Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 05-03-2020 21:06

DZIKI pisze: Kler twierdzi, że to kara za homoseksualizm i aborcję :lol: czyli powinien dopaść tylko gejów, lesbijki i kobiety, które dokonały aborcji. Czemu dopada wszystkich??? Dziwne...
To ja może wytłumaczę.
Skoro uznajesz (Pan uznaje),
/ nie chciałbym urazić kogoś z flagą niemiecką, bo 10 tysi drogą nie chodzi i wolę je mieć niż oddawać p. Jerzemu) /
że - na podstawie wypowiedzi JEDNEGO księdza z Wrocławia - ogół duchownych chrześcijańskich
/za sjp.pwn.pl -> kler «ogół duchownych chrześcijańskich» /
zgadza się z tezą tego księdza, to czemu się dziwisz, że ta "kara" dopada całą ludzkość, a nie tylko rzeczone grupy społeczne?

Wg gugli na świecie jest ponad 400 000 duchownych katolickich. Czyli na podstawie 0,0000025 populacji stawiasz (stawia Pan) tezę, że to się odnosi do całej populacji.
Różna źródła podają różny procent osób homoseksualnych w populacji.
/kwestie Pań dokonujących aborcji + osób wykonujących je, ze względu na brak jakichkolwiek danych choć w przybliżeniu pozwalających poznać % populacji, pozwolę sobie pominąć/
Nawet zakładając, że jest to 1% to 0,01 jest liczbą wielokrotnie większą niż 0,0000025. Więc, zgadzając się lub nie z tezą prezentowaną przez tego księdza, dużo bardziej uzasadnione jest, że wirus jest karą dla całej ludzkości za występki 1% z nich niż rozpowszechnianie stwierdzenia, "Kler twierdzi, że to kara za homoseksualizm i aborcję".

Jeśli ten wywód jest zbyt skomplikowany i nie zrozumiałeś (Pan nie zrozumiał) to mogę rozrysować...

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 06-03-2020 09:56

„…koronawirus to kara za grzechy, w tym homoseksualizm i aborcję…”

Salezjanin z Wrocławia LW z jednej strony miał rację…może miał na myśli taką historię:

…naród wybrany ulepił sobie posąg złotego cielca ponieważ długo nie wracał do nich Mojżesz i…zaczęli grzeszyć, zbudowali ołtarz i cielcowi składali ofiary i mieli imprezę😊
Bóg widział, że ludzie się sprzeniewierzyli i zaplanował ich wyniszczenie.
Zginęło około 3 tysięcy mężczyzn.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Koronawirus

Post autor: Dzanek » 06-03-2020 15:17

W pełni się za Panem Rożkiem zgadzam w tej kwestii:


Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Koronawirus

Post autor: DZIKI » 06-03-2020 16:01

orange pisze:
06-03-2020 09:56
„…koronawirus to kara za grzechy, w tym homoseksualizm i aborcję…”

Salezjanin z Wrocławia LW z jednej strony miał rację…może miał na myśli taką historię:

…naród wybrany ulepił sobie posąg złotego cielca ponieważ długo nie wracał do nich Mojżesz i…zaczęli grzeszyć, zbudowali ołtarz i cielcowi składali ofiary i mieli imprezę😊
Bóg widział, że ludzie się sprzeniewierzyli i zaplanował ich wyniszczenie.
Zginęło około 3 tysięcy mężczyzn.
To tak samo jak miliony ludzi (mężczyzn, kobiet, starców i DZIECI) w obozach koncentracyjnych, tysiące kobiet spalonych na stosach, Krzyżacy itp. Weź orange idź się lecz.
„Nie zwracajcie się do bożków. Nie czyńcie sobie bogów z lanego metalu.” (Kp 19,4), oraz: „Pilnie się wystrzegajcie … abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach – pod ziemią. Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem.” (Pwt 4, 15-19), lub: „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wyj 20,4-5).
Wg. orange każdy wątek schodzi do kościoła :evil:

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 06-03-2020 16:43

DZIKI pisze:
06-03-2020 16:01
Wg. orange każdy wątek schodzi do kościoła :evil:
Co? :o
Przecież tym razem to Ty sam zacząłeś wiązanie koronawirusa z religią!
DZIKI pisze:
29-02-2020 08:42
To nie wystarczy modlitwa?

