wakacje 2015 r. gdzie się wybrać???

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

wakacje 2015 r. gdzie się wybrać???

Post autor: bzyczek » 26-06-2015 23:02

"Witam,
Mam pytanie odnośnie wakacji 2015 r. , gdzie się wybrać na około 7 dni rodzice plus 11-letnie dziecko.
Interesuje mnie zarówno propozycje "leniuchowe" tj. plaża, woda i te bardziej aktywne (choć góry mi się już trochę przejadły).
Może ktoś z forumowiczów coś poleci, poda orientacyjne ceny i ewentualne namiary na noclegi.
Póki co planuję Węgry i Balaton, ktoś był może ostatnio? To proszę o podzielenie się opiniami i ewentualnymi namiarami na noclegi.
Jest dużo informacji w internecie ale jestem ciekaw opinii forumowiczów.
Z góry dzięki."
Ostatnio zmieniony 26-06-2015 23:02 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

wakacje 2015 r. gdzie się wybrać???

Post autor: Malyboss » 27-06-2015 11:59

"Propozycja z tych "bardziej aktywnych".
Jeśli nie byłeś, to jedź na Słowację, z nastawieniem na jaskinie / zamki / ruiny.
Zaczynasz z Barwinka, po drodze masz Svidnik / Hunkovce, pamiątka bitwy pancernej z II-giej wojny światowej "Boje v Údolí smrti".
Potem jak Ci pasuje - kierunek dowolny. Z jaskiń to oczywiście: Bieliańska, Vażecka, Demianowska, Martwych Nietoperzy, etc.
Z zamków / ruin: obowiązkowo zamek w Spiszu (Spisske Podhradie), Stara Lubovna, Krasnohorskie Podhradie, jak dasz radę (a w 7 dni można to zrobić swobodnie) to i zamek w Bojnicach (fantastyczny!!) zaliczysz.
Po drodze do Tatralandii (Liptowski Mikulasz) można wpaść i się odstresować lekko.
To tylko niektóre propozycje - podchodząc kreatywnie i niezależnie do tematu zobaczysz co chcesz, i kiedy chcesz.
Pakujesz bagażnik, rodzinę i jedziesz. Wszystko załatwiasz po drodze i na miejscu. Słowacja żyje z turystyki, więc WSZĘDZIE i W KAŻDYM miejscu załatwisz bez problemu nocleg i wyżywienie. Ja swego czasu ze znajomymi podczas trzech takich wypadów obskoczyłem w ten sposób całą Słowację.
Nie wiem tylko, jak obecnie z cenami, bo jeździłem tam jeszcze przed wejściem euro, a wtedy było ekstremalnie tanio, i to za wszystko (noclegi, wyżywienie, wstępy). Po wejściu euro - słyszałem, że bardzo się zmieniło. Na gorsze."
Ostatnio zmieniony 27-06-2015 11:59 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

wakacje 2015 r. gdzie się wybrać???

Post autor: bzyczek » 27-06-2015 12:44

"
Malyboss pisze:Propozycja z tych "bardziej aktywnych".
Jeśli nie byłeś, to jedź na Słowację, z nastawieniem na jaskinie / zamki / ruiny.
Zaczynasz z Barwinka, po drodze masz Svidnik / Hunkovce, pamiątka bitwy pancernej z II-giej wojny światowej "Boje v Údolí smrti".
Potem jak Ci pasuje - kierunek dowolny. Z jaskiń to oczywiście: Bieliańska, Vażecka, Demianowska, Martwych Nietoperzy, etc.
Z zamków / ruin: obowiązkowo zamek w Spiszu (Spisske Podhradie), Stara Lubovna, Krasnohorskie Podhradie, jak dasz radę (a w 7 dni można to zrobić swobodnie) to i zamek w Bojnicach (fantastyczny!!) zaliczysz.
Po drodze do Tatralandii (Liptowski Mikulasz) można wpaść i się odstresować lekko.
To tylko niektóre propozycje - podchodząc kreatywnie i niezależnie do tematu zobaczysz co chcesz, i kiedy chcesz.
Pakujesz bagażnik, rodzinę i jedziesz. Wszystko załatwiasz po drodze i na miejscu. Słowacja żyje z turystyki, więc WSZĘDZIE i W KAŻDYM miejscu załatwisz bez problemu nocleg i wyżywienie. Ja swego czasu ze znajomymi podczas trzech takich wypadów obskoczyłem w ten sposób całą Słowację.
Nie wiem tylko, jak obecnie z cenami, bo jeździłem tam jeszcze przed wejściem euro, a wtedy było ekstremalnie tanio, i to za wszystko (noclegi, wyżywienie, wstępy). Po wejściu euro - słyszałem, że bardzo się zmieniło. Na gorsze.
Słowację mam "zaliczoną", zarówno za czasów korony, jak i euro (jest drogo), choć nie tak strasznie."
Ostatnio zmieniony 27-06-2015 12:44 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

wakacje 2015 r. gdzie się wybrać???

Post autor: cenzor » 30-05-2016 11:09

"26.07-02.08. br Bułgaria / Słoneczny Brzeg- hotel Burgas Beach, odnośnie stacha na wypoczynek nad morzem lub w górach w Polsce stracę więcej niż na wypoczynek w Bułgarii a i pogoda lubi tutaj płatać figle"
Ostatnio zmieniony 30-05-2016 11:09 przez cenzor, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

wakacje 2015 r. gdzie się wybrać???

Post autor: grassownik » 30-05-2016 12:56

"a ceny nad Bałtykiem jak w Dubaju ;-)

choć koniunktura nad polskim morzem się napędza dzięki uchodźcom na południu europy.

bzyczek tego trolla to ignoruj :-)"

ODPOWIEDZ