Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 05-03-2016 23:54

Ostatnio zmieniony 05-03-2016 23:54 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

minewra72
Posty: 38
Rejestracja: 26-02-2016 15:54

Dyskusje religijne

Post autor: minewra72 » 06-03-2016 14:03

"według nauki biologii dziewica może zajść w ciąże ,ale po porodzie raczej dziewicą już nie jest ,ale niektórzy dalej brną w bajki ,"
Ostatnio zmieniony 06-03-2016 14:03 przez minewra72, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 06-03-2016 16:09

"Poczytałem sobie Twój link ptasiorrr i nie wiem co chciałeś mi przez to przekazać, trochę się dowiedziałem, trochę już znałem, ale z niektórymi rzeczami się nie zgadzam.
satanizm nie jest tylko ruchem filozoficznym, czczenie szatana to nie jedynie metafora podążania swoją drogą, ale to jest nienawiść do Boga.
Może właśnie są jakieś odłamy takie, jak to zostało opisywane jest w tym artykule, ale to na pewno nie jest tylko nauka czy filozofia.
Nazwanie wiary w magię i osobowego szatana schizmą jest dla mnie niezrozumiałe, bo albo ktoś nie wie co pisze, albo chce innych wprowadzić w błąd.

[size=tiny]Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.[/size]"
Ostatnio zmieniony 06-03-2016 16:09 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

minewra72
Posty: 38
Rejestracja: 26-02-2016 15:54

Dyskusje religijne

Post autor: minewra72 » 06-03-2016 17:39

"a nieba nie trzeba przywoływać ,wyjdę na balkon i co widze ,niebieskie niebo a już myślałam że niebo jest tylko dla katolików widoczne"
Ostatnio zmieniony 06-03-2016 17:39 przez minewra72, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 09-03-2016 21:53

Ostatnio zmieniony 09-03-2016 21:53 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 10-03-2016 10:18

"To jest wypowiedź tylko jednej strony ...
Chciałbym usłyszeć wypowiedź drugiej strony i wtedy zabrać zdanie.

Chyba już to kiedyś pisałem, że brak małżeństwa nie jest przeszkodą do udzielenia chrztu dziecku.
Natomiast podczas chrztu rodzice zobowiązują się do wychowania dziecka w wierze katolickiej ...

Pytanie do Ciebie ptasiorrr:
Czy rodzice i chrzestni będą dziecku tłumaczyć, że oni mogą żyć "na kocią łapę", a dziecku będą tłumaczyć i kazać żyć z drugą osobą tylko i wyłącznie w małżeństwie ???"
Ostatnio zmieniony 10-03-2016 10:18 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 15-03-2016 09:13

"Prośba o podpisanie petycji do tych, którzy się z nią zgadzają.

Opis profanacji Najświętszego Sakramentu w popularnej książce dla dzieci!

http://www.citizengo.org/pl/pr/33509-op ... w7gNXhA%3D"
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 09:13 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 15-03-2016 09:35

"
Udało nam się skontaktować z księdzem Jackiem Rogalskim, proboszczem, z którym rozmawiali Piotr i jego partnerka. Ksiądz widzi sytuację inaczej. - Ochrzciliśmy pierwsze dziecko tej pary, zwrócili się do nas z prośbą o ochrzczenie drugiego dziecka. Pan Piotr odmówił sakramentu małżeństwa, co zawsze proponuję w takich sytuacjach - tłumaczy. - Nie podobało mu się to, co mówimy o sakramentach, dlatego powiedziałem mu, że nie musi przychodzić na katechezy przed chrztem. Poprosiłem, by przyszła sama matka. Ostatecznie ojciec także przyszedł, towarzyszyło im małe dziecko, które płakało. Po około 20 minutach powiedziałem, że przerywamy katechezę, bo dziecko wciąż płakało i trudno było rozmawiać. Powiedziałem, że na drugą katechezę nie muszą przychodzić, a dziecku oczywiście udzielę chrztu - zaznacza.
Jest wypowiedź drugiej strony. Słowo przeciwko słowu. Ja wierzę tej parze a Ty i tak poprzesz słowa, które wypowiedział ksiądz.

