Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 10-04-2020 09:54

Były wywiady z pierwszym stwierdzonym pacjentem po wyzdrowieniu.
zbyry pisze:
09-04-2020 23:09
Czemu też dopiero? od 16 mamy nosić maseczki, towar przyjechał?
Wszystko wskazuje na to, że w tej sprawie (jak i w innych) rząd realizuje wytyczne WHO. Jeszcze pod koniec marca WHO zalecało maseczki wyłącznie dla chorych i personelu medycznego, a nie do masowego noszenia do ochrony przed wirusem. Twierdziło nawet, że nieodpowiednie noszenie (o które łatwo) może być szkodliwe i przyczyniać się do infekcji.
Dopiero kilka dni temu WHO zmieniło zalecenia odnośnie maseczek, proponując ich szerokie stosowanie. Jeśli zatem szukamy jakichś wpływów i powiązań, to trzeba ich szukać wyżej, w organizacjach międzynarodowych. Zresztą nie tylko WHO zmieniało opinie na ten temat. Taka sama zmiana nastąpiła w zaleceniach amerykańskiej Centers for Disease Control and Prevention.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 10-04-2020 09:55

Kolejna Transza Miejskiego Wsparcia Dla Szpitala

Miasto cały czas wspiera tarnobrzeski szpital w walce z koronawirusem. – Dziś do tarnobrzeskiej lecznicy trafiło 100 przyłbic ochronnych na twarz oraz 3500 maseczek. Na kolejne wsparcia szpital może liczyć po świętach wielkanocnych – podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Jako samorząd wspieramy sprzętowo szpital – kupujemy respiratory niezbędne do ratowania życia osób zakażonych, doposażamy w płyny do dezynfekcji oraz odzież ochronną ratowników, pielęgniarki. Płyny oraz odzież przekazujemy też placówkom pomocy społecznej, policji, straży miejskiej, punktom handlowym.

Info: UM

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 10-04-2020 10:05

WHO jest u trumpa na cenznurowanym:

Zauważa, że WHO mota się w zaleceniach:
Trump: WHO schrzaniła sprawę. Całe szczęście, że nie przyjęliśmy ich rad
https://www.tvp.info/47469899/trump-who ... my-ich-rad

Grozi zatrzymaniem wpłat:
Trump threatens to pull back funding from WHO over agency’s coronavirus response
https://globalnews.ca/news/6791403/trum ... ronavirus/

I jest kolejnym liderem który twierdzi że WHO jest na chińskim pasku ;-)
Trump: WHO jest bardzo "chinocentryczna"
https://dorzeczy.pl/swiat/135580/trump- ... yczna.html
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Koronawirus

Post autor: bobtga » 10-04-2020 15:00

Chińczycy produkują maseczki milionami dziennie, a samoloty stoją w kolejce by je porozwozić po całym świecie. A Trump się wkurza.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 11-04-2020 19:42

To, co produkują Chińczycy nadaje się na składowisko śmieci.
Można im od razu odesłać statkiem do przewozu śmieci i wysypań na redzie ;-)

Tymczasem są najnowsze dane z Italii odnoszące się do śmiertelności.
No to trzymajcie się MOCNO ;-)
W okresie "pandemii" zmarło w Italii mniej osób niż rok wcześniej ;-) ;-) ;-)

Co tu się odpie....la?

2019 rok - zmarło 185 tysięcy
2020 rok - zmarło 165 tysięcy

Gdzie ta PANDEMIA???


Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 11-04-2020 22:02

Gdzie ta PANDEMIA???
Najpierw należałoby podać definicję pandemii i przynajmniej jakiś zarys liczbowy, choć najmniejszy. Mamy https://www.who.int/csr/disease/swinefl ... ndemic/en/ i jak połączyć to z akapitem pierwszym http://www9.who.int/bulletin/volumes/89/7/11-088815/en/, to pandemia występuję co roku, można pod tym pojęciem zmieścić zdaje się bardzo wiele, a sama jej definicja jest nieuchwytna/niewystarczająca.

