Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: Malyboss » 07-10-2016 03:32

"
Czy wiesz, że naukowcy nie mają większych wątpliwości, że ludzie prezentujący najostrzejszy sprzeciw wobec homoseksualistów... sami również odczuwają pociąg seksualny do osób tej samej płci?
Pffffff, aleś wymyślił...
Jacy naukowcy? Poprosimy przytoczyć jakieś miarodajne wyniki badań na ten temat.
Chociaż, jeśliby nawet - to tylko dowodziłoby tego, że albo to manipulacja, albo ci Twoi "naukowcy" są wzięci z komiksu. "Nie mają wątpliwości", bueheheh !! :-D
Sugerujesz, że homoseksualizm to choroba? Niestety muszę Cię zmartwić. Nie jest. W/g Światowej Organizacji Zdrowia jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności.
"Normalnym wariantem" nie jest na pewno. Jeśli już, to spaczonym i zdeformowanym.
Pierwszy raz zgadzam się z @rav - bo czytając jego wpisy widzę, że generalnie mamy zupełnie odmienne poglądy i opinie. Ale dewiacja jest dewiacją i trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Obnoszenie się z tym i żądanie jakichś przywilejów przez tych przypałów wywołuje u mnie odruch wymiotny.
janusza
W/g Światowej Organizacji Zdrowia jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności.

tak, tak, a wg UE marchewka to owoc, a ślimak to ryba
a ślub ze smartfonem, zwierzęciem czy zwłokami to też jest norma wg ŚOZ?
Ja też się chętnie dowiem.
amra100
naprawdę przeszkadza Ci to kto z kim spi ?

Nie. Przeszkadza mi to, że się z tym obnoszą!
Dokładnie tak. To tak, jakby się chwalić publicznie, że na stopach mam świerzba, na skórze grzyba, a w nocy mimowolnie obsikuję czasami prześcieradło. Nie ma się czym chwalić."
Ostatnio zmieniony 07-10-2016 03:32 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: janusza » 10-10-2016 15:48

"Zaklinanie rzeczywistości nic tutaj nie pomoże. Możesz się zżymać i obrażać. Ba, możesz nawet wysłać wszystkich homoseksualistów wzorem Adolfa do gazu. Nic to nie da.
Jak byłem młody sensację budziła para całujących się dziewczyn. Wszyscy się oglądali i przeżywali. A dzisiaj? Nikt nie zwraca uwagi.
Tak samo będzie z małżeństwami osób tej samej płci. Za kilka lat będzie to normalnym zjawiskiem.
A tak na marginesie. Jak można drugiego człowieka określić per "przypał" doprawdy nie rozumiem.
I jeszcze. Naprawdę przykro mi że masz na stopach świerzba, na skórze grzyba, a w nocy mimowolnie obsikujesz czasami prześcieradło. Zaiste. Nie ma się czym chwalić ;)"
Ostatnio zmieniony 10-10-2016 15:48 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: wou » 11-10-2016 00:46

"janusza :)))
Malyboss pisze:Ale dewiacja jest dewiacją i trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Obnoszenie się z tym i żądanie jakichś przywilejów przez tych przypałów wywołuje u mnie odruch wymiotny.
rav pisze: Nie. Przeszkadza mi to, że się z tym obnoszą!
Kurde, mógłbym to samo powiedzieć o umysłowych dewiantach co w bajeczki z przed dwóch tysięcy lat wierzą. Wraz ze swoimi poprzebieranymi w różnokolorowe sukienki i dziwne czapki coachami od urągających zdrowemu rozsądkowi wierzeń i praktyk. I te bicie w dzwony, pochody, pielgrzymki, zawodzenie pod każdym krzyżem/figurką, 20 świąt, wszechobecne symbole - przy drogach, w szkołach, urzędach, domach, na drzwiach, na koszulkach, łańcuszkach, itd itd. O narzucaniu swojego paradygmatu każdemu zaczynając od dzieci, wprowadzając swoich agentów dosłownie wszędzie, już nie wspomnę. Ci to dopiero się obnoszą! Środowiska lgb mają od kogo się uczyć.

