Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
DonBeck
Posty: 237
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 18-03-2020 16:09

To się nie zgadzaj. Został ogłoszony zakaz zgromadzeń. Kościół jak zawsze swoje, zamiast samemu wyjść do ludzi, kupić trochę papieru toaletowego, makaronu, rozdać część darów dla potrzebujących, to najlepiej schować się za amboną i narażać innych na niepotrzebne kontakty. A Hołowni się nie dziwię, tu mu odmawia się sakramentu, to tam on wsadzi kij, oko za oko.
W poniedziałek byłem w jednym z Naszych miejskich sklepów spożywczych, stoję w kolejce a pani z ladą głośno plotkuje z klientkami:
- a w kościele byłaś?
- oczywiście, wczoraj na 7, 9, 13, 15 i 19:00.
Słysząc to zakupy zostawiłem na ladzie i wyszedłem, wiem że to niegrzeczne, ale jak można być aż tak nieodpowiedzialnym, by narażać wszystkich swoich klientów.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 18-03-2020 16:56

Orange - ostrzeżenie porządkowe.
Hołownia radykalnie lewicowy?
To już nie jest kwestia własnej opinii, to zwykłe kłamstwo, całkowicie oderwane od rzeczywistości. W sprawach wiary chyba bardziej należy słuchać zaleceń episkopatu niż jednego biskupa? I co to robi w rządach PiS?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 18-03-2020 17:45

admin Hołownia radykalnie lewicowy...
taj właśnie mowi o nim Sławomir Olejniczak...
jak niw wierzysz przyraczam jego wypowiedź :

Arcybiskup Andrzej Dzięga obrażany
i atakowany za głoszenie nauczania Kościoła!
W OBRONIE KAPŁANA

Szanowni Państwo

Jak Państwa zdaniem powinien zachować się katolik w czasie wszechobecnej paniki związanej z pandemią koronawirusa?

Na pewno powinien stosować wszelkie środki bezpieczeństwa, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa;
Dobrze, gdyby był spokojny i opanowany, bo wzajemne straszenie się nie rozwiąże problemu, a tylko bardzo destrukcyjnie wpływa na nasze społeczeństwo;
A już na pewno ma obowiązek zachować całkowitą ufność w Bogu, bo tylko On jest Panem naszego życia i tylko On może sprawić, że ten cały koszmar wreszcie się skończy;
Niestety, zauważamy, że są osoby i środowiska, które w sposób niegodny chcą posłużyć się pandemią, aby za jej pomocą promować swoją mocno dyskusyjną wizję Kościoła.

Co gorsza, nie cofną się nawet przed plugawymi atakami na kościelnych hierarchów, którzy w trosce o swoich wiernych w tym trudnym czasie zachowują się jak prawdziwi Pasterze i apelują o zdrowy rozsądek.

Tym razem ofiarą zajadłych ataków ze strony wrogów tradycyjnego nauczania Kościoła został arcybiskup szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga.

Kapłan został oskarżony o... narażanie życia ludzkiego i głoszenie herezji, ponieważ w liście pasterskim z zaleceniami na temat pandemii koronawirusa zachęcił wiernych – JEŚLI KTOŚ MOŻE – do przyjmowania Komunii do ust i na kolanach!

Co więcej, oskarżenia pod adresem Arcybiskupa wcale nie padły ze strony postkomunistycznych środowisk znanych z bezpardonowej walki z Kościołem, a ze strony oficjalnie katolickiego „Tygodnika Powszechnego” i telewizyjnego celebryty, przedstawiciela tzw. „Kościoła otwartego” Szymona Hołowni.

To jeszcze nie wszystko...

Znany z radykalnie lewicowych postulatów „katolicki” kandydat na prezydenta publicznie poparł osoby, które doniosły na Księdza Arcybiskupa do organów ścigania, jakby dopuścił się on jakiegoś przestępstwa!

Nie ma naszej zgody na tak podłe zachowania. Jesteśmy przekonani, że Państwo również nie godzi się na tak niegodziwe traktowanie Pasterza Kościoła.

Dlatego kierujemy protest do redakcji „Tygodnika Powszechnego” i do Szymona Hołowni, w którym domagamy się natychmiastowych przeprosin, zaprzestania szykanowania abp. Andrzeja Dzięgi i wprowadzania Polaków w błąd.

Gorąco zachęcam Państwa do kliknięcia w poniższy link i dołączenia do naszego protestu.

W obliczu zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa, postawa abp. Andrzeja Dzięgi jest niezwykle roztropna i zasługuje na słowa uznania.

