Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 13-03-2020 23:37

@jacek

Jak psom resztki ze stołu książęcego?

W tym samym komunikacie władze monetarne strefy euro poinformowały o rozpoczęciu programu zakupu aktywów (QE). Przedsięwzięcie nazywane kolokwialnie „finansową bazooką” ruszy 1 listopada 2019 r. i opiewać będzie na 20 mld euro miesięcznie. To mniej niż przed dzisiejszym posiedzeniem prognozowała większość rynkowych analityków. Końcowa data nowego QE nie została dokładnie określona – podano jedynie, że zakończy się dopiero "tuż przed tym", jak Rada Prezesów zdecyduje się podnieść stopy procentowe.

Pierwsza runda programu luzowania ilościowego, w ramach którego EBC skupował obligacje państw członkowskich strefy euro (oraz inne aktywa) za specjalnie wykreowane w tym celu pieniądze, trwała od marca 2015 do końca 2018 r. Skala programu była kilkukrotnie modyfikowana, a jego łączna wartość opiewała na 2,5 biliona euro.

Sobie 2 i pół biliona wydrukowali a nam rzucili 1 miliard.

2 500 000 000 000 contra 1 000 000 000.

Brukselska czerwona komuna.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 731
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Koronawirus

Post autor: Jacek » 13-03-2020 23:49

Czy Ty chcesz żebym ja Ci powiedział, że chętnie o tym z Tobą podyskutuję?
Otóż odpowiadam. Nic nie rozumiem z tego co napisałeś. Pewnie głupi jestem. I taki umrę. Na koronawirusa lub nie. Trudno. Nic na to nie poradzę. Cieszę się jednak, że dane mi było, po przeżyciu połowy mojego życia w tzw. komunie, dożyć 4 VI 2004 roku i znaleźć się w Unii Europejskiej, która odmieniła mój kraj. Pozdrawiam kolego.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 731
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Koronawirus

Post autor: Jacek » 13-03-2020 23:53

Sorry. Oczywiście 1 maja 2004. Wtedy UE przyjęła nas do swojego grona.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Koronawirus

Post autor: karas » 14-03-2020 00:27

DonBeck pisze:
13-03-2020 20:41
Z tego co wiem, dzisiaj na mieście ma zamiar się bawić dużo osób. Na jutro też rezerwacje porobione gdzie otwarte.
No to dzisiaj pewnie już skończyli, a jutro się już nie pobawią mimo rezerwacji. I dobrze. Ludzie sobie sprawy nie zdają z zagrożenia i skutków ich zabawy.
Około 24 słyszałem syreny, trzy sygnały. Zbieg okoliczności, czy to na wprowadzenie stanu zagrożenia?
Karaś

olekko
Posty: 1710
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Koronawirus

Post autor: olekko » 14-03-2020 00:32

Tak pro forma, bo było chyba już w każdych mediach: już od dzisiaj targowisko miejskie nieczynne.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 14-03-2020 09:35

Zgadza się, już wczoraj nie zdążyłem wrzucić info z godz. 22.
Ale decyzje premiera ogłoszono po 19-tej, a są to akty wyższego rzędu niż prezydenta miasta. Nie dałoby się ograniczyć bazaru do 50 osób jednocześnie. To czas kiedy trzeba być na bieżąco. Budowlane dzisiaj czynne normalnie?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 14-03-2020 09:41

@jacek


Wśród cech państwa komunistycznego jakim jest Związek Socjalistycznych Republik Europejskich należy wymienić:

centralnie planowana gospodarka - na szczeblu Brukseli
przemiany społeczne, które predestynują na czoło grup społecznych osoby o ściśle określonych poglądach - dyktatura pokolenia 1968 i jego marsz przez instytucje europejskie
niszczenie społecznych norm, tradycji oraz religii - największym wrogiem ZSRE jest grecka filozofia, rzymskie prawo i chrześcijański system wartości, w zamian oferuje manifest Spinellego
teoria o wrogu systemu – w ZSRE funkcjonuje teoria w myśl, której w państwie działają grupy, przeciwne komunizmowi; wrogiem systemu jest więc osoba sprzyjająca Konfederacji, Marine Le Pen czy też AFD
system monopartyjny - nawet jak głosujesz na konkretną partię, to jej przeciwnicy w mig wchodzą do zwycięskiej partii i w dalszym ciągu mają funkcje kierownicze
kult wodza i partii - szef partii jest wodzem w wielu aspektach będąc nad oficjalnymi urzędnikami państwa
cenzura, indoktrynacja obywateli, propaganda - każdy obiektywny głos jest uciszany, szerokim strumieniem jest lansowany obraz "nowego człowieka" - Europejczyka bez granic, bez narodowej tożsamości
zorganizowany aparat terroru - każdy przeciwnik ZSRE jest sekowany i określany jako "wróg ludu" - "ruska onuca" .

