Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 02-03-2021 16:41

Otóż to. Niby zaszczepieni ale dalej bez kija nie podchodź.

Ponadto ciągle obostrzeniami są objęte osoby już zaszczepione, niektórzy są już ponad 3 tygodnie po drugiej dawce a nadal muszą zapitalać w maseczkach bo inaczej mandat. Rząd nie ma żadnego długofalowego planu którego by się trzymał, większość jest robione ad hoc i bez pełnego przemyślenia skutków działań. Już mieliśmy przecież w listopadzie obiecaną powrotną rejonizację, strefy kolorowe etc. Nawet własnych ustaleń rząd nie potrafi się trzymać. Rząd nie potrafi wprowadzić stanu wyjątkowego by zrekompensować przedsiębiorcom zmuszonym różnymi pokrętnymi wybiegami ich przychody. Taki permanentny quasi lockdown na pół gwizdka to morderstwo z premedytacją wykonane przez władzę na tej zamkniętej części przedsiębiorców. Tymczasem zdecydowana większość ludzi takie zakazy ma generalnie w nosie i właśnie te nosy wystające znad maseczek to obecnie wyraz aprobaty dla regulacji prawnych.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 02-03-2021 17:44

encore pisze:
02-03-2021 16:41
Otóż to. Niby zaszczepieni ale dalej bez kija nie podchodź.

Ponadto ciągle obostrzeniami są objęte osoby już zaszczepione, niektórzy są już ponad 3 tygodnie po drugiej dawce a nadal muszą zapitalać w maseczkach bo inaczej mandat.

Spoko.
Już ten problem rozwiązują:
1. bez grinpasu nigdzie się nie ruszysz:
Following Israel, EU to propose vaccine ‘green pass’
Tourism-dependent countries like Greece are in favor, but others are resisting move, saying it would create a two-tier society where only inoculated enjoy a restriction-free life
https://www.timesofisrael.com/following ... reen-pass/

2. do tego w Izraelu rozpoczynają się "testy" bransoletki ostrzegającej o łamaniu kwarantanny. Czyli śledzić nas będzie aplikacja, nie ruszymy się nigdzie bez bio-paszportu a jakby co to bransoletka.

3. ale nie ma to tamto. jak są wybory, to wirus jest w odwrocie ;-)
W Bułgarii zbliżają się kwietniowe wybory. Rząd otworzył restauracje i turystykę, a za tydzień otwiera dyskoteki. Wybory to jednak najskuteczniejsza broń przeciwko koronawirusowi.

4. Ale Bułgarzy czynią to w zgodzie z najlepszą wiedzą medyczną.
Żądanie zaświadczenia o tzw. zaszczepieniu przeciwko COVID-19 nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia w medycynie opartej na dowodach – zauważa w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Zbigniew Hałat, epidemiolog. – Haniebna jest tego rodzaju segregacja sanitarna, podział na ludzi zupełnie ubezwłasnowolnionych albo poddanych eksperymentowi medycznemu o bardzo wątpliwych korzyściach, a przy tym o znanych już ciężkich następstwach, ze zgonami na czele – podkreśla.
Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/233 ... onych.html

5. Ba.
Są już setki lekarzy na całym świecie, którzy nie sprzedali się BigPharmie za wczasy na Kanarach:


6. Ale kto by się przejmował głosem wołającego na puszczy. Mamy EKSPERTA,:
Prof. Horban założył Fundację której sponsorem jest między innymi Gilead, koncern farmaceutyczny od którego rząd kupił za 120 mln zł preparat medyczny redmesivir. Gilead wparł Fundację ponad 1,3 milionem zł w latach 2016-19.
Obrazek

Ale niezależnie od głosów rozsądku nic się nie zmieni, gdyż:

1. Teleporady spodobały się lekarzom i pielęgniarkom z przychodni i szpitali. W @WartoRozmawiac arcyciekawa wiadomość: minister @a_niedzielski
z zakłopotaniem przyznał, że zaszczepieni lekarze nie chcą zrezygnować z teleporad, czyli nie chcą przyjmować pacjentów. Czyli nie wierzą w skuteczność szczepionki.

