Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Post autor: admin » 07-12-2020 16:19

No i jednak mamy repolonizację mediów w praktyce:



Orlen kupił od Niemców PolskaPress, w tym między innymi takie tytuły jak "Echo Dnia" i "Gazeta Codzienna Nowiny", oczywiście z portalami.
Repolonizacja fajna rzecz. Szkoda, że za nią idzie realne upaństwowienie niezależnych do tej pory mediów.

Jak się zmienią nasze lokalne tytuły z długimi tradycjami?

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Post autor: TSS » 07-12-2020 17:00

Niektórym redaktorom będą trzęsły się portki ....

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Post autor: caro3139 » 07-12-2020 17:29

Zapewne.Za to inni zacierają ręce.Ile nowych stołków dla żon,dzieci, kuzynów , znajomych.
A tak na marginesie to co to wspólnego z rozwojem koncernu paliwowego?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Post autor: admin » 07-12-2020 19:37

Pewnie będzie miotła, ale wszędzie PiS kręci jednocześnie bat na siebie.
Przyjdą nowi i będą mieli gotowe umocowanie do przejęcia KRS. Sprawnie przejmą SN i część TK, ale na całość pewnie będzie trzeba poczekać. Zagarnięcie mediów bardziej niż kiedykolwiek, przejmowanie kolejnych. Ale co zostanie PiSowi po zmianie na szczycie? Nic. Pozostaną to media państwowej, ale zmieni się ekipa.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Post autor: encore » 07-12-2020 19:47

Trzeba się spodziewać w ciągu dłuższego czasu obniżenia poziomu artykułów do Naszego Dziennika, wSieci itp. Może to mieć też swoje plusy typu obniżenie ilości "artykułów" typu "Czy w Tarnobrzegu spadnie śnieg? Sprawdź!" i w artykule po przewinięciu 20 zdjęć ze stocków ze śniegiem i ogólnym opisem pogody w Polsce odpowiedź "W Tarnobrzegu nie możemy spodziewać się śniegu".
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Post autor: zbyry » 07-12-2020 21:44

A tak na marginesie to co to wspólnego z rozwojem koncernu paliwowego?
Jak co? Wyniki finansowe "takie sobie" https://www.orlen.pl/PL/RelacjeInwestor ... fault.aspx to może szykują dywersyfikacji źródeł dochodu? :-)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Post autor: admin » 08-12-2020 19:47

Tylko czy papierowa prasa ma jeszcze perspektywy rozwoju?
Może to był dobry moment dla Niemców żeby się z tego wycofać z zyskiem.

Jakby zwrócił się do mnie prezes Obajtek, że Orlen chce kupić tarnobrzeg.info to naradzę się Wami na forum przed podjęciem decyzji ;)

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Post autor: zbyry » 08-12-2020 21:05

Tylko czy papierowa prasama jeszcze perspektywy rozwoju?
Z lokalnych kupuję tylko TN. Postęp spowodował to, że kiedyś się kolekcjonowało gazety co by było czym w kotle rozpalić, a dziś jeżeli już w kominku, to rozpałka - kostki. Ale może w kontekście tego, o czym piszesz, prezes Obajtek myśli o przynoszących pieniądze clickbaitach "Clickbait - Obajtek" :-)

matti
Posty: 33
Rejestracja: 09-02-2014 19:38

Re: Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Post autor: matti » 09-12-2020 09:02

Tak na dobrą sprawę w naszym mieście wcale nie trzeba być właścicielem aby mieć wpływ na jedną z gazet i rozgłośnię radiową. Wydaje się to dość ciekawe rozwiązanie ale czy możliwe w innych miastach?

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Post autor: olsen* » 09-12-2020 10:07

Nie wiem może jestem inny, ale wszystko to co jest przelane na papier jest dostępne w sieci ,po co wydawać pieniądze na makulaturę, po drugie czekałem na to kiedy obecnie miłościwa ekipa dobierze się do mediów to było nieuchronne! no i po trzecie już ostatnie czytam tylko to co chcę czytać co jest dla mnie ważne bądź ciekawe reszta to ...wygumkowane....(dodam jeszcze że niesie to za sobą zwolnienia niewygodnych dziennikarzy)- ,,Siła partii siłą narodu!,,-tak kiedyś było dziś wraca stare!

Forelle
Posty: 1
Rejestracja: 15-06-2021 15:35

Re: Orlen kupił PolskaPress, w tym między innymi Echo Dnia i Nowiny

Post autor: Forelle » 17-06-2021 13:55

A mi się obiło o uszy, że chodzi nie tylko o media, ale też dostęp do zgromadzonych danych o użytkownikach. Big Data i te sprawy.
Widać potrzeb Orlenu nie zaspokoją firmy, które do badań online mają np. 650 tysięcy zweryfikowanych respondentów w 18 krajach*. Potrzebują informacji o tych 18 mln Polaków.
To się pewnie jakoś łączy z tym spisem powszechnym ludności I MIESZKAŃ. Tylko w jaki sposób?

* dane ze strony https://norstat.pl/ dla przykładu.

ODPOWIEDZ