Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 25-03-2020 13:08

Mamy potwierdzony drugi przypadek zakażenia koronawirusem w Tarnobrzegu. Jest to mąż pierwszej tarnobrzeżanki z potwierdzonym zakażeniem.
Testy na sąsiadach dały wynik negatywny, a klatka została zdezynfekowana.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 25-03-2020 13:21

Wsparcie Dla Służby Zdrowia Ze Strony Lokalnych Firm I Instytucji

Obrazek

Grupa darczyńców, w tym pracownicy TTBS, przekazała rękawiczki i maseczki ochronne dla personelu szpitala w Tarnobrzegu.

Blisko 4,5 tysiąca rękawiczek ochronnych oraz prawie pół tysiąca maseczek Hepa już trafiło do personelu Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Ten niezwykle cenny, w tych trudnych czasach walki z epidemią, dar ofiarowali: Pracownicy Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Technika Antywłamaniowa – Konrad Lewandowski, Suwiterm Wiesław Suszek.

Jak podkreślają sami darczyńcy, ten gest uczynili na znak solidarności oraz w podzięce za ciężką pracę jaką wykonuje cały personel szpitala w Tarnobrzegu. Dodają, że chcą tym samym zachęcić innych do wspierania naszego szpitala w tych trudnych chwilach.

Obrazek

Firma Recman szyje maseczki i zobowiązuje się do wsparcia służby zdrowia

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich marka Recman uruchamia kolejną pomoc w walce z koronawirusem.

Firma wesprze zbiórkę Fundacji Siępomaga.pl, przekazując 30% obrotu z najnowszej kolekcji Wiosna-Lato 2020 w sklepie internetowym Recman.pl. Wspierając tę zbiórkę pomożemy zebrać środki na wyposażenie oddziałów zakaźnych oraz placówek medycznych.

Wcześniej firma informowała o przestawieniu szwalni na produkcję maseczek ochronnych.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 25-03-2020 13:23

Nowe wieści - podobno zabezpieczona ekipa zabierała kogoś z Bułgara chwilę temu.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Koronawirus

Post autor: cenzor » 25-03-2020 14:17

porażka z zdalną nauka od rana nie działa system librus a jak już to z przerwami tak jest w całym kraju

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 25-03-2020 15:33

Tak. Próbowałem się wiele razy zalogować żeby odczytać komunikaty dla rodziców.
Inna sprawa, że w przypadku jednego z dzieci mam idiotyczny mechanizm czytania wiadomości przez flasha! Jak próbuję wejść, to mnie wylogowuje z głównego panelu i najdalszy krok do którego doszedłem to obejrzenie nagłówków wiadomości. Dzieci też próbowały dzisiaj się logować i tworzyć konta, wszystko wyrzuca, klasa mówi, że od wczoraj tak jest.

W liceum zaczęła się jedna lekcja, ale coś przerwało połączenie z nauczycielem i się też szybciej skończyło niż zaczęło.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Koronawirus

Post autor: marysia67 » 25-03-2020 15:35

Ja dzisiaj zawoziłam dzieciom różne zadania do zrealizowania i zostawiałam w skrzynkach pocztowych, a następnie dzwoniłam do rodziców, tłumaczyłam , jak mają pracować ich dzieci. Nie do końca to jest bezpieczne, bo mogłam im zawieźć koronę, ale raczej jej nie mam. bardzo się dzisiaj system zacinał, nie widziałam innego wyjścia. Materiały opracowywałam sama dostosowując ich do poziomu i możliwości uczniów. Drukowałam je na swojej drukarce w domu, szkoła zamknięta.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 25-03-2020 16:33

"Drukowałam je na swojej drukarce w domu, szkoła zamknięta".

Moje biuro też zamknięte już od tygodnia.
Stoi tam duża drukarka XEROX Workcenter, ale niestety pracuję w domu, drukuję na swojej drukarce atramentowej swoje prace zawodowe.
Musimy się chwilowo poświęcać póki ta zaraza nie odejdzie.
Z tego co się słyszy ze świata to i po Wielkiej Nocy się do pracy pewnie nie wróci...

