Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
poniek
Posty: 180
Rejestracja: 19-12-2005 16:10

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: poniek » 20-10-2007 01:22

"Nie trzeba być lewakiem ani członkiem żadnej organizacji, żeby walczyć z wielkimi koncernami. Podobnie nie trzeba być członkiem Greenpeace, żeby prowadzić ekologiczny styl życia - taka jest istota nowych ruchów społecznych, które tym różnią się od starych ruchów społecznych, że jednoczą wspólną ideą ludzi różnych klas czy warstw. Nie muszą one mieć charakteru instytucjonalnego chociaż z biegiem czasu część z nich wykształciła swoje instytucjonalne formy... - mam tu na myśli choćby wspomniany Greenpeace czy też różnej maści organizacje feministyczne, które również są częścią nowych ruchów społecznych. Każde z nich mają inny charakter i nie z każdym z nich musimy się utożsamiać. Ja osobiście nie noszę "Nike" ani "Adidasa", ale to nie znak że od razu utożsamiam się z ruchem antyglobalistycznym biorącym na celownik wielkie koncerny finansowe... (mimo że prawdą jest, że ich ekspansywna polityka przyczynia się do nieszczęść w niektórych rejonach świata). Podobnie nie podzielam feministycznego bełkotu, ale nie oznacza to, że jestem zakutą szowinistyczną świnią dążącą za wszelka cenę do utrzymania patriarchalnego modelu rodziny... Staram się za to korzystać z energoszczędnych urządzeń, segregować odpady a zakupów nie taszczyć w foliówkach. Mój styl życia mimo wszystko nie jest w 100% ekologiczny, jeśli jednak już jest mi on najbardziej bliski... i żaden ze mnie lewak, ani też członek Greenpeace uganiający się w poszukiwaniu wielorybów wyrzuconych na brzeg morza :mrgreen:"
Ostatnio zmieniony 20-10-2007 01:22 przez poniek, łącznie zmieniany 1 raz.

jimikx
Posty: 415
Rejestracja: 21-07-2006 00:41

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: jimikx » 20-10-2007 04:29

"Kurka to już kolki pić nie wolno? koniec świata.
A polokoktę można?"
Ostatnio zmieniony 20-10-2007 04:29 przez jimikx, łącznie zmieniany 1 raz.

banan
Posty: 116
Rejestracja: 26-04-2006 13:43

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: banan » 20-10-2007 10:18

"Polococtę można a nawet trzeba.

Zmieniłem treść posta ze względu na ciszę przedwyborczą :D:D:D"
Ostatnio zmieniony 20-10-2007 10:18 przez banan, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: Tosi » 20-10-2007 10:51

"[quote="Rastamanek"

Z resztą lubię Coca-Colę :D[/quote]

ja też ...:)"
Ostatnio zmieniony 20-10-2007 10:51 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

misty
Posty: 148
Rejestracja: 03-09-2004 04:15

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: misty » 21-10-2007 05:14

"...Wiecie co???? nie pije Sprajta ----> bez względu czy danego dnia jestem sprite czy pragnienie .. , nie pije tez fanty czy innych E 360 itd...ale lubie colę a juz cholernie lubie pepsi !!!! i sczerze mam w....*...* znaczy sie... mam w nosie czy gdzieś tam na drugim koncu swiata kto jest wykorzystwany w pracy...!!! zyje TU i Teraz ... jutro/ dziś wybory.... i coś sie zmieni? zapewne NIE!! włąsnie! wyzysk jest był i bedzie a mnie jeśli juz to bardziej interesuje tu na miejscu W Pl niz cholera gdzieś w "indochinach"....!!! zarzucajcie mi co checie ale moja prawda jest taka..."
Ostatnio zmieniony 21-10-2007 05:14 przez misty, łącznie zmieniany 1 raz.

kristo02
Posty: 70
Rejestracja: 07-08-2004 16:00

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: kristo02 » 22-10-2007 04:20