A serio, kompletnie nie trafia do mnie argument o 'obnoszeniu się'. Kiedyś, kiedy moja tolerancja dopiero raczkowała, sam go używałem ale z biegiem lat przestało mi się to kleić. Bo to jest coś jak obraza uczuć religijnych. Osobiście, nigdy nie widziałem "obnoszącego się" geja czy lesbijki. Spotkałem oczywiste przypadki (pewnie 100 razy więcej nawet nie zauważyłem, tak się strasznie obnoszą!), takie widzisz-wiesz, tak jak może być ktoś ewidentnym idiotą lub inteligentem, źle lub dobrze ubranym, chamskim lub taktownym, itp itd. Ale czy zwykła, spontaniczna ekspresja to jest obnoszenie się? No nie sądzę. Nawet gdyby to traktować jako defekt to obruszanie się na to byłoby jak korwinistyczne apele by niepełnosprawni zostawali w domu i nie obnosili się ze swoją ułomnością bo kole w oczy i jeszcze nią mogą zarazić(!) ...No dajcie spokój, wy niepoprawne ksenofoby! :) Ostatecznie - co złego jest w obnoszeniu się? Przecież to pomaga w identyfikacji. Mam zagadkę dla was: czy osoby transpłciowe powinny się obnosić z tym? Ale nie mówię o drag queens tylko o tych naprawdę dobrze stransowanych, po-operacyjnych, nie do odróżnienia. Szach-mat! ;)

Tylko niech mi nikt nie mówi o manifestacjach czy paradach. Jak same nazwy wskazują to z założenia MANIFESTOWANIE i PARADOWANIE, taka sama orgia..symboli jak na pielgrzymce czy świętach państwowych i marszach ideologicznych. To trochę jak oczekiwać w sylwestrową noc ciszy i spokoju.

A co do samej inicjatywy... no śmieszna sprawa z tym proszeniem się Centrum Dowodzenia Lewactwa o coś takiego :) To może żeby dopełnić absurdu przygotuję petycję do Watykanu o wyprowadzenie religii z polskich szkół. Kto jak nie oni zrozumie jak ważne jest, by nie kłaść dzieciom do głowy szkodliwych głupot, pozwolić im naturalnie i swoim czasie dojrzeć do takiego czy innego światopoglądu."
Ostatnio zmieniony 11-10-2016 00:46 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: Malyboss » 11-10-2016 02:17

"
Zaklinanie rzeczywistości nic tutaj nie pomoże. Możesz się zżymać i obrażać. Ba, możesz nawet wysłać wszystkich homoseksualistów wzorem Adolfa do gazu. Nic to nie da.
Obrażać się nie mam powodu. Do gazu też nie mam zamiaru nikogo wysyłać. Jestem przeciwny nadawaniu przywilejów osobom spaczonym seksualnie, wynaturzonym dewiantom.
Tak samo będzie z małżeństwami osób tej samej płci. Za kilka lat będzie to normalnym zjawiskiem.
No i kto tu zaklina rzeczywistość?
Jak można drugiego człowieka określić per "przypał" doprawdy nie rozumiem
W zanadrzu mam jeszcze parę innych, bardziej adekwatnych określeń. Przytaczał nie będę, bo nie o tym tu prawimy.
przykro mi że masz na stopach świerzba, na skórze grzyba, a w nocy mimowolnie obsikujesz czasami prześcieradło
To mi jest przykro, że nie zrozumiałeś. Tak naprawdę to nie mam. Ale zwichrowanie seksualne i publiczne chwalenie się tym stawiam na tym samym poziomie, co anomalie opisane powyżej. Ta wypowiedź to był sarkazm, ironia. Taka kpina, cynizm. Mogę jeszcze coś dodatkowo wytłumaczyć, jeśli potrzebujesz.
No i w dalszym ciągu czekamy na przytoczenie wyników badań Twoich "naukowców" od spraw seksualności... I opinie fachowców ze Światowej Organizacji Zdrowia, o których było co nieco powyżej. Czekamy, @janusza.
czy zwykła, spontaniczna ekspresja to jest obnoszenie się?
Nie jest. Ale nie o taką sytuację tutaj chodzi. Tutaj rozprawiamy o sprzeciwie wobec nadawania perwerom przywilejów takich, jak ma normalna rodzina, i czym rodzina ma być z definicji - jak już wcześniej napisał @rav. Od tego się zaczęła dyskusja.
Mam zagadkę dla was: czy osoby transpłciowe powinny się obnosić z tym?
Widocznie nie mają takiej potrzeby."
Ostatnio zmieniony 11-10-2016 02:17 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: janusza » 11-10-2016 20:18

