Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 22-04-2021 20:01

1. To nie jest ministerstwo ds kowida, tylko Ministerstwo Zdrowia. To po pierwsze.
;-)
I w ramach ratowania zdrowia już ponad 100 tysięcy Polaków zmarło "nadwymiarowo" niedoczekawszy się pomocy ani w POZ, które pozwala na rozwinięcie się objawów aresztując człowieka "dodatniego" w domu po jakimś mało wiarygodnym teście zamiast go ratować - ani w szpitalu?
A temu panu jest bardzo przykro, że zadaje się mu takie pytania:
https://twitter.com/i/status/1384487847340687360
Ale jak to powiedział celebryta Simon - jak kładziemy człowieka pod respirator to tak jakbyśmy go żegnali. Ale dalej z uporem maniaka kładą ludzi pod te respiratory mimo, że trafiają z nich do worków foliowych.
Dobrze, że Bodnar Grzegorza Lato nie położył pod respiratorem, bo jużbyśmy go pożegnali... i Solorza również...

2. Po drugie jak widzisz operujesz danymi za okres "z dupy". Jak już chcesz opierować danymi to operuj łącznymi. Wcześniej podawałeś dane od 1 stycznia do 31 marca 2020. To więc i tak postęp. Manipulacja ale jeszcze nie taka jak poprzednio.
Ministerstwo ds. Kowida podaje dane tylko do końca października. Za kolejne miesiące liczą.

3. Po drugie napisałem, że nie jest ważna liczba łączna hospotalizacji ale ile osób jest hospitalizowanych w danym czasie. Tak ciężko to zrozumieć? Możemy mieć i 100 mln hospitalizacji na przestrzeni 50 lat i 100 mln na przestrzeni 2 lat. Robi różnicę? Robi. W drugim przypadku braknie łóżek.
Mamy ponad 100 tysięcy hospitalizacji kowidowych w okresie 10 miesięcy 2020 r.
W tym samym okresie w porównaniu z 2019 rokiem mieliśmy w szpitalach 1,3 miliona hospitalizacji mniej.
Jak mniej hospitalizacji może wykończyć system ochrony zdrowia, który dawał z bólem bo bólem ale dawał radę w 2019 roku?
Zła organizacja?
Złe procedury?

4. 100 tys hospotalizacji nie wyłożyło służby zdrowia jak piszesz, gdyż sam wcześniej stwierdziłeś, że to dane do października. Wtedy nie było tragicznej sytuacji w Polsce.
W październiku nie było źle I dlatego od 24 października cała Polskę ogłoszono strefą czerwoną.
https://ksiegowoscjestsexy.blog/2020/10 ... obostrzen/
https://businessinsider.com.pl/firmy/dl ... wn/j9x9tl7

A przecież mamy tyle łóżek w szpitalach, że wszystkich pacjentów z kowidem z całych 10 miesięcy 2020 roku jesteśmy w stanie położyć w szpitalach i jeszcze zostanie kilkadziesiąt tysięcy:

– Na 100 tys. Polaków przypada 660 łóżek. Jak jest w innych europejskich krajach? W Norwegii to tylko 397 łóżek, w Szwecji – 261, a Wielkiej Brytanii zaledwie 280 – przyznaje dr Mariusz Jędrzejczak z Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M Kopernika w Łodzi. Jak to możliwe?
Analiza Mariusza Jędrzejczaka:
– Według danych GUS, w 2017 r. w Polsce było 957 szpitali stacjonarnych dysponujących 187 tys. łóżek i 194 szpitali „dziennych” z 1,2 tys. miejsc pobytowych. Statystycznie oznaczało to, że 2,5 szpitala obsługuje 100 tysięcy mieszkańców, czyli że na taką populację przypada średnio 660 miejsc do hospitalizacji.
https://www.termedia.pl/mz/Duzo-lozek-s ... 33181.html