"Dla mnie ta akcja jak również wiele innych jest bardzo waznym wskazaniem na to że tzw, globalizacja dla wielu z nas ludzi "cywilizowanych" moze wydawać sie wygodna i atrakcyjna. Ale nie zdajemy sobie sprawy z tego ze nasza wygoda i nasza "wysoka cywilizacja" jest okupiona cierpieniem tych "niższych". Nie zdajemy sobie sprawy z tego ze robiąc pewne rzeczy a szczególnie nie mysląc o ich konsekwencjach jestesmy współodpowiedzialni za zbrodnie, wyzysk. Nasza otwartość napędza corporacje chcace "zaspokoić" nasze niepohamowane pragnienia. Czy wygoda, smaczny napój, fastfood, elegancja sa warte cierpienia tych którzy nie maja mozliwosci wykrzyczec swoich praw. Najłatwiej nie myslec i nie zastanawiac się. Cóz przciez to nie nasze rodziny, nie nasi znajomi:/ Ale to my jesteśmy nowoczesni...:/:/"
Ostatnio zmieniony 22-10-2007 04:20 przez kristo02, łącznie zmieniany 1 raz.

kristo02
Posty: 70
Rejestracja: 07-08-2004 16:00

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: kristo02 » 22-10-2007 04:21

"łatwo jest tak mówic skoro samemu nie ma się pojecia co to wyzysk, a jeszcze gorzej gdy nie ma się odwagi i skrawka wyobrazni by się zastanowic co to moze być. I wish I could vomit on you fools!"
Ostatnio zmieniony 22-10-2007 04:21 przez kristo02, łącznie zmieniany 1 raz.

banan
Posty: 116
Rejestracja: 26-04-2006 13:43

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: banan » 22-10-2007 09:46

"A womituj sobie na kogo chcesz, a w pierwszej kolejności na siebie, bo pewnie sam żłopiesz Sprite'a i nosisz koszulki made in China. Tylko obiecaj, że najpierw nauczysz się edytować posty..."
Ostatnio zmieniony 22-10-2007 09:46 przez banan, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: el_komendante » 22-10-2007 10:45

"fajny groteskowy temat sie zrobił
z upodobaniem piję piwo i wódke,czasami wina,zwykle włoskie wytrawne koniecznie rosso ;)
buty mam i śliczne kappy do gry w piłke a i nike nosiłem,owszem,nie jest trudno sprawdzać metki gdzie co jest produkowane
ba koszulke Barcy nike mam
i co dziwne z metką made in portugal bo kupowaną orginalnie w La Botiga del Barca przy Camp Nou
portretu wielkiego Che nie mam bo za ładny a zdaje mi się że ktoś tu mnie o to podejrzewał :P

trudno jest świat zmieniac w pojedynkę czy garstką,ale tak zaczynał każdy ruch
nawet chrześcijaństwo i komunizm z faszyzmem więc nie wiem o co się oburzać

problem z globalizmem jest taki że poza wielkim skokiem cywilizacyjnym czyli w dziedzinie komunikacji,swobodzie poruszania się po świecie jest problem wykorzystywania mniejszych gospodarek przez multikorporacje i wspierajace je rządy swoich krjaów
czyli problem z płacami,bo to co jest "podłogą" robotnika w usa jest "sufitem" dla Polaka,to co jest u nas podłogą jets sufitem w zambii i 3cim świecie
ale nierówność od zawsze była na świecie
z tym że wielkie demokratyczne mocarstwa przepełnione frazesami które mówią ich przywódcy zwykle skupiają się na podbijaniu rynków i opanowaniem ich,karmiąc tubylców z pomocy która jest stokroć mniejsza niż wytransferowane przez nich środki
walka trwa"
Ostatnio zmieniony 22-10-2007 10:45 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