2. Zdalne nauczanie - wielu nauczycielom i uczniom.

3. Praca zdalna - wielu urzędnikom.

4. Dyktatorska władza - politykom

5. Media też są zadowolone, mają ciągle temat do wałkowania i dodatkową kasę.
Jesteśmy w d....
i coraz głębiej się urządzamy...

Tak jak mówił kiedyś prof. Gut...
uaktywniono wirusa,
stworzono mu odpowiednią kampanię reklamową,
odpowiednio wystraszono ludzi,
skorumpowano polityków oraz lekarzy i przeróżnej maści ekspertów...
Świat rozpoczął szczepionkowy wyścig zbrojeń...to nie skończy się już nigdy...


Niszczenie przedsiębiorców nazywa się pomocą.
Wzywanie do wojny domowej obroną wartości.
Zdrowych ludzi nazywa bezobjawowo chorymi.
Parę gejów rodziną.
Lekarze w czasie"epidemii"uciekają od chorych.
Księża namawiają wiernych żeby nie uczestniczyli w mszach i nabożeństwach...

Czeka nas nowy, wspaniały świat! Nowa normalność:

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 02-03-2021 20:42

Proszę!
Każdy może sobie policzyć.
Sygnowane przez Uniwersity of Oxford:

osobiście wyszło mi prawdopodobieństwo śmierci na COVID 0.0052% czyli 1 in 19231.
Dziękuję za fajzera.
Za Opla Astrę też dziękuję.
Za ewentualnego chińskiego cing-dzing tez dziękuję.


https://www.qcovid.org/Home/AcademicLic ... alculation
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Koronawirus

Post autor: Ania_Nowak » 05-03-2021 14:36

Rok temu nie chroniły, teraz chronią.
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 05-03-2021 18:47

Porównaj jeszcze z tym co mówiło i mówi WHO :)

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Koronawirus

Post autor: nikto » 06-03-2021 13:00

Dzisiaj 38

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 07-03-2021 15:32

Jak zwykle wiele się dzieje na froncie walki z pandemią. I nie są to wieści pozytywne.
Ne są pozytywne dla podtrzymania tej globalnej hiterii.

1. Germania, czyli centrum obecnego Cesarstwa Niemieckiego zarządzane przez Cesarzową.
No cóż, w Germanii zrobili sobie Włochy, czyli Bergamo. Czyli wykończyli tych, których mieli chronić i dla ich ochrony wyłączyli całe sektory gospodarki. Coś nie wyszło z tym planowaniem:
Z raportu "Frankfurter Allgemeine Zeitung” ("FAZ") wynika, że mieszkańcy domów opieki i seniora stanowią prawie 40 proc. ogólnej liczby zgonów na COVID-19 w Niemczech. Według danych, które dziennik uzyskał u ministerstw zdrowia i spraw socjalnych krajów związkowych, do tej pory zmarło co najmniej 29 000 pensjonariuszy domów opieki. Jak podał Instytut Roberta Kocha, z powodu koronawirusa w Niemczech zmarło około 71 500 osób.
https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-jest-ra ... 514096192a

I coś się sypie narracja w Germanii.
Może Mateuszowi też pozwolą na zmianę taktyki "walki z pandemią"
Sektor finansowo-przemysłowy wypowiada kanclerz posłuszeństwo. Zanika ważny element systemu Merkel - lojalność mediòw, a zwłaszcza @axelspringer
https://www.tichyseinblick.de/kolumnen/ ... el-fallen/

2. Albion.
Tutaj system testowy sypie się na całego. 864 tys. testów przeprowadzono w Albionie. Pozytywnych wyszło 6 i pół tysiąca ;-) , czyli poniżej błędu statystycznego w tego typu badaniach, przy takiej ilości wyników bronią się jak mogą przed otwieraniem kraju .Straszą oczywiście wariantem brazylijskim, bo ten z RPA, poprzedni straszak zwyczajnie zdechł i już mało kto o nim mówi ;-)