http://www.fronda.pl/a/aborcja-jest-czy ... 27962.html

Obrazek

A co Ty na to?
Pytanie do Ciebie ptasiorrr:
Czy rodzice i chrzestni będą dziecku tłumaczyć, że oni mogą żyć "na kocią łapę", a dziecku będą tłumaczyć i kazać żyć z drugą osobą tylko i wyłącznie w małżeństwie ???
Niekoniecznie. Ja jeśli było by to możliwe dałbym dzieciom możliwość wyboru w jakiej wierze mają żyć. Niestety w Polsce nie ma tak, bo jesteśmy nauczeni, że dziecko trzeba na siłę ochrzcić. Następnie I komunia, bo dla dziecka to bardziej dla prezentów niż dla sakramentu. Ja moim dzieciom dam wolną rękę. Czy będą żyć w związku "na kocią Łapę" czy w małżeństwie najważniejsze jest aby były szczęśliwe. Powtarzam: ja cudzołożę na na wniosek kościoła, który nie może unieważnić mi małżeństwa. I dobrze mi z tym. I olewam to co myśli o tym jakiś klecha. Co moje to moje i ważne jest, że jesteśmy szczęśliwi a kościół nie będzie mi nic narzucał. A do spowiedzi nie pójdę bo to jest dla mnie jedna z wielu głupot wymyślona przez kościół. Ja wg siebie nie grzeszę. Tylko o czym ja gadam jak właśnie sporządzam wniosek o apostazję, bo mam dość.
Opis profanacji Najświętszego Sakramentu w popularnej książce dla dzieci!
Jeśli jesteś katolikiem, wierzącym to po czytasz tą książkę? Skoro książka bardzo dobrze się sprzedawała to znaczy, że nie obraża Polaków gorszego sortu, których jest więcej niż Wam się wydaje.



Edytowany przez ptasiorrr o 15-03-2016 - 10:27. "
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 09:35 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 15-03-2016 17:34

"dzięki ptasiorrr, że zacytowałeś również tego księdza proboszczem Jacka Rogalskiego,
to nie jest ważne, komu ja wierzę, ale ważne jest to, aby widzieć tą sytuację z dwóch różnych stron,
i zawsze warto posłuchać również drugiej strony, by móc sobie wyrobić swoje zdanie.

na resztę oczywiście odpowiem, ale później ..."
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 17:34 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 15-03-2016 23:39

"zarówno kobieta zażywająca pigułkę "dzień po" jak i molestujący ksiądz są okropieństwami, to i to jest złem,
nie będę się podejmował rozsądzania co jest większym złem, bo to wszystko zależy od okoliczności, stanu świadomości, itd, itd.
zarówno jedno postępowanie jak i drugie powinno być postrzegane jako wielce naganne i niepożądane.


Ptasiorrr, jeżeli chcesz dać dziecku możliwość wyboru, to dlaczego oburzasz się, że ksiądz nie chciał podobno dać dziecku chrztu?
Przecież działałby tak jak Ty myślisz! A masz mu to za złe, o ile tak było. Tak więc widzisz, że są w Tobie sprzeczności... !!!
Chłopie w końcu się zdecyduj ...
- po pierwsze, dziecka nie chrzci się na siłę - nigdy na chrzcie nie widziałem, aby wobec dziecka była użyta siła...
- po drugie chyba nie znasz powodu dlaczego dziecko się chrzci ... ?
- po trzecie, I Komunia mimo wszystko jest ważniejsza niż prezenty,

Jeżeli chcesz szczęścia dla dziecka, to dlaczego nie chcesz dla dziecka zbawienia?
Ty cudzołożysz na swój własny wniosek, Kościół do tego nie zachęca.
Co ksiądz myśli to jest mniej ważne od tego, co myśli Bóg!
Smutne jest to, co piszesz...


