Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Dział forum z komentarzami do aktualności
tajemniczy_don_pedro
Posty: 180
Rejestracja: 27-04-2011 15:36

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: tajemniczy_don_pedro » 02-01-2012 15:36

"Ja po psie sprzątam wybiórczo... jeżeli narobi na osiedlu to sprzątam bo wygląda to kiepsko. Dodam, że osiedle jest "zamknięte", na każdej klatce są specjalne torebki na odchody i oczywiście dużo koszy na śmiecie (takie standardowe). Jak idę z psem na tereny niezamieszkiwane i raczej nieuczęszczane przez ludzi - wówczas nie sprzątam. Uważam, że to jest logiczne i całkiem poprawne."
Ostatnio zmieniony 02-01-2012 15:36 przez tajemniczy_don_pedro, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: rakkauslaulu » 02-01-2012 16:52

"I tu się zgadzam, słuszne posunięcia ;)"
Ostatnio zmieniony 02-01-2012 16:52 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

wiliams
Posty: 75
Rejestracja: 05-08-2006 19:05

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: wiliams » 02-01-2012 22:18

"Szkoda słów Panie krass.
Kultura świadczy o wychowaniu człowieka, jeżeli Pan jej nie ma, to tym bardziej jego pupil.
Mój pies nie ma kultury, bo nie czyta gazet, ani nie pisze na forum, dlatego może srać gdzie popadnie? Chyba się Panu kultura przegrzała.
Ale im zaplaciliśmy za to, żeby sprzątaly NASZE śmieci.
Osobiście płacę podatek za mojego psa w urzędzie miejskim, mój pies ma swój identifikator, więc miasto powinno po nim sprzątać.
Już więcej Pana wypocin nie chce mi się cytować, bo to demagogia z domieszką arogancji, która nic nie wnosi do rozwiązania problemu. Proponuję wziąć przykład z wypowiedzi Pana "tajemniczy_don_pedro"
Wiem, że to problem może nie tak duży jak tu nie którzy chcą nakreślić, ale jest. Kultura człowieka nie ma tu nic do rzeczy. Natomiast skuteczna byłaby ciągła i staranna propaganda w kierunku sprzątania po swoich psach. Miasto powinno systematycznie i skutecznie w ulotkach pouczać właścicieli psów o powinnościach sprzątania.
Ja sprzątam po swoim psie, wykorzystuje reklamówki z kauflandu i odchody mojego psa wędrują do kubłów na śmieci.
Karanie właścicieli psów raczej nic nie da. Dlatego sugeruję, żeby zamiast na sprzątanie po moim psie podatek jaki za niego płacę skierować właśnie na propagowanie sprzątania po swoich pupilach."
Ostatnio zmieniony 02-01-2012 22:18 przez wiliams, łącznie zmieniany 1 raz.

wiliams
Posty: 75
Rejestracja: 05-08-2006 19:05

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: wiliams » 02-01-2012 23:28

"Klasyczny z Pana politykjak nie z prawej to z lewej a agresja w pełnej krasie:
Proszę o podanie adresu. A ja płacę za siebie podatki, więc przyjdę Panu narżnąć pod domem. icon_smile Czy teraz analogia jest jasna?
Tu chodzi o GÓWNO NA CHODNIKU I TRAWNIKU a nie o dręczenie psów, czy ich właścicieli. O to, żebym nie musiał lawirować pomiędzy kupami. O to, by dzieci nie przychodziły mniej więcej w tym stanie z zabawy pod blokiem, bo się wywali w kloca psiego.
Mówiliśmy o sprzątaniu, bo się placi podatki, a Pan od razu za podatki chce srać u mnie pod drzwiami. Gdzie w Pana wypowiedziach są propozycję rozwiązania problemu, bo ja w domyśle po Pana wypowiedziach od razu widzę hycli, eksterminację psów jak na Ukrainie i pełną konspirację przy wyprowadzaniu psów na spacer.
Jak się zabiera głos w jakiś temacie to chyba w celu rozwiązania problemu, a nie w celu realizacji własnego JA.
Trochę "demagogii": Płacę podatek za samochód, ale nie spuszczam starego oleju na parking. Bo to przestrzeń wspólna i nie wolno mi jej zaśmiecać, nawet żebym dziesięcinę płacił i bykowe.
Trudno odnieść się do Pana wypowiedzi, bo albo Pan nie wie co to demagogia, albo dalej jest Pan agresywny. Czyli wali Pan pianę na całego.
Sorry za cytat z kulturą fakt to nie pański, a dlatego przez Pan, bo nie zamierzam się z Panem kolegować."
Ostatnio zmieniony 02-01-2012 23:28 przez wiliams, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: bbts » 03-01-2012 00:50

"
Osobiście płacę podatek za mojego psa w urzędzie miejskim, mój pies ma swój identifikator, więc miasto powinno po nim sprzątać.
Tylko mandaty mogą nauczyć takich ludzi jak Ty sprzątania po swoim pupilu. W innym przypadku mielibyśmy w mieście totalny syf, kiłę i mogiłę. Zdecydowałeś się na zwierzątko to sprzątaj po nim, ale zamieszkaj zdala od ludzi."
Ostatnio zmieniony 03-01-2012 00:50 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: rakkauslaulu » 03-01-2012 09:31