5. co do likwidacji kolejek w przychodniach to mam nadzieję, że te teleporady zostaną już na zawsze. I tak do lekarza połowa ludzi szła po zwolenienie, kolejni po nową receptę a kolejni bo im się nudziło. Jeśli jesteś rzeczywiście chory zostaniesz przyjęty.
Ale przecież obecnie NIE MA WYBORU!
I nie pomogą apele prezydenta żeby ludzie szli do lekarzy się leczyć skoro system postawiony przez ministra zdrowia jesienią umożliwia lekarzom leczenie na telefon.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 22-04-2021 20:30

dino pisze:
22-04-2021 20:01
1. To nie jest ministerstwo ds kowida, tylko Ministerstwo Zdrowia. To po pierwsze.
;-)
I w ramach ratowania zdrowia już ponad 100 tysięcy Polaków zmarło "nadwymiarowo" niedoczekawszy się pomocy ani w POZ, które pozwala na rozwinięcie się objawów aresztując człowieka "dodatniego" w domu po jakimś mało wiarygodnym teście zamiast go ratować - ani w szpitalu?
A temu panu jest bardzo przykro, że zadaje się mu takie pytania:
https://twitter.com/i/status/1384487847340687360
Ale jak to powiedział celebryta Simon - jak kładziemy człowieka pod respirator to tak jakbyśmy go żegnali. Ale dalej z uporem maniaka kładą ludzi pod te respiratory mimo, że trafiają z nich do worków foliowych.
Dobrze, że Bodnar Grzegorza Lato nie położył pod respiratorem, bo jużbyśmy go pożegnali... i Solorza również...

2. Po drugie jak widzisz operujesz danymi za okres "z dupy". Jak już chcesz opierować danymi to operuj łącznymi. Wcześniej podawałeś dane od 1 stycznia do 31 marca 2020. To więc i tak postęp. Manipulacja ale jeszcze nie taka jak poprzednio.
Ministerstwo ds. Kowida podaje dane tylko do końca października. Za kolejne miesiące liczą.

3. Po drugie napisałem, że nie jest ważna liczba łączna hospotalizacji ale ile osób jest hospitalizowanych w danym czasie. Tak ciężko to zrozumieć? Możemy mieć i 100 mln hospitalizacji na przestrzeni 50 lat i 100 mln na przestrzeni 2 lat. Robi różnicę? Robi. W drugim przypadku braknie łóżek.
Mamy ponad 100 tysięcy hospitalizacji kowidowych w okresie 10 miesięcy 2020 r.
W tym samym okresie w porównaniu z 2019 rokiem mieliśmy w szpitalach 1,3 miliona hospitalizacji mniej.
Jak mniej hospitalizacji może wykończyć system ochrony zdrowia, który dawał z bólem bo bólem ale dawał radę w 2019 roku?
Zła organizacja?
Złe procedury?

4. 100 tys hospotalizacji nie wyłożyło służby zdrowia jak piszesz, gdyż sam wcześniej stwierdziłeś, że to dane do października. Wtedy nie było tragicznej sytuacji w Polsce.
W październiku nie było źle I dlatego od 24 października cała Polskę ogłoszono strefą czerwoną.
https://ksiegowoscjestsexy.blog/2020/10 ... obostrzen/
https://businessinsider.com.pl/firmy/dl ... wn/j9x9tl7

A przecież mamy tyle łóżek w szpitalach, że wszystkich pacjentów z kowidem z całych 10 miesięcy 2020 roku jesteśmy w stanie położyć w szpitalach i jeszcze zostanie kilkadziesiąt tysięcy:

– Na 100 tys. Polaków przypada 660 łóżek. Jak jest w innych europejskich krajach? W Norwegii to tylko 397 łóżek, w Szwecji – 261, a Wielkiej Brytanii zaledwie 280 – przyznaje dr Mariusz Jędrzejczak z Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M Kopernika w Łodzi. Jak to możliwe?
Analiza Mariusza Jędrzejczaka:
– Według danych GUS, w 2017 r. w Polsce było 957 szpitali stacjonarnych dysponujących 187 tys. łóżek i 194 szpitali „dziennych” z 1,2 tys. miejsc pobytowych. Statystycznie oznaczało to, że 2,5 szpitala obsługuje 100 tysięcy mieszkańców, czyli że na taką populację przypada średnio 660 miejsc do hospitalizacji.
https://www.termedia.pl/mz/Duzo-lozek-s ... 33181.html


