach lub pisze się w prasie poza Echem Dnia? Nie, wiec z czym do ludzi. Piłkarze jeszcze długo nie zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej i mogą sobie pomarzyć. Póki co zostaje walka po różnego rodzaju wsiach."
Ostatnio zmieniony 14-03-2012 01:11 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: grassownik » 14-03-2012 01:41

"
Koszykówka 2 mln, a stadion ile kosztował?
decyzję o stadionie podejmował poprzedni prezydent ze swoją ekipą.decyzja była absurdalna do granic wytrzymałości-ile razy muszę to powtórzyć na tej stronie by do Ciebie to dotarło ? :-)

zatem konkludując : SPORT MŁODZIEŻOWY Z KASY MIASTA JAK NAJBARDZIEJ,ZAWODOWY NIET
bez względu na dyscyplinę.
miałbym,gdyby to zależało ode mnie,dylemat tylko co do ping-ponga bo tam przynajmniej są niesamowite wyniki.dzieliłem się już tym na tych łamach zresztą.

będzie kiedyś więcej firm i miejsc pracy to może ktoś pokusi się o zainwestowanie w sport wyczynowy.
miasta NIE STAĆ
i podobnie jest też z zawodową piłką nożną żeby była jasność.
Tarnobrzeg to nie Chicago i mamy tu kilka ważniejszych spraw niż finansowanie takich zjawisk.
oczywiście,każdy z Nas ma prawo oczekiwać od rajców miasta kierowania tych kwot na coś innego.

resztę Honka pomijam bo po 1 mnie mecze dwa razy w roku w tvp sport jako wydarzenie w medium ogólnopolskim całkowicie nie wzrusza.
po 2 to gdzie i o kim piszą również ma dla mnie małe znaczenie i wreszcie po 3 - akurat KS Siarka Tarnobrzeg oddała miastu Tarnobrzeg masę przysług i masę obiektów z których każdy dziś może skorzystać,gwoli ścisłości dodam,że było to wtedy gdy sekcja koszykarska była częścią KS Siarka Tarnobrzeg tak znienawidzonej teraz przez młodych fanatyków basketu w mieście instytucji.



Edytowany przez grassownik o 14-03-2012 - 00:45. "
Ostatnio zmieniony 14-03-2012 01:41 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

silvan
Posty: 237
Rejestracja: 25-01-2011 13:16

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: silvan » 14-03-2012 10:31

"
Honka : Koszykówka 2 mln, a stadion ile kosztował? Ile kasy poszło na ten absurdalny i niedorzeczny obiekt, który nie wiadomo komu ma służyć.
Nie trafia do mnie ten argument bo nie jestem bojownikiem o jedyną słuszną frakcję piłkarską (choć ta dyscyplina na pewno jest mi bliższa) Chodzi o błędy, które OBECNA rada miasta z prezydentem na czele popełnia TERAZ przez marnowanie (takie jest moje odczucie) ogromnych sum na koszykarzy, a nie o rozpamiętywanie błędów poprzedniej administracji, których zmienić się nie da. Ciekawy jestem czy zadłużenie na pograniczu konieczności wprowadzenia do miasta zarządu komisarycznego sprawi że wreszcie El prezidente i rada miasta wreszcie się opamiętają i przy planowaniu budżetu na rok kolejny nie uwzględnią dotacji dla koszykarzy na poziomie 800 tyś, ale raczej 200-300 tyś co jest sumą raczej realną."
Ostatnio zmieniony 14-03-2012 10:31 przez silvan, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: marcin85tbg » 14-03-2012 11:29

"Te 500 tyś różnicy, o której piszesz to jest jak przypuszczam około 0,5% budżetu tego miasta, a sprawia niemałą frajdę dla 1000 osób co tydzień oglądających mecze koszykówki na najwyższym poziomie w tym kraju. Jak wiesz jest to u nas jedna z niewielu atrakcji.

Powtórzę się - nie wszystkim taki stan rzeczy się podoba i jak wspomniał grassownik - "taka jest specyfika demokracji""
Ostatnio zmieniony 14-03-2012 11:29 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: grassownik » 14-03-2012 12:19

"budżet mamy taki jaki mamy,więc niedługo przyjdzie czas na to by odpowiedzieć sobie na pytanie czy wolimy igrzyska i sponsorowanie chłopaków zza oceanu w ich cyrkowych sztuczkach,piłkarzy w zmaganiach się w walce o III ligę czy może jesteśmy za utrzymaniem placówek edukacyjnych i tylu nauczycieli na ilu się zrzucamy czy może należy oszczędzać i spróbować aktywizować lokalny rynek pracy czy też lokalny biznes.
ja średnio wierzę,że obecny prezydent jest w stanie coś poza populizmem i nastawianiem jednych grup społecznych czy kibicowskich przeciw sobie zrobić ale widzę jak wyraża się przewodniczący miejskiej rady i on już bardziej patrzy chłodnym okiem kalkulatora i nie powiem,wcale nie mam o to do niego żalu-wręcz przeciwnie-każdy dorosły człowiek rozumie,że na dłuższą metę na rozrzutność nas nie stać.

