Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Re: Koronawirus

Post autor: nikanor » 11-03-2020 17:36

Ja dzisvslyszalem o 2 przypadkach. Jeden w stalach drugi w wielowsi. W szpitalu w sando 4 osoby podejrzane

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 11-03-2020 18:06

Info dla uspokojenia sytuacji. Tarnobrzeskie karetki nie będą wozić pacjentów z podejrzeniem koronowirusa. Jeśli będzie taka potrzeba to będzie to karetka z Mielca.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 11-03-2020 18:28

A1313 pisze:
11-03-2020 17:08
wues pisze:
11-03-2020 11:24
Rząd zawiesza na dwa tygodnie zajęcia w szkołach i na uczelniach
To jest autorski projekt premiera, czy był konsultowany z kimkolwiek? Takiej głupoty pogratulować.
A co jest głupiego w tej decyzji?

Awatar użytkownika
MarcinTBG84
Posty: 58
Rejestracja: 18-12-2018 14:36

Re: Koronawirus

Post autor: MarcinTBG84 » 11-03-2020 18:39

W lidlu na Kazimierza widać puste polki, znika ryż makaron, konserwy, po 16 był problem z zaparkowaniem

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Koronawirus

Post autor: pewnyswego » 11-03-2020 18:46

Admin banuj tych nawet nie wiem jak ich nazwać. Może tych co sieją panikę i propagande pisząc iż gdzies słyszał ze ktos jest podejrzany o koronaświrusa. Mało mamy juz paniki i chaosu w głupich mediach?. Dzieje sie zle ale to ludzie napedzaja to wszystko. Oczywiście media w tym pomagają bo zamiast pokazywac ile ludzi wyszło z tego świrusa to pier.... ile jest zakażonych ilu umarło

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 11-03-2020 19:38

Pewnie. Lepiej zachować spokój i luzik wzorując się np. na południowcach ze słonecznej Italii...
Ludzie napędzają to wszystko właśnie dlatego, że zamiast działać zapobiegawczo zachowują spokój i luzik.
Póki co paniki żadnej nie ma. Choć najlepiej sprawdzi się zrobiona na jesieni i już kończąca się beczka kiszonej kapusty i piwnica pełna kiszonych ogórków, grzybków w occie, dżemików i przecieru pomidorowego. Do tego zapas czosnku i mąki na zacier żurkowy.

A co do Lidla. Nie wiem, czy jest jeszcze dostępna, ale na tak ciężkie czasy jakie nastają polecam zapas fasolki "z kiełbasą w sosie pomidorowym". Wystarczy trochę doprawić i na prawdę można się posilić godziwie (bez makaronu i ryżu). Konserwa (również w lidlowskiej marce własnej) pod nazwą "gulasz angielski" również jest godna polecenia. Z przykrością muszę stwierdzić, że wyroby uznanych marek muszą ustąpić drogi temu specjałowi. Co prawda małżonka zapachu nie znosi, ale taka puszeczka spożyta na spółkę z psem stawia na nogi.
Wykażę się zrozumieniem i się nie obrażę jeśli powyższe zostanie uznane za pseudoreklamę. Jednocześnie oświadczam, że Z Lidlem nie jestem związany finansowo i zawodowo.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 11-03-2020 19:43

Dzanek pisze:
11-03-2020 15:51
Tymczasem hierarchowie kościelni decydują o zwiększeniu liczby nabożeństw co ma spowodować "rozproszenie" wiernych. Kuriozalna i irracjonalna decyzja.

Nie jestem zdania żeby zamykać kościoły tak jak szkoły i wszelkie placówki podległe samorządom/rządom ale spodziewałbym się zachęcenia ludzi do pozostania w domach i modlitwy domowej a nie wystawiania się na ryzyko. W Tarnobrzegu przynajmniej 3 parafie (Serbinów, Dominikanie i Św. Barbara) są dostępne w sieciach kablowych więc powinno się ludzi zachęcać do udziału w nabożeństwach przed TV a nie w kościele.
Wcześniej były zalecenia w innym tonie, w tym zachęcające do "komunii duchowej", albo komunii na rękę, ograniczające podawanie dłoni, czy stosowanie wody święconej przy wejściu. A to co teraz? Można sobie zalecać, ale już w ostatnią niedzielę było widać jak jest naprawdę. Tam gdzie byłem, ludzi było w kościele mniej więcej 2/3 tego co zwykle. Przypuszczam, że w najbliższą niedzielę będzie 40-50% normalnego stanu, a na nabożeństwa dotrze jeszcze mniej wiernych. Co dalej - zobaczymy. Zwiększenie ilości mszy niedzielnych w żaden sposób nie zwiększa ryzyka zarażenia, a pewnie rzeczywiście nieznacznie je zmniejsza, przez zmniejszenie zagęszczenia wiernych. Które - jak piszę - i tak będzie miało miejsce, bo wyniknie z decyzji samych wiernych.
Czyli niezbyt skuteczne, ale w żadnym stopniu nieszkodliwe.