Z zestawienia w przedmiocie wiedza o społeczeństwie usunąłem raptem dwie pozycje, gdyż nie chce mi się szukać ich odpowiedników w tym Jewropejskom Sojuzie.

Dla mało zorientowanych - Europa po Traktacie Lizbońskim nie jest tą samą, która była w 2003 w momencie referendum o anszlusie.

Ale wracając do tematu.

Podobno granice są zamknięte.
Nic nie wjedzie.
Na pewno?
;-)
No to popatrzmy
;-)
Kto ICH skontroluje?

Planowo w ćwiczeniach ma wziąć udział 36 tys. żołnierzy z 18 krajów w tym 20 tys. amerykańskich

Czy jak sobie załatwię czerwoną legitymację DEFENDER 2020 to mogę sobie tak skakać przez Odrę w tę i z powrotem?
Czy te granice są zamknięte czy też w jakaś UPRZYWILEJOWANA KASTA MOŻE WIĘCEJ?





A przecież zaledwie wczoraj Chiny oskarżyły Jankeską Armię. Oficjalnie!

https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-r ... 724597377a

W czwartek rzecznik chińskiego MSZ zasugerował, że koronawirus mógł zostać sprowadzony do Wuhan przez armię USA. Zażądał od Stanów Zjednoczonych, by upubliczniły dane dotyczące zakażeń w ich kraju.

Kiedy w USA pojawił się pacjent zero? Ile osób jest zakażonych? Jakie są nazwy szpitali? Może to amerykańska armia sprowadziła epidemię do Wuhan. Bądźcie przejrzyści! Upublicznijcie swoje dane! USA są nam winne wyjaśnienie! - napisał na Twitterze Zhao Lijian.

KTO ICH SKONTROLUJE???!!!
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Koronawirus

Post autor: p_atryk » 14-03-2020 12:10

admin pisze:
13-03-2020 18:26
Czy to dobrze, że jeszcze w UE mamy państwa narodowe, które mogą próbować stosować własne rozwiązania, nakazy, zakazy, blokady itd? Parę krajów zakazało sprzedaży maseczek, odzieży, środków odkażających za granicę, czyli myślą o interesie własnych obywateli, a nie przeciętnego unijczyka. Włochy wyraźnie protestują, czują się jak odtrącony członek rodziny, gdzie reszta myśli tylko o sobie. A może gdybyśmy byli, jak się planuje, jednym organizmem, pod jednym zarządem, to wszystko działałoby sprawniej?
To jest powtórka z historii

Lenin też nawoływał do jedności klasy robotniczej i liczył że gdy nastąpi kryzys/wojna klasa robotnicza ponad podziałami narodowymi wystąpi w walce o własne interesy.

Jakież było jego zdziwienie gdy wybuchła wojna światowa a robotnicy w większości poparli własne państwa narodowe

Tak to właśnie jest. W przypadku kryzysu każdy w pierwszej kolejności myśli o sobie

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 14-03-2020 12:46

Mamy TO!

;-)

Nasze, Polskie!

95 zł za bańkę płynu.

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Koronawirus

Post autor: Dzanek » 14-03-2020 13:44

Jak to jest że trener Pan Czesław Michniewicz miał wynik badania na obecność wirusa po 6h a z Tarnobrzega przewieziono do Mielca na oddział zakaźny na badanie 16 latkę w czwartek i do dziś nie ma wyników 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

To daje tylko pożywkę na spekulacje. Fałszywych plotek i fake newsów wysyp nakręca.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Koronawirus

Post autor: karas » 14-03-2020 14:02

Dzanek pisze:
14-03-2020 13:44
Jak to jest że trener Pan Czesław Michniewicz miał wynik badania na obecność wirusa po 6h a z Tarnobrzega przewieziono do Mielca na oddział zakaźny na badanie 16 latkę w czwartek i do dziś nie ma wyników 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

