Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Siarka i nie tylko
grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 20-01-2015 11:00

"względnie też pewnie z 20% kosztów szkolenia ponosi klub a kasę na to dostaje... tak,tak z magistratu."
Ostatnio zmieniony 20-01-2015 11:00 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

klein
Posty: 65
Rejestracja: 31-08-2014 00:15

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: klein » 20-01-2015 14:20

"Ja bym przeznaczył na klub piłkarski w Tbgu cały budżet gdybym tylko mi zagwarantowali, że WYKOPIĄ z miasta głupków, którzy je pogrążają. Może zamiast piłki powinni się chłopkaki zająć wykopywaniem głupoty."
Ostatnio zmieniony 20-01-2015 14:20 przez klein, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: dzieńziemi » 20-01-2015 16:49

"Po przyjściu trenera Ryszarda Kuźmy do drużyny Siarki jedną z pierwszych jego decyzji była ta o zmianie stylu gry, który zdaniem szkoleniowca nie gwarantował widowiskowych akcji, a co najważniejsze zdobywania punktów.
Takie zmiany są czasochłonne, ale szkoleniowiec z Rzeszowa postanowił nie czekać do przerwy zimowej.

Jednak kibice tarnobrzeskiej drużyny nie byli zadowoleni ze zmiany stylu gry, twierdząc, że jest on nijaki albo też, że nie ma go w ogóle.
Fani tarnobrzeskiego zespołu przestali przychodzić na mecze, a kryta trybuna świeciła coraz większymi pustkami.

Po 17 meczach rundy jesiennej i dwóch rozegranych awansem z rundy wiosennej, "Siarkowcy" plasują się na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów.

Nie jest to powód do dumy..."
Ostatnio zmieniony 20-01-2015 16:49 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: marcin85tbg » 20-01-2015 23:41

"Rewelacji może nie ma, ale tragedii też nie.

30 punktów - ósme miejsce, ale w lidze wyjątkowo ciasno i straty do lidera jest 7 pkt. Wszystko jest jeszcze do zrobienia. Szanse jednak zmalały po cięciach Kiełba."
Ostatnio zmieniony 20-01-2015 23:41 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: dzieńziemi » 21-01-2015 15:16

"W żadnym z 10 spotkań tarnobrzeski zespół nie przypominał drużyny, która porywała kibiców w poprzednim sezonie.
Wymęczone wygrane z Rozwojem czy Nadwiślanem Góra, kilka szczęśliwych remisów, a przede wszystkim słaba gra sprawiają, że główny cel jakim ma być awans może być nie do zrealizowania również w tym sezonie.?

Transfery, które poczynił tarnobrzeski klub okazały się kompletnie nietrafione. Żaden z nowo pozyskanych piłkarzy nie podniósł wartości zespołu.

Nie potrafię zrozumieć co w drużynie Siarki robi Michał Paluch, który prócz dobrego meczu i przypadkowej bramki ze Stalą nie wnosi kompletnie nic w ofensywne poczynania tarnobrzeskiego klubu.

Nie jestem w stanie również pojąć po do zespołu został sprowadzony Bartosz Walnicik (rocznik 1996). Na co on? Czy nie lepiej jest byłoby dać szansę naszemu wychowankowi?

Po Bobaku, Nwachukwu i Fallu do Siarki dołączył kolejny zagraniczny zawodnik ? Tamaz Chargeishvili. Gruzin jak na razie więcej czasu spędza na boiskach A klasy w rezerwach niż w pierwszym zespole Siarki.?? Chyba nie tak miało to wyglądać..."
Ostatnio zmieniony 21-01-2015 15:16 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: nikanor » 12-02-2015 12:24

"A jednak coś się w sprawie ruszyło
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /150219999"
Ostatnio zmieniony 12-02-2015 12:24 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: admin » 12-02-2015 14:19

"Jest zapowiedź, że to ostatni raz, i tylko ze względu na trwający sezon."
Ostatnio zmieniony 12-02-2015 14:19 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: admin » 25-06-2015 01:25

Ostatnio zmieniony 25-06-2015 01:25 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 25-06-2015 12:20