5. co do likwidacji kolejek w przychodniach to mam nadzieję, że te teleporady zostaną już na zawsze. I tak do lekarza połowa ludzi szła po zwolenienie, kolejni po nową receptę a kolejni bo im się nudziło. Jeśli jesteś rzeczywiście chory zostaniesz przyjęty.
Ale przecież obecnie NIE MA WYBORU!
I nie pomogą apele prezydenta żeby ludzie szli do lekarzy się leczyć skoro system postawiony przez ministra zdrowia jesienią umożliwia lekarzom leczenie na telefon.
A jakos w tych krajach pacjeci sa przyjmowani i nie umieraja na ulicach ,dlaczego ? wyjasnisz. Dlaczego system jest niewydolny, z checia poczytam.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 22-04-2021 21:40

Podajesz Dino suche dane bez jakiegokolwiek rozeznania tematu. Sprawdź co musi posiadać oddział zakaźny, jak jest zorganizowany i dlaczego zmieści się na nim o połowę mniej łóżek niż na zwykłym oddziale. W naszym szpitalu na oddziałach zakaźnych na jednym piętrze jest ok. 10-12 łóżek i więcej się nie zmieści.
System był źle zorganizowany i stąd tyle zgonów nadliczbowych. Szpitale tymczasowe powstały zbyt późno, stały od jesieni puste a zwykłe szpitale zamiast leczyć zwykłe schorzenia i choroby leczyły covid i tak jest do dzisiaj.
Na dziś w naszym szpitalu jest zajętych prawie 100 % z blisko 90 łóżek covidowych i są to tylko osoby wymagające co najmniej terapii tlenowej i to nie są żarty.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 22-04-2021 23:05

Dlaczego system jest niewydolny, z checia poczytam.

Jutro kilku lekarzy będzie w Warszawie wyjaśniało przed Izbą Lekarską dlaczego wciąż krytykują postępowanie rządu. Niektórzy z nich mają przyjechać do Warszawy znad niemieckiej granicy. A przecież nawet prof. Kuna oficjalnie mówi, że lockdown ZABIJA.
Zabija poprzez nieleczenie innych chorób. I sam Kuna w wywiadzie dla Onetu dziwi się jak to możliwe, że mają w szpitalach obłożenie o 1/3 mniejsze niż normalnie i nie są w stanie sobie porazić z tą częścią, która potrzebuje pomocy.
A przecież tysiące planowanych zabiegów / operacji jest odwołane!

A wszyscy poważni lekarze zgodnie twierdzą, że kluczowe jest pierwsze 48 godzin. Wszelkie opóźnienia powodują coraz większą zapaść na zdrowiu.
A jaka jest procedura?
1. Teleporada - jak się uda dodzwonić to tego samego dnia- jeżeli nie to następnego dnia.
2. Mówisz na teleporadzie, że masz gorączkę i kaszel - dostajesz test.
3. Idziesz na test - oraz automatycznie dostajesz areszt domowy - po teście siedzisz w domu i czekasz na wynik. Wynik może być późnym popołudniem. Jak za dużo powiesz, to areszt dostają również ci, którzy z tobą mieszkają. I wszyscy razem zostajecie zaaresztowani i osadzeni we własnym domu pod groźbą poważnej kary za próbę wyjścia.
4. Wynik pozytywny - siedzisz w domu i leczysz się paracetamolem - jak będzie gorzej lekarz zwykle zaleca dzwonić na pogotowie.
A czas płynie....
tik tok....
tik tok...
tik tok...
i choroba się rozwija...

