Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Godni polecenia lub wręcz przeciwnie.
grzech_t
Posty: 15
Rejestracja: 24-01-2007 22:05

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: grzech_t » 06-02-2014 20:20

"Zakładam ten temat ponieważ mało jest informacji w internecie na temat polecanych jak i nie polecanych warsztatów. Zapraszam do wymieniania się informacjami gdzie można naprawić bez obaw samochód. Z wyszczególnieniem gdzie naprawiać samochody z silnikami diesla, a gdzie z benzynowymi. Z których warsztatów korzystać jeżeli chodzi o zawieszenie, a z których jeżeli chodzi o elektrykę czy nawet elektronikę. Gdzie można dobrze odgrzybić instalacje klimatyzacji i ją nabić, jak również wymienianie sie informacjami na temat cen, podejścia do klienta, czy samą fachowością wykonanej naprawy i czy mechanik daje na usługę jakąś gwarancje.Wszystkie informacje z pewnością pomogą nie tylko mi, ale również innym internautom podjąć ważną decyzję, gdzie naprawiać i komu powierzyć auto."
Ostatnio zmieniony 06-02-2014 20:20 przez grzech_t, łącznie zmieniany 1 raz.

chłop
Posty: 181
Rejestracja: 22-05-2011 20:08

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: chłop » 06-02-2014 20:41

"I myślisz , że takie informacje będą wiarygodne ? Zaraz zacznie walka pomiędzy samymi zainteresowanymi czyli warsztatami . Ja osobiście nie biorę pod uwagę komentarzy na forum co do usług .Po prostu mnie to śmieszy . Wydaje mi się , że kierowanie się informacjami zamieszczanymi przez zawistnych lub zazdrosnych ludzi do niczego dobrego nie prowadzi . Z samej zasady czy też powninności takie usługi o których marzysz powinno świadczyć ASO . Więc po co prowadzić ranking niezależnych warsztatów ? Każdy i tak będzie miał " swoich " klientów. To jest tak jak z zakupami : jedni lubią robić je w Biedronce inni w Lidlu a inni kupują na allegro .....Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu ... itd."
Ostatnio zmieniony 06-02-2014 20:41 przez chłop, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: Malyboss » 07-02-2014 00:23

"
Zaraz zacznie walka pomiędzy samymi zainteresowanymi czyli warsztatami
Niekoniecznie. Ja osobiście akurat myślę, że to dobry pomysł. A warsztaty niech czas i energię poświęcą lepiej na jakość świadczonych usług, niż na "walkę" na forum. Poza tym można wziąć pod uwagę rzeczowość i motyw danego wpisu.
takie usługi o których marzysz powinno świadczyć ASO
Powinno, ale w praktyce bywa z tym - delikatnie - mówiąc - różnie. Wysokie ceny świadczonych usług w ASO akurat nie przekładają się w ogóle na jakość. Każdy, kto otarł się o ASO ze swoim samochodem (obojętnie, jakiej marki, bo dotyczy to wszystkich) - wie, o czym gadam.
ranking niezależnych warsztatów
Nie chodzi o ranking, tylko o zamieszczanie w miarę niezależnych, rzeczowych opinii. I od tego, prawdę powiedziawszy, stworzono coś takiego, jak forum.

Na dobry początek polecę warsztat i firmę "Autofenix" na ul. Sienkiewicza 90. Mam bardzo dobre wspomnienia ze współpracy z tamtejszą ekipą. Zleciłem tam wycinanie i ponowne wklejanie szyby w mojej Hondzie Civic (szyba przeciekała). Robiłem tam też kompleksowy serwis klimatyzacji w samochodzie Hyundai Getz mojej żony. Wszystko jak najbardziej O.K. - rzeczowość, fachowość i profesjonalizm. Nie mam nic do zarzucenia, a wręcz przeciwnie - polecam ten kontakt."
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 00:23 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

chłop
Posty: 181
Rejestracja: 22-05-2011 20:08

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: chłop » 07-02-2014 09:07

"hahaha no i zaczęło się :) reklama ?"
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 09:07 przez chłop, łącznie zmieniany 1 raz.