Pojawiają się kwestie, pytania czemu władza nie wprowadza stanu wyjątkowego. Pomijając fakt budżetu, konstytucji, to jeszcze mamy umowy bilateralne między rządami, albo rządowo - korporacyjne, na mocy których uruchamiając proces pomocy publicznej zapewniono funkcjonowanie firmom na terytorium naszego kraju, który ma stabilny rating. Więc z czego zapłacić by było roszczenia, chyba z długu na kolejne pokolenia. A dobry rating na poziomie A2 stanowiłby w tym przypadku jeden z mocnych argumentów dla strony domagającej się odszkodowania.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 11-04-2020 22:27

Ze strony WHO:

WHO did not change its definition of pandemic influenza for the simple reason that it has never formally defined pandemic influenza. While WHO has put forth many descriptions of pandemic influenza, it has never established a formal definition and the criteria for declaring a pandemic.
Podsumujmy:
- nie mamy pandemii bo nie mamy jej ścisłej definicji,
- mamy tysiące zmarłych ale mniej niż w ubiegłym roku o tej samej porze roku,
- wirus jest morderczy ale ponad połowa zarażonych nawet tego nie kojarzy chociaż ma przeciwciała.

Po raz kolejny pytam?
O co w tym chodzi.

Bo to, że nie chodzi o wirusa wynika z matematyki.
__________________________________________________

czemu władza nie wprowadza stanu wyjątkowego

Waaaadza znalazła sposób na wywołany przez siebie kryzys, który dziarsko zwalcza kosztem społeczeństwa:

Lukę finansową wywołaną restrykcjami przedsiębiorcy mają wypełnić:
a) zadłużeniem się w ok. 40 % (4 % PKB)
b) bezzwrotnym subwencjami w ok. 40 % (4 % PKB)
c) rezygnacją z dochodu w ok. 20 % (1-4 % PKB)
oczywiście pod warunkiem kontynuacji działalności i braku zwolnień.

A żadnego stanu z Konstytucji nie wprowadzi z jednego powodu: przy jesiennych wyborach Kaczyński traci długopis w Belwederze ;-)
A facet jest w takim wieku, że drugiej szansy za pięć lat może nie mieć ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 12-04-2020 13:26

Dobre wieści!
WSSE Rzeszów informuje, że starsza pacjentka z Tarnobrzega wyzdrowiała.
Czyżby nasza pacjentka zero z obiektu zero?

https://wsse.rzeszow.pl/aktualnosci/kor ... formacja-2

szikaka
Posty: 85
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

Re: Koronawirus

Post autor: szikaka » 12-04-2020 17:38

admin pisze:
12-04-2020 13:26
Dobre wieści!
WSSE Rzeszów informuje, że starsza pacjentka z Tarnobrzega wyzdrowiała.
Czyżby nasza pacjentka zero z obiektu zero?

https://wsse.rzeszow.pl/aktualnosci/kor ... formacja-2
Duzo sie mowi o jakichs lekarstwach reumatologicznych, ktore pomagaja z koronawirusem. JESLI to ta starsza Pani a wiadomo ze wyszla z reumatologii to moze wskazywac ze cos jest na rzeczy. Moze brala stale lekarstwa i jej pomogly z koronawirusem.
Glosno mysle ale jesli wszystko by sie zgadzalo to wypadalo by sprawdzic ta Pania co jej pomoglo i naglosnic sprawe.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 12-04-2020 19:48

Po raz kolejny pytam?
O co w tym chodzi.
Ignorować korony nie można, bo człowiek w miarę światły zbada to zjawisko, a nie zignoruje. Ale myślę @dino, że jeszcze w tym miesiącu w oparciu o transcendentne podejście, będzie można już po usystematyzowaniu danych formułować twarde wnioski podparte faktami i liczbami aby w przyszłości tak za 1,5 roku, jak będzie nam dane żyć, porównać w ujęciu YTD.

Póki co "bardziej" bałbym się wizji ewentualnej suszy i pożaru lasu w Czarnobylu.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 12-04-2020 20:45