Nie czytam tej książki ja, ale dzieci, których nie powinno się uczyć takiego zachowania.
Sprzedawać się mogła z zupełnie innego powodu ..."
Ostatnio zmieniony 15-03-2016 23:39 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 16-03-2016 10:05

"
Ptasiorrr, jeżeli chcesz dać dziecku możliwość wyboru, to dlaczego oburzasz się, że ksiądz nie chciał podobno dać dziecku chrztu?
Chodzi mi o jego zachowanie, bo Ci ludzie może inaczej myśleli niż ja.
- po pierwsze, dziecka nie chrzci się na siłę - nigdy na chrzcie nie widziałem, aby wobec dziecka była użyta siła...
Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Czy ja napisałem "siłą"? Zanosi się dziecko, które nic jeszcze nie kuma i robi "na siłę" katolika. Dlaczego to dziecko jak już rozumie nie może samo zadecydować o własnym losie?
- po drugie chyba nie znasz powodu dlaczego dziecko się chrzci ... ?
Bo większość tak robi :-)
- po trzecie, I Komunia mimo wszystko jest ważniejsza niż prezenty,
Tylko, że dzieciak jest tego nie do końca świadomy. Zapytaj się mojego syna który był i młodszego który będzie szedł do komunii: po co?
Ty cudzołożysz na swój własny wniosek, Kościół do tego nie zachęca.
Ale zmusza, bo skoro nie ułożyło mi się małżeństwo i rozwiodłem się cywilnie, to dlaczego kościół nie chce unieważnić tego związku?
Jeżeli chcesz szczęścia dla dziecka, to dlaczego nie chcesz dla dziecka zbawienia?
A ten znowu swoje. Powiedziałem, że pozostawię im wybór.
zarówno kobieta zażywająca pigułkę "dzień po" jak i molestujący ksiądz są okropieństwami, to i to jest złem
Pigułka dzień po nie jest pigułką poronną gdyż niczego nie usuwa. Jest po to żeby komórka nie została zapłodniona czyli nie jest aborcyjna. Komórka nie zapłodniona i tak co miesiąc obumiera więc w czym hallo? A ksiądz bzykający dziecko? Bez komentarza.



Edytowany przez ptasiorrr o 16-03-2016 - 10:26. "
Ostatnio zmieniony 16-03-2016 10:05 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 16-03-2016 14:11

"Zachowanie księdza nie jest do końca wyjaśnione, bo jak widzisz są dwie wersje.
Ja nie znam toku myślenia tych ludzi, a Ty tylko przypuszczasz, więc rozmawiamy o przypuszczeniach.
Porozmawiajmy o Twoim stosunku do wiary, a nie oceniajmy innych...

Rodzice chrzczą dziecko dobrowolnie, a to, że dziecko nie ma świadomości tego co się dzieje, to wynika to z jego wieku,
ale powiedz mi, czy rodzice tez maja nie karmić dziecka mięsem, bo nie wiedzą czy dziecko nie będzie chciało zostać wegetarianinem?
czy na zabieg w szpitalu też trzeba poczekać, aż dziecko urośnie i wyrazi samo świadomie zgodę na zabieg, jeżeli jego życiu zagraża niebezpieczeństwo zagrożenia życia?
czy przedszkole też ma sobie wybrać maluch, a nie rodzice?
Po to są rodzice, żeby decydowali za dziecko co jest dla niego najlepsze.
Chrzest uwalnia od grzechu pierworodnego i powoduje, że w sercu dziecka zamieszka Bóg.

Czy Ty chrzciłeś dziecko, bo inni tak robili, czy dlatego, że sam uważałeś, ze powinieneś?
Jeżeli robisz coś tylko dlatego, że inni tak robią a sam nie masz przekonania, to jak to nazwać?
a jeżeli inni kradną i niszczą, to Ty też będziesz, bo inni tak robią?

Jeżeli dziecko nie jest świadomy po co przyjmuję I Komunię Św. to od tego jesteś Ty, ojciec, który powinien mu to tłumaczyć!

Aby Kościół mógł unieważnić małżeństwo są do tego potrzebne pewne warunki, małżeństwo musiało zostać nieważnie zawarte.
A czy w ogóle się starałeś?
Nie ułożyło Ci się, bo znalazłeś ładniejszą, czy dlatego, ze nie mogliście się dogadać?
Walczyłeś o miłość? Sam sobie odpowiedz! Nie mi.

Każdy kto chce dla swojego dziecka chrztu, decyduje się na wychowanie go w wierze katolickiej.