To daje tylko pożywkę na spekulacje. Fałszywych plotek i fake newsów wysyp nakręca.
Zgadzam się. W telewizji się chwalą, że badania mogą już robić w 2,5 do 4 godzin, a tu się okazuje, że czas jest bardzo długi.
Karaś

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Koronawirus

Post autor: marysia67 » 14-03-2020 14:24

Nigdy tak tarnobrzeżanie i tarnobrzeżanki nie uśmiechali się do nas , jak dziś. Robiliśmy zakupy w Kauflandzie w rękawiczkach ochronnych:-) Nikt poza nami i pracownikami ich nie miał. Obiecałam to wczoraj córom, one tak robią już od dawna w dużym mieście, pozdrawiam:-)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 14-03-2020 14:56

Dzanek pisze:
14-03-2020 13:44
To daje tylko pożywkę na spekulacje. Fałszywych plotek i fake newsów wysyp nakręca.
Niestety wygląda na to, że fake newsy rozpowszechniają również lekarze, w tym jeden z tarnobrzeskich radnych.
Wpis z wytycznymi "ekspertów z Tajwanu" udostępniony przez Pana doktora został udostępniony dalej przez 348 osób! Zasięg pewnie idzie pewnie w tysiące, albo i dziesiątki tysięcy.

Jak to wygląda:



Jak z tym fake newsem rozprawia się Wyborcza?
https://wyborcza.pl/7,75400,25783892,ko ... 3cHyEelhN4

W tekście Wyborczej pojawia się zabawny w tym kontekście fragment :)
Porada rozchodzi się w sieci jak wirus i rozsiewana jest nawet przez osoby z wyższym wykształceniem, często z magicznymi literkami „dr” przed nazwiskiem.
Oczywiście to jeden z łagodniejszych przypadków, bo co komu zaszkodzi wstrzymać powietrze przez 10 sekund z rana? (sam przed chwilą spróbowałem - jestem zdrowy). Najgorsze wydają się plotki związane z planowanymi decyzjami władz, w tym np. blokada miast, wojsko na rogatkach i zakaz poruszania się między nimi, zamknięcie wszystkich firm, sklepów i urzędów. Wszystko co podważa wiarygodność służb - oszukują nas, ukrywają przypadki itp.

Lokalnym przypadkiem było zmanipulowanie tekstu ED, które krążyło na fejsie jako zrzut ekranowy. Zmanipulowany cytat informował, że uczennica "Kozerówy" ma potwierdzone zarażenie.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Koronawirus

Post autor: Dzanek » 14-03-2020 16:17

Dominikanie ....


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 14-03-2020 19:58

Obrazek

W związku z ogłoszonym w piątek stanem zagrożenia epidemicznego, po naradzie samorządowców z wojewodą podkarpackim, zdecydowano o reorganizacji pracy Urzędu Miasta Tarnobrzega w zakresie obsługi interesantów. Urzędnicy pracują w normalnych godzinach, ale petenci nie będą wpuszczani do urzędu.

– Podjęte kroki podyktowane są wyłącznie troską o bezpieczeństwo, zdrowie i życie ludzkie. Od wtorku, 17 marca, podobnie jak wiele innych urzędów i instytucji w regionie i całym kraju, zamykamy drzwi Urzędu Miasta Tarnobrzega zawieszając czasowo bezpośrednią obsługę klientów. W tym miejscu chcę podkreślić, że urząd miasta i urzędnicy pracują normalnie, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30 ( wyjątkowo we wtorki, aż do odwołania, nie pełnimy wydłużonego dyżuru). W godzinach pracy Urzędu Miasta Tarnobrzega urzędnicy pozostają do dyspozycji mieszkańców, ograniczamy tylko bezpośredni kontakt urzędników z interesantami, a także samych interesantów np. przy stanowiskach Biura Obsługi Interesanta. Wiem, że ta decyzja rodzi pewne uciążliwości, ale sytuacja w Polsce jest na tyle poważna , że każdy odpowiedzialny gospodarz robi co w jego mocy, aby ją opanować. Liczę na Państwa wyrozumiałość i proszę o załatwianie spraw urzędowych telefonicznie, bądź drogą elektroniczną. W sprawach bardzo ważnych, terminowych, albo w kwestii odbioru pilnych zaświadczeń, możliwa będzie wizyta w urzędzie, ale tylko po uprzednim umówieniu się telefonicznym – o tymczasowych zmianach w obsłudze interesantów przez Urząd Miasta Tarnobrzega mówi prezydent miasta Dariusz Bożek.
Szczegóły wraz z wykazem najważniejszych numerów telefonów w załączeniu i na stronie www.tarnobrzeg.pl