Zabawne w tej sytuacji wydaje mi się to, że najgłośniej przeszkadzają otwarte kościoły tym, którzy z nich nie korzystają i nie ponoszą w związku z tym ryzyka. Mi tam wszystko jedno czy otwarte pozostają meczety, synagogi, nocne kluby, albo domy publiczne. Nie mój problem.
A1313 pisze:
11-03-2020 17:08
To jest autorski projekt premiera, czy był konsultowany z kimkolwiek? Takiej głupoty pogratulować.
Były spore naciski z każdej strony. Szef ZNP p.Broniarz komentował dziś że to jedyna możliwa do podjęcia decyzja. Najśmieszniejsze, że martwił się przy okazji o ósmoklasistów, którym może to utrudnić przygotowanie do egzaminu. Już zapomniał sytuację sprzed roku?
pewnyswego pisze:
11-03-2020 18:46
Admin banuj tych nawet nie wiem jak ich nazwać.
Zdarza się. Z okazji koronawirusa poleciała cenzura, ale to były wyraźnie bardziej szkodliwe wpisy niż w tym wątku. Pojawiało się wyraźne wskazanie z imienia i stanowiska w pewnej instytucji osoby która według piszącego ma duże ryzyko przenoszenia koronawirusa i bezmyślnie naraża innych na niebezpieczeństwo. Takie wpisy nie będą tolerowane.

A przechodząc do własnego komentarza, wydaje się na ten moment, że wirus i tak przewinie się przez znaczą część społeczeństwa, w większości pozostając niegroźnym. Kolejne podejmowane kroki nie zahamują rozwoju pandemii, ale mogą rozłożyć go w czasie. Nie możemy jednak patrzeć na zjawisko na zimno, czyli im szybciej to się przewinie tym lepiej, wrócimy do pracy i ściągniemy utrudnienia. Wydaje się, że spowolnienie rozprzestrzeniania się zarazy pozwoli służbom medycznym ratować życie potrzebującym. W przypadku nagłej fali zachorowań po prostu groźne przypadki byłyby nie do ogarnięcia. A że będzie sporo utrudnień i kosztów... to będzie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 11-03-2020 19:45

To teraz jeszcze konferencja prezydenta:



I link do oficjalnej informacji miejskiej:
https://www.tarnobrzeg.info/2020/03/11/ ... -odwolane/

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 11-03-2020 20:16

admin pisze:
11-03-2020 19:43
Zabawne w tej sytuacji wydaje mi się to, że najgłośniej przeszkadzają otwarte kościoły tym, którzy z nich nie korzystają i nie ponoszą w związku z tym ryzyka. Mi tam wszystko jedno czy otwarte pozostają meczety, synagogi, nocne kluby, albo domy publiczne. Nie mój problem.
No nie do końca.
Bo ktoś z tych przybytków korzysta. Może abstrahując od meczetów i synagog. Jeśli chodzi miejsca uciech - w standardowej sytuacji to nie Twój problem kto z nich korzysta. Ale. W przypadku pandemii, zarażony virusem (nie chorobą przenoszoną drogą puciowo) klient zaraża zarówno kurtyzanę jak i wszystkich jej klientów. Ilu średnio dziennie spotykasz klientów domów publicznych? Pewnikiem nie masz zielonego pojęcia. Może być zero, a może być 30.
admin pisze:
11-03-2020 17:08
Szef ZNP p.Broniarz komentował dziś że to jedyna możliwa do podjęcia decyzja.
Niesamowite. To i on z siebie czasami coś sensownego jest w stanie wyartykułować?
admin pisze:
11-03-2020 17:08
[...] wydaje się na ten moment, że wirus i tak przewinie się przez znaczą część społeczeństwa, w większości pozostając niegroźnym.
Zgoda. Za znaczną część społeczeństwa uznajmy 20%. Groźny dla mniejszości - kolejne 20%. 20% z 20% to 4% człowieków. Dla Polski (w uproszczeniu i zaokrągleniu) to jakieś 1,5 miliona osób...

admin pisze:
11-03-2020 17:08
Kolejne podejmowane kroki nie zahamują rozwoju pandemii, ale mogą rozłożyć go w czasie.
I dokładnie w tym jest sedno.
admin pisze:
11-03-2020 17:08
[...] Wydaje się, że spowolnienie rozprzestrzeniania się zarazy pozwoli służbom medycznym ratować życie potrzebującym. W przypadku nagłej fali zachorowań po prostu groźne przypadki byłyby nie do ogarnięcia.
Jak wyżej - dokładnie tak. Trzeba to możliwie i maksymalnie rozciągać w czasie co znacznie zwiększa szanse osób zarażonych. Jeśli to się skupi na krótszy czas... Wolę nie kończyć tego zdania.

admin pisze:
11-03-2020 17:08
A że będzie sporo utrudnień i kosztów... to będzie.
I jest to nieuniknione.

