Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Koronawirus

Post autor: marysia67 » 27-02-2021 17:50

Zaszczepiłam się w tym tygodniu, myślałam, że zejdę z tego świata. Serce chciało mi wyskoczyć z klatki piersiowej, tętno w stanie spoczynku- 115, duszności, ból klatki piersiowej. temperatura 38, dreszcze, odruchy wymiotne, drętwienie ręki. Poza tym- może być :-) Ponoć tylko ta dla belfrów daje takie "atrakcje" :-) Koleżanka miała 40 stopni gorączki, wymioty, silne bóle głowy. Co nas nie zabije, to nas wzmocni! Pozdrawiam brać forumową:-)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 27-02-2021 19:11

Astra Zeneca podobno częściej daje takie objawy, zatem często parę dni po szczepieniu nauczyciele mają wolne. Ważne żeby działało. Moja mama przyjęła parę dni temu pierwszą dawkę Pfeizera, podobnie jak paru innych seniorów z rodziny.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Koronawirus

Post autor: marysia67 » 27-02-2021 19:50

Mamusia zaszczepiła się w czwartek i ma tylko lekkie osłabienie. Chodzę cały czas do pracy, ktoś musi:-) Koleżanka jest na zwolnieniu.

janiu
Posty: 37
Rejestracja: 22-11-2015 18:44

Re: Koronawirus

Post autor: janiu » 27-02-2021 20:27

moja żona też już po szczepieniu, doradziłem jej aby wzięła szczepionkę z chipem od Bila Gejtsa, dlatego cały czas dobrze się czuła, podobno te szczepionki z chipem IBM lub Lenovo dają skutki uboczne :):):)

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 27-02-2021 20:46

@marysia67 dużo zdrowia dla Ciebie :-)

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Koronawirus

Post autor: nikto » 27-02-2021 21:17

@marysia67 moja żona dostała I dawkę Astry dwa tygodnie temu. Przez dwa dni miała takie same objawy jakie opisujesz. Wczaśnie nie było żadnego testowania, żadnych badań. Żeby było śmieszniej broszurę informacyjną wręczali z Pfizera, II dawka pod koniec kwietnia

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 27-02-2021 21:34

Lekarze się wyszczepili i dalej teleporady.
Nauczyciele i kadra uczelni też wkrótce wyszczepiona a szkoły i uczelnie dalej zamknięte.

Wróciliśmy do normalności.
Nowa normalność.
Nowy wspaniały świat.

U nas w pracy też już chcą wyszczepiać.
Powiedziałem, że bezwzględnie nich się szczepią ci, którzy tak chętnie szli na pracę zdalną.
Blady strach padł na kobiety ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Koronawirus

Post autor: marysia67 » 27-02-2021 21:47

Dzięki, Zbyry, już dobrze się czuję, ale się przestraszyłam, byłam sama w domu. W pierwszy dzień po szczepionce czułam się nawet dobrze, wróciłam autem do domu. Dopiero po kilkunastu godzinach od przyjęcia szczepionki przy temp. 38 dostałam dreszczy i ciśnienie też było podwyższone, tętno mi skoczyło. Nie mam problemów ze zdrowiem, nie byłam na zwolnieniu lekarskim co najmniej kilka lat, a jednak organizm odczuł negatywne skutki szczepionki. Pozdrawiam

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 27-02-2021 23:20

Podwyższone ciśnienie i tętno to raczej z obawy co dalej bo pojawiła się gorączka. Szczepionka Astra Zeneca dość często powoduje objawy grypopodobne. Z reguły mijają po 2-3 dniach. Można brać paracetamol , unikać ibuprofenu. Z kolei szczepionka Pfizera powoduje ból ręki taki jak po stłuczeniu w okolicy wkłucia o różnym nasileniu . Trwa od kilku do kilkunastu godzin. Nie należy masować miejsca ukucia. Można brać paracetamol. Z tego powodu zalecają szczepienie u praworęcznych w lewą ręką i odwrotnie. Powikłania typu objawy grypopodobne są rzadkością. Info od znajomej która pracuje w punkcie szczepień przeciw Covid.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Koronawirus