3. Portugalia.
W audycji telewizyjne o 19.30 jakiś czas temu pokazywali przerażając zdjęcia z Portugalii - wirus powodował totalne spustoszenie w tamtejszej populacji.
Więc nieco się zmieniło i tego nie powiedzą o 19:30. Przyszła wiosna, zrobiło się ciepło i nie ma o czym pisać ;-)
Obrazek

4. Italia.
Po podliczeniu wyników za cały rok okazało się, że jakby PRZYMUSOWO nie wyszczepiali mieszkańców domów opieki jesienią 2019, to ciężko było zauważyć jakąkolwiek pandemię:

Obrazek

5. Polska, Podkarpacie, Leżajsk ;-)
Wyczarterowanymi samolotami jak co roku przyleciało kilka tysięcy chasydów. Oni wiedzą, że wirus to ściema ;-)
Nie ma mocnych ;-) to nie restauracja z właścicielem i trzema pracownikami, tu się NIC nie da zrobić.
A właściwie...
może żyć tak normalnie jak oni?



6. Szef Fajzera dalej niezaszczepiony. Wciąż się boi?
https://www.jpost.com/breaking-news/pfi ... ort-661100

7. Są jednak terytoria normalności:
1. Floryda - zawody dla dzieci i młodzieży:
Obrazek

2. I bliżej nas. Polskie Kaziuki w Grodnie pod reżimem Łukaszenki ;-)

Obrazek

8. I na koniec. Jak już pisałem - stworzono dobrze naoliwioną maszynerię - będzie wielki żal rezygnować z "dodatków kowidowych":

Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego Mielec 6 264 572,57 zł

SPZZOZ Nisko 1 770 041,31 zł

SPZZOZ Nowa Dęba 164 930,44 zł

SPZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny Stalowa Wola 6 515 365,00 zł

Wojewódzki Szpital Tarnobrzeg 1 631 131,37 zł

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego Sandomierz 2 640 462,27 zł

więcej tutaj:

https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/ ... mi-kwotami

Ale to nic! Tutaj jest chyba rekord:

WIELOSPECJALISTYCZNY SZPITAL MIEJSKI IM. JÓZEFA STRUSIA Z ZAKŁADEM OPIEKUŃCZO- LECZNICZYM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ Z SIEDZIBĄ W POZNANIU POZNAŃ 39 753 219,99 zł


Ale cóż.
Od roku wszystko jest ODWROTNIE:

"Służba zdrowia" nie jest od ochrony zdrowia - to my podejmujemy wyrzeczenia i pozbywamy się naszych praw i wolności wprowadzając zamordystyczny reżim, żeby chronić "służbę zdrowia".

Ludzi uznaje się za chorych dotąd, dopóki nie udowodnią, że jednak są zdrowi.

Tworzy się dodatkowe przepustki, żeby "powrócić do normalności" i "dać wolność podróżowania".
Ostatnio zmieniony 07-03-2021 16:33 przez dino, łącznie zmieniany 2 razy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 07-03-2021 15:50

Może Izraelici są już zaszczepieni Pfeizerem? Zdecydowanie dominują pod tym względem na świecie, przekraczając już połowę populacji, z czego nie zdziwiłbym się, gdyby na końcu szczepili dzieci i Palestyńczyków, czyli może wszyscy z filmu już po szczepieniu, jeśli to reprezentacja Izraela. Z USA też może być wielu zaszczepionych.

Patrząc na Tarnobrzeg, trudno nie dostrzec trzeciej fali, być może największej z dotychczasowych, ale przyzwyczailiśmy się już na tyle, że nie ma paniki, ani kolejnych alarmistycznych tekstów ze szpitala.
W ciągu tego tygodnia mieliśmy 188 oficjalnie potwierdzonych przypadków. Szacuję, że przypadków objawowych, ale z różnych względów niepotwierdzonych badaniami jest drugie tyle, czyli razem 376. Szacuję też, że przypadków bezobjawowych jest czterokrotnie więcej, co razem daje 1880 przypadków w ciągu tygodnia, czyli 5% mieszkańców Tarnobrzega. Tymczasem nie ma wielu zgonów (2), ale może być więcej za tydzień lub dwa.

