Jak budować trwałość małżeńską?

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: stachu » 11-07-2016 10:23

"tak niewiele potrzeba, żeby się coś popsuło, a jak nie zareaguje się szybko, to później trudno wszystko odwrócić ...

w miłości małżeńskiej piękno i sex nie może być na pierwszym miejscu, bo wtedy to jest egoizm małżeński,
sex ma być ważny, bardzo ważny, ale nie najważniejszy ...
wystarczy, że znajdzie się ktoś bardziej atrakcyjny i czar "niby miłości" pryska ...
miłość to dar dla drugiej osoby, szacunek i służba, trwanie na dobre i złe,
wiem, że to jest trudne, ale wiem, że tak trzeba ..."
Ostatnio zmieniony 11-07-2016 10:23 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: marysia48 » 11-07-2016 10:33

"Zgadzam się z Tobą, Stachu. Pozdrawiam"
Ostatnio zmieniony 11-07-2016 10:33 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

rumburak
Posty: 269
Rejestracja: 03-10-2010 18:49

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: rumburak » 12-07-2016 19:22

"Kobiety to egoistki.Dużo wymagają od faceta ale od siebie coś dawać to już nie za bardzo.Poza tym słowo WIERNOŚĆ już dawno stało się nieaktualne i dotyczy to również kobiet które po iluś tam latach małżeństwa szukają odskoczni jak żona mojego sąsiada z bloku która poznała jakiegoś południowca i go zostawiła z dziećmi."
Ostatnio zmieniony 12-07-2016 19:22 przez rumburak, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: stachu » 13-07-2016 12:58

"rumburak, ale to działa w obydwie strony ...
mimo, że jestem facetem pisze tak jak jest, a nie chcę trwać w kłamstwie, trzymając solidarnie stronę facetów,
my też jesteśmy egoistami, mimo, ze czasami ciężko się do tego przyznać ...

WIERNOŚĆ jest nadal aktualna, może stała się niemodna i niektórzy ją porzucają, ale nadal jest AKTUALNA !!!"
Ostatnio zmieniony 13-07-2016 12:58 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: ptasiorrr » 16-07-2016 12:14

"
Kobiety to egoistki.
Wszystkie? A czy wszystkie kobiety to chuje albo kurwy? (Przepraszam za dosadność, ale inaczej nie miało by to sensu)
Dużo wymagają od faceta ale od siebie coś dawać to już nie za bardzo.
Uzasadnij...
Poza tym słowo WIERNOŚĆ już dawno stało się nieaktualne i dotyczy to również kobiet które po iluś tam latach małżeństwa szukają odskoczni
A facetów nie dotyczy?
WIERNOŚĆ jest nadal aktualna, może stała się niemodna i niektórzy ją porzucają, ale nadal jest AKTUALNA !!!
Nieczęsto, ale ZGADZAM SIĘ!!!"
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 12:14 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

figa
Posty: 2
Rejestracja: 12-08-2016 17:22

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: figa » 12-08-2016 17:29

"Wierność moim zdaniem jest rzeczą najważniejszą w trwałości związku - namiętność wygasa, to naturlane i jesli obie strony przystaja na szukanie żaru poza małżeńskim łozem to co w tym złego? Dla mnie małżeństwo to przestarzałą instytucja, choć idea jest oczywiscie piękna."
Ostatnio zmieniony 12-08-2016 17:29 przez figa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: ptasiorrr » 12-08-2016 18:11

"Pewnie, że tak. Coraz więcej par żyje na "kocią łapę". I co? To jest złe? Kochają się, są sobie wierni, wychowują dzieci."
Ostatnio zmieniony 12-08-2016 18:11 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: admin » 12-08-2016 22:47

"Na pewno coraz więcej jest związków nieformalnych.
Czy to jest złe? Generalnie różnorodność jest dobra dla społeczności. Rozwiązania które będą lepsze, bardziej się z czasem przyjmą.
Można zatem się zastanawiać nad wpływem oficjalnej formy związku (brak ślubu, ślub cywilny, ślub w jakiejś religii) nad ilością posiadanych dzieci, sposobem i kierunkiem ich wychowania, czy zdolnością do przekazania pewnych wzorców. Jeśli ślubów religijnych jest coraz mniej, to widocznie rodzice religijni mieli niewiele dzieci lub słabo (bądź słabe!) wzorce przekazali.

Zakładam, że związki nieformalne również łapią się pod ten temat, chociaż w tytule jest "małżeństwo". W temacie jest o trwałości, wyżej wspomniałeś ptasiorrr o wierności i wspólnym wychowaniu dzieci. Chyba w powszechnym odbiorze społecznym trwałość związku i wierność nadal uważane są za coś obiektywnie dobrego, niezależnie od jego sformalizowania.