Post autor: marysia67 » 28-02-2021 07:53

Ja wzięłam aspirynę, gdyby nie te dreszcze, to nie brałabym żadnej tabletki. W ulotce, którą dostałyśmy w przychodni było napisane w działaniach ubocznych, że mogą nastąpić zaburzenia rytmu serca. Pisze o tym, by was przestrzec. Mam w domu bibloc i mi pomógł, uspokoił serce, obniżył tętno. Ręka mnie nie bolała, tylko raz zdrętwiała przy tym tętnie, ale to pewnie od serca. Sama nie wiem, może po tej aspirynie takie cuda mi się działy? W każdym razie po szczepionce trzeba się obserwować i w porę zareagować. Pozdrawiam i życzę pogodnej niedzieli:-)

PS Wczoraj byłam w Tarnobrzegu na zakupach, spotkałam na ulicy kilka osób młodych bez masek i jakichkolwiek zabezpieczeń.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 28-02-2021 09:12

Ok.
Niech zostanie ten system, że wyszczepia się ten chce. Znaczy się ten, kto się boi.
A tymczasem powoli tworzy się nam nowy apartheid - z proponowanym odcięciem od pewnych dobrodziejstw cywilizacyjnych dla części obywateli.
Nur fur wyszczepieni - nowy wspaniały świat - świat dla posłusznych systemowi.

Zaiste, żyję już sporo lat. nie raz w życiu chodziłem do pracy z przeziębieniem taki był system w latach 90 i 2000 przy ponad 20 procentowym bezrobociu. Pewnie nie raz "sprzedałem" swoje przeziębienie komuś z pracy.
Ba, sądzę, że nie raz mi "sprzedano" w pracy czyjeś przeziębienie.
I żyję!

Germofobię - podobnie jak inne fobie - można wyleczyć. Potrzebna jest jedynie TERAPIA. Do tej pory była to obsesja młodych mam. Psycholodzy określają germofobię jako patologiczny lęk przed zarazkami, bakteriami, infekcją czy zatruciem.
Śmiałem się z Jacksona jak chodził z maską na twarzy.
Wcale nie jest mi do śmiechu, że 10 lat później czyjeś urojenia mają wpływ na moje życie.

Narracja rządzących z ciągle zmienianym celem związanym z "walką z pandemią" spowodowała, że nie mam do tej grupy żadnego zaufania. Opublikowane kolejne taśmy pokazują, że słownictwo mają jak zwykłe żule - tyle, że ubrane w garnitury.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 28-02-2021 10:39

marysia67 pisze:
28-02-2021 07:53
Ja wzięłam aspirynę, gdyby nie te dreszcze, to nie brałabym żadnej tabletki. W ulotce, którą dostałyśmy w przychodni było napisane w działaniach ubocznych, że mogą nastąpić zaburzenia rytmu serca. Pisze o tym, by was przestrzec. Mam w domu bibloc i mi pomógł, uspokoił serce, obniżył tętno. Ręka mnie nie bolała, tylko raz zdrętwiała przy tym tętnie, ale to pewnie od serca. Sama nie wiem, może po tej aspirynie takie cuda mi się działy? W każdym razie po szczepionce trzeba się obserwować i w porę zareagować. Pozdrawiam i życzę pogodnej niedzieli:-)

PS Wczoraj byłam w Tarnobrzegu na zakupach, spotkałam na ulicy kilka osób młodych bez masek i jakichkolwiek zabezpieczeń.
Aspiryna jest lekiem przeciwzapalnym tak jak ibuprofen z tym że u niektórych może powodować zaburzenia rytmu serca. Moja żona po zażyciu aspiryny przy zwykłym przeziębieniu, trafiła na SOR. W punkcie po szczepieniu powini informować ,że można brać tylko paracetamol.
Ostatnio zmieniony 28-02-2021 18:37 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Koronawirus

Post autor: marysia67 » 28-02-2021 11:41

Nie wiedziałam o tym, nikt nam nic nie mówił. W takim razie to mogło być po aspirynie, bo po zażyciu za jakieś pół godziny miałam te dolegliwości sercowe. Dziękuję za informację, pozdrawiam.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 01-03-2021 20:59

Oj, żeby Simon lub Horban nie podpatrzyli, bo BĘDZIE BOLAŁO ;-)

Tokio poprosiło Pekin o zaprzestanie wykonywania wymazów z odbytu COVID-19 na swoich obywatelach po skargach, że procedura ta powoduje „ból psychiczny”. Test polega na włożeniu bawełnianego wacika o 3-5 cm do odbytu i delikatnym obróceniu go w celu pobrania próbki.
https://cn.reuters.com/article/health-c ... SL3N2KZ2LI
;-) ;-) ;-)
To może drive-thru z takim testem?
:-) :-) :-)

A Sajmonowi to w ogóle to się spodobało.
Simon u Olejnik.
"Nie bardzo możemy przerwać tą pandemię bo nie ma szczepionek dla dzieci".
Kurtyna ;-)
To ile płacą dodatku za dyżury kowidowe.
14 tysięcy miesięcznie?
Ojjjj, to jeszcze potrwa!

