Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Post autor: okruszek » 02-12-2015 12:49

"Czy mamy dziś w XXI wieku jeszcze prześladowania za wiarę?
Niestety tak.
Tak dużo mówimy o potrzebie pomocy muzułmanom, i dobrze.
Ale czy nie powinniśmy tym bardziej zająć się pomocą ludziom, których wiara jest bliższa naszej wierze,
polskiej, europejskiej?
Nawet pomijając wiarę, bo wielu jest niewierzących. Czy jako zwykli ludzie nie powinniśmy czegoś zrobić w tym kierunku?

Co 5 minut jeden chrześcijanin ginie za wiarę. "Statystyka jest szokująca"

105 tysięcy chrześcijan zostało w tym roku zabitych z powodu wyznania.

Najgorsza sytuacja panuje w Nigerii.

Więcej poczytajcie na stronie:

http://natemat.pl/44665,co-5-minut-jede ... -szokujaca"
Ostatnio zmieniony 02-12-2015 12:49 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Post autor: stachu » 02-12-2015 17:38

"krass jak byś sobie dobrze przeczytał artykuł, to byś wiedział, że nie wojują mieczem, tylko za samo wyjście na ulicę lub pójście do kościoła można stracić życie.
? Pojawić się na tam mszy oznacza ryzykować życiem ? uważa włoski socjolog religii Massimo Introvigne
"
Ostatnio zmieniony 02-12-2015 17:38 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Post autor: stachu » 02-12-2015 19:37

"A coś Ty taki narwany krass?
Na kogo Ty się tak wściekasz?
Za to, że ktoś wstawił informację o prześladowanych chrześcijanach?
Przecież ja nie byłem w Nigerii i nikogo nie nawracałem, dlaczego na mnie się złościsz?
Nie udzielałem jedzenia tylko ochrzczonym, do kogo Ty masz pretensje?
Czy jako wierzący katolik nie powinieneś się modlić za prześladowanych chrześcijan?
Jeżeli masz konkretne informacje, że religia była narzucana siłą, to podaj fakty konkretne.
A jeżeli nawet misjonarze rozdawali jedzenie tylko ochrzczonym, to może nie mieli na tyle, żeby rozdawać wszystkim.
Wspierasz regularnie misje, żeby można było rozdawać wszystkim, nie tylko ochrzczonym?
Komu jest potrzebna pokora? Czy nie tym, którzy obrażają innych, jeszcze bez powodu?"
Ostatnio zmieniony 02-12-2015 19:37 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Post autor: janusza » 02-12-2015 20:48

"Stachu, Okruszek, Rav. Proszę Was. Ja rozumiem że jesteście głęboko wierzącymi, prawymi, uczciwymi ludźmi ale to nie zwalnia Was od myślenia. Z całym szacunkiem ale Krass ma rację. Nie wiem jak tam u Was z historią ale wyprawy krzyżowe niosące na mieczach Waszego Boga pochłonęły MILIONY ofiar. Starły z powierzchni ziemi całe narody. Na co Wy chrześcijanie liczycie? Że oni tam będą Was witali chlebem i solą?"
Ostatnio zmieniony 02-12-2015 20:48 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Post autor: stachu » 02-12-2015 23:46

"Odpowiadam za siebie: z logicznym myśleniem nie mam problemu :-) Tym bardziej z czytaniem.
Polecam Ci choćby wikipedie poczytać.
wikipedia pisze:Pierwsza wyprawa krzyżowa
Wyprawa wyruszyła w 1096 roku, z podwójnie obranym celem ? zdobycia Jerozolimy i Ziemi Świętej oraz uwolnienia wschodnich chrześcijan spod islamskiej władzy.
Bliski wschód i północna Afryka, to były kiedyś państwa chrześcijańskie.
Arabowie zamieszkiwali Półwysep Arabski i zaczęli po kolei podbijać te chrześcijańskie państwa, w Basenie Morza Śródziemnego.

Stanisław ze Skarbimierza napisał traktat o wojnach sprawiedliwych.
W wojnach sprawiedliwych chodzi o to by nie były to wojny agresywne, takie które nie są zaborcze.
Wojną sprawiedliwą są te wojny, które domagają się zwrócenia, tego co zostało zabrane przez najeźdźców.
Z tego punktu widzenia krucjaty były wojnami sprawiedliwymi, bo miały na celu odebranie tego, co zostało chrześcijanom zagrabione.
Posłuchaj co mówi: dr Jan Przybył

Wyprawy krzyżowe nie były po to by nawracać kogokolwiek mieczem.
Chodziło o obronę kolebki chrześcijaństwa - m.in. Ziemię Świętą.
Chodziło o obronę chrześcijan.
A że być może zdarzały się i przegięcia, to niestety trzeba się i do tego przyznać. Niestety idealny nikt nie jest.