Przecież Ksiądz Arcybiskup:

Udzielił w swojej diecezji dyspensy wszystkim bojącym się zarażenia koronawirusem (Nikt nie musi w tych dniach iść do kościoła!);
Zalecił ostrożność i szczególne dbanie o higienę zarówno wiernym, jak i kapłanom;
Przypomniał ponadto, że w obawie przed zarażeniem można przyjąć Komunię duchową;
Podłym kłamstwem jest natomiast, że Ksiądz Arcybiskup zniechęca wiernych do przyjmowania Komunii na rękę. Kapłan wskazał tylko – zgodnie z prawdą – jaka jest właściwsza i bardziej godna forma przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca.

Takie jest nauczanie Kościoła Katolickiego, dlatego nie godzimy się na to, aby jakiś postępowy, telewizyjny celebryta rzucał w kierunku Arcybiskupa epitetami typu: szczyt głupoty i pastoralna niefrasobliwość, a do tego głosił, że polscy hierarchowie wykazują się tępą głupotą.

Jestem przekonany, że Państwo również na to się nie godzą i podpiszą się pod naszym protestem.

Żądam zaprzestania szkalowania Księdza Arcybiskupa
To zatrważające, że w dobie zbiorowej paniki i fake newsów, osoby, które uważają się za katolików, dopuszczają się tak zajadłych ataków na Kapłana, aby tylko ugrać kilka punktów procentowych w nadchodzących wyborach prezydenckich u liberalnej i wrogiej Kościołowi części społeczeństwa.

Tragiczna sytuacja w wielu miejscach na świecie i wszechobecny strach to nie czas i miejsce na robienie polityki, w dodatku w tak obrzydliwy sposób.

Ksiądz Arcybiskup wykazał się najwyższą troską o godne przyjmowanie Pana Jezusa, dlatego też bardzo prosimy Państwa o natychmiastową interwencję i okazanie mu wsparcia. Ten symboliczny gest zajmie Państwu nie więcej niż 2 minuty, a może mieć znaczący wpływ na przebieg całej akcji.Wiadomość ta została wysłana pod podany adres e-mail zgodnie z dostarczoną Państwu klauzulą informacyjną w ramach utrzymywania stałego kontaktu ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi (administrator danych) w związku z jego celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych przez Stowarzyszenie akcjach społecznych i możliwościach wspierania działalności Stowarzyszenia. Jeżeli nie życzą sobie Państwo otrzymywać więcej takiej korespondencji, prosimy o wypisanie się przy użyciu linka: wypisuję się lub poprzez wejście na stronę http://piotrskarga.eu/out?s=154799538 .

A1313
Posty: 2002
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 18-03-2020 17:58

Orange czy ty jesteś kretynem.

O co poszło, poszlo o....

Wypowiedz Dziegi.

„Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą”. Boi się jej bowiem – twierdzi arcybiskup – diabeł, zaś „duszpasterze dbają, by była zawsze świeża i odnawiana przynajmniej raz w tygodniu. W razie potrzeby, woda w kropielnicach jest wymieniana dosłownie każdego dnia”.


Smaczku dodaje fakt ze.....

Rada Stała Episkopatu wprowadza także zmiany w sprawowaniu liturgii w kościołach. Oto niektóre ze zmian:

Rada zachęca do przyjmowania Komunii Świętej na rękę,
znak pokoju należy przekazywać bez podawania rąk, wystarczy skinienie głowy,
cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.

Rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą – podkreślają dalej biskupiCzego nie rozumiesz?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 18-03-2020 20:47

@orange, jeśli daję Ci ostrzeżenie za pisanie głupot w nieodpowiednim wątku, to nie kontynuuj tego samego (i więcej) w tym samym nieodpowiednim wątku. Co ma biskup i koronawirus do rządów PiS? Opamiętaj się.

A skoro trafiliśmy do dyskusji religijnych, to oczywiście ataki na abp Dzięgę są trochę podkręcane.
Z drugiej strony w obecnej sytuacji wybrane fragmenty kazania (całego nie słyszałem, to nie oceniam) brzmią jak wezwanie do łamania zaleceń episkopatu. A jeśli mamy głos episkopatu i głos biskupa, to wypada słuchać episkopatu. I bardziej przewodniczącego KEP czy Prymasa niż biskupa.

Odnośnie Hołowni, chyba masz swój rozum, a nie przyjmujesz bezkrytycznie to co napisze ktoś inny. Nie da się w żaden sposób wykazać radykalnej lewicowości Hołowni. Piszesz bzdury i długość cytatu w żaden sposób nie zmniejsza faktu że to są bzdury.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1086
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Dyskusje religijne

Post autor: encore » 18-03-2020 21:33

Z Hołowni taki lewak jak z Kaczyńskiego prawak.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Dyskusje religijne

Post autor: orange » 19-03-2020 02:55

Jeśli chodzi o tego waszego Hołownię to gość próbował napisać "kilka" mądrych książek, ale różnie mu to wyszło.
To jego pisarstwo religijne dzieli ludzi.
Jest to podział na osoby wierne ortodoksji i na tych, co chcieliby zdjęcia łatki „grzech” z „grzechu”, a od mordowania dzieci nienarodzonych bardziej irytuje ich mordowanie karpia.

