Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 07-04-2020 14:06

"Skąd pomysł że coś bagatelizuję?"

Poprostu sprytnie napisałeś, że w naszym mieście może być 3-4 przypadki choć media piszą, że w Tarnobrzegu mamy 16 przypadku chorych ludzi na koronawirus.

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Koronawirus

Post autor: spit » 07-04-2020 14:23

tak z ciekawości zapytam .rozumiem ze nie spotykacie się w święta z rodziną etc.
i nie będziecie jechać poza TBG.
bo dziś miałem wrazenie dużych kolejek na mieście.widac ze świeta blisko
wiec albo będą się ludzie spotykać albo taką naturę mamy ze jak świeta to z lodówki się musi wylewać..

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 07-04-2020 14:32

Byłem akurat dzisiaj w centrum w środku dnia. Ruch był dużo mniejszy niż zwykle w porze przedświątecznej, chociaż kolejki były spore. Wynikało to oczywiście z dużych odstępów, czyli 2 osoby w sklepie i 8 na zewnątrz, co nawet 3-4 metry. Jakby nie zaraza, to do sklepu mięsnego Społem kolejka by była o tej porze wielokrotnie większa. W dodatku jakieś 20% ludzi z maseczkami, a chyba ponad 50% w rękawiczkach.
W pieczywie/nabiale Społem obok nie było nikogo, podobnie jak w warzywno/rybnym. Pod Lipką 1 osoba.
Rzeczywiście w porównaniu do ostatnich tygodni ludzi było wyraźnie więcej, bo Święta idą i bierze się znów na zapas. Jak to na Święta, żeby nie odbiegały bardzo od tego co zwykle.

Tak, nie będzie w tym roku dużych spotkań rodzinnych, program minimum. Bez wyjazdów i przyjazdów.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 07-04-2020 14:33

Obrazek

Pomoc W Czasie Epidemii. Sprzęt Amiki Dojechał Na Podkarpacie

Grupa Amica sprawnie reaguje na prośby o wsparcie z różnych placówek medycznych w całej Polsce, które znalazły się w trudnym położeniu w związku z epidemią. W poniedziałek, 6 kwietnia po sprzęt do wronieckiego magazynu przyjechał samochód z Podkarpacia. W tym przypadku dary przygotowano na prośbę sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marcina Warchoła. W transporcie pomagała Akademia Piłkarska Stalowa Wola.

Leżajsk to dotychczas najdalej położona miejscowość, do której pojedzie sprzęt marki Amica. Przez epidemię COVID-19 personel oddziału intensywnej opieki medycznej tamtejszego szpitala działa w ograniczonym składzie. Lekarze i pielęgniarki, którzy pozostali na oddziale, muszą pracować ponad ustalone normy. Szpitalowi przekazano lodówkę i kuchnię mikrofalową. Z kolei do szpitala w Nisku, na oddziały hospitalizujące osoby z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, pojadą dwie chłodziarki i dwie mikrofale. Sprzęt AGD podarowano również Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu oraz Domowi Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Pan Minister Marcin Warchoł był zbudowany szybką reakcją Grupy Amica. Pod koniec ubiegłego tygodnia przekazał w imieniu placówek z Podkarpacia listę potrzeb, a już w poniedziałek rano jesteśmy we Wronkach i ładujemy ufundowany sprzęt na samochód. Dziękujemy Amice, a także Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola, za wsparcie naszej idei – powiedział odbierając dary współpracownik posła, Karol Wołoszyn.
Grupa Amica należy do grona firm, które odczuwają skutki epidemii. Pomimo to, w czasie, kiedy trwa wymuszona przerwa produkcyjna, udziela pomocy służbie zdrowia w całym kraju.

Rozpatrujemy kolejne prośby, więc skala wsparcia służby zdrowia będzie jeszcze większa. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się szybko zatrzymać problem rozprzestrzeniającej się choroby, a dary będą wsparciem dla personelu w walczącego z wirusem – powiedział Tomasz Pietrzyk, rzecznik prasowy Grupy Amica.
W sumie na Podkarpacie pojechało z Wronek 7 chłodziarek, 5 kuchni mikrofalowych i pralka. Jedna chłodziarka i kuchenka mikrofalowa trafiły do tarnobrzeskiej placówki.