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 06-03-2020 17:41

Jeżeli epidemia utrzyma się jeszcze kilka miesięcy to czy można opiniować o zakaz pielgrzymek do Częstochowy? Bo to ze rządzący zacierają ręce na przystanek Woodstock jest raczej oczywiste. A jak piknie będzie to i kolejny finał wosp można umoczyć.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 06-03-2020 19:12

A1313 pisze:
06-03-2020 17:41
Jeżeli epidemia utrzyma się jeszcze kilka miesięcy to czy można opiniować o zakaz pielgrzymek do Częstochowy?
Opiniować sobie można wszystko.
A1313 pisze:
06-03-2020 17:41
Bo to ze rządzący zacierają ręce na przystanek Woodstock jest raczej oczywiste. A jak piknie będzie to i kolejny finał wosp można umoczyć.
Serio? Serio uznajesz p. Jerzego za takiego imbecyla, że będzie chciał organizować PandR, jeśli to cholerstwo będzie postępować w tempie jak obecnie i nie zostanie powstrzymane (mam na myśli koronawirusa, nie p. Jerzego)?

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Koronawirus

Post autor: olsen* » 06-03-2020 19:25

,,A mnie to rzeźbi chlam i będę chlał a wirus może mi skoczyć o tu....''.-to nie moje słowa tylko jednego pana z pod Kauflandu-coś w tym jest może jakieś przesłanie chociaż z tej drugiej strony z jednego popadniemy w drugi-to tak dla humoru i rozluźnienia tematu!

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 06-03-2020 19:32

Jakby nie było - piątek. Więc na zdrowie, a na drugą nóżkę - na pohybel temu świństwu!

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 06-03-2020 19:36

Ballandtines pisze:
06-03-2020 19:12
A1313 pisze:
06-03-2020 17:41
Jeżeli epidemia utrzyma się jeszcze kilka miesięcy to czy można opiniować o zakaz pielgrzymek do Częstochowy?
Opiniować sobie można wszystko.
A1313 pisze:
06-03-2020 17:41
Bo to ze rządzący zacierają ręce na przystanek Woodstock jest raczej oczywiste. A jak piknie będzie to i kolejny finał wosp można umoczyć.
Serio? Serio uznajesz p. Jerzego za takiego imbecyla, że będzie chciał organizować PandR, jeśli to cholerstwo będzie postępować w tempie jak obecnie i nie zostanie powstrzymane (mam na myśli koronawirusa, nie p. Jerzego)?
A dlaczego ma zamknąć festiwal? Grupa wiekowa o małym ryzyku śmiertelności, wysoka temperatura, impreza plenerowa -znakomita wentylacja, organizmy wypoczęte,spora zawartość alkoholu we krwi -ciągłe odkażanie układu pokarmowego ,a jak się uleje i rozleje to twarzy i rak. Plus zbawienny wpływ spalania naturalnych olejków z konopi. Nie widzę powodu by banować festiwal, same zalety.

Zupełne przeciwieństwo pielgrzymek

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 06-03-2020 20:48

Zdrowie!
Nawet minister zdrowia mówił że alkohol pomaga w walce z koronawirusem.

A czy w razie rozwijania się epidemii odbędą się wybory?

jamWilhelm
Posty: 1091
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Koronawirus

Post autor: jamWilhelm » 06-03-2020 21:12

admin pisze:
06-03-2020 20:48
A czy w razie rozwijania się epidemii odbędą się wybory?
A to to już zależy od sondaży za pięć dwunasta ;)

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 06-03-2020 22:39

Przed wyborami musi być jakiś temat zastępczy, czymś trzeba przykuć uwagę mas. Czekam aż to ucichnie i wrócą na antenę tematy ważne. A czy ktoś wie ile osób umarło w styczniu na powikłania po zwykłej grypie,ile umarło na nowotwory,na zapalenie płuc? Dlaczego telewizje o tym nie mówią?A to są tysiące ludzi

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Koronawirus

Post autor: DonBeck » 06-03-2020 23:38

Ponieważ wirusy pochodzenia zwierzęcego (prawdopodobnie z takim mamy do czynienia) rzadko atakują ludzi, w dodatku opanował większość kontynentów w bardzo krótkim czasie. Mamy okazję obserwować rozwój pandemii, jak groźna by ona nie była, nie jest to coś codziennego. Uważam że każdy powinien być na bieżąco z tym tematem i zachować te dodatkowe środki ostrożności, oczywiście bez popadania w panikę i paranoję. Rozrzut zarażonych w naszym kraju może niepokoić, sam jestem ciekaw co przyniosą następne dni.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 07-03-2020 23:11

