Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Dyskusje religijne

Post autor: marabut » 23-03-2016 10:19

"Moim zdaniem największy problem leży w księżach, nie we wszystkich, nie to że generalizuje. Ale oni dla ludzi wierzących powinni być wzorem. A tu co chwile słyszy się że ten coś ukradł, drugi ma dziecko, trzeci zgwałcił... Gdyby ludzie, którzy czują powołanie byli księżmi/zakonnikami bez jakiś "skoków w bok" nie było by takiego najazdu na Kościół. Najgorsze jest to, że jeden drugiego broni, zamiast coś z tym zrobić. Nie tak dawno była sprawa w świętokrzyskim, że ksiądz zgwałcił 14-latkę (moim zdaniem to nie ksiądz tylko zboczeniec i nic wspólnego z osobą duchowną nie ma...). A biskup czy ktoś tam komentuje: a może to jednak nie był gwałt... czyli gwałt jest zły, ale seks z 14-latką jest ok? O co chodzi?! A jak taki Druga sprawa odnośnie o. Rydzyka. Jest radio, jest tv ok, nie mam nic na przeciwko, fajnie że jest, też włączę posłuchać czy pooglądać, ale po co od razu gadanina że tylko PIS i PIS... i wygraliśmy wybory i wielkie łoooooo. Niech tego nie miesza. U nas też działa tv Serbinów, msze u Dominikanów można pooglądać i jest ok. A jak nie daj Boże trafię do spowiedzi do takiego osobnika to co, ta spowiedź jest ważna? A jak on udzielał ślubu to jest on ważny?"
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 10:19 przez marabut, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 23-03-2016 11:06

"
nigdy nie miałeś wyrzutów sumienia po cudzołożeniu się z partnerką?
Nie. Dlaczego miałbym mieć? Tak na marginesie to ja nie cudzołożę tylko uprawiam sex. Nie widzę w tym żadnej swojej winy, że prawo kanoniczne jest chore.
1. dogadać się z żoną i znów być razem - najlepsze wyjście,
Ty chyba jesteś chory. Człowieku zastanów się co piszesz!!!
2. starać się o unieważnienie małżeństwa - gorszy sposób, ale wiele osób tak robi by być przed Bogiem czystym,
Nie mam kasy a prawo kanoniczne mi nie pozwoli.
3. jak nie da się to pozostaje żyć w czystości ... koniec bzykania, kochania sią, onanizowania, Sorry
No przecież... To ciekawe dlaczego księża korzystają z usług prostytutek?
mieliście szanse z żoną na kochanie się do końca życia,
żony czy męża się nie wymienia jak się zepsuje ...
Przykro mi, że masz zepsuty mózg, którego też nie da się wymienić. A szkoda....
A dlaczego Bóg pozwolił, aby umarł Jego jedyny Syn na krzyżu?
No przez płotki doszliśmy do tego, że bóg jest ojcem Jezusa. Józef to konkubent Maryi? Nie po chrześcijańsku.
A jeżeli Bóg istnieje i wie co będzie później z tym dzieckiem i specjalnie nie używa swej mocy aby uchronić tego dziecka przed śmiercią, bo wie, ze gdyby przeżył, to to dziecko wyrosłoby na bandytę i ta matka czy ojciec cierpieli by jeszcze bardziej gdyby ich syn siedział w więzieniu i okrył się hańba?
To dlaczego karę pozbawienia wolności odbywa 78 tys. osób?
Najpierw powiedz mi po co człowiek podszedł pod ten walec?
Może zasłabł i leżał a kierowca tegoż pojazdu go nie widział? Może był pijany?
To zdecyduj się, czy chcesz być wolny, czy chcesz ograniczeń, żebyś mógł żyć?
Chcę być wolny bez narzucania jak mam żyć.
Czy gdyby dziecko rodziło się np. w dziewiątym Dniu od poczęcia i rozwijało poza brzuchem matki, też uznałbyś, że jak dziecko jest chore to należy dokonać aborcji?
Tak.
wiele osób żyje bardzo długo z pewnymi chorobami i cieszą się tym życiem
Człowiek będzie się zajebiście cieszył życiem jak nie będzie miał rąk i nóg a dodatkowo będzie ślepy i głuchy. Takie przypadki należy rozpatrzeć decydując się na aborcję. Z chorobą psychiczną też da się długo żyć i cieszyć się życiem.
nie jestem wegetarianinem
A czy zwierzęta nie czują jak się je zabija? Nie cierpią? Jak możesz być tak niemiłosierny??? Tylko bez żadnych cytatów z pisma.
A tym co naprawdę się nie udało w małżeństwie, znaleźli kogoś, z kim żyje się dobrze, nie mogą normalnie uczestniczyć we Mszy Św, iść do Komunii. To jest chore. Niektórym księżą się popitoliło w głowach! i to nie ma nic wspólnego z wiarą i Bogiem niestety....
stachu będzie odmiennego zdania, zapewne.
Gdyby ludzie, którzy czują powołanie byli księżmi/zakonnikami bez jakiś "skoków w bok" nie było by takiego najazdu na Kościół. Najgorsze jest to, że jeden drugiego broni, zamiast coś z tym zrobić. Nie tak dawno była sprawa w świętokrzyskim, że ksiądz zgwałcił 14-latkę (moim zdaniem to nie ksiądz tylko zboczeniec i nic wspólnego z osobą duchowną nie ma...). A biskup czy ktoś tam komentuje: a może to jednak nie był gwałt... czyli gwałt jest zły, ale seks z 14-latką jest ok?
Właśnie.