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Koronawirus

Post autor: cenzor » 25-03-2020 19:36

Tylko co to obchodzi nauczycieli, uczniów i rodziców i to jest przygotowanie szkół do zdalnych lekcji według MEN, jest kupa nerwów i stresu, nie licząc korzystania z własnego sprzętu a co za tym idzie kosztów które uderzają w rodziców a więc trzeba chyba poświęcić dla idei jak mówił kiedyś pan były Marszałek Senatu

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 25-03-2020 20:06

trzeba chyba poświęcić dla idei jak mówił kiedyś pan były Marszałek Senatu

To ile za tą ideę brał?
Miesięcznie średnio niemal 20 tys. złotych.
https://www.wprost.pl/kraj/10207685/mar ... tosni.html

Ale, ale.
Popatrzmy na to co się dziej z nutą OPTYMIZMU ;-)

Za:
https://countrymeters.info/en
Trzy najczęstsze przyczyny śmierci:

dzisiaj w tym roku
1. Coronary artery disease - choroba wieńcowa
21,401 2,191,732

2.Stroke - ciśnienie tętnicze
15,253 1,562,172

3. Lower respiratory tract infection - Zakażenia dolnych dróg oddechowych
7,798 798,691

A gdzie będzie w tym wirus?
Mało znacząca przyczyna śmierci.

A może Włochy, które podobno uginają się pod ciężarem śmierci?
To proszę:
Below are the key figures for Italy population in 2019:

515,683 live births
579,244 deaths
Natural increase: -63,561 people

Skoro w ubiegłym roku zmarło we Włoszech 579 000 osób, czyli dziennie prawie 1600 tak czy inaczej umiera.
Przy czym jak wszyscy z własnego doświadczenia wiemy starsze osoby bardzo często umierają właśnie wiosną.
Nie wiem dlaczego ale tak jest.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 25-03-2020 21:51

dino pisze:
25-03-2020 20:06
Przy czym jak wszyscy z własnego doświadczenia wiemy starsze osoby bardzo często umierają właśnie wiosną. Nie wiem dlaczego ale tak jest.
Mój ś.p. dziadek (dożył 88 lat) mawiał: "cieszy się starzec, że przeżył marzec". Coś w tym jest.

Statystyka zabija koronawirusa.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 25-03-2020 22:44

O tym właśnie mówiłem.

Tymczasem...
Wyszło szydło z worka ;-)
BIG, REAL BIG Pharma w tle masowych umierań we Włoszech:

Włochy wprowadziły jeden z najbardziej wszechstronnych programów szczepień w Europie. Eksperci włoscy są zgodni, że poprzednia wersja programu szczepień poświęcała zbyt mało uwagi osobom dorosłym.

W 2012 r. cztery znane włoskie towarzystwa naukowe opublikowały „Kalendarz na całe życie” (Calendario per la Vita), zawierający nie tylko obszerną listę szczepionek dla niemowląt, ale także szczepionek dla nastolatków, kobiet w ciąży i osób starszych. „Kalendarz na całe życie” aktualizowano w 2014 i 2016 roku, po czym odegrał on kluczową rolę w zmianie podejścia do szczepień i był głównym źródłem inspiracji przy opracowywaniu Krajowego Planu Szczepień (NIP) na 2017-2019.

Czołowi politycy i urzędnicy aktywnie wspierają nowe podejście do szczepień. Jedną z najważniejszych decyzji politycznych było włączenie Krajowego Planu Szczepień do Livelli Essenziali di Assistenza (LEA) – wykazu podstawowych usług, które muszą być udostępnione wszystkim mieszkańcom bezpłatnie.

Doświadczenia Włoch mogą stanowić cenną pomoc i podpowiedź dla innych krajów do przeglądu ich programów szczepień i wyznaczają kamień milowy w podejściu do programów szczepień obejmujących jak najszerszą wiekowo grupę osób.