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 14-03-2020 20:15

Jeszcze polecanka informacyjno-statystyczna. Trafiłem na to ze 2 dni temu w oryginale, ale jest już polskie tłumaczenie:
https://medium.com/@biesiadmichal/koron ... 539a6383bf

Do przemyślenia dla nieprzekonanych.

Tymczasem Brytyjczycy konsekwentnie robią na odwrót i jasno to tłumaczą:
https://www.rp.pl/Koronawirus-2019-nCoV ... irusa.html

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 14-03-2020 22:14

Przeczytałem całość analizy i mam mieszane uczucia. Z jednej strony przecież codziennie umiera w Polsce z różnych przyczyn około 1 000 osób, więc dodatkowe zgony osób w większości i tak chorych STATYSTYCZNIE usprawiedliwiają podejście Wielkiej Brytanii. Jednak z drugiej strony czytam, że około 1/4 do 1/3 osób, które wyzdrowiały staje się ułomna, gdyż pojemność płuc po wirusie spada o 1/4 i w zasadzie bieg jest niemożliwy, to oznacza masowe produkowanie inwalidów.

Na chwilę obecną mamy dwa podejścia: totalna karencja jak w Chinach lub śladowe działania jak właśnie w Wielkiej Brytanii. Dla totalnej karencji najważniejszą rzeczą jest odpowiedni czas jej wprowadzenia. Przyznam szczerze, że nasze władze również w tym względzie zaspały. Żeby mieć wyniki jak na Tajwanie należało działać już od początku lutego. Dużo złego zrobili narciarze udający się do Włoch. Teraz mamy wiele przypadków osób pracujących na Zachodzie, które przyjechały do rodzin.

Z analizy wynika, że przy 100 odkrytych przypadkach już obecnie mamy kolejne kilkaset nieodkrytych. Powszechne chodzenie w maskach zredukowałoby liczbę zarażeń o co najmniej 40 procent. Problem w tym, że Unia Europejska właśnie na naszych oczach zdycha.

Obrazek

Osobiście biorąc pod uwagę statystyki mojej grupy wiekowej raczej nie obawiam się.
Z tym, że nie jestem sam - są jeszcze najbliżsi i to sporo starsi.

I te cholerne około 1/4 do 1/3 osób, które po wyzdrowieniu staje się ułomna.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 15-03-2020 00:13

Główny Inspektor Sanitarny podał wieczorem , że 13 osób już w Polsce wyzdrowiało. Jeśli dobrze liczę to 13 osoba została zdiagnozowana 4-5 dni temu (chyba ,że się mylę to niech mnie ktoś poprawi). Mam wrażenie że nie wszystko wiedzieliśmy .

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 15-03-2020 00:33

Problem staje się coraz poważniejszy, szczególnie w kontekście zbliżających się do Polski wojsk amerykańskich. Skoro zawlekli zarazę do Wuham to kto da sobie rękę uciąć, że zmierzające do Polski tysiące mundurowych z USA nie przyniosą kolejnego potężnego ogniska?


Rząd chiński podpisał się oficjalnie pod tezą prof. Zhong Nanshana, specjalisty od chorób układu oddechowego i weterana walki z epidemią SARS (2002-2003), który od kilku tygodni utrzymuje, że źródło epidemii Covid-19 znajdowało się poza Chinami – w USA.

Wczoraj wieczorem rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Zhao Lijian opublikował na Twitterze wideo z dyrektorem amerykańskiego ośrodka kontroli i prewencji chorób (CDC), który mówi na przesłuchaniu przed Kongresem, że niektórzy Amerykanie zmarli, jak podejrzewano, na zwykłą grypę sezonową, w rzeczywistości byli zarażeni Covid-19.

Zhao Lijian zadaje w swoim tweecie konkretne pytania, kiedy „pacjent zero” pojawił się w Stanach, ile osób zostało zarażonych, wzywa Amerykę do „jawności” i publikacji swoich danych.