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Koronawirus

Post autor: pewnyswego » 11-03-2020 20:18

Hehe dobre no to oglądając konferencję zapytam Szanowny Panie prezydencie prosze LOGICZNIE wytłumaczyć zamknięcie chociażby siłowni a np dalej otwarty urząd miasta. Tzn gdzie jest większe ryzyko zarażenia? Tzn gdzie jest więcej osob starszych bardziej narażonych na skutki tego wysławionego koronaświrusa w urzędzie czy np na siłowni? Idac dalej kto miaby wieksze szanse przezycia tegoz wirusa osoby aktywne ktore ćwiczą na tejze siłowni czyli de facto mają organizm bardziej wycwiczony itd. czy ludzie zasiedzeni w fotelach urzędowych? I wreszcie gdzie jest wiecej ludzi w danym czasie i miejscu czy w urzędzie czy tez na siłowni? No przyjmijmy czas 11godzina dzisiaj zakladam ze na silowni bedzie około 10osób a w urzędzie ktory szanowny Pan nie zamyka ile bedzie osób? Mniej niz 10? Nie sądzę!!! A wiec mozliwosc zarażenia raczej bedzie wieksza w urzędzie!! Dla mnie jest to propaganda i tyle. Jak chcesz Pan szanowny prezydencie zrobic dobrze obywatelom i sie martwisz o nich to obniż Pan podatki jak Pan obiecaleś, wstrzymaj Pan te cholerne podwyżki wody, śmieci etc. ŻAŁOSNE

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 11-03-2020 20:22

Z tym że bez siłowni można długo wytrzymać (piszę z doświadczenia ;) ), a w urzędzie czasem po prostu trzeba coś załatwić, chociażby dowód osobisty, czy rejestrację pojazdu, na co są ustawowe terminy.

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Koronawirus

Post autor: pewnyswego » 11-03-2020 20:27

Adminie marne wytłumaczenie. Piszemy tu nie o tym ile kto może gdzie wytrzymać tylko o ryzyku zakażenia. Tam bedzie mniejsze ze nie zamykają niz na silowni? Przeciez tu chodzi o ludzkie życie ono ponoć bezcenne nieprawdaż?. Zwykła propaganda!!! Ponawiam obniz Pan podatki itd jesli martwisz sie Pan o nasze życie ale tak realnie.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 11-03-2020 20:39

Obniżka, czy podwyżka podatków w obecnej sytuacji nic nie zmieni (niestety). Obniżenie podatków jest ze wszech miar dobre, ale wirusa nie powstrzyma.
Aż tak się nie znam. Ale, mając w mocy zamknięcie siłowni i nie mając możliwości zamknięcia urzędu, zamknąłbym siłownie. Żeby zamknąć urząd (tak mnie się wydaję) potrzeba coś więcej niż decyzja władz lokalnych. I to (wg mnie powinno być zrobione). Tzn. - ważność kończących się dokumentów (dowód, prawko) zostaje wydłużona bezwarunkowo np. o pół roku. Dla nowych dokumentów - odbiór tylko na umówiony dzień i godzinę. Wnioski o wymianę, itd. - wstrzymane. Inne terminy - wstrzymane i wydłużone bezterminowo.
Ale - akty urodzenia i akty zgonu - trzeba wydać. Choć, za tydzień, dwa, czy trzy i tu (oby nie) znak zapytania może być postawiony...

