Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 10-09-2017 20:25

"
rav pisze:Są pewne sprawy w których trzeba być konserwatystą.
O! Ale nasz konserwatyzm to wolność i odpowiedzialność jednostki.
Narzucenie siłą państwowego szariatu i respektowanie go ze strachu przed surową karą to nie jest nasz konserwatyzm. Nie przystoi chrześcijanom.

A co do forum i zwracania uwagi kolejno przez dwóch, trzech i więcej. Kojarzy się z dzisiejszymi czytaniami."
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 20:25 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Dyskusje religijne

Post autor: A1313 » 10-09-2017 22:04

"
Znam pojęcie kompromis, ale nie w każdym przypadku da się pójść na ten kompromis. Są pewne sprawy w których trzeba być konserwatystą.
I to się niektórym nie podoba. Ja nie chcę rezygnować z pewnych zasad tylko po to, żeby przypodobać się innym forumowiczom.
Czy to źle? Lepiej by było, żebym pisał co innego niż myślę? Nie wydaje mi się.
Ja nie traktuję Was jako wrogów a jak sam napisałeś spotykam się z agresją.
W dyskusji nawet maksymalnie staram się ograniczać wątek religijny a przedstawiać tylko fakty naukowe i medyczne.
Czy ta agresja nie pochodzi z tego, że niektórym te dowody naukowe i medyczne się nie podobają?
?
to ze kłamiesz , mataczysz mijasz się z prawda i naciągasz niektóre rzeczy pod swój tok rozumowania jest oczywistością.

Ograniczasz watek religijny? dla ciebie spotkanie plemnika z jajem jest równoważne z całkowita ochrona, to nakazy religijne zabraniają stosowania tabletek po ponieważ traktujecie je jako środek wczesnoporonny gdzie cały świat medyczny uważa ze nie można uważac tego środka za metodę wczesnoporonna gdy jajo nie zagnieździło się w macicy.

Dla was ochrona życia poczętego nie ma kompromisów na zadnym etapie ,gdzie wielu spiera się od kiedy zaczyna się ochrona życia poczętego.Nawet największe religie maja taka rozbieżność czasowa, ze naukowcy mogą się za głowę złapać.

Mnogość uczelni i rozdawnictwo dyplomów powoduje ze zawsze znajdzie się ktoś z dyplomem potwierdzająca wasza teorie, nie jest to najbardziej skomplikowane. Wou wytkną tobie uznawanie entuzjasty amatora z dyplomem inżyniera technika jako specjalistę w dziedzinie medycyny."
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 22:04 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 10-09-2017 23:40

"Jeżeli Adminie nie czujesz potrzeby pisać nic więcej, to przecież Cię nie zmuszam.
Chcesz - piszesz, nie chcesz - nie piszesz.
Masz rację, u Ciebie agresji nie ma.
A1313 też jeszcze w miarę :-)