A tak na marginesie:

https://www.facebook.com/sokzburaka/vid ... 298750324/



Edytowany przez ptasiorrr o 23-03-2016 - 10:14. "
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 11:06 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 23-03-2016 11:31

"nie za pieniądze unieważnienie, ale wydaje mi się, ze to jest za pracę sądu kościelnego czy jak to się nazywa.
podejrzewam, że wydany papier za pieniądze jest nieważny w oczach Boga - choć nie wiem, tylko tak mi się wydaje patrząc na logikę.
są pewne warunki, które należy spełnić, a właściwie pokazać, że były warunki, które spowodowały, ze małżeństwo było nieważnie zawarte.
to jest bardzo głęboki temat na który nie mogę się wypowiadać, bo go dokładnie nie znam na wskroś.
księża też popełniają grzechy, ale spowiedzi i śluby grzesznych księży są ważne.
nie znajdziesz na ziemi żadnego człowieka bez grzechu, choćby najmniejszego, czyli wg Twojego myślenia żaden na księdza by się nie nadawał, bo każdy człowiek grzeszy, a aniołów na księży Bóg nie przeznaczył.
masz rację, że ksiądz powinien dawać dobry przykład swoim parafianom i wszystkim kogo spotka na swojej drodze.
jeden grzeszy mniej, drugi bardziej, Jezus sobie też wybrał na ucznia Judasza, który go zdradził, dlaczego wybiera teraz na księży ludzi grzesznych?
widocznie ma w tym swój plan, albo rogaty tak bardzo działa, że zwodzi księży.
jest powiedzenie: uderz w pasterza, a owce się rozproszą ...
nie zastanawiałeś się dlaczego media tak chętnie podają każdy upadek księdza w mediach i robią z tego tak wielką sensację?
czy nie chodzi o zniszczenie wiary chrześcijańskiej ... ?
przecież takich okropnych rzeczy jak dopuścili się księża dopuścili się również ludzie świeccy, czy o nich piszą również w mediach tak otwarcie?
ja nie usprawiedliwiam żadnego księdza, jego prawo powinno obowiązywać tak samo jak świeckiego obywatela.
wielu osobom nie podoba się popieranie PiS-u w RM i TW, ale czy jest inna partia w rządzie, która broni wartości chrześcijańskich?
może rzeczywiście powinni trochę stonować, a może to chodzi o być albo nie być wiary katolickiej w Polsce i Europie ... ?
czytam bardzo ciekawą książkę, która daje wiele do myślenia ... trochę przeraża, ale daje nadzieję ..."
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 11:31 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 23-03-2016 11:51