Info: Amica

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 07-04-2020 14:36

Ja mam starszych rodziców i prosili, abym ich na Święta Wielkanocne nie odwiedzał.
Boją się tej zarazy i wcale nie ma się im co dziwić.
Z rodzeństwem także ustaliliśmy, że w tym roku się nie spotkamy.

Pozostaje ewentualnie telefon do rodziny, życzenia na odległość, ewentualnie kamerka i np. skype.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 07-04-2020 14:51

Święta Wielkanocne bez rodziny :(

Moi rodzice są w grupie ryzyka.
Od lat każde święta spędzaliśmy z nimi.
Wiem, że dziadkowie nie zobaczą swoich wnuków, za którymi tęsknią.
Wiem, że ze względu na wprowadzone ograniczenia nie mogą nawet iść do kościoła na Triduum Paschalne.

To będzie trudny czas, ale pozostanie nam go spędzić na rozmowach telefonicznych z rodziną, oglądaniu czy słuchaniu ulubionych audycji.
Triduum Paschalne też będziemy oglądać z naszego kościoła przez internet.
Dziwne...ale inaczej narazie nie można.

Musimy się wszyscy zjednoczyć i wyjątkowo na czas epidemii nie jechać do swoich rodzin.
Możemy doprowadzić do sytuacji zarażenia naszych najbliższych i może dojść do tragedii rodzinnej.
Jeśli w Święta ruszymy na rodzinne spotkania, to zaraz po nich będziemy mieli olbrzymi wysyp kolejnych zakażeń koronawirusem. :!:

Poświętujemy, gdy to się skończy...

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 07-04-2020 16:08

Powtórzę się, lecz jest to w dalszym ciągu aktualne.

Jaki jest "wkład" zarażeń w szpitalu do tej liczby 16 osób z Tarnobrzega. Mam nadzieję, że sytuacja jest opanowana chociaż z drugiej strony artykuł w Tygodniku Nadwiślańskim opisujący wydarzenia jest niepokojący.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 07-04-2020 18:47

Skoro osób zakażonych w Tarnobrzegu jest 16, a zakażeń wśród personelu 11 (w tym bodajże 4 lekarzy), a ze szpitala wyszła Pani, której mąż również był zakażony, to ile zostaje?
Z jednej strony niekoniecznie wszystkie zakażenia szpitalne są liczone jako Tarnobrzeg, bo mowa była o pracownikach szpitala z Mielca i Sandomierza. Z drugiej strony nie wiemy czy te kolejne raptem kilka przypadków też nie jest związana ze szpitalem. Skoro TN pisze dziś o pielęgniarce ze szpitala i jej córce, to znów mamy problem wokół szpitala.

Wydaje się, że w tej sytuacji (właściwie powinno być to robione wcześniej i obecna sytuacja jest wynikiem zaniedbań) większość wysiłków ochronnych powinna być ukierunkowana na szpital jako "obiekt zero". Czyli testy - głównie w szpitalu i osób które miały kontakt. Odkażanie - regularne głównie w szpitalu itd. Środki ochronne jak maseczki i płyny dezynfekujące - głównie dla personelu szpitala itd.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 07-04-2020 20:31

W szpitalu od dobrych dwóch tygodni otwarte jest tylko główne wejście. Trzeba zdezynfekować ręce przejść przez matę że środkiem dezynfekującym i każdemu mierzona jest temperatura. Chyba już od tygodnia wszyscy pracownicy szpitala, wszyscy pacjenci także przychodzący do poradni muszą chodzić w maskach. Rejestracja do poradni tylko telefoniczna. Nie funkcjonuje oddział wewnętrzny to na razie nie ma zagrożenia . Nowe zachorowania to skutek wcześniejszych wydarzeń. Zabezpieczenie jakieś mają , bo jadąc do domu mijałem dwie karetki i na podszybiu rzuciły mi się w oczy przyłbice . Czy ilości są wystarczające ? Chyba nie , bo tak jest w całym kraju . Propaganda swoje a rzeczywistość swoje. Ciekawe jak będą wyglądały finanse szpitali za trzy miesiące skoro 90 % szpitali powiatowych było na granicy utraty płynności finansowej o czym mówił niedawno dyrektor szpitala po sąsiedzku.
Mimo wszystko trzeba jednak zachować ostrożność ,bo nie wszyscy z kwarantanny mają robione testy ( pracownicy szpitala już chyba wszyscy) i zawsze ktoś może być bezobjawowy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 07-04-2020 21:22

Stalówka rozprowadza maseczki według deklaracji śmieciowych.


Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Koronawirus

Post autor: cenzor » 07-04-2020 21:39

A to ciekawa akcja godna polecenia, czy nasz PDB który ostatnio tak celebrował codziennie dostarczanie różnym instytucjom i sprzedawcom masek, rękawic skorzysta z niej dla dobra mieszkańców przynajmniej dla 60+

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 07-04-2020 22:39

Wolałbym aby PDB wziął sobie do serca to o czym mówi i sam wsparł przykładem akcję #zostanwdomu. Jego obecność w różnych miejscach w mieście nie jest najlepszym wzorem do naśladowania.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 07-04-2020 23:37

Miałem to wrzucić do wątku o kawałach ale niech będzie tutaj ;-)

Polecam skupić się na ostatnim zdaniu ;-)



Gdyby lasy państwowe przeszły w prywatne ręce państwo nie mogłoby niczego zakazywać dbając o zdrowie Polaków
;-) ;-) ;-)
;-) ;-) ;-)
;-) ;-) ;-)
;-) ;-) ;-)

KTO IM TO PISZE? ;-) ;-) ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 08-04-2020 09:49

Władze Miasta Apelują O Przekazanie Laptopów Dla Tarnobrzeskich Uczniów

Władze Tarnobrzega zwróciły się z apelem do firm, banków i osób prywatnych o przekazywanie do szkół niepotrzebnego sprzętu komputerowego. „Pomóżmy, by w tych trudnych warunkach wszyscy uczniowie mieli możliwość zrealizować podstawę programową.”

W związku z obowiązywaniem stanu epidemii uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zmuszeni są do odbywania nauki zdalnie, zasiadając przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie posiada sprzętu komputerowego, dzięki któremu mogłoby realizować podstawy programowe.

– Zwracam się więc do firm, banków i osób prywatnych. Jeżeli posiadacie Państwo sprawny sprzęt komputerowy (laptopy, tablety, mikrofony, kamery, myszki, słuchawki, itp.), który nie jest już używany lub jest nowy, ale niepotrzebny, w imieniu tarnobrzeskich uczniów, bardzo proszę o przekazanie go do tarnobrzeskich szkół, te rozdysponują pomiędzy swymi uczniami według zgłoszonych potrzeb – apeluje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek

W sprawie możliwości przekazania sprzętu komputerowego prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury tarnobrzeskiego Urzędu Miasta (tel. 15-822-65-70 wew. 214). Magistrat przekaże wszystkie dary szkołom. Po ustaniu epidemii wypożyczony uczniom sprzęt wróci do szkół, by służyć wszystkim uczniom.

Jednocześnie informujemy, że samorząd Tarnobrzega złożył wniosek o grant do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu ,,Zdalna Szkoła” finansowanego z EFRR o środki na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli. Jednak zgłoszone w ostatnich dniach do dyrektorów szkół zapotrzebowanie na sprzęt dla uczniów, w związku z prowadzeniem lekcji on-line, wielokrotnie przewyższa możliwości jego pozyskania. W ramach grantu z CPPC można liczyć na 40 laptopów, tymczasem z zestawienia otrzymanego z tarnobrzeskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych wynika, że samych laptopów potrzeba ponad 300.