I właśnie dlatego Lato po kilku godzinach od pierwszych objawów wsiadł w samochód i pojechał do Przemyśla. Tam zapłacił za wizytę i dzięki zbadaniu na miejscu naocznie przez lekarza żyje i chodzi.
I nie pisał żałosnych tweetów z rurkami w nosie ze szpitala z życzeniami:

DBAJMY O SIEBIE!

A spróbujcie w Tarnobrzegu z kaszlem i temperaturą zostać zbadanym bezpośrednio przez lekarza.
To znaczy mi się udało dostać i zostać zbadanym z kaszlem i temperturą... to było gdzieś tak w 2018 czy 2017... ;-)
I nawet L-4 nie było potrzebne.... a przychodnia była zawalona kaszlącymi dziećmi na korytarzu.....
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 23-04-2021 20:42

dino pisze:
22-04-2021 23:05
Dlaczego system jest niewydolny, z checia poczytam.

Jutro kilku lekarzy będzie w Warszawie wyjaśniało przed Izbą Lekarską dlaczego wciąż krytykują postępowanie rządu. Niektórzy z nich mają przyjechać do Warszawy znad niemieckiej granicy. A przecież nawet prof. Kuna oficjalnie mówi, że lockdown ZABIJA.
Zabija poprzez nieleczenie innych chorób. I sam Kuna w wywiadzie dla Onetu dziwi się jak to możliwe, że mają w szpitalach obłożenie o 1/3 mniejsze niż normalnie i nie są w stanie sobie porazić z tą częścią, która potrzebuje pomocy.
A przecież tysiące planowanych zabiegów / operacji jest odwołane!

A wszyscy poważni lekarze zgodnie twierdzą, że kluczowe jest pierwsze 48 godzin. Wszelkie opóźnienia powodują coraz większą zapaść na zdrowiu.
A jaka jest procedura?
1. Teleporada - jak się uda dodzwonić to tego samego dnia- jeżeli nie to następnego dnia.
2. Mówisz na teleporadzie, że masz gorączkę i kaszel - dostajesz test.
3. Idziesz na test - oraz automatycznie dostajesz areszt domowy - po teście siedzisz w domu i czekasz na wynik. Wynik może być późnym popołudniem. Jak za dużo powiesz, to areszt dostają również ci, którzy z tobą mieszkają. I wszyscy razem zostajecie zaaresztowani i osadzeni we własnym domu pod groźbą poważnej kary za próbę wyjścia.
4. Wynik pozytywny - siedzisz w domu i leczysz się paracetamolem - jak będzie gorzej lekarz zwykle zaleca dzwonić na pogotowie.
A czas płynie....
tik tok....
tik tok...
tik tok...
i choroba się rozwija...

I właśnie dlatego Lato po kilku godzinach od pierwszych objawów wsiadł w samochód i pojechał do Przemyśla. Tam zapłacił za wizytę i dzięki zbadaniu na miejscu naocznie przez lekarza żyje i chodzi.
I nie pisał żałosnych tweetów z rurkami w nosie ze szpitala z życzeniami:

DBAJMY O SIEBIE!

A spróbujcie w Tarnobrzegu z kaszlem i temperaturą zostać zbadanym bezpośrednio przez lekarza.
To znaczy mi się udało dostać i zostać zbadanym z kaszlem i temperturą... to było gdzieś tak w 2018 czy 2017... ;-)
I nawet L-4 nie było potrzebne.... a przychodnia była zawalona kaszlącymi dziećmi na korytarzu.....
Dlaczego w krajach które wymieniłeś system działa a w naszym kraju system zdrowia zakrawa na kpinę? Odpowiedz prosta ,głownie nfz.