"
bbts pisze:
Osobiście płacę podatek za mojego psa w urzędzie miejskim, mój pies ma swój identifikator, więc miasto powinno po nim sprzątać.
Tylko mandaty mogą nauczyć takich ludzi jak Ty sprzątania po swoim pupilu. W innym przypadku mielibyśmy w mieście totalny syf, kiłę i mogiłę. Zdecydowałeś się na zwierzątko to sprzątaj po nim, ale zamieszkaj zdala od ludzi.
Zgadza się, jest mandat za kulturalne napicie się piwa na powietrzu nikomu nie wadząc, a ma nie być za nasranie na chodniku? Celowo mówię na chodniku bo wyprowadzanie na trawnik to już jest tylko z nazwy. Takich teraz mamy w większości właścicieli psów że potrafią dać się wypróżnić pupilowi pod własną klatką, zaraz koło ławki... Tragedia..."
Ostatnio zmieniony 03-01-2012 09:31 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

apokalipsa
Posty: 94
Rejestracja: 10-08-2011 13:07

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: apokalipsa » 03-01-2012 09:50

"krass wstaw swoje fotki w odchodach to wszyscy uwierzą ,a nie dziecka w czekoladzie))))))))))))))))))))))) .My Tarnobrzeżanie chcielibyśmy nie wiadomo co trwa nagonka na właścicieli czworonogów i niedługo jak ktoś zobaczy pieska oddającego kał to dostanie chyba po ryju .Kiedyś wszedł przepis ,aby nie palić w miejscu publicznym i co ??? dalej palimy co innym przeszkadza ,a małym dzieciom szkodzi .Nie sprzątamy po sobie ,wywozimy gruz lub tony odpadów w miejsca zalesione i to nikogo nie razi .Obrazek to co mamy takie fotki wstawiać ??????? aby raziło ??? tak jak ten obrazek z odchodami"
Ostatnio zmieniony 03-01-2012 09:50 przez apokalipsa, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: grassownik » 03-01-2012 10:01

"a wklejaj co tam sobie chcesz jeśli nie rozumiesz,że tak jak wyrzucane na trawniki pety,gruz i odpadki po lasach i łąkach-tak samo przeszkadzają nam zasrane trawniki."
Ostatnio zmieniony 03-01-2012 10:01 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

apokalipsa
Posty: 94
Rejestracja: 10-08-2011 13:07

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: apokalipsa » 03-01-2012 10:05

"i wzajemnie ;)"
Ostatnio zmieniony 03-01-2012 10:05 przez apokalipsa, łącznie zmieniany 1 raz.

apokalipsa
Posty: 94
Rejestracja: 10-08-2011 13:07

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: apokalipsa » 03-01-2012 10:30

"''apokalipsa, jeżeli Ty myślalaś, że moje zdjęcie jest autentyczne, to gratuluję'' a czy ja napisałam że to Twoje zdjęcie ? napisałam ,żebyś wstawił swoje fotki ,a nie JAKIEGOŚ dziecka teraz zaczaiłeś ????? bo chyba to ty tu czegoś nie zrozumiałeś"
Ostatnio zmieniony 03-01-2012 10:30 przez apokalipsa, łącznie zmieniany 1 raz.

apokalipsa
Posty: 94
Rejestracja: 10-08-2011 13:07

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: apokalipsa » 03-01-2012 10:32

"''Co jeszcze mamy ufundować? Worki, kosze? Może odszkodowanie za urażoną dumę, bo to przecież poniżej godności apokalipsy zbierać kupy.'' jaka dumę co Ty człowieku w ogóle piszesz ;)"
Ostatnio zmieniony 03-01-2012 10:32 przez apokalipsa, łącznie zmieniany 1 raz.

słodko-gorzka
Posty: 195
Rejestracja: 02-02-2009 17:05

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: słodko-gorzka » 03-01-2012 10:32

"a ja mam kota. i poniewaz jest to kot domowy, zalatwia sie do kuwety - wiec sprzatam po nim kilka razy dziennie i nie widze w tym problemu. jesli wlasciciele psow maja problem ze sprzataniem po swoich pupilach to proponuje nauczyc ich korzytania z kuwety - da sie."
Ostatnio zmieniony 03-01-2012 10:32 przez słodko-gorzka, łącznie zmieniany 1 raz.

debussy
Posty: 14
Rejestracja: 24-08-2011 13:40

Sprzątanie po psach - szykujcie się...

Post autor: debussy » 03-01-2012 10:33

"Woreczki na psie kupy można zakupić w sklepie zoologicznym bądź o weterynarza,sprytne urzadzonko,które chwyci psią kupę kosztuje ok. 20 zł wiec nad czym tu deliberować.
Posiadam czworonoga ale wyprowadzam go na tereny gdzie nikomu nie grozi wdepniecie w jego odchody,a spacery po osiedlach rzeczywiście przypominają slalom gigant i zamiast na spacerze trzeba się rozglądać żeby w coś nie wdepnąć."
Ostatnio zmieniony 03-01-2012 10:33 przez debussy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