Ptasiorrr, przykro mi, że przechodziłeś tak trudne chwile.
Masz rację, to wielki ból stracić swoje dziecko z którym jest się tak zżytym.
Masz rację, nie wiem co Ty przeżyłeś przez ten tydzień, ale Ty nie wiesz co przeżywają niektóre kobiety po aborcji.
Wielkie cierpienie może być w jednym i drugim przypadku, ale jeżeli wiesz, że dołożyłeś wszelkich starań a mimo to nie udało się, to przynajmniej nie ma się poczucia winy do końca życia.
Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=513otrR07gw
Admin pisze:
rav pisze:Są pewne sprawy w których trzeba być konserwatystą.
O! Ale nasz konserwatyzm to wolność i odpowiedzialność jednostki.
Narzucenie siłą państwowego szariatu i respektowanie go ze strachu przed surową karą to nie jest nasz konserwatyzm. Nie przystoi chrześcijanom.
Wolność jednostki tak, ale dopóki ta wolność nie narusza wolności drugiej jednostki.
Odpowiedzialność, tak np. za tą drugą osobę...
Ciekawe Adminie dlaczego państwo narzuca i egzekwuje kary na złodziei, zabójców, gwałcicieli. Co z tą Twoją wolnością? Ależ to państwo wprowadziło "szariat". Normalnie masakra.
A1313 pisze:to ze kłamiesz , mataczysz mijasz się z prawda i naciągasz niektóre rzeczy pod swój tok rozumowania jest oczywistością.
Niesłusznie mnie oskarżasz. Udowodnij choćby jedno kłamstwo, bo jeżeli nie to sam okażesz się kłamcą.
A1313 pisze:Ograniczasz watek religijny? dla ciebie spotkanie plemnika z jajem jest równoważne z całkowita ochrona, to nakazy religijne zabraniają stosowania tabletek po ponieważ traktujecie je jako środek wczesnoporonny gdzie cały świat medyczny uważa ze nie można uważac tego środka za metodę wczesnoporonna gdy jajo nie zagnieździło się w macicy.
Nauka katolicka i nauka medyczna mówią to samo. Nauka potwierdza to, co mówi nauka Kościoła. Czy to nie dziwne?
Wykorzystywałem dowody naukowe na to kiedy zaczyna się życie, pokazywałem manipulację pewnych środowisk pomiędzy poczęciem a ciążą i możliwością poronienia po tabletce "dzień po".
Nie zrozumiałeś, trudno.
Albo przeczytaj jeszcze raz, albo daj sobie spokój i żyj w swojej "wolności".
A1313 pisze:Mnogość uczelni i rozdawnictwo dyplomów powoduje ze zawsze znajdzie się ktoś z dyplomem potwierdzająca wasza teorie, nie jest to najbardziej skomplikowane. Wou wytkną tobie uznawanie entuzjasty amatora z dyplomem inżyniera technika jako specjalistę w dziedzinie medycyny.
Nawet niewierzący i zwolennicy aborcji zmieniali swoje podejście, gdy zobaczyli prawdę o życiu ludzkim.
Poczytaj: Bernard Nathanson

A ten entuzjasta z dyplomem inżynierskim nie jest specjalistą w dziedzinie medycyny.
Jest przykładem logicznego myślenia przedstawiający dowody naukowe i medyczne, które są niepodważalne.

Każdy z Was ma wolność. Każdy zrobi co zechce. Każdy za to poniesie odpowiedzialność.

Każdy ma prawo dążyć do prawdy!"
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 23:40 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Dyskusje religijne

Post autor: marcin85tbg » 10-09-2017 23:51

"Jeeeebut głową w mur, A1313 czoła nie rozwaliłes?"
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 23:51 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 11-09-2017 00:06

"Dziękuję za prawo mówienia lub niemówienia u siebie :-) Przy postawie nauczania szkoda klawiatury.
Agresji u mnie nie ma, ale się starasz jak możesz.

Z szariatem zupełnie nie rozumiesz, albo udajesz że nie rozumiesz.

Zdaję sobie sprawę, że w dość przypadkowym miejscu, ale uciąłem dyskusję w wątku o Inicjatywie Polskiej, przenosząc ją do dyskusji religijnych.
Rav - jak dziś w czytaniach, weź sobie czasem rady do serca, szczególnie jak kilka bardzo odległych od siebie osób mówi Ci to samo."
Ostatnio zmieniony 11-09-2017 00:06 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 11-09-2017 00:40

"Adminie, przekręcasz moje słowa.
Nie daję Ci prawa mówienia u siebie, tylko pokazuję Ci, że nie zmuszam Cię do pisania!
Pokazuję Ci, że w żadem sposób nie ograniczam Twojej wolności, a Ty przekręcasz moje słowa.

Ale w jednym masz rację.
To co miałem napisać napisałem, a co ktoś z tym zrobi to jego sprawa!
Żegnam!
"
Ostatnio zmieniony 11-09-2017 00:40 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 11-09-2017 02:31

"Odkręcam zatem póki mogę, bo za jakiś czas może być trudniej.
Zmęczył mnie ten dzień, żeby chociaż nie poszło na marne.

Wszystko zostaje, kto chce niech czyta od początku i w kółko ile razy tylko zechce.
Nic nowego nie wymyślimy. Dajmy z tym spokój w innych wątkach."
Ostatnio zmieniony 11-09-2017 02:31 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Dyskusje religijne

Post autor: A1313 » 11-09-2017 22:01

"
eeeebut głową w mur, A1313 czoła nie rozwaliłes?
Kwestia wyhodowania grubej skory, wypadkowa łamania zasady ze nie podchodzenia do kona od tylu, byka od przodu a do idioty w ogóle.


iesłusznie mnie oskarżasz. Udowodnij choćby jedno kłamstwo, bo jeżeli nie to sam okażesz się kłamcą.