"
Tutaj rozprawiamy o sprzeciwie wobec nadawania perwerom przywilejów takich, jak ma normalna rodzina, i czym rodzina ma być z definicji
A ja tylko wyraziłem swoje zdanie które jest sprzeciwem wobec tego sprzeciwu. Zresztą nie tylko ja.
Strasznie się spinasz @Malyboss.
Piszą, że homoseksualistów jest w populacji ok 1%. To niewiele więc nie masz się co przejmować że Cię osaczą;)

Zamiast przerzucać się na argumenty zróbmy ankietę:

Czy jesteś za umożliwieniem osobom tej samej płci zawieranie związku małżeńskiego?
"
Ostatnio zmieniony 11-10-2016 20:18 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: admin » 11-10-2016 20:47

"
janusza pisze:Czy jesteś za umożliwieniem osobom tej samej płci zawieranie związku małżeńskiego?[/b]
Dwóm osobom? Bo w pytaniu nie zaznaczono...
Jak jesteśmy dojrzałym otwartym społeczeństwem, to czemu mielibyśmy ograniczać związki małżeńskie akurat do dwóch osób, jak w europejskim średniowieczu? Czemu mielibyśmy dyskryminować poligamistów i multigamistów?

Albo zostawiamy to co związane z naszą kulturą, albo otwieramy się tolerancyjnie na inne możliwości, ale konsekwentnie.

Wydaje się jednak, że nasza cywilizacja zmierza w zupełnie innym kierunku, czyli coraz częściej unikamy formalizowania związków lub nie traktujemy małżeństw jako trwałych związków."
Ostatnio zmieniony 11-10-2016 20:47 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: Malyboss » 12-10-2016 02:43

"
A ja tylko wyraziłem swoje zdanie które jest sprzeciwem wobec tego sprzeciwu. Zresztą nie tylko ja.
I bardzo dobrze - dzięki temu jest wątek, jest polemika i możemy sobie podyskutować. Od tego jest forum, żeby wymienić się opiniami.
Strasznie się spinasz @Malyboss.
Eee tam, może tak wyszło po prostu - tym bardziej że
Piszą, że homoseksualistów jest w populacji ok 1%. To niewiele więc nie masz się co przejmować że Cię osaczą ;)
To całe szczęście. Chociaż to i tak o 1% za dużo :-)"
Ostatnio zmieniony 12-10-2016 02:43 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: rav » 16-10-2016 23:26

"Polska zieloną wyspą wśród krajów Europy odnośnie prawidłowego nazewnictwa małżeństwa - jako kobiety i mężczyzny.

https://signatures.mumdadandkids.eu/oct ... lic/map.do"
Ostatnio zmieniony 16-10-2016 23:26 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

powracam
Posty: 28
Rejestracja: 17-10-2016 14:54

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: powracam » 17-10-2016 16:34

"Z mapki wynika, że deklaracje poparcia zgromadzone on-line w projekcie "Mama, Tata i Dzieci - Europejska Inicjatywa Obywatelska w obronie Małżeństwa i Rodziny" jedynie POLSKA zdobyła wymagany próg?