Niemcy to, jak wiemy z nieszczęśliwego doświadczenia, bardzo praktyczny naród, a mieszkańcy domów opieki... niech sobie każdy dopowie co mu doświadczenie wskazuje.

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Koronawirus

Post autor: nikto » 08-03-2021 10:54

W Tarnobrzegu na 30 testów 7 trafień
w powiecie 22 testy(!) 0 trafień

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 09-03-2021 06:53

1. Wczorajszy komunikat o ZMIANIE terminu wyszczepień drugą dawką Fejzera i Opla Astry Zenka utwierdza mnie w przekonaniu, że tak w sumie to jeszcze nie do końca wiadomo jak należy poprawnie wyszczepiać.
No ale skoro wyszczepionkę dopuszczono warunkowo a sam producent przewiduje zakończenie tej fazy badań na rok 2023, to w zasadzie modyfikacje odnośnie terminów czy też ilości substancji mogą się wciąż pojawiać.

2. Chyba stwierdzono, że jeszcze za mało Polaków zmarło "nadwymiarowo".
Zalecenie cokolwiek zastanawiające i dające powód spekulacjom co tu się odp.......... ?

Planowe zabiegi i świadczenia medyczne powinny zostać wstrzymane. Taki apel do placówek opieki zdrowotnej wystosował w poniedziałek wieczorem na polecenie ministra zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia. Wszystko po to, by zapewnić dodatkowe łóżka dla chorych na COVID-19.

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że apel to realizacja polecenia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przypomnijmy, że to właśnie Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca szpitalom i innym placówkom medycznym pieniądze za wykonane świadczenia (czyli wszelkie badania czy zabiegi).

"Aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo" - czytamy w komunikacie Funduszu.


https://www.money.pl/gospodarka/koronaw ... 4208a.html
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 09-03-2021 17:54

Znacie niemiecki?
Jak nie, to zapytajcie się dyrektora liceum co tu pisze.
W skrócie wam powiem:

Naczelny covidocelebryta i twórca (w jeden dzień) standardu testu PCR na "Sars-Cov-2" Drosten przyznaje w najnowszym podcaście że wynik testu bez informacji o liczbie cykli PCR nie ma żadnej wartości a przy z >28 to nie są aktywne wirusy.

W UK standardem jest 40-45 cykli ;-)
https://www.ndr.de/nachrichten/info/76- ... us288.html

Obrazek

No dobra.
Już wiemy, że zwiększają ilość cykli w teście żeby znaleźć jakiekolwiek pozostałości mikroba z wypustkami.
ONI ku...a niedługo zrobią test, który po 50 cyklach znajdzie wypustkę z tego mikroba i nazwą to ZAKAŻENIEM!
Pytanie: po co to robią?

Odpowiedź jest powyżej: dodatki COVIDOWE ;-)
Podzielcie te sumy z załącznika i wyjdzie, że:

Zibi G.
@zibi721014
Dziś dowiedziałem się że pielęgniarka na oddziale cowidowym w Szczecinie za 189 godzin pracy w miesiącu bierze prawie 19000 zł. Jeżeli tyle zarabiają pielęgniarki to ile biorą lekarze ???

ONI nie pozwolą ŻEBY TO SIĘ TAK ŁATWO SKOŃCZYŁO ;-)

Ale to nic.
W Polandii luzik.
Minister zasugerował, żeby "na chwilę" przestać leczyć niektóre choroby.
Po to, żeby zrobić miejsce w szpitalach uginających się pod ciężarem pacjentów.
I a conto tego miejsca zaczęliśmy sprowadzać chorych z Czech
;-)
;-)
;-)
Czego to można nie rozumieć?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 10-03-2021 19:21

No proszę!
W Tarnobrzegu mamy już 2044 przypadków.
Z oficjalną bumagą na każdy z nich!
A w przypadkach na 100 tysięcy mieszkańców w okresie 7 dni awansowaliśmy do kategorii czerwonej ;-)

Ale skąd to?
Maski miały zmniejszyć transmisję.
Zamknięte siłownie i bary miały zmniejszyć transmisję,
Zamknięte szkoły miały zmniejszyć transmisję.
Wyszczepienia miały zmniejszyć transmisję.