A jeżeli Polacy walczyli w obronie niepodległości ojczyzny, to też należy ich krytykować? Pomyśl!
Zauważ jak się próbuje przekłamywać historie "Polskie obozy koncentracyjne" - okropne kłamstwo.
Podobnie rzecz się ma z wyprawami krzyżowymi - niektórzy je strasznie krytykują i przypisują niekoniecznie prawdę.
Ale nie mi to osądzać, czy powinny takie wojny być, czy nie.
Teraz możemy podyskutować na argumenty i tego się trzymajmy! :-)"
Ostatnio zmieniony 02-12-2015 23:46 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Post autor: janusza » 03-12-2015 12:36

"
A że być może zdarzały się i przegięcia, to niestety trzeba się i do tego przyznać. Niestety idealny nikt nie jest.
Religie Afryki często padały ofiarą europejskich uprzedzeń i uproszczeń, nierzadko inspirowanych rasizmem. Pierwsi misjonarze byli wręcz skłonni postrzegać religijne praktyki Afrykanów jako obrzędy szatańskie. Również badacze etnolodzy przyczynili się do upowszechnienia pewnych stereotypów. Często zgodnie z XIX-wieczną doktryną ewolucjonizmu określali oni religie Afryki jako ?prymitywne? bądź ?archaiczne?, a zatem niejako gorsze od rozwiniętych religii jak islam czy chrześcijaństwo. Równie często popełniali oni błąd pars pro toto, biorąc coś co jest tylko jednym z elementów religii (jak np. kult przodków, magia związana z maskami i figurkami) za jej główną cechę swoistą.
Jedno proste pytanie do Ciebie Stachu. Mają prawo do swojej religii czy nie. Nie można było tam pojechać i powiedzieć: Cześć, jestem Stachu wierzę w to i to. Fajny z ciebie facet - szanuję to że wierzysz w to i to. Tylko od razu albo chrzciny albo kula w łeb? Skąd w was tyle hipokryzji i przekonania że wasza religia jest w czymś lepsza?"
Ostatnio zmieniony 03-12-2015 12:36 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

spit
Posty: 388
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Post autor: spit » 03-12-2015 12:36

"stachu może i temat ok i na czasie i w ogóle ale to chyba nie to forum
więcej będzie krzykaczy(tez potrzebni)filozofów etc niż cos konstruktywnego wniesie ta rozmowa i temat."
Ostatnio zmieniony 03-12-2015 12:36 przez spit, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Post autor: stachu » 03-12-2015 22:16

"Janusza, każdy ma prawo do religii i wyznania i nikt na siłę wiary nie wmusza.
Mówisz tylko źle o chrześcijanach, a czy nie widzisz ile dobra czynią?

Krass, nikim nie manipuluję. I wcale nie uważam się za lepszego.
Pamiętam słowa: "Pamiętaj człowiecze, że prochem jesteś i w proch się obrócisz"

Nie jestem lepszy od nikogo, ani od niewierzącego, ani od kogoś z innej wiary.
Jestem grzesznikiem, ale mam Boga, który za mnie umarł na krzyżu.
Mam Boga, którego największym przymiotem jest MIŁOSIERDZIE.
I tu na ziemi mamy czas by błagać Boga o Jego Miłosierdzie dla nas i dla innych.
A jeżeli tego nie uczynimy spotkamy Bożą Sprawiedliwość.

Jeżeli się z tym nie zgadzacie, to proszę nie obrażajcie!
I rzeczywiście z jednej strony dalsza dyskusja nie wniesie nic konstruktywnego,
choć z drugiej strony jako katolik nie mogę chować głowy w piasek.

O czym byśmy nie pisali, to dalej nie zmieni faktu, że chrześcijanie są prześladowani.
Jakbyście przeczytali cały artykuł, to wiedzielibyście, że:
Niechęć wobec katolików coraz bardziej widoczna także w Polsce

Również w Polsce coraz częściej widoczne są akty agresji wobec katolików. Choć nie przybierają one radykalnych form, to przede wszystkim słowna nagonka daje się im coraz bardziej we znaki.

"Zacofani", "przesądni", po prostu "ciemni", a do tego "agresywni" i za "wszelką cenę narzucający się innym". To tylko kilka głosów o katolikach. Krok po kroku, niepostrzeżenie, to oni stają się najbardziej poniżaną i dyskryminowaną grupą w Polsce? Wielu z nich ma właśnie takie wrażenie.
"
Ostatnio zmieniony 03-12-2015 22:16 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Post autor: stachu » 04-12-2015 18:46

"Zapraszam na film dokumentalny: "Życia nie można zmarnować"
Dziś o 20:25 na TVP1
opis pisze:9 sierpnia 1991 roku w Pariacoto w Peru terroryści z maoistowskiego ugrupowania Świetlisty Szlak zamordowali ojców franciszkanów konwentualnych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Reżyser Krzysztof Tadej szuka odpowiedzi na pytania, dlaczego duchowni zginęli i jakimi byli ludźmi. Rozmawia m.in. z matką jednego z nich, Franciszką Strzałkowską, a także Bertą Hernandez ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Pana Jezusa i biskupem Luisem Bambareną, który zaprosił polskich zakonników do pracy w Ameryce Południowej.
Jutro jest ich beatyfikacja!

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 04-12-2015 18:46 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

bisiorny
Posty: 82
Rejestracja: 14-06-2012 19:55

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Post autor: bisiorny » 04-12-2015 20:39

"
krass pisze:Q.E.D.

Niczego innego się nie spodziewałem.
krass no jak dziecko... Dyskusja z nimi to jak dyskusja z idiotą. Nie masz szans, bo najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem... Obnażać wszak trzeba, bo prawda ich wyzwoli ;-)"
Ostatnio zmieniony 04-12-2015 20:39 przez bisiorny, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin za wiarę

Post autor: okruszek » 07-12-2015 13:42

"Jak już zeszliśmy na temat błogosławionych męczenników z Peru, to znalazłem o nich jeszcze inny film na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=1DqoBBQ_zOs"

ODPOWIEDZ