Info: UM

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Koronawirus

Post autor: RAFI » 08-04-2020 10:54

W TARNOBRZEGU MOŻNA USZYĆ MASECZKI Z ZIELONYCH PANDEK CO BYŁY W MIEŚCIE,BYLO BY ZE 20 TYS. NAPEWNO.POMYSŁ JEST MÓJ

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Koronawirus

Post autor: jamWilhelm » 08-04-2020 11:17

a palikami można by prać tumanów, co nie wiedzą z czego się szyje maseczki i nie potrafią wyłączyć caps locka

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 08-04-2020 11:54

RAFI pisze:
08-04-2020 10:54
W TARNOBRZEGU MOŻNA USZYĆ MASECZKI Z ZIELONYCH PANDEK CO BYŁY W MIEŚCIE,BYLO BY ZE 20 TYS. NAPEWNO.POMYSŁ JEST MÓJ
:lol:
Wniosek racjonalizatorski godny epoki!
W sumie śniegu już pewnie nie będzie (właściwie w ogóle nie było, ale któż mógł przewidzieć?).
Mata będzie pewnie niedługo ściągana, byłoby jak znalazł. Na wirusa nie bardzo, ale właśnie czytałem badania koreańskie że ani maseczki bawełniane ani nawet medyczne nie założone na kaszlącego nie zatrzymują wirusa.
A paliki po hindusku - do pilnowania kwarantanny.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 08-04-2020 12:01

Niestety tak jak pisałem wcześniej tam gdzie jest największa gęstość zaludnienia tam jest najwięcej ofiar.
W liczbie mieszkańców przypadających na 1km2 od zawsze prym wiedzie Śląsk.
Ludzi tam mają ponad dwa razy więcej niż w mazowieckim na takim obszarze.
Przez ten koronawirus jest tam największa umieralność.

Gęstość zaludnienia w Polsce:
-śląskie – 374 os./km²,
-mazowieckie – 149 os./km²,
-dolnośląskie – 146 os./km²,
-podkarpackie – 119 os./km²,
-wielkopolskie – 116 os./km²....

Mapa zakażeń koronawirusem
- 5 000 zachorowań,
- 136 zgonów
Stan: dziś 8 kwietnia godzina 10:00 - ostatnia aktualizacja 8 kwietnia, godz. 10:00

województwo śląskie
Liczba zakażeń: 629
Liczba zgonów: 33

województwo mazowieckie
Liczba zakażeń: 1247
Liczba zgonów: 26

województwo wielkopolskie
Liczba zakażeń: 378
Liczba zgonów: 22

województwo dolnośląskie
Liczba zakażeń: 539
Liczba zgonów: 15

województwo podkarpackie
Liczba zakażeń: 170
Liczba zgonów: 9

województwo małopolskie
Liczba zakażeń: 380
Liczba zgonów: 8

województwo lubelskie
Liczba zakażeń: 199
Liczba zgonów: 7

województwo łódzkie
Liczba zakażeń: 358
Liczba zgonów: 5

województwo opolskie
Liczba zakażeń: 113
Liczba zgonów: 5

województwo zachodniopomorskie
Liczba zakażeń: 160
Liczba zgonów: 2

województwo świętokrzyskie
Liczba zakażeń: 123
Liczba zgonów: 1

województwo warmińsko-mazurskie
Liczba zakażeń: 92
Liczba zgonów: 1

województwo kujawsko-pomorskie
Liczba zakażeń: 277
Liczba zgonów: 1

województwo podlaskie
Liczba zakażeń: 131
Liczba zgonów: 1

województwo lubuskie
Liczba zakażeń: 62
Liczba zgonów: 0

województwo pomorskie
Liczba zakażeń: 142
Liczba zgonów: 0

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 08-04-2020 14:55

Jakby nie liczyć, teza, że w woj. śląskim przez ten koronawirus jest tam największa umieralność.
Oczywiście, jeśli powyższe dane są prawdziwe:
Ilościowo: więcej zgonów jest np. w woj. mazowieckim.
Procentowo: więcej zgonów, w stosunku do zachorowań, jest w woj. wielkopolskim. W woj. podkarpackim też...

Matematyka - nie łatwa rzecz... A już wnioskowanie - wielu przerasta.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 08-04-2020 15:46

admin pisze:
08-04-2020 09:49
Władze Miasta Apelują O Przekazanie Laptopów Dla Tarnobrzeskich Uczniów

Władze Tarnobrzega zwróciły się z apelem do firm, banków i osób prywatnych o przekazywanie do szkół niepotrzebnego sprzętu komputerowego.
Tak sobie myślę, że nowe wozidło prezydenckie to na oko jakieś 100 laptopów (w przeliczeniu)...

ODPOWIEDZ