Mamy już 131 000 podpisanych deklaracji poparcia.
Co się dzieje z resztą Europy?
Nie zależy im na normalnych rodzinkach?"
Ostatnio zmieniony 17-10-2016 16:34 przez powracam, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: janusza » 18-10-2016 13:28

"
Co się dzieje z resztą Europy?
Nie zależy im na normalnych rodzinkach?
Coś mi się wydaje, że mają ważniejsze sprawy na głowie niż katolickie fobie.."
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 13:28 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: rav » 18-10-2016 14:23

"To nie fobia tylko troska o rodzinę.
Ta definicja rodziny nie dotyczy tylko katolików.

Finlandia ma już ponad 80%, więc niedługo mam nadzieję będzie drugi kraj."
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 14:23 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: alek » 18-10-2016 17:19

"
rav pisze:To nie fobia tylko troska o rodzinę.
Ta definicja rodziny nie dotyczy tylko katolików.

Finlandia ma już ponad 80%, więc niedługo mam nadzieję będzie drugi kraj.
Europa zachodnia jest bardziej tolerancyjna i nikogo tam nie obchodzi kto z kim chodzi do łóżka. Kiepsko z tą troską nawet w Finlandii. W kraju gdzie jest ponad 5 mln mieszkańców ciężko zebrać niecałe 10 tys głosów poparcia i to przez internet ? Patrząc na inne kraje europejskie ciężko będzie osiągnąć wymagane poparcie nawet w 7 państwach."
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 17:19 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: ptasiorrr » 18-10-2016 21:14

"
Nawet niedouczony gimbus o lewactwie nie wspominając zdają sobie sprawe,że związki jednopłciowe to slepa gałąź ewolucji rodzaju ludzkiego prowadzaca do naszego wymarcia
Będą adoptować przymusowo narodzone dzieci z gwałtów, z wadami genetycznymi itp. Nie wymrzemy."
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 21:14 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: Światowit » 18-10-2016 21:43

"
Nawet niedouczony gimbus o lewactwie nie wspominając zdają sobie sprawe,że związki jednopłciowe to slepa gałąź ewolucji rodzaju ludzkiego prowadzaca do naszego wymarcia
Czyli co? Środowiska te prowadzą tak skuteczną propagandę, że są wstanie przekonać ludzkość aby zachowywała się jak oni, i osoba heteroseksualna, przekonana do homoseksualizmu czuję obrzydzenie do płci przeciwnej? I twoją orientację seksualną determinuje jakaś ideologia, a nie natura? Ciekawe."
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 21:43 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: A1313 » 18-10-2016 21:58

"
Będą adoptować przymusowo narodzone dzieci z gwałtów, z wadami genetycznymi itp. Nie wymrzemy.
Od 2007 roku było 10 aborcji z powodu gwałtu , wymrzecie."
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 21:58 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: wou » 19-10-2016 16:54

"
odnowiciel pisze:Nawet niedouczony gimbus o lewactwie nie wspominając zdają sobie sprawe,że związki jednopłciowe to slepa gałąź ewolucji rodzaju ludzkiego prowadzaca do naszego wymarcia
Kto jak kto, ale najwięcej o ewolucji będzie wiedział kreacjonista :))) To powiedz, specu, jaką to ważną rolę w przetrwaniu gatunku ludzkiego pełni celibat księży, zakonnic, mnichów? :) Będący do tego obciążeniem materialnym dla, jak to nazywacie, normalnych rodzin. No? Takie coś tolerujecie a normalnie funkcjonującym i budującym gospodarkę kraju parom lgb odmawiacie dopełnienia jakichś formalności?
rav pisze:To nie fobia tylko troska o rodzinę.
Według mnie to czysta ksenofobia i religianctwo udające troskę. I krzywdzące okrajanie definicji rodziny. Nie macie żadnych rozsądnych argumentów w tej inicjatywie oprócz "bo tak napisano w Biblii" i waszych uprzedzeń. Nic kompletnie na tym nie stracicie więc po co ta krucjata? Dobrze chociaż, że nie bierzecie przykładu ze swoich islamskich odpowiedników.