Nie lekceważe. Utrzymuje czystość rąk i jako taki dystans.
Rozmawiałem z kilkoma osobami z medycyny. Oglądałem kilka ciekawych wypowiedzi lekarzy z Italii i USA na temat procedur fałszowania jednostek chorobowych wpisywanych w kartach zgonu. Mam już swoją opinię i nie rusza mnie rzucanie kolejnymi liczbami przez tvpis :-) Opinie są jednoznaczne - raczej wcześniej niż później około 70 procent populacji przechowuje tę chorobę. Na podstawie badań na Islandii oraz ostatnio Italii na losowych grupach okazuje się że ponad 20 procent populacji ma już przeciwciała korona wirusa :-)
Równie ciekawa jest wypowiedź nowojorskiego lekarza który na podstawie kompilacji własnych i francuskich wyników badań szybko, skutecznie i tanio za 30 dolarów leczy swoich pacjentów zwracając uwagę że znaczna część pacjentów chorych na zdiagnozowanego koronowirusa jest źle leczona gdyż ich zapaść chorobowa powodują inne schorzenia i w pierwszej kolejności powinni być leczenie na te choroby gdyż podjęcie leczenia na koronowirusa zwyczajnie ich wykańcza.
Taki lekarz jest niebezpieczny dla amerykańskiego systemu zdrowia gdyż nie pozwala zarobić :-)
A tu się liczy money money money :-)
Głowa do góry!
Wirus jest zarazliwy. Ale jak widać w Italii nie aż tak bardzo śmiertelny.
A co do innych klęsk.
Że jest sucho to już u mnie w ogródku widać. Może być katastrofa bo nie zapowiada się na jakiekolwiek opady. Jak do tego dodamy pożar w czernobylu i wybuch krakatau zaczynam się poważnie niepokoić. Dodatkowo piszą o jakiejś aktywności yellowstone, przejęciu złota przez komunistów z Chin, pustym fort knox i skarbcu w city.
Obyś żył w ciekawych czasach :-)
A podobno miał być koniec historii :-)
Ostatnio zmieniony 12-04-2020 21:00 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 12-04-2020 20:59

Nie lekceważe. Utrzymuje czystość rąk i jako taki dystans.
Wiem, ponieważ czytam Twoje posty :-)
A podobno miał być koniec historii
Fukuyama chyba nie miał racji.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 14-04-2020 18:38

Prezydent mówił, że zadzwonił do Chin ;-)
Do przyjaciela ;-)

A w rzeczywistości... to Chińczykom zależało
Ja bym tam ostrożniej wybierał przyjaciół. Niezbyt ufam tym, którzy noszą czerwony sztandar...



China sends the world's biggest plane to Poland packed full with coronavirus protection equipment as part of its 'mask diplomacy' to win influence in Europe
https://www.dailymail.co.uk/video/china ... paign=1490
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 15-04-2020 06:36

No to mamy chiński standard produkcji ;-)

Czesi kupili ogromną ilość chińskich szybkich testów na koronawirusa. Teraz wyszło na jaw, że są praktycznie bezużyteczne.
https://www.stefczyk.info/2020/03/24/cz ... ie-dziala/

Ale było i ach i och ;-)
Tak szybko i skutecznie ;-)
A wyszło jak prawie zawsze z chińską produkcją...
Czesi wynajęli ten sam transportowiec - można go jeszcze raz wynająć i odwieźć im tandetę i zrobić kontrolowany zrzut z powietrza tej całęj tandety, która trafiła do Europy ;-)

Hiszpania kupiła testy z Chin. Nie działają
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV- ... alaja.html

Wielka Brytania planowała wprowadzenie szybkich testów na obecność przeciwciał koronawirusa na dużą skalę. Okazuje się jednak, że miliony zestawów zakupionych z Chin nie spełniają kryteriów. Na odpowiednie testy Brytyjczycy będą musieli poczekać kolejne miesiące.
https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-w ... 997017217a

Władze Holandii kupiły w Chinach 1,3 miliona maseczek chirurgicznych. Okazało się, że nie chronią przed wirusem.
https://niezalezna.pl/319618-holandia-c ... e-maseczki
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 15-04-2020 09:08

I wcale w tym wszystkim nie mam pretensji do Chin. Jeśli już to do niektórych chińskich firm. Wiadomo mniej więcej jak zwykle wygląda procedura zamówień rządowych, jakie są obostrzenia, testy, badania, certyfikaty, ale też ile to zajmuje czasu. Teraz w tej kwestii łamane są wszystkie zasady. Miewałem dawno temu i takie zlecenia, ale ich nie lubiłem - ma być obojętne jak, może być dowolnie drogo, ale ma być gotowe na jutro! Jak wiadomo mamy maksimum 2 z 3 cech, a czasem tylko jedną: szybko, tanio, dobrze. Kolejne rządy omijają swoje standardowe procedury i stawiają jeden warunek - ma być szybko! Zatem płacą drogo i mają byle jak, bo poza szkieletem swoich procedur się gubią. Nie potrafią nawet połączyć dwóch z trzech cech. A jeśli przy okazji zamawiamy przez szemranych pośredników - to z kolei bodajże Finlandia.

To nie jest chiński standard produkcji. To współczesny europejski standard zamówień publicznych.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 15-04-2020 10:43

Mamy już 237 osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu.
12 092 osób poddanych jest kwarantannie.
1 516 osób znajduje się pod nadzorem.
158 osób jest hospitalizowanych.
13 osób zmarło.