"mi osobiście prezydent zaimponował,że i tak godzi się na finansowanie w wymiarze 600 tysięcy rocznie radosnej twórczości prezesa i całej tej grupy towarzyskiej co przywłaszczyła sobie Siarkę.
420 tyś na wiosnę miało dać awans,gdyby Kiełb rzucał kłody pod nogi to byłby tym złym.
a więc miasto zapłaciło i co ? z trzech zapowiadanych awansów Siarka nie osiągnęła ani 1 ligi,ani Centralnej Ligi Juniorów ani klasy okręgowej dla "dwójki".

cztery lata działalności pana Wacława Salamuchy czy Dariusza Dziedzica to bezprecedensowa:
wyprzedaż majątku,
budżety Siarki na poziomie powyżej 2 milionów licząc gotówkę od magistratu i nagabywanych wcześniej do sponsoringu w wiadomy sposób spółek miejskich,
wymiana piłkarzy,średnio po 10 co rundę,przepłaceni wielokrotnie,zblazowani oraz najczęściej wyselekcjonowani przez pierwszego kibica i prezesa piłkarze niewiele wnieśli za to świetnie zarabili,w sumie około 80 piłkarzy,6 trenerów a efekty ? mizerne.
napinka i wyśmiewanie się z innych klubów,zwłaszcza okolicznych choć autorem tego niesmacznego teatru był bardziej ich mocodawca niż oni sami.


tym niemniej zdaje się,że to był tylko straszak,wezmą 180 tyś i jeszcze rundę pojadą,nie po to chyba tak często obaj działacze odwiedzali kancelarię notarialną.spodziewam się,że nie w celach towarzyskich a by zgolić ostatnie mieszkania.po nich niech będzie nawet spalona ziemia.
więc jakąś gotówkę mają zapewne,zejdą cenowo z drogich piłkarzy,wezmą sobie juniorków co ich Włodek Gąsior zna od lat i będą się kopali po czole.
kto wie czy nie z lepszym skutkiem niż gdy trwało eldorado.

dlaczego nikt prezesowi nie liczy,że bezpłatnie korzysta ze stadionu i licząc średnią cenę biletu czyli 13 złotych,fakt,że bezpłatną ochronę zapewnia firma przewodniczącego rady nadzorczej sugeruje,że może przyciągając 2500 widzów zgarnąć marne 32 500,00 zł (trzydzieści dwa tysiące pięćset !),licząc,że meczów w rundzie będzie miał co najmniej 7 u siebie wychodzi sporo ponad 200 tysięcy złotych !
a nie liczę tłumnie przyjmowanych kibiców gości-Stalowa Wola zawsze około 700/800,Mielec też 400/500.

problem jednak w tym,że nawet najmniej wymagający kibice zauważyli,że przykład idzie w tym klubie z góry i z tym zarządem,z takim suflerem za plecami ci ludzie nawet jakby dostali pieniądze nafciarzy jak w Paryżu to najprawdopodobniej też nic z tego by nie było.

względnie zmieni się tyle co zawsze-ekipa u żłoba,choć ten jest już dużo mniejszy niż za poprzednika,wtedy w Siarce było eldorado.

bo Siarka od 20 lat jest przedmiotem rozgrywek politycznych i tak naprawdę jest sceną polityczną.byłem-widziałem mogę napisać.
tak będzie i tym razem bo teraz dzięki tym panom Siarka jest już totalnie związana z łaską lub niełaską władzy politycznej.
niestety nam kibicom i sympatykom w swoim czasie też nie udało się uchronić Klubu przed polityką.pamiętam jednak ilu nas było i kto wśród nich.a tych płaczków co teraz płaczą a nie kiwnęli w życiu palcem dla swojego podobno ukochanego klubu wcale mi nie żal.szkoda im było 10 zł miesięcznie.

oczywiście mówi się,że w Stalowej ZKS ma 800 tysięcy z targowiska co roku,przypomnę,że w Tarnobrzegu pan prezes Salamucha oddał targowisko lata temu lekką ręką.tacy to są doświadczeni działacze,mierni,bierni ale zawsze wierni i zawsze przy korytku.aż dziw,że tego szlag wcześniej nie trafił.

ważne by miasto zachowało pieczę nad pracą z młodzieżą bo poza całym obrazem tego kolesiostwa są młodzi,fajni trenerzy (nie wszyscy oczywiście bo różni ludzie tam trenują,do niektórych znajomi rodzice mają tzw. pretensje etc.),którzy zaszczepiają pasję i sport najmłodszym pokolenim Tarnobrzeżan.
wbrew obiegowej opini klub na młodzież nie wydaje nawet tyle ile wynosi 10% jego dotacji z miasta.