Byli kiedyś tacy mieszkańcy terenów pomiędzy Niemnem a Wartą, którzy w złudnej nadziei dla ratowania siebie ładowali własne dzieci do bydlęcych wagonów.
A my, Polacy, W TYM SAMYM CZASIE poświęcaliśmy życie, żeby przekazywać im WIEDZĘ!
Cóż im te Polskie dzieci zawiniły?
Od roku bez nauki.
Dlaczego jeszcze chcą je szprycować?
Znaczy się testy na dzieciach przeprowadzane w Rzeszowie już się zakończyły?

Przypominam:

- na kowida zmarło 5 dzieci w ubiegłym roku,
- samobójstwo popełniło ponad 100 dzieci w ubiegłym roku.



I przypominam:
2/3 policzonych jako zmarłych na kowid miało powyżej 80 lat.
Jest zapewne wielce prawdopodobne, że bez kowida żyliby po 110 lat.

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 02-03-2021 07:39

Proszę!
Jest!
Jest!
Jest!

Specjalista!
Doradca!
Rano zalecał przebranżowienie na produkcję maseczek. Czyli "weź kredyt, zmień pracę".
A wieczorem mówi:

"będziemy optowali żeby DŁUŻEJ trwała "epidemia", to może producenci maseczek zarobią"

Żartowniś.
Można się śmiać?
Brać i słuchać - od 1:06

https://wiadomosci.wp.pl/profesor-andrz ... 618433153v
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Koronawirus

Post autor: spit » 02-03-2021 13:16

a co tam w chinach słychać??? ile mieli fal?...Jedną???
niech powiedzą całemu światu jak pokonać wirusa
juz oni są po wszystkim??? 1,5mld ludzi?
a co tam z badań i wizyty komisji who wynikło?--cisza? czy coś wiemy?

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Koronawirus

Post autor: kermit » 02-03-2021 13:54

dino mam warażenie, że ten wątek i rozmowę prowadzisz sam ze sobą.
Nie posiadasz żadnego merytorycznego przygotowania z dziedziny o której ciągle piszesz. Ja też go nie mam. Ale najwięcej w naszym kraju o medycynie mają do powiedzenia specjaliścy po zawodówce albo jacyś szalrlatani pokroju Zięby.
Musisz dino zrozumieć, że specjaliści nie obawiają się dużej liczby zgonów na COVID ale zapaści służby zdrowia co już przedsmak mieliśmy jakiś czas temu. Może się wtedy okazać, że karetka do wypadku komunikacyjnego wcale nie przyjedzie bo wszystkie będą czekały z pacjentem z dusznością pod szpitalem. Dojdzie do tego typu sytuacji, że trzeba będzie decydować kto ma umrzeć a kto przeżyć i wszyscy chcą tego uniknąć.
Nie doszukuj się tutaj ciągle teorii spiskowych. Szczepionki złe, lekarze źli, koncerty farmaceutyczne złe. Tylko pseudo naukowcy sprzedający gówna za 200 zł są OK.

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Koronawirus

Post autor: pewnyswego » 02-03-2021 14:47

Chociaż też wyczuwam w covidzie aż nadto paniki to podpisuje sie pod tym co napisał kermit. Nic dodac nic ująć.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 02-03-2021 15:04

Chyba prof. Gut powiedział, że pandemia jest na rękę tak koncernom farmaceutycznym jak i rządom.

Tak, że część racji mają i dino i kermit.

Czy teorie spiskowe są snute? Ogólnie tak, lecz w tym co pisze dino jest sporo racji. Bo chyba nie tylko ja czuję, że cała walka z Covid nie tak powinna wyglądać.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 02-03-2021 15:30

Dzieją się dziwne rzeczy.W temacie szczepień nie rozumiem po co było szczepić personel poradni zdrowia jako grupę priorytetowa przed przewlekle chorymi skoro ten zaszczepiony personel dalej siedzi w zamkniętych przechodniach a często obciążona chorobami 60 letnia kasjerka z Biedronki styka się codziennie z setkami osób i nie ma szans na szczepienie.

ODPOWIEDZ