Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 22-03-2016 10:48

"
dlatego:
A swojemi słowami?"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 10:48 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Dyskusje religijne

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 22-03-2016 10:52

"a tamtymi nie rozumiesz?"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 10:52 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 22-03-2016 11:13

"
a tamtymi nie rozumiesz?
A czy Ciebie o coś pytałem?"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 11:13 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Dyskusje religijne

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 22-03-2016 11:33

"wyluzuj :-)"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 11:33 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 22-03-2016 11:56

"Pan Bóg jest cierpliwy i czeka, by ludzie się poprawili i porzucili nieprawości dlatego nie grzmi,
Jeżeli miałby zesłać karę na świat zginęliby również ludzie prawi,
Bóg okazuje teraz światu swoje Nieskończone Miłosierdzie przy kratkach konfesjonału,
Ale przyjdzie na końcu czasów i każdego osądzi już jako Sędzia Sprawiedliwy, który za dobre wynagradza, a za złe karze.

teraz rozumiesz o co chodzi w tej przypowieści?"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 11:56 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 22-03-2016 12:25

"Jestem wyluzowany. Przypowieść zrozumiałem tylko chciałem zobaczyć jak Ty to zinterpretujesz. Jeśli Bóg okazuje miłosierdzie to gdzie był jak ginęło miliony niewinnych kobiet, mężczyzn i dzieci w obozach koncentracyjnych? Dlaczego umierają dzieci? Dlaczego giną niewinni ludzie podczas wojen czy katastrof lotniczych? Nawiązując do filmu to chyba już pisałem, że jestem przeciwnikiem aborcji, ale... No właśnie to "ale"... Tak w programie Kuby jakby to dziecko miało się narodzić bez czaszki, bez powłoki skórnej (bo to było prawdopodobnie tak) to co? Albo bez rąk i nóg to co? W tym przypadku jestem za. Na filmie jest przykład aborcji w 12 tygodniu ciąży i to jest podłe, ale gdyby to dziecko było chore, zdeformowane itp. to była by to ulga dla niego samego i dla rodziców. Więc jak można powiedzieć, że zażywając tabletkę "dzień po" robimy aborcję?
1. tydzień ciąży
W jajowodzie dochodzi do zapłodnienia, czyli połączenia komórki jajowej z plemnikiem. Powstała zygota wędruje wzdłuż jajowodu do macicy, dzieląc się na coraz więcej komórek. Trzeciego dnia jest ich dziewięć, czwartego ? 16, a siódmego ? ok. 100. Między czwartym a siódmym dniem to skupisko komórek (blastocysta) zagnieżdża się w błonie śluzowej ściany macicy.
2. tydzień ciąży
Zarodek składa się już z kilkuset komórek. Układają się one w trzy tzw. listki zarodkowe, z których powstaną różne narządy dziecka. Z jednego listka rozwinie się układ nerwowy z mózgiem oraz skóra i włosy, z drugiego ? układ pokarmowy, wątroba, trzustka, tarczyca; z trzeciego ? szkielet, tkanka łączna, układ krwionośny, moczowo-płciowy i mięśnie. Wnętrze blastocysty wypełnia się płynem owodniowym, tworzy się łożysko. Zarodek ma 0,5?1 mm, jest szarawy i półprzezroczysty.
Skoro zarodek jeszcze nie ma narządów, które pracują to jak można mówić o zabijaniu?"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 12:25 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

swój
Posty: 87
Rejestracja: 28-10-2014 17:42

Dyskusje religijne

Post autor: swój » 22-03-2016 12:52

"
Pan Bóg jest cierpliwy i czeka, by ludzie się poprawili i porzucili nieprawości dlatego nie grzmi,
Jeżeli miałby zesłać karę na świat zginęliby również ludzie prawi,
Bóg okazuje teraz światu swoje Nieskończone Miłosierdzie przy kratkach konfesjonału,
Ale przyjdzie na końcu czasów i każdego osądzi już jako Sędzia Sprawiedliwy, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
Stachu zostaw misję nawracania Nas na najbliższą mszę - wtedy możesz się wykazać :-D"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 12:52 przez swój, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 22-03-2016 12:55