I wszystko krew w piach!
A więc jeszcze więcej lokdołnu!
Już psy szykują do łapania zakażonych ;-)
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 52296.html

No jakby przetestowali wyszczepionych, to pewnie statystyka by jeszcze podskoczyła ;-)

Żadne obostrzenia nic nie dały (bo nie mogły dać), ale te które wprowadzą teraz to już będą takie super skuteczne, że jeszcze tylko dwa tygodnie i wirus zostanie ostatecznie pokonany i wygnany przecz!

No dobra.
To wygląda tak:

8 marca przy przy 31 tysiącach testów mieliśmy coś ponad 6 tysięcy plusów ~ 2o procent pozytywnych w stosunku do liczby próbek
Wczoraj zrobiono blisko 70 tysięcy testów i wyszło im ponad 17 tysięcy plusów ~ 24 procent pozytywnych w stosunku do liczby próbek
Czyli jak zrobią 100 tysięcy testów to wyjdzie im 25 tysięcy plusów i znowu zlikwidują Wielkanoc.

Ziewam już tą propagandą....

A u Rodziców emerytów jesteśmy prawie codziennie ;-)
I cieszymy się każdą chwilą razem ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Koronawirus

Post autor: pewnyswego » 10-03-2021 19:50

Ehh spróbuje.

A wiec co proponujesz? Napisz dokladnie co wg ciebie winno państwo robić. Tylko nie pisz żeby pootwierać wszystko itd. bo to już Szwecja przerabiała bo podejrzewam że w tą strone idzie twój tok myślenia. A więc swego czasu Szwecja bagatelizowała to wszystko i skończyło się jak skończyło.

https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... 73568.html

Zaznaczam iz ja osobiście też mam w poważaniu całego covida. Lecz faktem jest że coś jest tzn coś wisi w powietrzu bo z nikąd ludzie w szpitalach się nie biorą. Jeżeli chodzi o ograniczenia to fakt niektóre są kompletnie bezsensowne ale generalnie w każdym państwie tak sie dzieje. Najprościej pisać że to do dupy i tamto. No tak mozna sobie pisac ale ty odpowiedzialności za to nie bierzesz a ktoś kto wprowdza te ograniczenia to już odpowiedzialność bierze. Ty sobie na luzaku możesz wszystko pisać i pokazywać jaki to spisek itd ale pamiętaj ty sobie tylko piszesz a odpowiedzialności żadnej za tych ludzi nie ponosisz. Bo jakbyś ponosił odpowiedzialność to byś zapewne tak ochoczo sie nie rozpisywał. Tylko dwa a nawet dziesięć razy zastanowił co napiszesz.
Z poważaniem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 10-03-2021 20:22

Jakby się cofnąć na pierwsze kilka stron, to linkowałem cenną analizę na samym początku zarazy, wówczas jedną z popularniejszych na świecie.
Celem nie było według niej zatrzymanie, bo to się udało chyba tylko w Azji, ze szczególnymi środkami. Celem jest (zakładam), wprowadzanie i utrzymywanie takich ograniczeń, które nie dopuszczą do przeciążenia systemu zdrowotnego zbyt dużą liczbą pacjentów covidowych, ale w których wystarczający poziom ludzi się zaszczepi lub przechoruje.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 10-03-2021 20:27

Od roku żyjemy w permanentnej wirusowej psychozie (zadekretowanej odgórnie germofobii) i obostrzeniach. Lekarze jednak nieustannie zdają się przekonywać że nie ma to żadnych szczególnych skutków dla zdrowia, a za wszystkie nietypowe dolegliwości odpowiada jeden wirus.
Za to bezczelnie liczą tysiące złotych "dodatków kowidowych" wpływające na konto po JEDNYM dyżurze na wydziale kowidowym.
Takie są przepisy.