Jego zdaniem CDC „zostało przyłapane na gorącym uczynku”. Wcześniej, prof. Nanshan wskazywał na tropy chińskiego śledztwa medyczno-policyjnego, które miały wskazywać, że wirus został rozprzestrzeniony na targu w Wuhan w październiku zeszłego roku przez żołnierzy amerykańskich, którzy brali udział w Światowych Igrzyskach Wojskowych w tym mieście. Oficjalne wyniki śledztwa nie zostały jednak do tej pory ogłoszone.

Władze chińskie nie wiążą tych rewelacji z wcześniejszymi doniesieniami mówiącymi o pochodzeniu wirusa od zwierząt, a WHO ich w ogóle nie komentuje.

Do tej pory, podejrzenia o amerykańskie pochodzenie słynnego koronawirusa krążyły jedynie w światowym internecie, nie przedostając się w zasadzie do nurtu oficjalnego. Wczorajsza oskarżycielska deklaracja Zhao Lijiana zmienia tę sytuację.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 15-03-2020 00:48

No i mamy.
Oj, będzie gorąco w polityce międzynarodowej.
Czy Nowy Rzym wytrzyma?
Mało prawdopodobne!
Wydaje się, że sprawy tym razem zaszły za daleko.

Japońscy i tajwańscy epidemiologowie i farmakolodzy ustalili, że nowy koronawirus prawie na pewno pochodzi z USA, ponieważ kraj ten jest jedynym znanym z wszystkich pięciu typów – z których wszyscy inni musieli pochodzić. Wuhan w Chinach ma tylko jeden z tych typów, co czyni go analogicznie jako rodzaj „gałęzi”, która sama nie może istnieć, ale musiała wyrosnąć z „drzewa”.
Tajwański lekarz zauważył, że w sierpniu 2019 r. W USA doszło do nawrotu zapalenia płuc w płucach lub podobnego, co Amerykanie obwinili za „ wapowanie ” z e-papierosów, ale które, zdaniem naukowca, objawów i warunków nie można wytłumaczyć e-papierosy. Powiedział, że napisał do urzędników amerykańskich, mówiąc im, że podejrzewa, iż śmierć prawdopodobnie wynikła z koronawirusa. Twierdzi, że jego ostrzeżenia zostały zignorowane.
Bezpośrednio przed tym CDC całkowicie zamknęło główne bio-laboratorium armii amerykańskiej w Fort Detrick w stanie Maryland, z powodu braku zabezpieczeń przed wyciekami patogenów, wydając wojsku całkowite polecenie „zaprzestania i rezygnacji”. Zaraz po tym wydarzeniu wybuchła epidemia e-papierosów.

Następnie w chińskich mediach społecznościowych ukazał się kolejny artykuł, świadomy tego, ale przedstawiający dalsze szczegóły. Po części stwierdzono, że pięciu „zagranicznych” sportowców lub inny personel odwiedzający Wuhan podczas Światowych Igrzysk Wojskowych (18–27 października 2019 r.) Był hospitalizowany w Wuhan z powodu nieokreślonej infekcji.
Wersja Wuhan wirusa mogła pochodzić tylko z USA, ponieważ jest to tak zwana „gałąź”, która nie mogła zostać utworzona jako pierwsza, ponieważ nie miałaby „nasienia”. Musiałaby to być nowa odmiana wydzielona z pierwotnego „pnia”, a pień ten istnieje tylko w Stanach Zjednoczonych. (1)

Niektórzy członkowie amerykańskiej drużyny podczas Światowych Igrzysk Wojskowych (18–27 października) zostali zarażeni wirusem od przypadkowego wybuchu w Fort Detrick, możliwe jest, że przy długim początkowym okresie inkubacji ich objawy mogły być niewielkie, a osoby te mogły z łatwością „zwiedzić” miasto Wuhan podczas ich pobytu, zarażając potencjalnie tysiące lokalnych mieszkańców w różnych lokalizacjach, z których wielu udałoby się później na rynek owoców morza, z którego wirus rozprzestrzeniałby się jak pożar (jak to miało miejsce) .
To tłumaczyłoby również praktyczną niemożność zlokalizowania legendarnego „pacjenta zero” – czego w tym przypadku nigdy nie znaleziono, ponieważ byłoby ich wiele.