"Masz prawo mieć takie wątpliwości, bo wielu je m, ale cieszę się, że o to pytasz.
Powiem Ci, ze wtedy gdy niewinni ludzie umierali Bóg był z nimi. Dziwnie to brzmi, ale tak jest, tylko ludzie tego nie widzą.
Posłuchaj pewnej opowieści, która pokaże Ci jak to wygląda z innej perspektywy.
anonim pisze:ślady na piasku
We śnie szedłem brzegiem morza z Panem
oglądając na ekranie nieba całą przeszłość mego życia.
Po każdym z minionych dni zostawały na piasku
dwa ślady mój i Pana.
Czasem jednak widziałem tylko jeden ślad
odciśnięty w najcięższych dniach mego życia.
I rzekłem:
?Panie postanowiłem iść zawsze z Tobą
przyrzekłeś być zawsze ze mną;
czemu zatem zostawiłeś mnie samego
wtedy, gdy mi było tak ciężko??
Odrzekł Pan:
?Wiesz synu, że Cię kocham
i nigdy Cię nie opuściłem.
W te dni, gdy widziałeś jeden tylko ślad
ja niosłem Ciebie na moich ramionach.?
Wierzę, że Bóg jest z nami w każdej chwili życia, nawet w tej najtrudniejszej.

A więc mam nadzieję, że to gdzie był wtedy Bóg już sobie wyjaśniliśmy.
Teraz: dlaczego Bóg nic nie zrobił, żeby temu złu: obozów, wojen, itp. zapobiec?

Jak zapewne wiesz, pisałem też chyba o tym, że Bóg dał każdemu wolną wolę, więc nie może trzymać na siłę człowieka, żeby nie zrobił nawet jakiegoś zła, bo wtedy już tego człowieka by zniewolił, zgadza się?
Bóg może delikatnie podpowiadać: nie rób tego, nie idź tam, nie kradnij, nie cudzołóż, nie zabijaj, ale nie może Cię na siłę zatrzymać dopóki Ty sam tego nie zechcesz.
Ale jeżeli z wiarą powiesz: Boże, jeżeli istniejesz pomóż mi, bo ja już nie mam siły, bo mi się życie wali, bo już mam wszystkiego dość!
Zapewniam Cię, że Bogu wtedy rozwiązujesz ręce i pozwalasz mu działać ... Ufam, że tak jest, wiele osób tego doświadczyło, mi tez Bóg pomógł wiele razy.

Często Bóg zapobiega pewnym złym wydarzeniom jeżeli jest grupa ludzi wierzących modlących się do niego.
Taki przykład opisany jest na pierwszej stronie tego wątku.
Ludzie nabijają się z różańca, a nie wiedza jaką ona ma siłę!
Jest ktoś komu zależy na tym, aby się nie modlić i aby żyć bez żadnych ograniczeń, ale to już inny temat."
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 12:55 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 22-03-2016 13:13

"
Bóg może delikatnie podpowiadać: (...) nie cudzołóż
Właśnie. W jaki sposób mi podpowiada? Temat znasz. Rozwód cywilny a wobec kościoła czy boga połączony sakramentem. I co ja mam zrobić gdy rozstałem się z żoną a poznałem obecną partnerkę? Onanizować się? To przecież grzech. Uprawiać sex? Też grzech. Po każdym bzykaniu biegać do spowiedzi? Bzdura. Dlaczego bóg zabiera rodzicom dzieci. Chyba nie ma nic gorszego jak stać nad grobem swojego dziecka.
Powiem Ci, ze wtedy gdy niewinni ludzie umierali Bóg był z nimi.
A jak przykładowo gościa przejedzie walec to bóg jest z nim i naraża go na takie cierpienie???

A co na temat aborcji?



Edytowany przez ptasiorrr o 22-03-2016 - 12:14. "
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 13:13 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

mda
Posty: 64
Rejestracja: 28-01-2016 10:48

Dyskusje religijne

Post autor: mda » 22-03-2016 13:41

"Oglądaliście? O spotkaniu z Jezusem na ziemi

https://www.youtube.com/watch?v=k-QwW0etbvc"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 13:41 przez mda, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 22-03-2016 13:41

"co do aborcji dzieci chorych ...

jeżeli jesteś ogólnie przeciwko aborcji dzieci zdrowych w zaawansowanej ciąży, czyli dzieci już większych, to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy dziecko chore zasługuje na śmierć?

po pierwsze - nie wiesz co będzie większą ulgą dla rodziców: czy pozwolenie mu umrzeć naturalnie wiedząc, że nie przyłożyło się do tego ręki? czy świadomość, że dla naszego dobra czy dziecka chcieliśmy jego śmierci,
ja bym się bał tak jednoznacznie wskazać,

po drugie - były przypadki, że dziecko miało być bardzo chore, a okazywało się, że z chorobą którą ma może całkiem dobrze żyć i cieszyć się życiem, widziałeś kiedyś radość u dziecka nieuleczalnie chorego?