Krass, grassownik ,wou i wielu innych udowadniało to wielokrotnie,szukasz kolejnej ofiary, twe zachowanie zakrawa o masochizm.


Nauka katolicka i nauka medyczna mówią to samo. Nauka potwierdza to, co mówi nauka Kościoła. Czy to nie dziwne?
Wykorzystywałem dowody naukowe na to kiedy zaczyna się życie, pokazywałem manipulację pewnych środowisk pomiędzy poczęciem a ciążą i możliwością poronienia po tabletce "dzień po".
Nie zrozumiałeś, trudno.
Albo przeczytaj jeszcze raz, albo daj sobie spokój i żyj w swojej "wolności".

Lubie zapoznawać się z rożnymi poglądami na dany temat , ty podpierasz sie sympozjum zorganizowanym przez biskupa gdzie większość prelegentów przed stopniem naukowym miała dodane ks. :)) a gdzie opinia drogiej strony?





Nawet niewierzący i zwolennicy aborcji zmieniali swoje podejście, gdy zobaczyli prawdę o życiu ludzkim.
Poczytaj: Bernard Nathanson

Wystarczy mi Chazan , sorry na więcej nie dam rady mój organizm się broni.
A ten entuzjasta z dyplomem inżynierskim nie jest specjalistą w dziedzinie medycyny.
Jest przykładem logicznego myślenia przedstawiający dowody naukowe i medyczne, które są niepodważalne.

Każdy z Was ma wolność. Każdy zrobi co zechce. Każdy za to poniesie odpowiedzialność.

Na ten temat elaborat napisał wou ,zapomniales?
Ja bym wolał specjalistów i autorytety naukowe w danej dziedzinie, mam na mysli, ze nie interesuja mnie wywody lekarza weterynarii na temat zdrowia psychicznego, doktora archeologi o badaniu prostaty,tudzież instruktorki fintes o dietach zdrowotnych i oczyszczających.

dziękuje za magistra socjologi który będzie dla mnie interpretował badania medyczne , choćby miał najlepsze chęc......... a czekaj własnie tym sie zajmują specjaliści próbujący rozwiązać zagatke tupolewa."
Ostatnio zmieniony 11-09-2017 22:01 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 12-09-2017 14:24

"
ptasiorrr pisze:
Jeśli rodzicom umiera dzieciak, to pomyśl co oni przeżywają stojąc nad jego grobem.
Tragedię, a co przeżywają jak wiedzą, że sami się do tego przyczynili?
Napiszę Ci tylko tak. Mam dwóch synków w wieku 9 i 11 lat. Jestem dla nich najlepszym kumplem. Dzieciaki te kocham ponad wszystko i z pewnością jak by było trzeba oddał bym swoje zycie dla nich. Jestem z nimi cały czas, wychowuję je, usypiałem, przebierałem, karmiłem, widziałem ich pierwsze kroki słyszałem pierwsze słowa. Zaprowadzałem do przedszkola, teraz do szkoły. Jesteśmy jedną drużyną. To tak w skrócie. Co by było jakby któryś umarł? A powiem, że młodszy był nie tak dawno w szpitalu gdzie "walczył z życiem". Nie będziesz wiedział co ja przeżyłem przez tydzień. Spałem może z 5 godzin, wypaliłem, nawet nie wiem ile papierochów. Alternatywnie jakby moja partnerka poroniła czy usunęła by ciążę też przeżywał bym to samo? Nie znając nawet płci, wyglądu czy nie związując się emocjonalnie. Kończę tą denną dyskusję z rav. Jak Basior chce to niech dyskutuje. Ja we wtorek znów jadę do tych, których pisuary tak nie lubią. Zupełnie inne życie :-)
Admin, co to ma wspólnego z dyskusjami o religii?
Każdy ma prawo dążyć do prawdy!
Kaczafi już ponad 7 lata dąży do prawdy. Jest do niej coraz bliżej. Buhahaha!
Nauka potwierdza to, co mówi nauka Kościoła. Czy to nie dziwne?
No dziwne, bo jak Maryja urodziła Jezusa i została dziewicą? Cesarka?