DonBeck
Posty: 237
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Dyskusje religijne

Post autor: DonBeck » 19-03-2020 12:05

A Pan Orange jaką ostatnio mądrą książkę napisał? No proszę się pochwalić, wszyscy z chęcią posłuchamy ;-)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Dyskusje religijne

Post autor: orange » 19-03-2020 15:55

Brak słów.
Celebryta Hołownia z tvn chce być mądrzejszy od biskupów.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 19-03-2020 16:52

DonBeck pisze:
19-03-2020 12:05
A Pan Orange jaką ostatnio mądrą książkę napisał? No proszę się pochwalić, wszyscy z chęcią posłuchamy ;-)
Stare powiedzonko przemądrzałych nauczycielek za sprawą kandydatki MKB weszło na nowe horyzonty popularności :)

@orange - mądrość nie jest najważniejsza. Biskup nie musi być mądry. Mają inne zadanie - trzymać się tego co wyznaczone, być sprawnym organizatorem życia w diecezji i we wszystkim kierować się chrześcijańską miłością.

Hołownia dwukrotnie startował do stanu kapłańskiego, może już by był biskupem.

DonBeck
Posty: 237
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Dyskusje religijne

Post autor: DonBeck » 19-03-2020 16:54

To podobnie jak z tym kiedy księża chcą uczyć życia w rodzinie, albo kiedy zakonnik zostaje celebrytą milionerem :roll:

jamWilhelm
Posty: 829
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Dyskusje religijne

Post autor: jamWilhelm » 20-03-2020 09:37

nie wiedziałem czy tu czy do działu koronawirus.
Orange jakbyś nie widział to masz https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/koro ... ia/g38zkfx, chyba, że już przelałeś, może i ptasior euro przeleje ;)

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Dyskusje religijne

Post autor: DZIKI » 20-03-2020 13:15

Tylko dwie instytucje żebrzą o pieniądze: media Rydzyka i media publiczne. Komercyjne stacje radiowe i telewizyjne działają i radzą sobie dobrze i nie żebrzą o kasę. Proponuję aby Rydzyk zgłosił się do bezdomnych (może ich gdzieś spotka jeśli wyjdą z domów :lol: ) po wsparcie. W obecnym okresie żaden zdrowo myślący człowiek nie powinien dać złamanego grosza na media Tadea R. Niech se wpierdzieli reklamy do radia i tv i nie płacze, że biedny jest.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Dyskusje religijne

Post autor: orange » 20-03-2020 17:43

Kościół rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej m.in. osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

dino
Posty: 1471
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Dyskusje religijne

Post autor: dino » 20-03-2020 18:34

No to w ramach dyspensy wybrałem się na Drogę Krzyżową.
Bardzo smutno.
Okres w roku, kiedy najgłębiej można przeżywać wiarę i tylko około 40 osób.
Smutno.
Dożyłem czasów, kiedy TEN SAM lekarz, który w 1986 roku leczył mnie płynem LUGOLA teraz mnie nie przyjmie ponieważ mogę być chory.
Za to wkrótce chętnie mnie WYSZCZEPI.
I to nie przez telefon.
OSOBIŚCIE.
A ja przecież wciąż mogę być chory.
;-)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 21-03-2020 00:37

Taka izolacja też może służyć przeżywaniu czy pogłębianiu wiary.
U Szustaka OP na różańcach czy dzisiaj drodze krzyżowej codziennie jest po kilkadziesiąt tysięcy osób. Smutno?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Dyskusje religijne

Post autor: orange » 21-03-2020 14:54

Podczas porannej Eucharystii papież Franciszek modlił się za rodziny, które zmuszone są do pozostania wraz z dziećmi w swoich domach z powodu epidemii koronawirusa.
Epidemia w czasie Wielkiego Postu - czyżby przypadek?

"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 21-03-2020 16:36

Możemy zadać pytanie analogiczne: epidemia w czasie obchodów Chińskiego Nowego Roku - czyżby przypadek?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Dyskusje religijne

Post autor: orange » 21-03-2020 16:46

admin pisze: "epidemia w czasie obchodów Chińskiego Nowego Roku - czyżby przypadek?".

Od kilkudziesięciu lat Wielki Post przemieniał się powoli lecz skutecznie w coraz bardziej radosne oczekiwanie Zmartwychwstania Pańskiego.
Może takie są rekolekcje wygłoszone przez Pana Boga.
Naród Polski wraz z odpowiedzialnymi władzami obroni się przed zarazą.
Taką przynajmniej mam nadzieję.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 21-03-2020 20:03

Zależy co uznać za obronienie się. Przetrwamy, a większe długotrwałe szkody może przynieść reakcja na wirusa niż sam wirus.
Mimo to trzeba jakoś reagować.

ODPOWIEDZ