Edytowany przez grassownik o 25-06-2015 - 11:13. "
Ostatnio zmieniony 25-06-2015 12:20 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: olsen » 25-06-2015 15:22

"Ja tam się nie znam ale zarząd powinien pozyskiwać sponsorów a nie siedzieć na dupsku i czekać aż kasa sama przyjdzie,po drugie widać że tam w tym zarządzie nie wiadomo kto rządzi,nie jest sztuką mieć przed nazwiskiem tytuły i funkcje ale sztuką jest pomagać i tworzyć dobre warunki do gry wspierać i szukać dobrych rozwiązań tego dziś niestety brakuje!,mogę się mylić bo na sporcie się mało znam ale według mnie to tak powinno wyglądać"
Ostatnio zmieniony 25-06-2015 15:22 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 25-06-2015 15:45

"
Ja tam się nie znam ale zarząd powinien pozyskiwać sponsorów a nie siedzieć na dupsku i czekać aż kasa sama przyjdzie
to wbrew miejskiej tradycji,poza wyjątkami zarządy są wykonawcami woli prezydenta,dlatego niektórzy są tak niezatapialni i zawsze w nich są :-)

obecny zarząd generalnie wsławił się tym,że prezes został prezesem mimo,że ledwie 11 miesięcy wcześniej nie mógł bo był ciężko chory,a vice został we wtorek facet,który w poniedziałek został członkiem klubu (Stowarzyszenie) :-)
więc musieli wykonywać polecenia.oddawali więc Zwierzyniec,wyprzedawali resztki majątku,w końcu nawet drużynę wyprowadzili do prywatnej spółki :-)
myślę,że źle na tym (finansowo) nie wyszli ;-)
mimo,że teoretycznie robili to charytatywnie.

obecny (jeszcze) prezes spółki akcyjnej na przykład mówił mi całkiem serio,że zastał Siarkę drewnianą a zostawi murowaną.
chyba zamurowaną na wsze czasy :lol:



Edytowany przez grassownik o 25-06-2015 - 13:45. "
Ostatnio zmieniony 25-06-2015 15:45 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 614
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: Jasiek » 25-06-2015 20:41

"Po pierwsze to tak jak napisała grassownik Siarka to Spółka a miasto nie ma żadnych akcji w tej spółce. No chyba, że się mylę to mnie poprawcie. Więc i tak wielkim gestem miasta jest to, że daje jakiekolwiek pieniądze na klub nie mając nic w zamian. Jestem jednak w stanie to zrozumieć choćby dlatego, że są tam też grupy młodzieżowe i ich szkolenie na pewno trzeba wspierać. Zdają sobie też sprawę, że bardzo niewielki procent z tego co idzie do klubu z miasta jest przeznaczany na szkolenie młodzieży. Mało tego miasto stanęło na wysokości zadania i jak obiecało 600 tys. (w ratach jakich zażyczył sobie pan prezes) to tę kwotę utrzymuje. Miała więc ekipa spółkowiczów ogląd na sytuację finansową i wiedzieli na co mogą liczyć od miasta. Moim zdaniem to też jest za duża kasa na zabawę dużych chłopczyków. Zrobili sobie spółkę i to spółkę kolesi to teraz niech coś zrobią oprócz wyciągania rączek. Zwłaszcza, że pieniądze o których jest tu mowa to dla niektórych akcjonariuszy drobne.
Nasza mściwa gwiazda spożywcza z łódeczki / helikoptera pozbyła się z Siarki ludzi (Ciszewski & Company), którzy próbowali coś dla tego klubu zrobić mało tego mieli na to jakiś tam pomysł. Ale, że jednemu bez nadwagi nie spodobał się transparent i zapewne brak uległości wobec jego prześwietnej osoby musieli odejść. Przyszli super managerowie, których jedynym pomysłem było rozsprzedawanie majątku klubu. Ale niestety już wszystko co było do rozsprzedania to sprzedali to teraz kwiczą i próbują szantażować. Czyżby brakło pomysłów. Niemożliwe.



Edytowany przez Jasiek o 25-06-2015 - 18:45. "
Ostatnio zmieniony 25-06-2015 20:41 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: admin » 11-03-2016 20:57

"grassownik, coś nie wyszło z plikiem, skasowałem ten wpis. W razie problemów technicznych można pisać do mnie. Nie tak, to inaczej się uda."

ODPOWIEDZ