"
nie za pieniądze unieważnienie, ale wydaje mi się, ze to jest za pracę sądu kościelnego czy jak to się nazywa.
Za pieniądze papier.
że wydany papier za pieniądze jest nieważny w oczach Boga
W oczach księdza i kościoła ważny.

Stachu wszystko kupisz tylko zależy za ile.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stwierdze ... no.C5.9Bci"
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 11:51 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Dyskusje religijne

Post autor: marabut » 23-03-2016 12:24

"Ja wiem, że każdy popełnia błędy. Ja też. Nie uważam, że żaden ksiądz by się nie nadawał. Chodzi mi tylko o to, że niektórzy pod pretekstem bycia osobą duchowną robią rzeczy, których nie powinni. Nie chodzi mi o grzechy, tylko o rzeczy, które są normalnie karane. Nie lubię po prostu jak ktoś pod sztandarem Boga, wiary robi świństwa.
A to, że jest nagonka na Kościół w TV itd to wiem i się z tym zgadzam. Czemu np nie mówią tak często o różnych grupach zawodowych, gdzie kradną, oszukują, wykręcają...?"
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 12:24 przez marabut, łącznie zmieniany 1 raz.

minewra72
Posty: 38
Rejestracja: 26-02-2016 15:54

Dyskusje religijne

Post autor: minewra72 » 23-03-2016 13:03

"bo żadna grupa zawodowa nie kradnie tyle co kk"
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 13:03 przez minewra72, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 23-03-2016 13:05

"
ptasiorrr pisze:Tak na marginesie to ja nie cudzołożę tylko uprawiam sex
uprawiać to możesz buraki, albo kapustę, a sex powinien być wyrazem miłości
ptasiorrr pisze:prawo kanoniczne jest chore
prawo kanoniczne oparte jest na Dekalogu danym od Boga
ptasiorrr pisze:To ciekawe dlaczego księża korzystają z usług prostytutek?
i też grzeszą!
ptasiorrr pisze:Może zasłabł i leżał a kierowca tegoż pojazdu go nie widział? Może był pijany?
a może poszedł do lasu ... (znasz taki kawał?) :-D
masz chłopie bujną wyobraźnię, ale my tu o poważnych sprawach rozmawiamy, a nie o Twojej wyobraźni,
apropos mojego mózgu, u mnie wszystko jest OK 8-)
ptasiorrr pisze:Chcę być wolny bez narzucania jak mam żyć.
jak chcesz być wolny, to narażasz się, że może Cię "walec przejechać", więc uważaj ...
bo ktoś Ci nie powie bo uzna, że Ci się narzuca: - uważaj, bo tam walec jedzie!!!
ptasiorrr pisze:
Czy gdyby dziecko rodziło się np. w dziewiątym Dniu od poczęcia i rozwijało poza brzuchem matki, też uznałbyś, że jak dziecko jest chore to należy dokonać aborcji?
Tak.
To od którego dnia, miesiąca czy roku już nie można unicestwić życia nawet chorego?