po trzecie - kto dał człowiekowi osądzać, że taka choroba kwalifikuje się do uśmiercenia człowieka, aby ulżyć mu cierpień? gdzie jest granica w tym decydowaniu?

co do tabletki dzień po ...
ptasiorrr pisze:Skoro zarodek jeszcze nie ma narządów, które pracują to jak można mówić o zabijaniu?
gdzie masz w definicji zabijania, że aby kogoś zabić to musi on mieć narządy?
jeżeli zabijemy człowieka, który nie ma rąk i nóg, bo nie ma tych narządów to już nie jest zabójstwo?

tu nie chodzi o narządy, ale o powstanie nowego życia, które jest niepowtarzalne.
po połączeniu komórki jajowej z plemnikiem powstaje pełny kod genetyczny człowieka.
czy żywą istotę, która się sama rozwija, mającą pełny kod genetyczny człowieka można zabić?
nazwać możemy to różnie, ale to będzie unicestwienie nowego życia, a zatem zabicie.
niektórzy chcą przesunąć powstanie nowego życia na okres późniejszy, aby móc zarobić na tabletkach po,
chyba nie masz wątpliwości, że to dobry bardzo interes?"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 13:41 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 22-03-2016 14:05

"
czy dziecko chore zasługuje na śmierć?
Dalej się nie rozumiemy. Odpowiedz sobie sam na pytanie: czy dobrze by było jakby Twoja żona urodziła dziecko które miało by tylko tułów i głowę? Tylko szczerze!!! Dziecko chore nie zasługuje na śmierć, ale wyobraź sobie co by zrobilibyście jakby urodził się Wam taki mutant i odpowiedz. Dzisiejsza technika pozwala na wykrycie takich przypadków bardzo wcześnie.
ja bym się bał tak jednoznacznie wskazać
A ja nie.
widziałeś kiedyś radość u dziecka nieuleczalnie chorego?
Tak widziałem. To rodzice wpajali dziecku, że wszystko będzie OK. Dzieciak nie zdawał sobie sprawy, że umrze.
gdzie masz w definicji zabijania, że aby kogoś zabić to musi on mieć narządy?
jeżeli zabijemy człowieka, który nie ma rąk i nóg, bo nie ma tych narządów to już nie jest zabójstwo?
To dlaczego aborcja nie podchodzi pod art. 148 kk?"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 14:05 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 22-03-2016 14:10

"
Właśnie. W jaki sposób mi podpowiada? Temat znasz. Rozwód cywilny a wobec kościoła czy boga połączony sakramentem. I co ja mam zrobić gdy rozstałem się z żoną a poznałem obecną partnerkę? Onanizować się? To przecież grzech. Uprawiać sex? Też grzech. Po każdym bzykaniu biegać do spowiedzi? Bzdura.
nigdy nie miałeś wyrzutów sumienia po cudzołożeniu się z partnerką?
nie mylić z przyjemnością, bo to na pewno jej masz pod dostatkiem, ale że coś jest nie tak ...
Bóg dal nam 10 przykazań, którymi do nas mówi,
Dał nam księży, którzy nas upominają, (wiem, że sami też niektórzy tak samo grzeszą, ale jednak upominają)
Postawił na Twojej drodze jakiegoś innego człowieka, który ma możliwość Ci o tym powiedzieć.

co robić?
1. dogadać się z żoną i znów być razem - najlepsze wyjście,
2. starać się o unieważnienie małżeństwa - gorszy sposób, ale wiele osób tak robi by być przed Bogiem czystym,
3. jak nie da się to pozostaje żyć w czystości ... koniec bzykania, kochania sią, onanizowania, Sorry

mieliście szanse z żoną na kochanie się do końca życia,
żony czy męża się nie wymienia jak się zepsuje ...

Dlaczego bóg zabiera rodzicom dzieci. Chyba nie ma nic gorszego jak stać nad grobem swojego dziecka.
A dlaczego Bóg pozwolił, aby umarł Jego jedyny Syn na krzyżu?
Myślisz, że Bóg nie cierpiał? A przecież mógł wysłać zastępy aniołów, aby uratowali Syna?
Myślisz, że Serca Maryi nie przebił miecz boleści?
Wiem, ze Cię to nie przekonało...

Ale posłuchaj tego:
A jeżeli Bóg istnieje i wie co będzie później z tym dzieckiem i specjalnie nie używa swej mocy aby uchronić tego dziecka przed śmiercią, bo wie, ze gdyby przeżył, to to dziecko wyrosłoby na bandytę i ta matka czy ojciec cierpieli by jeszcze bardziej gdyby ich syn siedział w więzieniu i okrył się hańba?