Doświadczenia Włoch rzeczywiście MUSZĄ stanowić podpowiedź dla innych krajów.
No to się kuźwa ZASZCZEPILI
NA ZDROWIE!
https://szczepienia.pzh.gov.pl/wlochy-r ... doroslych/
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 26-03-2020 08:07

dr Milewski w Radio WNET mówi rzeczywiście bardzo interesująco. W skrócie:

1. jak dalej będziemy siedzieli w domach, to możemy w nich zostać NA STAŁE, bo NIE BĘDZIE DO CZEGO WRACAĆ (!),
2. Dane z Włoch i Chin są mętne,
3. We Włoszech w zasadzie na wiosnę umiera TYLE SAMO OSÓB,
4. Nie ma dowodu na ZNACZĄCY WZROST PRZYROST ŚMIERTELNOŚCI (!),
5. Jak ktoś nie ma świadomości, to w końcu trzeba przyjąć do wiadomości, że ludzie po prostu umierają, jest to naturalne,
6. Bycie nosicielem wirusa a chorowanie na infekcję to są DWIE RÓŻNE RZECZY
7. Kraje Wschodu skupiają się na ochronie osób zagrożonych, ich gospodarki pracują NORMALNIE,
8. Obecnym działaniem doprowadzamy do DEMONTAŻU PAŃSTWA i ZABICIA GOSPODARKI.



Ja tylko jeszcze raz przypominam: W CIĄGU JEDNEJ GODZINY UMIERA W POLSCE 45 OSÓB.
BTW: pojawiła się w Tarnobrzegu nowa klepsydra: chłopak, 27 lat.

Młodzi ludzie też umierają.
Cały czas...
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 26-03-2020 09:58

16-20 marca – w szpitalu tarnobrzeskim leżała pierwsza osoba zarażona koronawirusem,
25 marca - drugi przypadek zakażenia to mąż pacjentki zero,
26 marca noc – osiedle Przywiśle, mieszkanka miała ponad 40 stopni gorączki i została przetransportowana do szpitala i będzie badana pod kątem zarażenia koronawirusem.

A1313
Posty: 2283
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 26-03-2020 10:08

dino pisze:
26-03-2020 08:07
dr Milewski w Radio WNET mówi rzeczywiście bardzo interesująco. W skrócie:

1. jak dalej będziemy siedzieli w domach, to możemy w nich zostać NA STAŁE, bo NIE BĘDZIE DO CZEGO WRACAĆ (!),
2. Dane z Włoch i Chin są mętne,
3. We Włoszech w zasadzie na wiosnę umiera TYLE SAMO OSÓB,
4. Nie ma dowodu na ZNACZĄCY WZROST PRZYROST ŚMIERTELNOŚCI (!),
5. Jak ktoś nie ma świadomości, to w końcu trzeba przyjąć do wiadomości, że ludzie po prostu umierają, jest to naturalne,
6. Bycie nosicielem wirusa a chorowanie na infekcję to są DWIE RÓŻNE RZECZY
7. Kraje Wschodu skupiają się na ochronie osób zagrożonych, ich gospodarki pracują NORMALNIE,
8. Obecnym działaniem doprowadzamy do DEMONTAŻU PAŃSTWA i ZABICIA GOSPODARKI.



Ja tylko jeszcze raz przypominam: W CIĄGU JEDNEJ GODZINY UMIERA W POLSCE 45 OSÓB.
BTW: pojawiła się w Tarnobrzegu nowa klepsydra: chłopak, 27 lat.