Mamy za dużo szpitali w tym szpitali specjalistycznych,podzielmy sobie ilość łózek na ilość szpitali. Dublujemy koszty -obsługi, utrzymania ,serwisu ,różnorakich podatków i przykładów można by mnożyć.
Dlaczego w wymienionej przez ciebie Danii zeszli 80 do 20 szpitali,nikt nie umiera na ulicy,karetki nie krążą na korono wirusa praktycznie nikogo niema na odzialach ,wszystko odbywa się planowo.
Nie maja naszego systemu, w naszym systemie ważne jest by leczyć ,a nie wyleczyć.
Od wielu lat mamy system punktowy -na rożne choroby i zabiegi.Nie opłaca się pacjenta wypisać przed terminem by zwolnił miejsce ,musi odleżeć by szpitalowi się opłacało.Nie zastanawiało was dlaczego tak niechętnie lekarze wypisują ze szpitala? Bo szpital bardzo mało kasy dostanie z nfz. Pamiętam gdy moja babia trafiła do szpitala, spędziła 5 dni ,a mogla wyjść po 2. Dlaczego aż tyle,bo na tyle jest przewidziane i skalkulowane a ze wstrzymuje łóżko....a kogo to obchodzi.

Sam zwykły - bez komplikacji poród w Polsce a w Danii, dzień ,dwa ,trzy ,w wielu przypadkach tydzień bo w weekend nie ma wypisów. W Danii o 9 rodzisz a o 14 jestes w domu.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 24-04-2021 08:08

Hmmmm, teorie spiskowe coraz bardziej się sprawdzają.
Oprócz zapowiedzianej przez Gowina segregacji gdyż wiadomo, że niezaszczepieni są brudni i roznoszą tyfus mamy zapowiedź corocznego wyszczepiania każdego w Jewropejskom Sojuzie. Kierownictwo Pfizer zaciera ręce. Szykują się premie, jachty i posiadłości na Karaibach i nowe, prywatne odrzutowce.
Wielki Reset ;-)

Komisja Europejska
@EUinPL
.@vonderleyen
: Fabryka w Puurs pierwsza w UE wyprodukowała na dużą skalę szczepionki mRNA. Jesteśmy światowym liderem w tej technologii. Negocjujemy kolejny kontrakt, by zabezpieczyć 1,8 mld dawek na lata 2021-23 w ramach dawek przypominających i ochrony przed nowymi wariantami.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 24-04-2021 10:28

Były już jakieś testy ze szczepionką doustną. To by rozwiązało mnóstwo problemów dla osób, które obawiają się wirusa i chcą przyjmować regularne dawki, bo odpada cały system. Ale nie rozwiązuje problemów urzędniczych - czyli jak udowodnić, że ktoś połknął dawkę, żeby dać i regularnie aktualizować mu paszport zaszczepieńca, który będzie uprawniał do wybranych urzędowo czynności.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 24-04-2021 13:19

Były już jakieś testy ze szczepionką doustną. To by rozwiązało mnóstwo problemów dla osób, które obawiają się wirusa

Hmmm, przestaję się dziwić niektórym ludziom.
Ponad 16 milionów złotych zostało wydanych na propagandę.
Niezależnie którą stację się włączy. niezależnie na który internetowy portal się wejdzie przekaz jest niemalże taki sam.
Rząd zachowuje się jak diler, który nakupił towaru i teraz szuka sposobu na wciśnięcie posiadanego na stanie towaru.
Problem już się zaczyna, gdyż na obecnym etapie już szuka pozaprawnych możliwości wciśnięcia towaru.

Etap 1.
Zohydzenie nieszczepionych. Przecież są nieczyści i roznoszą wszy i tyfusa, I stanowią zagrożenie dla czystych.
Etap 2.
Segregacja. Ci, którzy roznoszą syfa oczywiście nie mogą siedzieć w tych samych miejscach w których siedzą czyści.
Etap 3.
Lepiej będzie jak roznoszących zarazki zgromadzimy w jednym miejscu. Dla ich dobra.
Etap 4.
Żeby nie przenosili zarazków otoczymy ich murem.
Etap 5
..........
Brzmi znajomo?