A link jest bezczelną manipulacją.
Artykuł jest z: data publikacji: 13.11.2020, 11:16 ;-) ;-) ;-)

No dobra.
Niech będzie Szwecja.
I Czechy.
Z zamordystycznym lokdałnem,
Z których bierzemy chorych, bo mamy miejsce ;-)

Obrazek

Czy jak Kaczyński wybierał ludzi z Platformy do obsadzania stanowisk nie mógł jednak zamiast Morawieckiego wybrać Kopaczowej?

Obrazek

Ludzie w szpitalach ;-)
Ludzie w szpitalach zawsze byli problem.
Dla części zawsze brakowało miejsca.
Część od lat umierała przed SORami.
A teraz?
Teraz mamy podobno 180 tysięcy łóżek do położenia ludzi w szpitalach.
Znaczy się nie, bo część wywieziono pod namioty a jak wiadomo w namiotach to ciężkich przypadków nie przyjmują.
I przy tych tysiącach łóżek jak mamy konieczność położenia w szpitalach 10 tysięcy osób więcej to jest problem?
To niech ten "rząd" nie udaje, że będzie prowadził jakiekolwiek wojny, bo byle konflikt graniczny zapcha "służbę zdrowia" do niemożliwości ;-)
Ale, ale...
powoli pojawiają się dane, że w naszych szpitalach to nie jest tak, że się uginają pod ciężarem:

w październiku 2020 zakończyło się 411 tys. hospitalizacji i było to o 35% mniej niż w październiku 2019,
https://zdrowedane.nfz.gov.pl/course/view.php?id=144

OD MIESIĘCY W SZPITALACH JEST LUŹNIEJ NIŻ ROK WCZEŚNIEJ!

Co mądrzy ludzie sądzą o lokdołnach?
Jay Bhattacharya, Stanford Doctor, Calls Lockdowns the 'Biggest Public Health Mistake We've Ever Made'
https://www.newsweek.com/stanford-docto ... de-1574540

No bo co daje zamordyzm?

Obrazek

No i oczywiście... Floryda, czyli stan nie tylko milionerów ale również... emerytów mieszkających w drewnianych domkach...

Obrazek


Co robić?
To, co robiła premier Kopacz 10 lat temu.
Leczyć!
Leczyć!
Leczyć!
I nie dawać się Fejzerowi, Astrze Zenka i całej tej megakorporacji.

Ech, Kaczyński to zawsze miał kijową rękę do wyboru ludzi na najwyższe stanowiska...
Kiedyś Marcinkiewicz i Sikorski...
Teraz Morawiecki i Obajtek..
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 10-03-2021 20:40

Aha.
I jeszcze jedno.
Kompletnie wyje...e na wirka mam od lipca.
Od czasu, kiedy rząd zaczął robić szopkę z górnikami.
A upewnił mnie w tym objazd Andrzeja po kraju.
Albowiem gdyby rzeczywiście ten wirek był taki straszny, to Andrzej jako pierwszy łaził by w kosmicznym skafandrze.
No bo skoro nie żałują mu aut po 300 tysięcy dla bezpieczeństwa, to czy narazili by go na niebezpieczeństwo i pozwolili mu witać się za rękę z tysiącami nieznajomych?
No bądźmy poważni!
;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Koronawirus

Post autor: pewnyswego » 10-03-2021 21:26

Sory ale przeczytałem po łebkach. Jaka manipulacja linkiem?? Może jest z 2020 roku ale oparty na danych. Więc gdzie tu widzisz manipulacje?? Niestety nie mam tyle czasu co ty( widząc po rozciągłości twoich wypowiedzi nt covid). Powiem cos od siebie jak pisalem mialem i mam w nosie covid lecz jest jedno ale sam go przechodziłem i możesz nie wierzyć lecz podczas mojej pracy niespełna 15letniej NIGDY ale to NIGDY nie brałem chorobowego. Myślisz że w ciągu 15 lat nie chorowałem? Owszem chorowałem ale do pracy chodziłem bo czułem że mogę choć czasem nie było kolorowo. Do czasu jak mnie to złapało. Totalna demolka mojego organizmu a więc po krótce zeroo totalnie zeroo jedzenia przez 3 dni, uporczywa temp. przez 6 dni ale nigdy powyżej 40stopni. Generalnie niewiele pamiętam z tego okresu. Zaznaczam jestem w sile wieku dosłownie i w przenośni. A teraz zastanów sie co z osobami slabszymi bo o nich mi chodzi. Własnie o tych słabszych, starszych to generalnie w nich jest " problem" to o nich trzeba walczyć. Walczyć! A nie się wymądrzać ! Linków na podważenie twoich linków również mógłbym znaleźć całą mase ale po pierwsze po co? a po drugie nie za bardzo mam czas! Na tym kończę definitywnie tą konwersację. Pozdrawiam