Młodzi ludzie też umierają.
Cały czas...
Poszperałem na radiu Wnet ,to samo radio ,ci sami dziennikarze,inni specjaliści i rozbieżne wnioski, jak to w końcu jest?





orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 26-03-2020 10:58

dino już odpowiadam:

1.jak dalej będziemy siedzieli w domach, to możemy w nich zostać NA STAŁE, bo NIE BĘDZIE DO CZEGO WRACAĆ (!),
Ad. 1) Na razie realizuje się plan PiS, by tylko jeden kandydat robił kampanie, a reszta siedziała w domach.
2.Dane z Włoch i Chin są mętne,
Ad. 2) We Włoszech z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby zmarły 602 osoby. W środę w kontynentalnej części Chin stwierdzono 67 nowych przypadków koronawirusa.
3.We Włoszech w zasadzie na wiosnę umiera TYLE SAMO OSÓB,
Ad. 3) Liczba zgonów wyniosła w 2018 roku 633 tys., ale bardzo mało u nich rodzi się dzieci.
4.Nie ma dowodu na ZNACZĄCY WZROST PRZYROST ŚMIERTELNOŚCI (!),
Ad. 4) We Włoszech np. liczba zgonów była większa od liczby urodzeń o prawie 212 tys.
5.Jak ktoś nie ma świadomości, to w końcu trzeba przyjąć do wiadomości, że ludzie po prostu umierają, jest to naturalne,
Ad. 5) Przy ocenie zagrożenia związanego z COVID-19 należy wziąć pod uwagę, że jest to nowy wirus i naukowcy wciąż pracują nad jego lepszym poznaniem.
6.Bycie nosicielem wirusa a chorowanie na infekcję to są DWIE RÓŻNE RZECZY
Ad. 6) Osoby zarażone czasem nie wykazują żadnych objawów, przez co przyczyniają się do rozprzestrzeniania się wirusa.
7.Kraje Wschodu skupiają się na ochronie osób zagrożonych, ich gospodarki pracują NORMALNIE,
Ad. 7) W związku z wygasaniem epidemii koronawirusa chińska gospodarka zaczyna powoli się rozkręcać. Przede wszystkim rośnie produkcja przemysłowa, ponieważ robotnicy wracają do pracy, a fabryki zaczynają pracować w większym stopniu. W okresie styczeń-luty spadła ona jednak aż o 13,5 proc. To był nie tylko spadek duży, ale w ogóle w Chinach pierwszy od 1990 r. Zmalała także sprzedaż detaliczna (o 20,5 proc.) oraz inwestycje w obszarach miejskich (aż o 24,5 proc.). Z kolei stopa bezrobocia rekordowo wzrosła do 6,2 proc.
8. Obecnym działaniem doprowadzamy do DEMONTAŻU PAŃSTWA i ZABICIA GOSPODARKI.
Ad. 8) Prezydent Duda przygotował przepisy, które są potrzebne do tego, żeby dzisiaj ratować polską gospodarkę. W przygotowywanym przez rząd pakiecie ustaw tarczy antykryzysowej uwzględnieni są także rolnicy.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 26-03-2020 11:29

1. Na razie realizuje się plan PiS, by tylko jeden kandydat robił kampanie, a reszta siedziała w domach.
No ba!
Mało tego.
Wuc powiedział, że Andrzej jest poszkodowany, gdyż nie mam możliwości wykorzystania swojego potencjału krasomówczego na spotkaniach z dowiezionymi autokarami działaczami PiS/Gazety Polskiej itp. ;-)

2. We Włoszech z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby zmarły 602 osoby. W środę w kontynentalnej części Chin stwierdzono 67 nowych. przypadków koronawirusa.
1 600 osób umiera ŚREDNI DZIENNIE we Włoszech.
To znaczy, że w okresie przedwiośnia może to być ŚREDNIO 2500 dziennie, zaś od maja 1000 dziennie.
Wyjdzie średnia roczna ;-)
Jest ZA MAŁO danych.

3. Liczba zgonów wyniosła w 2018 roku 633 tys., ale bardzo mało u nich rodzi się dzieci.
Jak można wyliczyć mają minus 63 tysiące na wzroście liczby mieszkańców.
Nadrabiają ludnością na pontonach ;-)

4. We Włoszech np. liczba zgonów była większa od liczby urodzeń o prawie 212 tys.
Podstawa? Źródło?
Wyżej podałem, że mają za ubiegły rok minus 63 tysiące ;-)