Jak działa pigułka po już kiedyś tłumaczyłem i są przypadki, ze pigułka po jest pigułką poronną, jeżeli dojdzie już do zapłodnienia i wtedy nie jest to już tylko jajeczko, ale nowa, żywa istota o kodzie genetycznym człowieka !!!
poczytaj o zapłodnieniu, bo nie do końca znasz jak powstaje człowiek..."
Ostatnio zmieniony 16-03-2016 14:11 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

mda
Posty: 64
Rejestracja: 28-01-2016 10:48

Dyskusje religijne

Post autor: mda » 16-03-2016 14:37

"zgadzam się z tym co napisałeś Stachu. Ludzie się czepili jednego motywu : Chrztu. A tak naprawdę za dzieci podejmuje sie wyborów nie tylko z tym związanych. W dzisiejszych czasach jest zauważalne to , że większość chodzi do Kościoła, przyjmuje Sakramenty, ale spora część tych ludzi zachowuje się jak Judasz. Nie ma wogóle spójności w tym co robią i tym co mówią."
Ostatnio zmieniony 16-03-2016 14:37 przez mda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 17-03-2016 07:53

"
Czy Ty chrzciłeś dziecko, bo inni tak robili, czy dlatego, że sam uważałeś, ze powinieneś?
Nie będę się powtarzał. Chrzciłem dziecko, bo tak jest przyjęte. Jeśli nie musiałbym to bym wcale tego nie robił i dał dziecku wolny wybór jak już będzie wiedzieć o co chodzi.
Jeżeli dziecko nie jest świadomy po co przyjmuję I Komunię Św. to od tego jesteś Ty, ojciec, który powinien mu to tłumaczyć!
Od tego jest ksiądz lub katecheta a nie ja. Ja mogę nie wiedzieć, bo nie chodziłem prawie w ogóle na religię.
A czy w ogóle się starałeś?
Pewnie.
Tabletki z levonorgestrelem nie będą skuteczne, jeśli proces implantacji zarodka już się rozpoczął. Kiedy levonorgestrel zostanie przyjęty zbyt późno, nie zadziała poronnie. Wręcz przeciwnie ? podtrzyma ciążę.
http://www.poradnikzdrowie.pl/
Rodzice chrzczą dziecko dobrowolnie, a to, że dziecko nie ma świadomości tego co się dzieje, to wynika to z jego wieku
Więc dlaczego nie dać dziecku wyboru w wieku w którym będzie rozumieć tylko robić z niego na siłę katolika? Bo tak jest przyjęte? Bo tak wszyscy robią?
Głosił potrzebę nawrócenia wewnętrznego i odnowy duchowej ludzi. Symbolem tego przygotowania był chrzest udzielany przez proroka słuchaczom jego nauk w rzece Jordan.
Chyba wiemy o kim mowa i czy Jan Chrzciciel chrzcił noworodki? A kiedy Jezus przyjął chrzest?
ale powiedz mi, czy rodzice tez maja nie karmić dziecka mięsem, bo nie wiedzą czy dziecko nie będzie chciało zostać wegetarianinem?
czy na zabieg w szpitalu też trzeba poczekać, aż dziecko urośnie i wyrazi samo świadomie zgodę na zabieg, jeżeli jego życiu zagraża niebezpieczeństwo zagrożenia życia?
czy przedszkole też ma sobie wybrać maluch, a nie rodzice?
Mylisz i to bardzo wiarę z życiem. Już pytałem chyba kiedyś: co byś zrobił jakby ktoś zgwałcił Twoją żonę czy córkę i byłaby z tego ciąża?
W dzisiejszych czasach jest zauważalne to , że większość chodzi do Kościoła, przyjmuje Sakramenty, ale spora część tych ludzi zachowuje się jak Judasz.
No właśnie. Zgadzam się. Co niedziela do kościoła w pierwszym rzędzie a w domu bije żonę (męża) i dzieci. Więc po co chodzą? Z przekonania? Czy żeby wszyscy widzieli?"
Ostatnio zmieniony 17-03-2016 07:53 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 17-03-2016 08:58