To jednak trochę coś innego niż pisze figa, czyli pytanie co złego w, nazwijmy to tradycyjnie, "zdradzie" = co dobrego w wierności?"
Ostatnio zmieniony 12-08-2016 22:47 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: ptasiorrr » 13-08-2016 13:10

"
Na pewno coraz więcej jest związków nieformalnych.
Czy to jest złe?
Dla katabasów tak!
Jeśli ślubów religijnych jest coraz mniej, to widocznie rodzice religijni mieli niewiele dzieci lub słabo (bądź słabe!) wzorce przekazali.
A może rodzice wreszcie zrozumieli, że nie warto posyłać dzieci na zakłamaną religię w szkole (ciekawe co będzie z etyką?), nie warto chodzić do kościoła, który jest przesiąknięty polityką i który tylko chce kasy, kasy i jeszcze raz kasy, który buduje świątynie za ciężkie miliony a ludzie głodują itd. itp."
Ostatnio zmieniony 13-08-2016 13:10 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: stachu » 14-08-2016 13:58

"Dla osób niewierzących brak ślubu kościelnego nie ma znaczenia.
Dla osób wierzących to ma wielkie znaczenie, nawet zasadnicze.
Różnorodność nie zawsze jest dobra, szczegolnie w przypadku leżeli chodzi o katolików.
To, że rodzice nie przekazują wzorców katolickich pokazuje ich brak wiary a może dogłębnej wiedzy.
Osoby niewierzące maja zwiazki niesakramentalne, a osoby wierzące sakramentalne.
Religia katolicka nie jest zakłamana i nie jest przesiaknieta polityką i kasą, ale to nie ten temat.


Jak jazet napisał obraźliwie na ptasiorrra i zenuś się z tym zgodził to była cenzura.
A jak na księdza się pisze katabas to cenzury nie ma?"
Ostatnio zmieniony 14-08-2016 13:58 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: ptasiorrr » 14-08-2016 19:11

"
Dla osób wierzących to ma wielkie znaczenie, nawet zasadnicze.
A wielkie gówno prawda!!!
Osoby niewierzące maja zwiazki niesakramentalne, a osoby wierzące sakramentalne.
Uuuu, to się chłopie mylisz i to bardzo. Znam wielu ludzi co są wierzący a żyją na "kocią łapę". I SĄ SZCZĘŚLIWI!!!
Religia katolicka nie jest zakłamana i nie jest przesiaknieta polityką i kasą,
Tak?
Obiekt ma pomieścić ok. 3 tys. wiernych. W kościele będzie 900 miejsc siedzących. Na dolnym poziomie zaplanowana jest Kaplica Pamięci. Planowane są również duże witraże przedstawiające sceny z pontyfikatu papieża Jana Pawła II oraz jeden witraż o wymiarach 4x4 m obrazujący pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Jana Pawła II z cytatem słów papieża ? "Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja". Całość budynku wieńczy kopuła o wadze ok. 320 ton. z dodatkową koroną za 4 miliony złotych. Projektantem obiektu jest inż. Andrzej Ryczka.
Kościół pod wezwaniem Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu budowany jest z datków wiernych.
Pani Jadwiga pokazuje skrawek koperty, którą trzyma razem z dokumentami w niebieskiej saszetce zawieszonej na szyi: ? O proszę, tysiąc pięćset złotych przywiozłam.
O. Rydzyk obiecał wyryć na murach świątyni imiona wszystkich, którzy dadzą powyżej tysiąca złotych. Ale pani Jadwiga nie po to. Jej chodzi o modlitwę w intencji wnuczki. Dziewczyna ślub ma tylko cywilny i dwójkę niechrzczonych dzieci. ? Umrzeć spokojnie nie będę mogła, jeśli jej Pan Jezus nie odmieni ? mówi.
Nie ten temat, ale co? Dalej szukać?



Edytowany przez ptasiorrr o 14-08-2016 - 17:13. "
Ostatnio zmieniony 14-08-2016 19:11 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: admin » 15-08-2016 00:45

"
ptasiorrr pisze:Nie ten temat, ale co? Dalej szukać?
Kompletnie nie na temat.
Nie szukać dalej, bo z portalu Tomasza Lisa nie dowiemy się jak budować trwałość małżeńską.

@stachu
Nie znam nikogo kogo mógłbym nazwać katabasem, zatem i takiego który mógłby się poczuć urażony. Co to w ogóle za słowo?

Jestem na miejscu, jak wrócicie do dawnego bałaganu w kolejnych wątkach to będę reagować."
Ostatnio zmieniony 15-08-2016 00:45 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: stachu » 15-08-2016 16:31

"
ptasiorrr pisze:
Osoby niewierzące maja zwiazki niesakramentalne, a osoby wierzące sakramentalne.
Uuuu, to się chłopie mylisz i to bardzo. Znam wielu ludzi co są wierzący a żyją na "kocią łapę". I SĄ SZCZĘŚLIWI!!!
Zgadzam się, że są tacy "wierzący" ale ich wiara jest zakłamana, jeżeli mie ma żadnej przeszkody do zawarcia sakramentu małżeństwa.
Inaczej sprawa 2ma się gdy istnieje jakaś przeszkoda. I wtedy Ci wierzący nie są do końca szczesliwi.