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 10-03-2021 21:43

pewnyswego pisze:
10-03-2021 21:26
Sory ale przeczytałem po łebkach. Jaka manipulacja linkiem?? Może jest z 2020 roku ale oparty na danych. Więc gdzie tu widzisz manipulacje?? Niestety nie mam tyle czasu co ty( widząc po rozciągłości twoich wypowiedzi nt covid). Powiem cos od siebie jak pisalem mialem i mam w nosie covid lecz jest jedno ale sam go przechodziłem i możesz nie wierzyć lecz podczas mojej pracy niespełna 15letniej NIGDY ale to NIGDY nie brałem chorobowego. Myślisz że w ciągu 15 lat nie chorowałem? Owszem chorowałem ale do pracy chodziłem bo czułem że mogę choć czasem nie było kolorowo. Do czasu jak mnie to złapało. Totalna demolka mojego organizmu a więc po krótce zeroo totalnie zeroo jedzenia przez 3 dni, uporczywa temp. przez 6 dni ale nigdy powyżej 40stopni. Generalnie niewiele pamiętam z tego okresu. Zaznaczam jestem w sile wieku dosłownie i w przenośni. A teraz zastanów sie co z osobami slabszymi bo o nich mi chodzi. Własnie o tych słabszych, starszych to generalnie w nich jest " problem" to o nich trzeba walczyć. Walczyć! A nie się wymądrzać ! Linków na podważenie twoich linków również mógłbym znaleźć całą mase ale po pierwsze po co? a po drugie nie za bardzo mam czas! Na tym kończę definitywnie tą konwersację. Pozdrawiam
Chłop ma czas ,jak pewien użytkownik tego forum -kopiuj ,wklej. Wystarczy pozaznaczać jego wypowiedzi i wyszukać w google.Strony szurow ,twitter.Moze bym sie pochylil nad tekstem ,ale czytac mix internetowy ?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 10-03-2021 22:33

pewnyswego pisze:
10-03-2021 21:26
lecz podczas mojej pracy niespełna 15letniej NIGDY ale to NIGDY nie brałem chorobowego. Myślisz że w ciągu 15 lat nie chorowałem? Owszem chorowałem ale do pracy chodziłem bo czułem że mogę choć czasem nie było kolorowo. Do czasu jak mnie to złapało. Totalna demolka mojego organizmu a więc po krótce zeroo totalnie zeroo jedzenia przez 3 dni, uporczywa temp. przez 6 dni ale nigdy powyżej 40stopni. Generalnie niewiele pamiętam z tego okresu. Zaznaczam jestem w sile wieku dosłownie i w przenośni. A teraz zastanów sie co z osobami slabszymi bo o nich mi chodzi. Własnie o tych słabszych, starszych to generalnie w nich jest " problem" to o nich trzeba walczyć. Walczyć! A nie się wymądrzać ! Linków na podważenie twoich linków również mógłbym znaleźć całą mase ale po pierwsze po co? a po drugie nie za bardzo mam czas! Na tym kończę definitywnie tą konwersację. Pozdrawiam
Gratuluje zdrowia! Moje ostatnie L-4 to 2009 rok więc mniej więcej podobnie. A czy miałem wirusa? No cóż, pewnie miałem. Bez węchu - nie czułem zapachu perfumów. Bez smaku - nie widziałem różnicy pomiędzy czekoladą i plasterkiem kiełbasy. Null! Zero różnicy. Wszystko takie miałkie i nijakie.
Spostrzegłem w piątek wieczorem.
Kupiłem jakiś tam zestaw przeciwwirusowy za w sumie chyba 60 zł.
I brałem od piątku wieczorem.
I w niedzielę zaczął powracać węch i smak, tak przy obiedzie ;-)
Czy to był kowid?
Nie wiem, może.
Ale chyba nie grypa, bo tej już w katalogach chorób nie ma.
Jakby mnie stestowali, to może i wyszedłby wyszedłby kowid ;-)
Aha.
W niedzielę na tym obiedzie byłem u Rodziców.
Oboje żyją.
I klną na służbę zdrowia, że nie mogą się leczyć normalnie ;-)
A trochę "współistniejących" mają...
Tak, że...
Chyba potrzeba czegoś więcej, żeby niektórych złamać ;-)
A co ze słabszymi zdrowotnie?
Chyba coś nie wyszło z tego starania się o ratunek dla nich, gdyż kładą się pokotem.
No, ale skoro mamy o 30 procent MNIEJ HOSPITALIZACJI, to ludzie zwyczajnie są nie leczeni.