5. Przy ocenie zagrożenia związanego z COVID-19 należy wziąć pod uwagę, że jest to nowy wirus i naukowcy wciąż pracują nad jego lepszym poznaniem.
To ile mamy wirusów?
Jak dalej Azjaci będą wpiepszać nietoperze i inne dziwne zwierzęta to UWAGA e results of a new study suggest that at least 320,000 different viruses infect mammals.
http://www.virology.ws/2013/09/06/how-m ... -on-earth/
A koronawirusy znamy od 20 lat ;-)

6. Osoby zarażone czasem nie wykazują żadnych objawów, przez co przyczyniają się do rozprzestrzeniania się wirusa.
Infekują osoby PODATNE ;-)
o tym mówi dr Milewski ;-)
I TE OSOBY należy chronić, co de facto jest DUUUUUUŻOOOO tańsze, niż usadzenie całego społeczeństwa ;-)

7. Z kolei stopa bezrobocia rekordowo wzrosła do 6,2 proc.
Ja obstawiam PONOWNIE 2 miliony w Polsce.
Tylko, że tym razem NIE BĘDZIE gdzie wyjechać jak 2004 roku.
I ciekawe, czy Gowin pozwoli wyjechać NOWYM ELITOM ;-)

8. Prezydent Duda przygotował przepisy, które są potrzebne do tego, żeby dzisiaj ratować polską gospodarkę.
Prymitywnie ale co tam ;-)
PKB POLSKI w 2018 roku to 2 116,4 mld złotych / 366 dni = 6 miliardów złotych dziennie,
30 miliardów w ciągu tygodnia
120 miliardów do świąt
o tyle będzie mniejsze PKB w tym roku
Ile to mniej pracy do wykonania?
Gowin pozwoli wyjechać Nowym Elitom?
A Duda zapomni o jakimś wspólnym państwie Polaków i Żydów, którzy przecież już mają swoją Ojczyznę?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2283
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 26-03-2020 11:33

5. Przy ocenie zagrożenia związanego z COVID-19 należy wziąć pod uwagę, że jest to nowy wirus i naukowcy wciąż pracują nad jego lepszym poznaniem.
To ile mamy wirusów?
Jak dalej Azjaci będą wpiepszać nietoperze i inne dziwne zwierzęta to UWAGA e results of a new study suggest that at least 320,000 different viruses infect mammals.
http://www.virology.ws/2013/09/06/how-m ... -on-earth/
A koronawirusy znamy od 20 lat

To w końcu jak to jest,okres się dokładnie.
Ostatnio forsowałeś tezę o broni biologicznej wyprodukowanej w USA o rozrzucanej na terytorium chin przez amerykańskich żołnierzy.
Nadążasz za własnymi teoriami , co dzień to inna.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 26-03-2020 13:14

dino pisze: "4. We Włoszech np. liczba zgonów była większa od liczby urodzeń o prawie 212 tys.
Podstawa? Źródło?"

Portal Forsa.PL
Nie tylko gospodarka jest we Włoszech w zapaści.
Kraj szybko się wyludnia.
Populacja Włoch zmniejszyła się w 2019 piąty rok z rzędu.
Liczba zgonów była większa od liczby urodzeń o prawie 212 tys.
Prezydent Sergio Mattarella powiedział nawet, że obawia się o przyszłe „istnienie swojego kraju”.

https://forsal.pl/artykuly/1453672,wloc ... iczny.html

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 26-03-2020 13:49

Mamy potwierdzony kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Tarnobrzegu, to lekarka rezydentka pracująca w tarnobrzeskim szpitalu. Od pewnego czasu jest na chorobowym, to się kontaktujący wykwarantannowali, ale zakres osób które miały kontakt wyraźnie się rozszerza.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 26-03-2020 15:30

Lekarka to już 3 osoba zarażona koronawirusem w Tarnobrzegu.
Ostatni raz była w szpitalu w pracy 16 marca.

Kolejni lekarze i pacjenci będą w kwaratannie.
Czy ta pani doktor była za granicą?
Pytam w imieniu tarnobrzeskiego sanepidu, ponieważ zapomnieli zrobić wywiad...

ODPOWIEDZ