Aresztowano byłego proboszcza parafii na os. Dzików

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Aresztowano byłego proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego na os. Dzików

Post autor: A1313 » 16-03-2021 19:52

wyrok zapadł. i od tego momentu zacznie się zabawa obrońców. A możliwości jest wiele, nie chce być złym prorokiem, ale do Bożego Narodzenia będzie na wolności.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Aresztowano byłego proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego na os. Dzików

Post autor: ja_30 » 17-03-2021 09:53

Swoją drogą taki wyrok to kpina. 3 lata??? Za dziecko? I po 8 latach może z powrotem pracować z dziećmi?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Aresztowano byłego proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego na os. Dzików

Post autor: admin » 17-03-2021 18:28

To jednak nie był gwałt, czy w ogóle współżycie. Na Korso była informacja, że doszło do całowania po twarzy i dotykania przez ubranie. Trzy lata jakoś mnie nie rażą w tej sytuacji. W TN był wywiad z poszkodowanym, że później korzystał materialnie z ich wcześniejszej relacji, traktując to jako rekompensatę za poniesione krzywdy. Obawiam się jednak że nie wynikało to z poczucia winy sprawcy, ale chęci uniknięcia odpowiedzialności.

Najważniejsze że od decyzji poszkodowanego poszło już sprawnie, z aresztem, bezwzględnym więzieniem i jednak z doniesienia kurii sandomierskiej. Mam nadzieję, że wątek zaniedbań biskupów w tej sprawie będzie kontynuowany. Nie wiem czy w ramach tej, czy już osobnej sprawy.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Aresztowano byłego proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego na os. Dzików

Post autor: encore » 17-03-2021 22:01

admin pisze:
17-03-2021 18:28
To jednak nie był gwałt, czy w ogóle współżycie. Na Korso była informacja, że doszło do całowania po twarzy i dotykania przez ubranie.
Czyli samo molestowanie (ciumkanie jak to określał Piotrowicz i niebezpośrednich macanek) byś próbował sprowadzić do tego, że np. ktoś ukradł tylko 1000zł a mógł w sumie ukraść sto razy tyle (np. wykorzystywać oralnie lub analnie)? Doceniam sąd za twardą postawę i brak czekania z wyrokiem aż oskarżony dożyje sędziwego wieku albo umrze. To są ciężkie sprawy, ale moim zdaniem w tego typu zdarzeniach nie powinno mieć miejsce jakiekolwiek miarkowanie. Wykorzystanie swojej pozycji zawodowej w celu wykorzystania o jakimkolwiek znaczeniu wobec osoby nieletniej powinno być traktowane jednak dużo ostrzej niż w przypadku bardziej świadomych osób dorosłych. Na przykład kiedy sekretarka jest molestowana przez swojego dyrektora. Bo tu już bym bardziej widział różnicę czy ktoś "ściskał piersi przez bluzkę i skradł buziaka" od zmuszenia (np groźba zwolnienia z pracy) do odbycia stosunku. Jedno i drugie jest podobnym świństwem i zasługuje na sankcję.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Aresztowano byłego proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego na os. Dzików

Post autor: admin » 17-03-2021 23:46

encore pisze:
17-03-2021 22:01
Czyli samo molestowanie (ciumkanie jak to określał Piotrowicz i niebezpośrednich macanek) byś próbował sprowadzić do tego, że np. ktoś ukradł tylko 1000zł a mógł w sumie ukraść sto razy tyle
Bez sprowadzania i bez próby. Zakres jest, jeśli dobrze czytam, od 2 do 12 lat. Tak, wymiar kary powinien zależeć nie tylko od wieku i zależności, ale przede wszystkim od charakteru szkody. Trzy lata to nie jest mały wyrok. Tak mi się wydaje. Zobaczymy jeszcze będą apelacje i czy zostanie utrzymany. I, jak pisałem, oby to nie był koniec sprawy, bo to nie jest jedyny wątek.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Aresztowano byłego proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego na os. Dzików

Post autor: admin » 28-09-2021 16:08

Szybko poszło, tak to mniej więcej powinno działać.
Proboszcz prawomocnie skazany na 3 lata, musi się również szykować na wysokie odszkodowanie z postępowania cywilnego.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Aresztowano byłego proboszcza parafii na os. Dzików

Post autor: admin » 05-03-2024 23:47

Ciąg dalszy historii, tym razem na nieco wyższym poziomie.
Tekst o abp Dziędze na Onecie, ale zmieniają linki, lepiej wyszukać niż klikać.

Równe prawo dla wszystkich.

pejoelka
Posty: 157
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Aresztowano byłego proboszcza parafii na os. Dzików

Post autor: pejoelka » 06-03-2024 20:46

Może wreszcie coś dyga w kierunku ucwilizowania funkcjonowania panów w sutannach? Może z tego wynika brak "powołań" - tzn. że nie można już tak bardzo bezkarnie realizować swoich fantazji?

Kler powinien też być utrzymywany wyłącznie przez wyznawców a nie przez cały naród.

ODPOWIEDZ