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Koronawirus

Post autor: pewnyswego » 11-03-2020 20:54

Przykro mi dalej to marnie wygląda :( dobrze wiesz ze chodzi mi przed wirusem jakby szanowny Pan prezydent tak naprawdę sie martwil o obywateli ochh achhhh to by cos robil w kierunku obnizenia podatków śmieci i nie zastawiadnia wodociągów co wiąże sie z oczywistymi podwyżkami. Co do zamykania siłowni a urzedu nie to dalej to nie trzyma sie kupy bo idac twoim tokiem myślenia to chociaż moglby ograniczyc jakze dużą armie pracowników ktorzy zapewne nie są niezbedni w dobie takiej wielkiej ogromnej pandemi czy tez kataklizmu czy jak kto woli zbliżającego sie końca swiata patrząc oczywiście na szalejących ludzi w marketach

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Koronawirus

Post autor: Jacek » 11-03-2020 21:15

Kto korzysta z siłowni MOSiR może znaleźć sobie inną. Ale może ktoś mi wyjaśni jakie argumenty stoją za zamknięciem biblioteki? Kontakt 1:1 z bibliotekarką i pólkami książek ma być zagrożeniem? I to w sytuacji, w której zachęcamy ludzi do pozostania w domach. Mogliby poczytać zaległe lektury, ale nie... Niech się gapią w telewizor. Najlepiej TVP. Albo pomodlą w kościele.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 11-03-2020 21:16

I to bym zrobił na jego miejscu. Skoro urząd musi być czynny (pewnikiem musi) to:
:: interesanci wpuszczani pojedynczo do urzędu
:: przed urzędem ustawiony osobnik (może strasz miejscowa by się do czegoś przydała) w kosmicznym kombinezonie i z termometrem wyglądającym jak kosmiczna lewatywa. Karetka na sygnale (może być ze szrotu stary polonez, ważne by stało i migało) i ze 3 innych w mniej kosztownych odzieniach (ale poniżej poziomu ghostbusters schodzić nie można)
:: każdy urzędnik z zalęgłym urlopem idzie na urlop (poza straszakami miejskimi i kilkoma kumatymi, co różne sprawy mogą załatwić)
// PR advice for marketing team: Mr. President - włodarz zaniepokojony i zatroskany przechadza się wokół dopytując o to i tamto (koniecznie w masce), oczywiście z troską dopytuje się o stan i samopoczucie starszych urzędników stojącyh przed wejściem (ci, którzy nie mają zaległego urlopu też się mogą przydać)//
Obstawiam, że ilość petentów obniżyłaby się sama z siebie o jakieś 80% - marketing wbrew pozorom działa.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 11-03-2020 21:31

A poważnie. Pomalutku, bo pomalutku Chiny wychodzą z tego cholerstwa. I wbrew pozorom są poinformowani. Dziś do kilku osób w firmie, w której mam przyjemność zarabiać na życie (współpracujemy z Chińczykami) doszła mailowa propozycja - wiemy, że macie problemy, chętnie pomożemy. Możemy wam przesłać przez [pewną firmę kurierską] maski. Ile potrzebujecie?
Tyle tylko,że Chiny mają w 100% podległe władzy społeczeństwo. Tam nikt nie pyta i nie dyskutuje na tema sensowności zamykania bibliotek, urzędów, czy siłowni.
// Wcale nie twierdze, że wolałbym być w Chinach - uprzedzając komentarze. Nie znoszę prawdziwie chińskiego żarcia. //
Ostatnio zmieniony 11-03-2020 21:51 przez Ballandtines, łącznie zmieniany 1 raz.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 11-03-2020 21:38

Tymczasem makaron https://stooq.pl/q/?s=mak&c=3m&t=l&a=lg&b=0 i w sklepach już dają wyższe marże.

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: XYZ » 11-03-2020 22:30

Dzisiaj po południu w Biedronce na Kopernika "chodziły" wszystkie kasy a kolejki były prawie do połowy sklepu. Ludziska wykupują cukier,ryż,kaszę,makarony i konserwy a niektórzy nawet papier toaletowy.
Ja zajechałem tylko po kawę.

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Koronawirus

Post autor: olsen* » 11-03-2020 23:19

XYZ pisze:
11-03-2020 22:30
Dzisiaj po południu w Biedronce na Kopernika "chodziły" wszystkie kasy a kolejki były prawie do połowy sklepu. Ludziska wykupują cukier,ryż,kaszę,makarony i konserwy a niektórzy nawet papier toaletowy.
Ja zajechałem tylko po kawę.
Hehehe, wiem doświadczyłem to samo, w sumie brałem tuńczyka w puszcze i trochę ciastek i po dłuższej chwili dałem sobie spokój odłożyłem i wyszedłem ,nie , wiem co to się dziś działo jakaś zaplanowana akcja? wpierw chciało mi się śmiać, potem skupiłem się na psychologii -doszedłem do wniosku że nie warto, widząc sąsiada który mieszka tylko z żoną kupuje, karton mleka, karton ryżu ,mąki , pięć butelek oleju, etc... no nie wiem pełny koszyk! -podejrzewam że to niedługo wyląduje u mnie na osiedlowym śmietniku bo za cholerę tego nie idzie przejeść i przepić

ODPOWIEDZ