https://twitter.com/FalsePand3mic/statu ... 3428278274
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 24-04-2021 14:25

przed nastaniem internetu tylko twoja wieś i rodzina wiedziała żeś.... Duda.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 24-04-2021 19:13

Czy szczepienia dają efekt? Wy szczepiony w większości populacji Izrael:
Zgony spowodowane covidem
20 kwietnia- 4
21 kwietnia -1
22 kwietnia- 0
23 kwietnia- 0

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 24-04-2021 21:10

caro3139 pisze:
24-04-2021 19:13
Czy szczepienia dają efekt? Wy szczepiony w większości populacji Izrael:
Zgony spowodowane covidem
20 kwietnia- 4
21 kwietnia -1
22 kwietnia- 0
23 kwietnia- 0
Hmmmmmm, nawet bym się nie ważył brać ten kraj za jakikolwiek przykład. Do tej pory bransoletki kontrolne to tylko w Sci-Fi można było sobie obejrzeć. Izrael przybliża nam tę przyszłość. Tylko nie wszystkim taki projekt przyszłości musi się podobać:

The rollout of electronic bracelets to ensure that incoming airline passengers comply with quarantine requirements will likely start next month, a Health Ministry official told The Jerusalem Post.
The bracelet cannot monitor any details about the person wearing it, except whether they are respecting the quarantine’s rules, SuperCom president and CEO Ordan Trabelsi told the Post at the end of February, shortly before a pilot distribution of some 100 bracelets from early March.
On Tuesday, an official for SuperCom said that it has 5,000 kits ready to be deployed as soon as the government wishes.

https://www.jpost.com/israel-news/coron ... may-665859


I poniżej pełna lista wydatków na promocję wyszczepionek:
https://small-eod.siecobywatelska.pl/me ... 4.2021.pdf

A jak ktoś POMIMO nachalnej propagandy nie będzie chciał się wyszczepić to sądzę, że takie 10 tysięcy złotych kary administracyjnej szybko go przekona. I nawet w kolejkę po trzecią dawkę się ustawi:
https://gloswielkopolski.pl/szczepienia ... 4-15577833
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 25-04-2021 15:50

I to jest dobre podejście, Szanowni Państwo!

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 26-04-2021 17:39

System szczepienia bardzo się rozpędził. Kolejne roczniki mają coraz krótsze terminy oczekiwania na szczepionkę.
Jakieś 10 dni temu przydzielali w Tarnobrzegu terminy około tygodnia, chyba że szczepionką tradycyjną, wówczas terminy były nawet na następny dzień. W tym i zeszłym tygodniu niczym niezwykłym nie są terminy po 3-4 dni od zgłoszenia. Można również spokojnie rozmawiać o rodzaju szczepionki jaką się preferuje, wbrew pierwotnym zapowiedziom.

Co to może oznaczać?
Skoro już na osoby po 40tce jest termin po kilka dni od rejestracji, w dowolnie wybranym punkcie, to kto będzie się szczepił w punktach masowych szczepień jak je odpalą? Wydaje się, że im ktoś młodszy, tym mniejszy procent chętnych do szczepienia.
Jeszcze parę tygodni i zostaniemy z wolnymi szczepionkami, którymi nie będzie kogo szczepić?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 26-04-2021 20:31

Około 30% twardo nie chce się szczepić.
Liczą na to, że nic ich do tego nie zmusi?
Liczą na tzw. odporność stadną?
Liczą, że już nie zachorują bo swoje przeszli?
Foliarze?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