Co będzie? po pierwsze drożyzna. Chiny dostarczają większość towarów, a Chiny pracują na 2/3 gwizdka. Największy problem z pracownikami. Nie ma kto robić bo ludzie nie wrócili z jedynego w Chinach urlopu. Europejscy odbiorcy muszą walczyć więc o towar (mała podaż). Więc ceny muszą wzrosnąć. Druga rzecz. Panika. Jak w TBGu pojawi się pacjent wszystko zniknie ze sklepu. W Rzeszowie - trochę dłużej. W Krakowie i Wrocławiu - jak będzi 50. W Warszawie - przy 500.
Giełda - obecne spadki to przygrywka, zwłaszcza dla tak słabej giełdy jak GPW.
Życie? Przerąbane. W małej firmie ktoś będzie "zarażony" to wszyscy idą na "obserwację" (czy jak to się nazywa). Firma stoi. W średniej firmie. To samo. W dużej. Można się domyśleć.
Szczerze jestem ciekaw, czy wybory się odbędą.
Cały problem w tym, że tego cholerstwa nie da się opanować. Żona, dziecko (lub kilkoro dzieciów). Cobyś nie robił nie da się tego cholerstwa ogarnąć. Nie dopilnujesz, żeby wszyscy wokół Ciebie dbali o zasady. Pociecha w tym, że ponoć młodych nie bierze. A przeca młodzi to przyszłość.
W Polańczyku mam nadzieję, że nie stwierdzono obecności virusa pókico. ;)

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Koronawirus

Post autor: olsen* » 07-03-2020 23:20

Ktoś tutaj pojechał po bandzie, jaki wirus pochodzenia zwierzęcego, ja rozumiem, filmy co niektóre kształtują nie tylko psychikę, mam na uwadze ,,epidemię'' bodajże z 1995 reżyserii Wolfganga Petersena, w roli głównej Dustin Hoffman, trzeba troszkę poczytać nie tylko polskiej prasy ale zagranicznej, dowiedzieć się więcej na temat aktualnego zagrożenia wirusem oznaczonym COVID 19, chociaż to tylko początkowa nazwa. ale zgłębne dotarcie do rozwoju tego zagrożenia jest inne,- tak czy inaczej mamy problem i nie należy go lekceważyć ale opowiadanie bajek to już dodatkowe obciążenie zmysłów, ktoś tutaj napisał że to temat zastępczy bo wielu ludzi umiera co dzień na wiele innych schorzeń -i tak i nie to dość rozległy temat ale powinniśmy się trzymać zasad jeśli coś jest większym zagrożeniem niż my sami je stwarzamy przychodzi z nikąd i jest niebezpieczny dla życia to już nie jest to przykuwanie mas do aktualnej polityki! znany kiedyś żyjący pisarz powiedział polityka to bagno a życie to inna sprawa!

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 08-03-2020 00:11

To co piszesz jest logiczne i sensowne.
"społeczeństwo" / "ogół" / "lud" - ma do gdzieś...

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Koronawirus

Post autor: DonBeck » 08-03-2020 13:02

To napiszę tak, w zupę z nietoperza od początku nie wierzyłem, mimo to informacje o zwierzęcym pochodzeniu wirusa są gęsto siane w amerykańskich mediach a ja się głupi na to nabrałem. A wystarczyło trochę poczytać ;) dzięki Olsen!

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Koronawirus

Post autor: DZIKI » 09-03-2020 09:02

admin pisze:
06-03-2020 20:48
Zdrowie!
Nawet minister zdrowia mówił że alkohol pomaga w walce z koronawirusem.

A czy w razie rozwijania się epidemii odbędą się wybory?
Cała Europa zainfekowana! A Rosja? Tak już bez żartów i bez mojej awersji do kościoła: czy w razie rozwijania się epidemii będą odprawiane msze?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 09-03-2020 13:43

DZKI pisze: „Weź orange idź się lecz”.
Jak będę się źle czuł to pójdę do lekarza, ale tymczasem mam jeszcze spokojną, zdrową głowę.

DZIKI pisze: „Wg orange każdy wątek schodzi do kościoła”.
Przecież to Ty pierwszy napisałeś 29 lutego „Jak ktoś wierzący jest, to powinien to przyjąć w pełni ze zrozumieniem ...wręcz oczekiwać na ten dar”
5 marca zaś dodałeś: „Kler twierdzi, że to kara za homoseksualizm i aborcję”.

Wracają do tematu forum, niestety koronawirus został potwierdzony już w Krakowie.
60 letni pacjent przebywał na nartach we Włoszech.
Liczba potwierdzonych zakażeń koronowirusem w Polsce wzrosła już do 16 :(

ODPOWIEDZ