Następnie Daniel Lucey, ekspert od chorób zakaźnych z Georgetown University w Waszyngtonie, powiedział w artykule w czasopiśmie Science, że pierwsza infekcja u ludzi została potwierdzona jako występująca w listopadzie 2019 r. (Nie w Wuhan), sugerując, że wirus powstał gdzie indziej, a następnie rozprzestrzenił się na targ z owocami morza. „Jedna grupa określiła początek epidemii już 18 września 2019 r.”

Jako potwierdzone przypadki nowatorskiego wirusa rozprzestrzeniającego się na całym świecie z niepokojącą szybkością, jak dotąd wszystkie oczy koncentrowały się na rynku owoców morza w Wuhan w Chinach, jako źródła wybuchu epidemii. Ale opis pierwszych przypadków klinicznych opublikowanych w The Lancet w piątek kwestionuje tę hipotezę.
Artykuł, napisany przez dużą grupę chińskich naukowców z kilku instytucji, zawiera szczegółowe informacje na temat pierwszych 41 hospitalizowanych pacjentów, którzy potwierdzili zakażenie tym, co nazwano nowatorskim koronawirusem 2019 (2019-nCoV).

W najwcześniejszym przypadku pacjent zachorował 1 grudnia 2019 r. I nie miał żadnego związku z rynkiem owoców morza, podają autorzy. „Stwierdzono, że nie znaleziono powiązania epidemiologicznego między pierwszym pacjentem a późniejszymi przypadkami”. Ich dane pokazują również, że łącznie 13 z 41 przypadków nie miało żadnego związku z rynkiem. „To duża liczba, 13, bez linku”, mówi Daniel Lucey.
Wcześniejsze raporty chińskich władz ds. Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia informowały, że pierwszy pacjent miał objawy w dniu 8 grudnia 2019 r. – a raporty te po prostu stwierdzały, że „większość” przypadków miała powiązania z rynkiem owoców morza, który został zamknięty 1 stycznia.
„Lucey mówi, że jeśli nowe dane są dokładne, pierwsze infekcje u ludzi musiały wystąpić w listopadzie 2019 r. – jeśli nie wcześniej – ponieważ istnieje czas inkubacji między infekcją a pojawieniem się objawów. Jeśli tak, wirus prawdopodobnie rozprzestrzenia się w ciszy między ludźmi w Wuhan – i być może gdzie indziej – zanim pod koniec grudnia odkryje się zbiór spraw z niesławnego już hurtowego targu owoców morza Huanan. „Wirus pojawił się na tym rynku, zanim wyszedł z tego rynku”, zapewnia Lucey.

Kristian Andersen jest biologiem ewolucyjnym w Scripps Research Institute, który przeanalizował sekwencje 2019-nCoV w celu wyjaśnienia jego pochodzenia. Powiedział, że scenariusz jest „całkowicie prawdopodobny” dla zainfekowanych osób, które sprowadzają wirusa na rynek owoców morza z zewnątrz. Zgodnie z artykułem Science
„Andersen opublikował swoją analizę 27 dostępnych genomów 2019-nCoV 25 stycznia na stronie internetowej poświęconej badaniom wirusologicznym. Sugeruje to, że mieli „najnowszego wspólnego przodka” – co oznacza wspólne źródło – już od 1 października 2019 r.

W tym przypadku zachodnie media przez miesiące zalewały swoje strony o wirusie COVID-19 pochodzącym z rynku owoców morza w Wuhan, spowodowanym przez ludzi jedzących nietoperze i dzikie zwierzęta. Wszystko to okazało się błędne.

Wirus nie tylko nie powstał na rynku owoców morza, ale w ogóle nie powstał w Wuhan, a teraz udowodniono, że nie pochodzi on z Chin, ale został sprowadzony do Chin z innego kraju. Częścią dowodu tego twierdzenia jest to, że odmiany genomu wirusa w Iranie i we Włoszech zostały sekwencjonowane i zadeklarowano, że nie mają żadnej części odmiany, która zainfekowała Chiny i z definicji musi pochodzić z innego miejsca.

Wydaje się, że jedyną możliwością powstania są Stany Zjednoczone, ponieważ tylko ten kraj ma „pień drzewa” wszystkich odmian. I może zatem być prawdą, że pierwotnym źródłem wirusa COVID-19 było amerykańskie wojskowe laboratorium broni biologicznej w Fort Detrick. Nie byłoby to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że CDC całkowicie zamknęło Fort Detrick.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