Mnie to rybka w jakich konfiguracjach płciowo-liczbowych ludzie chcą legalizować swoje związki, byle robili to dorośli, świadomie i dobrowolnie. Przecież to jest ich prywatne życie. A system jeśli już to powinien wspierać każde dziecko niezależnie od rodzaju rodziny, a w szczególności gdy jej nie ma. A w samym rodzeniu pomagać a nie zmuszać, inny temat...

Ja to sobie porównuję do mnogości rodzajów stosunków pracy. Rozumiem, że ktoś może sobie nie wyobrażać że można pracować inaczej niż "chodzić do roboty" na 8h na UoP, a wszystko inne to najwyżej zarabianie ale nie pracowanie. Ale to tylko dowód ograniczenia. Rzeczywistość się komplikuje w każdej dziedzinie więc to naturalne, że zmieniają (rozszerzają) się definicje. Trzymanie się kurczowo starych, niedokładnych, to zwykłe wstecznictwo. W niczym to nie pomoże, wręcz przeciwnie. Ale niczego innego się nie spodziewam po ludziach dla których ostateczną wyrocznią są starożytne teksty. Przyłączam się do apelu, żebyście zauważyli w którym wieku żyjemy i dostosowali się mentalnie."
Ostatnio zmieniony 19-10-2016 16:54 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: admin » 19-10-2016 21:42

"
wou pisze:jaką to ważną rolę w przetrwaniu gatunku ludzkiego pełni celibat księży, zakonnic, mnichów? :) Będący do tego obciążeniem materialnym dla, jak to nazywacie, normalnych rodzin. No?
Wspominasz o celibacie i o obciążeniu materialnym. Myślę że po części chodzi właśnie o tę relację.
Zupełnie w innej perspektywie gromadzi dobra ktoś kto ma na utrzymaniu żonę i dzieci, a w innej ktoś, kto mieć ich, co najmniej, nie powinien."
Ostatnio zmieniony 19-10-2016 21:42 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: rav » 20-10-2016 03:00

"
alek pisze:
rav pisze:To nie fobia tylko troska o rodzinę.
Ta definicja rodziny nie dotyczy tylko katolików.

Finlandia ma już ponad 80%, więc niedługo mam nadzieję będzie drugi kraj.
Europa zachodnia jest bardziej tolerancyjna i nikogo tam nie obchodzi kto z kim chodzi do łóżka. Kiepsko z tą troską nawet w Finlandii. W kraju gdzie jest ponad 5 mln mieszkańców ciężko zebrać niecałe 10 tys głosów poparcia i to przez internet ? Patrząc na inne kraje europejskie ciężko będzie osiągnąć wymagane poparcie nawet w 7 państwach.
dziadek swoje a babka swoje :-)
powtarzam jeszcze raz, tu nie chodzi o zaglądanie czy zakazywanie, tylko o brak zgody na legalizację, brak zgody na nazywanie czarnego białym.


vou przeczytaj najpierw tekst petycji a później dyskutuj, bo piszesz jakby swoją nową petycję :-)"
Ostatnio zmieniony 20-10-2016 03:00 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: rav » 20-10-2016 03:01

"
alek pisze:
rav pisze:To nie fobia tylko troska o rodzinę.
Ta definicja rodziny nie dotyczy tylko katolików.

Finlandia ma już ponad 80%, więc niedługo mam nadzieję będzie drugi kraj.
Europa zachodnia jest bardziej tolerancyjna i nikogo tam nie obchodzi kto z kim chodzi do łóżka. Kiepsko z tą troską nawet w Finlandii. W kraju gdzie jest ponad 5 mln mieszkańców ciężko zebrać niecałe 10 tys głosów poparcia i to przez internet ? Patrząc na inne kraje europejskie ciężko będzie osiągnąć wymagane poparcie nawet w 7 państwach.
dziadek swoje a babka swoje :-)
powtarzam jeszcze raz, tu nie chodzi o zaglądanie czy zakazywanie, tylko o brak zgody na legalizację, brak zgody na nazywanie czarnego białym.


vou przeczytaj najpierw tekst petycji a później dyskutuj, bo piszesz jakby swoją nową petycję :-)"
Ostatnio zmieniony 20-10-2016 03:01 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