A teraz jeszcze ograniczyli korzystanie z tych nędznych resztek.
Jan Dziubiński miał szczęście, teraz bajpasy zostały zawieszone. Ile osób przez to umrze?
Warto zwrócić uwagę, jakie zabiegi NFZ ograniczył:

1. CAŁĄ diagnostykę
2. pomostowanie naczyń wieńcowych (by-passy)
3. zabiegi naczyniowe na aorcie brzusznej i piersiowej oraz zabiegi wewnątrzczaszkowe (tętniaki)

To wycinek.
Ratują życie?

A w mediach?
SZALEŃSTWO!
No ale skoro taaaaaakie persony są autorytetami... proszę... jeden z wywiadów Grzesiowskiego.... oni nas WYKOŃCZĄ... albo zwyczajnie ich paplanie puścimy bokiem ;-)

Obrazek

A tutaj co maseczka robi z człowiekiem.
Nie, wcale nie przeszkadza.
Tylko DUSI!
Zdrowego, młodego człowieka!
Zwycięzcę biegu na 800 metrów w Toruniu.
Przecież widać, że chłopak ma deficyt tlenowy.

Obrazek


A czy to się skończy?
Wrócimy do normalności?
W życiu!

„Każdego roku musisz iść na szczepienie przeciw grypie. Tak samo będzie z Covid. Co rok będziesz musiał iść i wziąć doroczny zastrzyk na Covid, aby się zabezpieczyć”. - Albert Bourla, dyrektor generalny firmy Pfizer

Jest taki fajny film.
Equilibrium (2002).
Tam też był nakaz brania tabletki.
Żeby się nie wyłamywać.
A ktoś nie wziął jednej dawki.
I zobaczył, że świat jest inny...

No to w kolejkę...
po półroczną dawkę fejzera ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 12-03-2021 15:50

Wrócił do domu. Starannie zamknął za sobą drzwi. Rozejrzał się niepewnie. Powoli zdjął płaszcz i odwiesił go na wieszak. Nagle przy zdejmowaniu butów jedna myśl błysnęła mu przez głowę.
Kucał bez ruchu.
Przypomniał sobie tę sytuację. Nieznany mężczyzna przechodzący obok. Bez maski!? Rozmawiał przez komórkę i nagle wypuścił z płuc powietrze. Wtedy nie zwrócił na to uwagi. Sam miał przecież maskę.
Bezobjawowy!
Teraz jednak jego myśli krążyły coraz szybciej. Rozejrzał się po przedpokoju.
Jest!
Dorwał go w rogu. Tam, szyderczo patrząc się na niego, właśnie przystępował do podziału.
- Zaraz będzie ich więcej - przebiegła mu myśl.
- Krzesłem go, krzesłem! - zagrzewała go żona. Ale jemu nie trzeba było tłumaczyć, do czego siekiera służy i zaj...ł go wprawnymi ciosami.
- Potrójny mutant, je....ny - stwierdził - oglądając truchło.
- I niemiecki taki - dodała żona.

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