"
Chrzciłem dziecko, bo tak jest przyjęte. Jeśli nie musiałbym to bym wcale tego nie robił i dał dziecku wolny wybór jak już będzie wiedzieć o co chodzi.
a Ty wiesz o co chodzi?
Od tego jest ksiądz lub katecheta a nie ja. Ja mogę nie wiedzieć, bo nie chodziłem prawie w ogóle na religię.
zgadza się, że ksiądz czy katecheta powinni tłumaczyć, ale rodzice również!
to błąd, że nie chodziłeś, bo teraz widać braki ...
Więc dlaczego nie dać dziecku wyboru w wieku w którym będzie rozumieć tylko robić z niego na siłę katolika? Bo tak jest przyjęte? Bo tak wszyscy robią?
A jaki to miałby być wiek? 8 lat, 12 lat czy 18 lat?
A co? Do tej pory ma żyć jakby Boga nie było?
Rodzice świętują Boże Narodzenie albo Wielkanoc, a dzieci gdzie wywieź, żeby nie spotkały się z wiarą ? 8-) jak Ty sobie to wyobrażasz?
Chyba wiemy o kim mowa i czy Jan Chrzciciel chrzcił noworodki? A kiedy Jezus przyjął chrzest?
czasy kiedy chrzcił Jan Chrzciciel, to był okres przekształcenia wiary żydowskiej w wiarę chrześcijańską i wielu ludzi chrzciło się jako dorośli, ale jakbyś poszukał w Piśmie Świętym, to nigdzie nie pisze, że niemowląt nie chrzcili, ale znalazłbyś, że udzielano chrztu całym rodzinom!

""Panowie, co mam czynić, aby się zbawić?" "Uwierz w Pana Jezusa - odpowiedzieli mu - a zbawisz siebie i swój dom". Opowiedzieli więc naukę Pana jemu i wszystkim jego domownikom. Tej samej godziny w nocy wziął ich z sobą, obmył rany i natychmiast przyjął chrzest wraz z całym swym domem." Dz.16.30-34

"On cię pouczy, jak zbawisz siebie i cały swój dom". 15 Kiedy zacząłem mówić, Duch Święty zstąpił na nich, jak na nas na początku. 16 Przypomniałem sobie wtedy słowa, które wypowiedział Pan: "Jan chrzcił wodą, wy zaś ochrzczeni będziecie Duchem Świętym"."Dz.11.14-17

Jest o tym wspomniane w Piśmie Świętym jeszcze co najmniej w trzech miejscach...
Mam Ci przywołać?

A co Pan Jezus Powiedział? "pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie ..."

Dzieci wolno chrzcić tylko wtedy kiedy rodzice są wierzący i dziecko będzie się wychowywało w wierze katolickiej.
Natomiast jeżeli dzieci rodzice są niewierzący lub prawie niewierzący i dziecko nie będzie się wychowywało w środowisku katolickim, to jest to przeszkoda do udzielenia chrztu i ksiądz może nie udzielić
Mylisz i to bardzo wiarę z życiem
nie można oddzielić wiary od życia, ale należy żyć wiara!
Co niedziela do kościoła w pierwszym rzędzie a w domu bije żonę (męża) i dzieci. Więc po co chodzą? Z przekonania? Czy żeby wszyscy widzieli?
tu się z Toba zgadzam, ze taka wiara w Boga jest pustą, jeżeli nie ma się miłości do bliźniego."
Ostatnio zmieniony 17-03-2016 08:58 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 17-03-2016 10:00

"
Tabletki z levonorgestrelem nie będą skuteczne, jeśli proces implantacji zarodka już się rozpoczął
Niestety tabletki "Ellaone" zawierają "Octan uliprystalu" który niestety już może działać poronnie na zarodek !!!
Poczytaj sobie !!!"
Ostatnio zmieniony 17-03-2016 10:00 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 17-03-2016 13:11