jimikx
Posty: 415
Rejestracja: 21-07-2006 00:41

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: jimikx » 23-10-2007 19:38

"Ja jestem jeszcze gorszy ,bo el_komendante tylko sobie winko popija i chodzi w firmowych koszulkach a ja sprzedaję to świństwo (znacz się kolkę )w barze.
Ale zastanawiam się co by się stało ,jakby ta akcja przyniosła 100% efekt i cały świat przestał by nagle pić coca-colę.
Zapewne pracę straciło by dziesiątki (lub setki) tysięcy ludzi na całym świecie.Nawet jeśli by ona przyniosła efekt połowiczny to ewentualna utrata dochodów poniosła by za sobą redukcję zatrudnienia w koncernie.
Dlatego organizatorom tej akcji na pewno nie zależy na jej powodzeniu tylko raczej chcą jakoś zaistnieć i pokazać ,że coś niby robią .Ale przypomina to raczej działalność Don Kichot`a z Manczy.
Idea słuszna -ale nie te metody."
Ostatnio zmieniony 23-10-2007 19:38 przez jimikx, łącznie zmieniany 1 raz.

banan
Posty: 116
Rejestracja: 26-04-2006 13:43

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: banan » 24-10-2007 00:49

"[quote:98c944f2ff]Ale zastanawiam się co by się stało ,jakby ta akcja przyniosła 100% efekt i cały świat przestał by nagle pić coca-colę. [/quote:98c944f2ff]
Musieliby jeszcze przestać pić:

Fantę
Sprite'a
Kinley Tonic
Lift'a
Soki Cappy
Herbatkę Nestea
Nescafé Xpress
Kroplę Beskidu
Vitę
Multivitę
Powerade'a
Powerade Aqua Plus
oraz napój energetyczny Burn

To w samej Polsce. A tu pełna lista produktów firmy The Coca-Cola Company:
http://www.thecoca-colacompany.com/bran ... dlist.html

Powodzenia w przekonywaniu ;)"
Ostatnio zmieniony 24-10-2007 00:49 przez banan, łącznie zmieniany 1 raz.

jimikx
Posty: 415
Rejestracja: 21-07-2006 00:41

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: jimikx » 24-10-2007 02:00

"Krass -nic dodać nic ująć.Totalna kontestacja to jedyna droga ku szczęściu populacji."
Ostatnio zmieniony 24-10-2007 02:00 przez jimikx, łącznie zmieniany 1 raz.

Łajza
Posty: 139
Rejestracja: 23-07-2007 18:32

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: Łajza » 24-10-2007 02:50

"ja nie pijam ani coca coli ani pepsi ani nic kolorowanego. Przeta to siepie wątrobe jak kwas. Odrdzewiacze do picia nie dla mnie ;p wole wode i wódke"
Ostatnio zmieniony 24-10-2007 02:50 przez Łajza, łącznie zmieniany 1 raz.

keniu
Posty: 731
Rejestracja: 12-10-2007 08:36

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: keniu » 27-10-2007 12:14

"religie mają na koncie więcej ofiar niz wszystkie doktryny polityczne razem wzięte młody człowieku, a mówienie, że lewica ma na sumieniu zbrodnie to czysta demagogia, tak samo moge powiedziec że prawicowy eksrtemizm ma na koncie miliony ofiar, tylko, ze taka dyskusja do niczego nie prowadzi. przypomne, że ostatni prawdziwy komunista zginął w łagrze sowieckim a dyktatura Stalina nie miała nic wspólnego z ideowym komunizmem wolnościowym. Bojkot coca-coli jak najbardziej na miejscu, popieram:)

http://krzysztof-miskiewicz.blog.onet.pl/"
Ostatnio zmieniony 27-10-2007 12:14 przez keniu, łącznie zmieniany 1 raz.

James
Posty: 241
Rejestracja: 14-05-2007 16:15

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: James » 27-10-2007 17:17

"el komendante ale nadal nie slyszalem odpowiedzi jakiie buty koszulki itp nosisz ( o firme chodzi)????"
Ostatnio zmieniony 27-10-2007 17:17 przez James, łącznie zmieniany 1 raz.

renegade
Posty: 716
Rejestracja: 12-04-2004 15:17

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: renegade » 27-10-2007 17:58

"[quote:a67455ae0b="el_komendante"]buty mam i śliczne kappy do gry w piłke a i nike nosiłem,owszem,nie jest trudno sprawdzać metki gdzie co jest produkowane
ba koszulke Barcy nike mam
i co dziwne z metką made in portugal bo kupowaną orginalnie w La Botiga del Barca przy Camp Nou [/quote:a67455ae0b]

James czytaj uważniej :)"
Ostatnio zmieniony 27-10-2007 17:58 przez renegade, łącznie zmieniany 1 raz.