zresztą po tych ostatnich przygodach łatwo nakreślić scenariusz,że prezydent wspiera sport a źli i obrażeni radni ucinają baskeciarzom dotację o połowę.prawda ?
zwłaszcza,że przy okazji afery z edukacją ostatnio rodzice i nauczyciele mocno krytykowali tak olbrzymie finansowanie koszykarzy."
Ostatnio zmieniony 14-03-2012 12:19 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

silvan
Posty: 237
Rejestracja: 25-01-2011 13:16

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: silvan » 14-03-2012 12:39

"
marcin85tbg: Te 500 tyś różnicy, o której piszesz to jest jak przypuszczam około 0,5% budżetu tego miasta, a sprawia niemałą frajdę dla 1000 osób co tydzień oglądających mecze
Z tego co wiem to mecze są rozgrywane raz u siebie, raz na wyjeździe - więc rozrywka raz na 2 tyg, no ale szczegół. Pół miliona różnicy to ogromna suma na Tarnobrzeskie warunki, zważywszy że wszystkie placówki edukacyjne, które planowano zamknąć dałyby oszczędności roczne nie wynoszące nawet połowę tej kwoty (szacunkowo), a jednak prezydent poszedł na wojnę z mieszkańcami miasta chcąc zaoszczędzić. Reasumując nie stać miasta na 3 może nawet 4 okazje do 1,5 godzinnej rozrywki dla 1000 osób... wybacz, ale jeżeli tego nie rozumiesz to jesteś kompletnym ignorantem."
Ostatnio zmieniony 14-03-2012 12:39 przez silvan, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: marcin85tbg » 14-03-2012 13:01

"Daruj sobie personalne wycieczki.

Co do systemu rozgrywek to nie do końca masz rację, ale jak słusznie zauważasz to szczegół.
Z placówkami edukacyjnymi, skłaniam się ku temu, że nie chodziło wcale o oszczędności lecz o wyrównanie starych rachunków rezydenta. Zresztą w mojej opinii "oszczędności" w ustach polityków to pusty frazes.

Cała sprawa z obrażaniem się radnych jak słusznie zauważa Twój przedmówca wydaje się mieć przysłowiowe drugie dno, ale o tym rozpisywaliśmy się w innym wątku."
Ostatnio zmieniony 14-03-2012 13:01 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: grassownik » 14-03-2012 13:11

"
Reasumując nie stać miasta na 3 może nawet 4 okazje do 1,5 godzinnej rozrywki dla 1000 osób... wybacz, ale jeżeli tego nie rozumiesz to jesteś kompletnym ignorantem.
nie jest tak do końca,przecież do tej pory niby było Nas na to stać ;-)
choć nazywanie tego promocją miasta niezmiennie wywołuje u mnie uśmiech politowania.



Edytowany przez grassownik o 14-03-2012 - 12:11. "
Ostatnio zmieniony 14-03-2012 13:11 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

silvan
Posty: 237
Rejestracja: 25-01-2011 13:16

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: silvan » 14-03-2012 13:25

"
marcin85tbg:Z placówkami edukacyjnymi, skłaniam się ku temu, że nie chodziło wcale o oszczędności lecz o wyrównanie starych rachunków rezydenta.
Jakkolwiek to nazwiesz chodziło o szukanie pieniędzy, których brakuje bo deficyt jest na najwyższym dopuszczalnym poziomie.
grassownik: nazywanie tego promocją miasta niezmiennie wywołuje u mnie uśmiech politowania
Faktycznie, z tą promocją miasta w wykonaniu koszykarzy to niezły przekręt :)"
Ostatnio zmieniony 14-03-2012 13:25 przez silvan, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: Honka » 19-03-2012 00:38

"Uśmiech politowania? U mnie też uśmiech wywołuje jak słyszę o piłkarzach i rzekomym awansie. O promocji miasta nawet nie mówię, bo jak tutaj się promować jak się gra w takie lidze. Już wolę promocję koszykarską niż piłkarską. Różnica klas po prostu."
Ostatnio zmieniony 19-03-2012 00:38 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

SIARKA TARNOBRZEG w PLK

Post autor: grassownik » 19-03-2012 08:48

"to,co u kogo wywołuje określone reakcje to kwestia gustu-wydaje się,że to już dawno temu ustaliliśmy.

ja o awansie nie mówię bo zbyt długo oglądam futbol by przesądzać cokolwiek w marcu.w marcu to ciężko ekipom pokroju Barcelona czy Manchester zostać mistrzem a co dopiero Siarce awansować.
swoją drogą to najmocniej o awansie w zeszły wtorek deliberował ten,który po wczorajszej porażce najmocniej rozpaczał.czemu to ma służyć i dlaczego Siarka przegrała nie jest tajemnicą dla bacznych obserwatorów piłkarskiej sceny Tarnobrzega.
zresztą jak się spojrzy na ostatnie dajmy na to 5 lat w KS Siarka to niektóre sekwencje zdarzeń są nawet zabawne :-)

promocja to żadna i tu się całkowicie zgadzam tylko jest taka mała różnica,że pieniądze z budżetu miasta przeznaczone na promocję idą na cyrkowców zza oceanu a nie na "kopiących po wsiach" jak ich poetycko Honka nazwałeś."
Ostatnio zmieniony 19-03-2012 08:48 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