Edytowany przez ptasiorrr o 12-09-2017 - 12:30. "
Ostatnio zmieniony 12-09-2017 14:24 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Dyskusje religijne

Post autor: iv » 19-11-2017 01:11

"Ktoś kiedyś szukał mszy po łacinie:
Requiem, czyli Msza św. za zmarłych w starej (?trydenckiej?) formie rytu rzymskiego, zostanie odprawione przez ks. Marcina Dunaja w poniedziałek, 20 listopada 2017 roku, o godz. 18.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

Okolicznościową homilię wygłosi ks. dr Krzysztof Tyburowski, wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, moderator Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej w Diecezji Rzeszowskiej.

Podczas liturgii ?Requiem? Wolfganga Amadeusza Mozarta wykonają połączone chóry ?Accordare? i ?Con Agilita? Państwowej Szkoły Muzycznej w Kolbuszowej oraz Zespół Muzyki Dawnej ?Giulivamente?.
"
Ostatnio zmieniony 19-11-2017 01:11 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 13-12-2017 19:30

"Obrazek"
Ostatnio zmieniony 13-12-2017 19:30 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 13-12-2017 19:33

"Przeczytajcie katolicy:

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 13-12-2017 19:33 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Dyskusje religijne

Post autor: dino » 13-12-2017 20:54

"Proponuje trochę wstrzemięźliwości w trosce o bliźniego,

przecież jak rav to przeczyta to może dostać palpitacji serca..."
Ostatnio zmieniony 13-12-2017 20:54 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 14-12-2017 12:45

"Rav i jego kolesie. Taka jest prawda. Lepiej być sobą i nie udawać świętego jebliwego, chodzić na pokaz do kościoła i próbować innych nawracać. Wiem, że Polacy nie lubią Franka, bo to przecież nie jest papież. Papież był tylko jeden - Jan Paweł II..."
Ostatnio zmieniony 14-12-2017 12:45 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

lapikot
Posty: 50
Rejestracja: 24-04-2017 15:57

Dyskusje religijne

Post autor: lapikot » 14-12-2017 16:36

"Na mnie Franciszek robi duże wrażenie za brak uwielbienia oparów swego majestatu. Podejrzewam , że pod tym względem jest papieżem niedoścignionym , pierwszym który zrozumiał , że poczynania Kościoła śledzą uważnie trzeźwo myślący, a nawet sam Bóg."
Ostatnio zmieniony 14-12-2017 16:36 przez lapikot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 14-12-2017 23:37

"Co człowiek to opinia. Ja np. lubię Benedykta."
Ostatnio zmieniony 14-12-2017 23:37 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 17-12-2017 11:16

"[size=large]Test z religii w 3 klasie liceum, a proponowane odpowiedzi jak dla debili. Ale co się dziwić, xxxxx to układał.[/size]

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 17-12-2017 11:16 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Dyskusje religijne

Post autor: dino » 17-12-2017 13:00

"Czy ja dobrze widzę? To jest TEST (???!!!) z TRZECIEJ klasy liceum dla dziewiętnastolatka? Trudniejsze pytania miałem jak dziewięciolatek przed I komunią św."
Ostatnio zmieniony 17-12-2017 13:00 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 17-12-2017 16:16

"Prosta sprawa - test ułożony tak żeby dać dobre oceny wszystkim którzy tego zechcą. Nie wiem na jakiej podstawie można oceniać że autor testu to debil.
Przypomina mi się egzamin bodajże z II roku studiów - mechanizmy ewolucji, bardzo trudny przedmiot. Nie powiem że profesor był debilem, bo udawał że nie widzi jak wszyscy siedząc przed nim czytali z zeszytu. Był mądrym człowiekiem."
Ostatnio zmieniony 17-12-2017 16:16 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 17-12-2017 20:39

"Trochę to absurdalne. Układanie takiego testu a przymykanie oczu na ściąganie to dwie różne rzeczy. To już nie moja działka. Nie ma rav-a, nie ma stacha to Światowit powinien to wyjaśnić merytorycznie :-)"
Ostatnio zmieniony 17-12-2017 20:39 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