mrouh
Posty: 7
Rejestracja: 25-07-2016 11:29

Re: Koronawirus

Post autor: mrouh » 26-04-2021 22:46

może problemem jest też brak informacji z punktów szczepień? Po zawirowaniach z 1.04. sprawdziłam przez IKP, że mam wystawione skierowanie. Postanowiłam skorzystać z możliwości zapisu ta drogą. System zaproponował mi, mieszkającej w Tarnobrzegu, szczepienie w Dobrzechowie pod Krosnem na- najwcześniej- 19.05., prawie 100km od domu (terminów było kilka na te dni, ale tylko Dobrzechów, przy ponownym szukaniu wynalazło jeden termin w połowie maja w Rzeszowie, po odświeżeniu ten termin znów zniknął). Już miałam zrezygnować, ale postanowiłam sprawdzić- Mielec, Dębicę, Stalową i Nisko- w tych miastach terminy były dostępne (zakres dat możliwy do wybrania wtedy obejmował początek kwietnia do końca maja), nawet z możliwością wybrania szczepionki wg producenta. Po wpisaniu w polu miasta TARNOBRZEG żaden punkt szczepień nie oferował terminów w ww. zakresie dat. W końcu zapisałam się do Niska, na 13 maja, po kilku dniach przesunięto mi na 14 maja- na razie się utrzymuje ;-). Nie mam pojęcia, czemu wyszukiwarka proponuje prawie możliwie najdalszy w tym samym województwie punkt szczepień, skoro po ręcznym sprawdzeniu są wolne terminy znacznie bliżej, ani czemu w ogóle nie znajdowało żadnego punktu w Tarnobrzegu. Wyszło dziwnie- Tarnobrzeg, kilkadziesiąt tys. mieszkańców nie ma żadnych terminów, a Dobrzechów, 1649 osób wg wiki, rozdaje terminy na całe województwo ;-)

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 26-04-2021 23:11

Nie wszystkie punkty prowadzą zapisy w systemie a z tego co czytałem to infolinia może tylko zapisywać połowę chętnych na dany dzień a drugą połowę dopisują same punkty szczepień. Dlatego chyba najlepiej zapisywać się bezpośrednio w punktach szczepień. W Tarnobrzegu mamy ich kilka. W samym szpitalu jest trzy bo ostatnio otwarto dwa w starej części w pomieszczeniach stołówki (obok poradni) . Myślę , że terminy dużo lepsze niż przez infolinię.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 27-04-2021 06:50

Każda szczepionka, każdy lek, każdy suplement, każdy preparat medyczny jest finalnie tak naprawdę "testowany' podczas użycia go na dużej populacji .Innej możliwości nie ma.Nie ma szczepionki gwarantującej 100% skuteczności tak jak i nie ma leku skutecznego w 100% wobec każdego . Ale szczepionka zmniejsza ryzyko zachorowania o te 70-90 % a dodatkowo zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu choroby. To wiele gdy perspektywą jest respirator. Dzisiejsze pokolenie zapomniało jak tysiące ludzi w tym dzieci umierało na Polio, Odrę, krztusiec, gruźlicę.Dzisiaj są marginalne właśnie tylko i wyłącznie dzięki szczepieniom populacyjnym.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 27-04-2021 07:57

A jak Ci się wydaje :jak wprowadzano do użytku dotychczas leki i szczepionki? Jeśli masz wyobrażenie że testowano je na 100 mln ludzi to jesteś w błędzie.Góra na 20-40 tyś.Jeśli ci się wydaje że czekano i badano jak lek , szczepionka zadziała po 20-30 latach od podania to też jesteś w błędzie.Szczepionki przeszły 3 fazy badań klinicznych , przyśpieszone to fakt ale taka jest sytuacja. Miliony ludzi szczepi się co roku na grypę i co roku jest to inna szczepionka.Ludzkość od zarania toczy walkę z chorobami zakaźnymi i zawsze jest to walka z czasem.Przez rok w Polsce zmarło 70 tyś. osób , już teraz nawet ci co chorowali zakażają się ponownie.Więc co proponujesz jeśli nie szczepienia? Czekać wymrze 1- czy 2 mln Polaków ?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 27-04-2021 08:32