A jak przykładowo gościa przejedzie walec to bóg jest z nim i naraża go na takie cierpienie???
Najpierw powiedz mi po co człowiek podszedł pod ten walec?
Bóg dał człowiekowi wolną wolę i nie ingeruje w życie człowieka.
Ma go trzymać na smyczy i mówić tam idź, a tam nie idź, chciałbyś tak?
Złościsz się, że księża mówią co trzeba robić, a teraz zarzucasz, że Bóg powinien trzymać za rękę człowieka, żeby się mu nie stała krzywda?
To zdecyduj się, czy chcesz być wolny, czy chcesz ograniczeń, żebyś mógł żyć?

Właśnie Bóg daje w przykazaniach takie ograniczenia, abyś mógł żyć wiecznie, żeby Cię tzw. walec nie rozjechał..."
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 14:10 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 22-03-2016 14:32

"
mda pisze:Oglądaliście? O spotkaniu z Jezusem na ziemi

https://www.youtube.com/watch?v=k-QwW0etbvc
nie, ale oglądnę, dzięki"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 14:32 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 22-03-2016 14:45

"
Odpowiedz sobie sam na pytanie: czy dobrze by było jakby Twoja żona urodziła dziecko które miało by tylko tułów i głowę? Tylko szczerze!!! Dziecko chore nie zasługuje na śmierć, ale wyobraź sobie co by zrobilibyście jakby urodził się Wam taki mutant i odpowiedz. Dzisiejsza technika pozwala na wykrycie takich przypadków bardzo wcześnie.
Nie wiem co bym zrobił, bo nie byłem w takiej sytuacji, ale wiem co powinienem był zrobić.
Pozwolić się urodzić, a nie zabijać w brzuchu żony i udawać, że nie było widać.
Ty mi odpowiedz na pytanie?
Czy gdyby dziecko rodziło się np. w dziewiątym Dniu od poczęcia i rozwijało poza brzuchem matki, też uznałbyś, że jak dziecko jest chore to należy dokonać aborcji?
Cytatwidziałeś kiedyś radość u dziecka nieuleczalnie chorego?Tak widziałem. To rodzice wpajali dziecku, że wszystko będzie OK. Dzieciak nie zdawał sobie sprawy, że umrze.
i to źle?
lepiej żeby wiedziało?
wiele osób żyje bardzo długo z pewnymi chorobami i cieszą się tym życiem
To dlaczego aborcja nie podchodzi pod art. 148 kk?
Też chciałbym to wiedzieć ...
Prawo tworzą ludzie, którzy mają swoje wizje, interesy, które nie koniecznie są prawidłowe i dobre..."
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 14:45 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

minewra72
Posty: 38
Rejestracja: 26-02-2016 15:54

Dyskusje religijne

Post autor: minewra72 » 22-03-2016 21:14

"co za bzdury,miałam już nie dyskutować z tym klechą, ale jak się czyta te jego wywody,to nerwy puszczają"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 21:14 przez minewra72, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 22-03-2016 21:48

"Stachu a czy Ty może jesteś wegetarianinem?"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 21:48 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 22-03-2016 22:18

"
stachu pisze:2. starać się o unieważnienie małżeństwa - gorszy sposób, ale wiele osób tak robi by być przed Bogiem czystym,
Sprostuję: nie można unieważnić katolickiego ślubu.
Można jedynie uznać, że małżeństwo od początku było nieważne, a to zupełnie co innego."
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 22:18 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 22-03-2016 22:56

"Zgadza się Adminie! Dzięki za sprostowanie.

nie jestem wegetarianinem 8-)"
Ostatnio zmieniony 22-03-2016 22:56 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Dyskusje religijne

Post autor: marabut » 23-03-2016 10:15

"Ale co to za unieważnianie małżeństwa (ślubu kościelnego) za pieniądze? bo taka prawda. Znam taki przypadek, nie było żadnych powodów do unieważnienia, wystarczyło trochę posmarować i papier jest... Chore. A tym co naprawdę się nie udało w małżeństwie, znaleźli kogoś, z kim żyje się dobrze, nie mogą normalnie uczestniczyć we Mszy Św, iść do Komunii. To jest chore. Niektórym księżą się popitoliło w głowach! i to nie ma nic wspólnego z wiarą i Bogiem niestety....



Edytowany przez marabut o 23-03-2016 - 09:16. "
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 10:15 przez marabut, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