James
Posty: 241
Rejestracja: 14-05-2007 16:15

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: James » 27-10-2007 21:22

"oo nie zauwazylem xD"
Ostatnio zmieniony 27-10-2007 21:22 przez James, łącznie zmieniany 1 raz.

MichaU
Posty: 189
Rejestracja: 02-06-2004 22:54

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: MichaU » 02-11-2007 17:06

"el_komendante,

Powiedz mi więc, z czego żyłyby te biedne wyzyskiwane w Chinach dzieci i ich rodziny, gdyby nie możliwość pracy w krwiożerczej korporacji?

Chiny szybko się rozwijają, za 15-20 lat pewnie przejdą na model gospodarki oparty o usługi i być może 10-latki nie będą już musiały pracować. Wtedy - miejmy nadzieję - przyjdzie kolej na burzliwy rozwój Afryki.

Narzekanie na niskie pensje w rozwijających się Chinach mija się totalnie z celem. Są dwie alternatywy: albo niska pensja, albo żadna. Wybór należy do ciebie. Ewentualnie można jeszcze próbować wprowadzać idiotyczne płace minimalne, ale wtedy powstanie czarna strefa, gdyż ludzie (pracodawcy i pracownicy) zechcą się dogadać i ominąć państwowe zarządzenie. Wyjdzie na to, że ludzie zaakceptują niskie pensje bo będzie to dla nich korzystne, tylko nadopiekuńcze państwo - m. in. za zrobowane im poprzez podatki pieniądze - będzie próbować ich na siłę uszczęśliwić. Oczywiście pod warunkiem, iż pracodawca zechce łamać prawo i proponować nielegalnie pracę płatną poniżej płacy minimalnej.

Natomiast co do samego portestu - Wasz wybór. Klient ma prawo nie kupować produktów danego producenta z każdego powodu. Jeśli o mnie chodzi, to po pierwsze patrzę na cenę, po drugie na jakość, po trzecie - na inne sprawy, jak choćby wizerunek. I tak nigdy nie miałem na nogach najków ani adidasów, gdyż: 1. są za drogie 2. nie widzę żadnych związków pomiędzy moim stylem życia a tym pokazywanym w reklamach powyższych produktów. A coca-cola? Od zawsze wolę pepsi. Dlaczego? Nie wiem."
Ostatnio zmieniony 02-11-2007 17:06 przez MichaU, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Apel o miedzynarodowy bojkot produktów Coca-Cola

Post autor: el_komendante » 06-11-2007 14:47

"dlaczego ? bo jest lepiej posłodzona,to o pepsi

zatem Michau wyrzućmy do kosza cały dorobek cywilizacyjny Europejczyków i wywodzacych się z niej amerykanów
po cholere bredzić o demokracji,prawach człowieka,pokoju ?
po co podbijać nowe rynki i twierdzic bezczelnie że to wszystkim pomaga
nam w zbycie tamtym w rozwoju

dlaczego w Polsce,w USA we francji czy anglii nie ma fabryk i kopalni które zatrudniają dzieci? po cholere są posyłane do szkoły?
czym różnią się mali Wietnamczycy,Chińczycy,Meksykanie etc. ?

piszesz o rozwoju Michau i szansach jakie stwarzają multikorporacje,świetnie dałeś się zbajerować poprawnej politycznie prasie,podręcznikom etc. smutna prawda jest taka że to żadna szansa a niestety konieczność i wyzysk
podobnie jest z afrykańskimi krajami które teoretycznie mogłyby zarobic troszkę kasy na płodach rolnych,problem tylko jest taki że tak usa jak i UE dotują swoich rolników i bronią swoich rynków najbardziej w świecie.mniejsi takiej mocy nie mają,warto zauważyć takie fakty"
Ostatnio zmieniony 06-11-2007 14:47 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