A Ty jesteś wegetarianinem?

ptasiorrr pisze:Stachu wszystko kupisz tylko zależy za ile.
to dlaczego tylu ludzi nie dało się przekupić, tylko zginęli ... ?

marabut pisze:Nie lubię po prostu jak ktoś pod sztandarem Boga, wiary robi świństwa.
ja też nie
marabut pisze:Czemu np nie mówią tak często o różnych grupach zawodowych, gdzie kradną, oszukują, wykręcają...?
bo nie udało się zniszczyć wiary przez komunizm, to teraz próbują "nieograniczoną wolnością" i nagonką na księży i Kościół ..."
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 13:05 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 23-03-2016 13:08

"
minewra72 pisze:bo żadna grupa zawodowa nie kradnie tyle co kk
kk = "krawcowa kaskada" ??? 8-)"
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 13:08 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

minewra72
Posty: 38
Rejestracja: 26-02-2016 15:54

Dyskusje religijne

Post autor: minewra72 » 23-03-2016 13:33

"kk kościół katolicki bereciku moherowy"
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 13:33 przez minewra72, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 23-03-2016 13:58

"to zrobiłaś błąd ortograficzny, bo się pisze z dużej litery KK

nie pisz kłamstw, a złość piękności szkodzi ...
życzę Ci na te Święta, aby Twoja nienawiść do przemieni się w miłość ..."
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 13:58 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 23-03-2016 14:05

"
uprawiać to możesz buraki, albo kapustę, a sex powinien być wyrazem miłości
I jest, ale skoro Ty nie wiesz co to jest...
masz chłopie bujną wyobraźnię, ale my tu o poważnych sprawach rozmawiamy, a nie o Twojej wyobraźni,
To porozmawiajmy o cierpieniu tego kogoś.
A Ty jesteś wegetarianinem?
Nie.
to dlaczego tylu ludzi nie dało się przekupić, tylko zginęli ... ?
W tej katastrofie co jest miesięcznica?
to zrobiłaś błąd ortograficzny, bo się pisze z dużej litery KK
Chyba jednak z twoim mózgiem nie jest OK, bo to nie jest błąd ortograficzny. Taki błąd byłby wtedy jakby napisała "kościuł".



Edytowany przez ptasiorrr o 23-03-2016 - 13:08. "
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 14:05 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

minewra72
Posty: 38
Rejestracja: 26-02-2016 15:54

Dyskusje religijne

Post autor: minewra72 » 23-03-2016 14:06

"napewno tej instytucji nie napiszę dużymi literami, same kłamstwa to ty wypisujesz ,czerpiąc wiedzę z jednego żródła,wiadomo ,kleru,świąt nie obchodzę, wyjeżdżam jutro w BIESZCZADY"
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 14:06 przez minewra72, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 23-03-2016 14:23

"nie chce mi się z Wami kłócić, ale do jakiej szkoły chodziliście ...
wikipedia pisze:Błąd ortograficzny ? błąd językowy, polegający na zapisaniu wyrazu lub wyrażenia w sposób niezgodny z obowiązującą normą ortograficzną, utrwaloną w zasadach pisowni i słownikach ortograficznych. Do najczęściej popełnianych błędów ortograficznych można zaliczyć: naruszenie zasad pisowni wielką i małą literą, pisowni łącznej i rozłącznej, indywidualne tworzenie skrótów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C ... ograficzny


to dlaczego jeszcz zwierzęta jak mi zabraniasz?

tych co oddali życie za wiarę ... męczennicy

nawet w Bieszczadach obchodzą Święta, przed Bogiem nie da się uciec ..."
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 14:23 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 23-03-2016 15:38

"
to dlaczego jeszcz zwierzęta jak mi zabraniasz?
Ja Ci zabraniam???

Chłopie ty mnie ortografii nie ucz. Nazwa kościół katolicki nie jest nazwą własną. Przyjęte jest pisanie go wielkimi literami, bo jest to szacunek do tej instytucji. Nie jest też błędem pisanie bóg z małej litery, gdyż też nie jest to imię czy nazwa własna. Tylko, że Budda czy Allah już tak, bo to jest imię boga. A co może Maryja dziewica też błąd ortograficzny??? Zły wątek, ale może Admin mnie nie pogoni?"
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 15:38 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

minewra72
Posty: 38
Rejestracja: 26-02-2016 15:54

Dyskusje religijne

Post autor: minewra72 » 23-03-2016 16:46

"brawo ptasiorrr"
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 16:46 przez minewra72, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 23-03-2016 19:43

"
ptasiorrr pisze:A czy zwierzęta nie czują jak się je zabija? Nie cierpią? Jak możesz być tak niemiłosierny???
ptasiorrr pisze:Ja Ci zabraniam???
Napisałeś tak ostro jak mogę być tak niemiłosierny względem zwierząt, więc tak to zrozumiałem.