"
A co? Do tej pory ma żyć jakby Boga nie było?
A jest?
A jaki to miałby być wiek? 8 lat, 12 lat czy 18 lat?
Taki żeby dziecko zrozumiało, że są też inne religie a nie jedna wg. Ciebie słuszna.
Rodzice świętują Boże Narodzenie albo Wielkanoc, a dzieci gdzie wywieź, żeby nie spotkały się z wiarą ? icon_cool jak Ty sobie to wyobrażasz?
A może rodzice wybrali by inną wiarę jakby byli już świadomi co robią i nie świętowali narodzenia Jezusa (nie Boga!!!). I nie świętowali by zmartwychwstania Jezusa (nie Boga!!!).
Dzieci wolno chrzcić tylko wtedy kiedy rodzice są wierzący i dziecko będzie się wychowywało w wierze katolickiej.
Natomiast jeżeli dzieci rodzice są niewierzący lub prawie niewierzący i dziecko nie będzie się wychowywało w środowisku katolickim, to jest to przeszkoda do udzielenia chrztu i ksiądz może nie udzielić
A jeśli nie mają sakramentu małżeństwa to czemu księżą nie nie chcą udzielać dzieciom sakramentów? Z góry zakładają, że są niewierzący?
A co Pan Jezus Powiedział? "pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie ..."
Przychodzić na nie przynosić je.
to błąd, że nie chodziłeś, bo teraz widać braki ...
może i błąd, ale dzięki temu nie mam do głowy nawciskanej ciemnoty. I z wieloma rzeczami się nie zgadzam. Przykładem jest różaniec. Jakby ktoś do mnie klepał 50 razy to samo to w końcu chyba bym się zdenerwował. Następna rzecz to spowiedź. Zbieranie na tacę na pogrzebie czy ślubie, zbieranie kasy "po kolędzie" itd. itp. Tak wg. moich przemyśleń to tak genialną maszynę jaką jest człowiek ktoś musiał stworzyć. I niekoniecznie był to bóg (bezimienny a nawet pies ma imię). Mógł być Allah czy Budda, świnia albo kot. Nie uważam dziewictwa matki Jezusa (nie Boga!!!), nie uważam narodzenia Boga 25 grudnia tylko Jezusa, w raju powstało kazirodztwo itd. Dzieci moje póki co chodzą na religię, ale z pewnością zostaną przepisane na etykę.
Niestety tabletki "Ellaone" zawierają "Octan uliprystalu" który niestety już może działać poronnie na zarodek !!!
Czy tabletka ellaOne ma działanie wczesnoporonne?
Nie. Tabletka ellaOne zapobiega ciąży, zapobiegając owulacji lub opóźniając ją lub utrudniając zagnieżdżenie się zarodka / zapłodnionego jajeczka w macicy. Jeśli uznajemy, że początek życia to powstanie zarodka, to stosowanie tego środka będzie dla nas kontrowersyjne.http://www.poradnikzdrowie.pl/
"
Ostatnio zmieniony 17-03-2016 13:11 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Dyskusje religijne

Post autor: marabut » 17-03-2016 16:18

"Przyglądam się tej rozmowie od jakiegoś czasu i nie mogę czegoś zrozumieć... Po co w ogóle namawiać kogoś, żeby nie wierzył, albo żeby wierzył. To jest spawa indywidualna, jeśli ktoś nie chce to ok. Nie jest przecież w żaden sposób gorszy. Ale i odwrotnie, ten co wierzy, też nie jest gorszy.
Moim zdaniem rozmowa typu udowodnij, że Bóg istnieje - a udowodnij że nie istnieje, jest bez sensu. Chyba najważniejsze jest, żeby być dobrym i uczciwym człowiekiem..."
Ostatnio zmieniony 17-03-2016 16:18 przez marabut, łącznie zmieniany 1 raz.

minewra72
Posty: 38
Rejestracja: 26-02-2016 15:54

Dyskusje religijne

Post autor: minewra72 » 17-03-2016 17:48

"ja też się dziwie że inteligentni ludzie tacy jak grassownik i ptasior dalej karmią tego trola stacha,starego kleche co pozjadał wszystkie rozumy"
Ostatnio zmieniony 17-03-2016 17:48 przez minewra72, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 17-03-2016 21:17

"I będę go karmił, bo niestety nie pozjadał wszystkich rozumów i niech sensownie powie, że nie mam racji (albo, że mam). Tu nie chodzi o wiarę tylko o jej absurdy. Jakie napisałem w kilku postach wcześniej. A stachu? Zwykły oszołom co prawie tylko cytuje pismo nowego testamentu zapominając o starym. Wszystkie źródła z których cytuję są dla niego niewiarygodne. Wiarygodne są tylko media kościelne i TV PiS. Ja tych badziewi nie oglądam i nie słucham. To tyle na dziś."
Ostatnio zmieniony 17-03-2016 21:17 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