9 nowych przypadków, z tego 3 mieszkanki z Tarnobrzega:
-starsza kobieta z m. Tarnobrzeg (izolacja),
-kobieta w sile wieku z m. Tarnobrzeg (izolacja),
-kobieta w sile wieku z m. Tarnobrzeg (izolacja).

W szpitalu w Łańcucie 12 kwietnia zmarł 78 - latek, zaś 13 kwietnia 76-latek, obaj z powiatu tarnobrzeskiego.
Dziś 15 kwietnia strażacy rozłożyli namiot pneumatyczny przed naszym szpitalem do wstępnego prowadzenia wywiadu lekarskiego.

Podkarpacka KAS przekazała już ponad 1400 litrów alkoholu etylowego do walki z pandemią.
Alkohol, który został zatrzymany podczas działań kontrolnych KAS, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 15-04-2020 15:42

Miasto rozpocznie dystrybucję maseczek, rękawiczek i płynów dezynfekujących wśród mieszkańców

Wzorem sąsiednich miast Tarnobrzeg rozpoczyna bezpłatną dystrybucję materiałów ochronnych wśród mieszkańców. Oprócz maseczek (dwie sztuki na gospodarstwo) i rękawiczek (1 para), w pakiecie będzie również płyn dezynfekujący (300 ml).

W związku z wprowadzonym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. obowiązkiem zakrywania ust i nosa poza miejscem zamieszkania miasto podjęło się zakupu i dystrybucji pakietów ochronnych dla mieszkańców. Do każdego gospodarstwa w Tarnobrzegu trafią dwie maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący.

– Dostosowujemy swoje działania zarówno do aktualnej sytuacji, w tym dynamiki wzrostu zachorowań w mieście, ale też do aktualnie obowiązujących wytycznych. W związku z wprowadzeniem obowiązku zakrywania ust i nosa poza miejscem zamieszkania zdecydowaliśmy o zaopatrzeniu mieszkańców w maseczki. Będą to maseczki wielokrotnego użytku, certyfikowane. W pakietach, jakie do mieszkańców trafią, będzie też płyn do dezynfekcji rąk o pojemności 300 ml. Płyn został pozytywnie zaopiniowany przez Sanepid. Dołączymy do tego też parę rękawiczek – informuje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Kiedy pakiety trafią do mieszkańców?

To uzależnione jest od terminu dostawy zamówionych przez miasto artykułów ochronnych. – Liczymy, że do końca tygodnia zamówienie do nas dotrze, wówczas od najbliższego poniedziałku rozpocznie się dystrybucja. Do rozdania będzie 17 tysięcy pakietów. Zapotrzebowanie oszacowaliśmy na podstawie deklaracji śmieciowych. Za dystrybucję na osiedlach podmiejskich odpowiedzialni będą przewodniczący osiedli wspierani przez OSP, w mieście zadania tego podjęły się spółdzielnie mieszkaniowe, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa “Siarkowiec” oraz TTBS. Przygotowania pakietów wolontariacko podjęli się urzędnicy. Za włączenie się w to zadanie wszystkim już teraz serdecznie dziękuję – dodaje prezydent Bożek.

Info: UM

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 15-04-2020 21:15

Niestety mamy w Tarnobrzegu pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa, w dodatku zakażona 65-latka leczona na zapalenie płuc zmarła w tarnobrzeskim szpitalu. Mamy też kolejne potwierdzone przypadki w Tarnobrzegu, w sumie liczba potwierdzonych zakażeń w mieście doszła do 23 osób.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 15-04-2020 22:58

Z tego co wiem to jeszcze nie była leczona a oczekiwała na izolatce na wynik testu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 15-04-2020 23:24

Też pasuje. Leczona gdzie indziej, ale zmarła w tarnobrzeskim szpitalu. Chyba na TN jest najwięcej info?
– Pacjentka była leczona na zapalenie płuc, którego objawy nie ustępowały. Gdy nastąpiło pogorszenie się stanu zdrowia chorej, trafiła do naszego szpitala, na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Niestety, postęp choroby był tak gwałtowny, że nic nie dało się zrobić i 65-latka zmarła. Wcześniej pobrano od niej wymaz, test na obecność koronawirusa potwierdził, że była zakażona – mówi lek. med. Krzysztof Stolarski

ODPOWIEDZ