----------------------------------------------------------------------------------

kościół jako budynek piszemy małą literą, ale Kościół jako instytucję czy organizację piszemy dużą literą!
Zasady pisowni słownictwa religijnego pisze: ?jeśli mamy do czynienia z oficjalną zarejestrowaną nazwą własną Kościoła jako organizacji, piszemy wielką literą wszystkie człony nazwy, np. (...) Kościół Rzymskokatolicki, Kościół Katolicki (obie nazwy funkcjonują jako oficjalne)?.
(s. 24)

Nawet w Wielkim słowniku ortograficznym PWN jest podana pisownia z dużej litery przynajmniej pierwszego członu tej nazwy Kościół katolicki.


a jeżeli nawet jest to przyjęte jako szacunek, to niestety widać z premedytacją brak tego szacunku...

i dalej będziecie sobie bić brawa?"
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 19:43 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

minewra72
Posty: 38
Rejestracja: 26-02-2016 15:54

Dyskusje religijne

Post autor: minewra72 » 23-03-2016 20:27

"pierwszy człon może i tak ale w zdaniu pisze się normalnie z małej litery np,niedługo wszystkie kościoły katolickie zamienimy na magazyny"
Ostatnio zmieniony 23-03-2016 20:27 przez minewra72, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Dyskusje religijne

Post autor: grassownik » 24-03-2016 09:59

"macie zdrowie :lol:

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 24-03-2016 09:59 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

amra100
Posty: 163
Rejestracja: 13-02-2013 23:19

Dyskusje religijne

Post autor: amra100 » 24-03-2016 11:03

"Stachu zwierzęta oczywiście cierpią ale większość z nas to mięsożercy nie mówiąc juz o tym że ludzie powinni spożywać pokarm zróżnicowany białko roślinne nigdy nie zastąpi białka zwierzęcego i tyle . Cierpienie zwierząt w ubojniach czy domowym uboju jest zazwyczaj zminimalizowane do minimum ."
Ostatnio zmieniony 24-03-2016 11:03 przez amra100, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 24-03-2016 11:07

"
minewra72 pisze:pierwszy człon może i tak ale w zdaniu pisze się normalnie z małej litery np,niedługo wszystkie kościoły katolickie zamienimy na magazyny
skoro użyłaś nazwy kościół katolicki jako budynku, to masz rację piszemy małą literą, napisałem to już wcześniej,
dużej litery używa się gdy odnosimy się do instytucji czy organizacji i piszemy Kościół Katolicki lub Kościół katolicki,
i to niezależnie czy w zdaniu czy nie w zdaniu.


grassownik pisze:macie zdrowie
cóż, nie mam chęci się z nimi kłócić, ale skoro pewnych rzeczy się nie wie, czy nie rozumie to tłumaczę,
radość i cierpliwość to podobno dwa wielbłądy, które Cię mogą przewieść przez każdą pustynię 8-)


umieszczają zdjęcie z takim zdaniem twierdzę, że jednak w Boga wierzysz, inaczej byś takiego zdania nie wstawiał, bo przeczyłbyś swojej niewierze ...

natomiast co do prawdziwości tych słów to niestety nie mogę się zgodzić, bo nie można porównać aborcji dokonywanej w łonie matki przez innego człowieka do śmierci człowieka ze starości lub choroby czy wypadku.
Zresztą nauka w którą wierzysz definiuje śmierć człowieka, czyżbyś już miał wątpliwości co do swojej nauki ... ?"
Ostatnio zmieniony 24-03-2016 11:07 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