Zlodziej jak ukradnie dużą kasę i go nie złapią też jest SZCZĘŚLIWY !!!
Czy o takie szczęście Ci chodziło?

Adminie jeżeli nie wiesz, że słowo katabas jest używane jako obraźliwe na księży to zerknij do wiki:
pl.wiktionary.org/wiki/katabas

Nie chce robić żadnego bałaganu, zależy mi na pisaniu prawdziwych informacji na forum i konstruktywnej dyskusji.
Bez obrażania !!!"
Ostatnio zmieniony 15-08-2016 16:31 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: admin » 15-08-2016 17:21

"Ciekawe skąd się wzięło to słowo. Może ma źródła chrześcijańskie, od katabasis?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Katabasis ... C5%84stwo)

Nie przesadzaj. Czy chciałbyś odebrać mi prawo do nazwania kogoś komuchem? Przecież to też z założenia pogardliwe określenie. To zupełnie co innego niż powiedzieć że X.Y jest złodziejem. Urażeni mogą się poczuć ci których wiarę uznajesz jako zakłamaną, albo porównujesz ich do złodziei itd. Stan wspólnego zamieszkiwania bez ślubu u katolików zwykle jest przejściowy. Oceniając w ten sposób, dojdziesz do tego, że wszyscy są zakłamani, bo przecież wszyscy grzeszymy. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni."
Ostatnio zmieniony 15-08-2016 17:21 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: jazet » 15-08-2016 19:34

"
Admin pisze:Ciekawe skąd się wzięło to słowo.
A może z gazforum?
Jest tam powszechnie używane."
Ostatnio zmieniony 15-08-2016 19:34 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: stachu » 16-08-2016 10:42

"Nie po to wróciłem, żeby się z Tobą kłócić Adminie ...
To, że słowo to może mieć źródła chrześcijańskie nie wyklucza, że może być obraźliwe i za takie jest przez wielu uważane i przez wielu w tym tonie pisane...
Podam inny przykład slowa krucyfiks od którego powstały slowa krucafuks czy krucafiks.
Poczytaj co znaczą ...
Dużo tradycyjnych wyzwisk i przekleństw to są przekręcone fonetycznie terminy biblijne czy liturgiczne.
Czy to znaczy, że są dobre ... ?

O przepraszam nikogo do złodziei nie porownuje !!!
Wykluczyłem tylko argument, że niby szczęście jest wykładnią tego co dobre a co złe !!!
Proszę nie przekręcać moich słów !!!

Wyjaśnie rozumienie słowa zakłamanie...
Zakłamani katolicy to ci, którzy mówią, że jakiś grzech nie jest grzechem...
Swiadomie i dobrowolnie...
Natomiat każdy kto uznaje swoją słabość i przyznaje, że zgrzeszył nie jest zaklamany.

Ja nie osądzam nikogo tylko wyjaśniam i może kogoś upominam...
I wdzieczny jestem każdemu kto mnie upomni ...
Bo również jestem człowiek grzeszny ...
Przyznaję, że mi również zdarza mi się zrobić coś złego ...
Jeżeli kogoś uraziłem przepraszam, bo nie było to moim zamiarem.
Moim zamiarem było pokazać bezsensowną argumentację ptasiora, którego jako człowieka szanuję, ale nie zgadzam się z jego argumentacją ..."
Ostatnio zmieniony 16-08-2016 10:42 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: ptasiorrr » 16-08-2016 23:25

"
Moim zamiarem było pokazać bezsensowną argumentację ptasiora, którego jako człowieka szanuję, ale nie zgadzam się z jego argumentacją ...
Czyli jak dwoje ludzi żyje bez ślubu kościelnego a wierzą w BOGA to jest złe? Albo jak dwoje ludzi po rozwodzie żyje razem, chodzą do kościoła, modlą się, spowiadają się i są szczęśliwi, kochają się, to dlaczego grzeszą???
Zlodziej jak ukradnie dużą kasę i go nie złapią też jest SZCZĘŚLIWY !!!
Czy o takie szczęście Ci chodziło?
Czyje?

Zamiast słowa "katabas" będę używał słowa "klecha". Pasuje?
Podam inny przykład slowa krucyfiks od którego powstały slowa krucafuks czy krucafiks.
Poczytaj co znaczą ...
Tak przeklinają Niemcy na Bawarii paradoksalnie najbardziej katolicki land w Niemczech.



Edytowany przez ptasiorrr o 16-08-2016 - 21:38. "
Ostatnio zmieniony 16-08-2016 23:25 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: rav » 06-12-2016 14:33

"Znalazłem super radio dla katolickich małżeństw i rodzin.
Jest poruszane wiele ważnych i ciekawych tematów.

http://www.radiorodzina.pl/

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 06-12-2016 14:33 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: ptasiorrr » 06-12-2016 14:58

"Tu masz więcej badziewia"
Ostatnio zmieniony 06-12-2016 14:58 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Jak budować trwałość małżeńską?

Post autor: rav » 06-12-2016 15:07

Ostatnio zmieniony 06-12-2016 15:07 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