caro3139 pisze:
27-04-2021 07:57
Szczepionki przeszły 3 fazy badań klinicznych , przyśpieszone to fakt ale taka jest sytuacja. Miliony ludzi szczepi się co roku na grypę i co roku jest to inna szczepionka.Ludzkość od zarania toczy walkę z chorobami zakaźnymi i zawsze jest to walka z czasem.Przez rok w Polsce zmarło 70 tyś. osób , już teraz nawet ci co chorowali zakażają się ponownie.Więc co proponujesz jeśli nie szczepienia? Czekać wymrze 1- czy 2 mln Polaków ?
1. III faza. Szczepionki przeszły 3 fazy badań klinicznych , przyśpieszone to fakt ale taka jest sytuacja.
Pusty śmiech mnie ogarnia ;-)
BioNTech – Pfizer COVID-19 vaccine:
"Phase 3 Estimated Study Completion Date: April 6, 2023"
"We will track participants in our phase 3 clinical trial for the next two years following their second dose, in order to document the long-term effectiveness and safety of the vaccine."
https://www.pfizer.com/news/hot-topics/ ... 19_vaccine

2.Miliony ludzi szczepi się co roku na grypę i co roku jest to inna szczepionka.
No patrz. W życiu nie wyszczepiałem się na grypę i... żyję.

3. Przez rok w Polsce zmarło 70 tyś. osób , już teraz nawet ci co chorowali zakażają się ponownie.
Ci, co się wyszczepili też chorują. i Niektórzy z nich nawet umierają. I to nie tylko Krzysztof Krawczyk.

4. Więc co proponujesz jeśli nie szczepienia? Czekać wymrze 1- czy 2 mln Polaków ?
Jak do tej pory w wyniku odcięcia od podstawowego leczenia udało się rządowi zmniejszyć populację Polaków już o ponad 100 tysięcy.
Co proponujesz?
Ludzie Z POWROTEM muszą być leczeni w przychodniach!
Ludzie Z POWROTEM muszą być leczeni w przychodniach!
Ludzie Z POWROTEM muszą być leczeni w przychodniach!

Ale... hmmmmmm.... rządowi skutecznie udało się zlikwidować kolejki w przychodniach.........zamykając chorych w aresztach domowych nakładanych decyzją administracyjną....

A tutaj masz pisiora, który mówi, że ludzie z chorobami muszą zaczekać.
I czekają.
Tylko dla wielu niestety choroba jednak nie poczekała....

Ostatnio zmieniony 27-04-2021 08:58 przez dino, łącznie zmieniany 2 razy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 27-04-2021 10:24

Szczepionka jest na covid a nie na nieśmiertelność :lol:
Nie ma na świecie i nie było szczepionki skutecznej w 100% , z reguły ich skuteczność osiąga 60-80%.Ale i taka skuteczność pozwala zminimalizować choroby zakaźne
Krzysztof Krawczyk zaszczepił się i zmarł . Pomijając fakt że od lat był ciężko chory/arytmia serca/ i wielokrotnie żegnał się z życiem jedno jest pewne ....wszyscy umrą.
Nie do końca rozumiem co mają ponadmiarowe zgony do kwestii szczepień ? Raczej to argument aby się szczepić.W kwestii zgonów jedno jest pewne liczby oficjalne nijak się mają do rzeczywistych.W Polsce wykonuje się bardzo niewiele testów .Tak z 4 razy mniej w przeliczeniu na milion mieszkańców niż np. w Czechach.Po śmierci nikt zmarłych nie testuje .Więc jest pewne że mamy tysiące zgonów więcej na covid niż podają statystyki rządowe

Pozamykane przychodnie to oczywiście rzecz skandaliczna. Spotkałem się z napisem na drzwiach " osoby z objawami chorobowymi i gorączką proszone są o niewchodzenie". Idiotyzm. I z teleporadą gdzie lekarz kazał pacjentce zakasłać do słuchawki.
Cały personel był zaszczepiony priorytetowo i dalej siedzi pozamykany.A powinien zajmować się chorymi.To tak jakby strażak albo policjant udzielali teleporady

ODPOWIEDZ