chłop
Posty: 181
Rejestracja: 22-05-2011 20:08

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: chłop » 07-02-2014 09:10

"
Powinno, ale w praktyce bywa z tym - delikatnie - mówiąc - różnie. Wysokie ceny świadczonych usług w ASO akurat nie przekładają się w ogóle na jakość. Każdy, kto otarł się o ASO ze swoim samochodem (obojętnie, jakiej marki, bo dotyczy to wszystkich) - wie, o czym gadam.
tak ... ASO nie daje rady ? to czego wymagać od warsztatów niezależnych ?"
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 09:10 przez chłop, łącznie zmieniany 1 raz.

snajper
Posty: 137
Rejestracja: 26-02-2012 00:43

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: snajper » 07-02-2014 10:05

":) a Ty kolego myślisz, że kto pracuje w ASO? jacyś fantastyczni i cudowni mechanicy którzy jako jedyni potrafią coś naprawić??? :) Zwróć uwagę, że CI którzy mają o czymś pojęcie i faktycznie są dobrzy to tylko jak mogą szybciutko uciekają z ASO i zakładają swoje warsztaty i co robią....? KASIORKĘ robią :) prosty przykład: Stalowa Wola i p.Goński kiedyś mechanik w VW a teraz .... cóż chyba sam nie wie ile ma kasy :)
pzdr"
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 10:05 przez snajper, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: MT » 07-02-2014 11:45

"Do ASO nie mam absolutnie żadnego zaufania. Tak jak i do przeciętnego "pana Heńka". Jedni robią czysto, w miarę poprawnie, niezbyt szybko ale drą kasy ilości zupełnie nieadekwatnie. "Heńki" robią może w miarę poprawnie, zazwyczaj szybko i w uczciwych pieniądzach, ale mają dziwną tendencję do uszkadzania elementów, gubienia spinek, zapięć, osłon no i przy prośbie o rachunek czy fakturę nagle zaczynają się drapać w głowę i kręcą coś w rodzaju "czy może być za tydzień, bo wie pan, tak właściwie to ja na chorobowym jestem" a kiedy przychodzisz po rachunek zaczynają wmawiać, że kwota to właściwie było neto i że trzeba doliczyć VAT i podatek.

Według mnie kompromisem są warsztaty sieciowe typu Feuvert, Eurowarsztat, OKSerwis niestety w naszej Polsce D niedostępne czy nawet nasz Autofenix.

Natomiast jak dla mnie nie do przebicia jeśli chodzi o standardy obsługi (umówienie się na dzień i godzinę, terminowość, czystość) przy niewygórowanych kosztach jest warsztat WORD."
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 11:45 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: marcin85tbg » 07-02-2014 12:08

"
Według mnie kompromisem są warsztaty sieciowe typu Feuvert, Eurowarsztat
'

Osobiscie mam bardzo złe doświadczenia z Feuvertem, pracują tam wymieniacze, a nie mechanicy. Jak "ukręcili" śrubę i koszty naprawy poszły w tysiące to oczywiście całą winę zrzucili na klienta! Odradzam, przynajmniej ten w krakowskiej Zakopiance.

W Tarnobrzegu polecam AnCar, pierwsza w prawo za Kauflandem jadąc w strone St. Woli.



Edytowany przez marcin85tbg o 07-02-2014 - 11:09. "
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 12:08 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: nikanor » 07-02-2014 15:27

"Ja nie mam warsztatu ale znajomym naprawiam autka i jak do tej pory nikt się nie skarży, a wręcz przeciwnie :)
Ups...sorki autoreklama.
Także warsztaty nie są mi zupełnie do niczego potrzebne :D
Chyba, że jakaś specjalistyczna usługa typu - prostowanie felgi :)"
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 15:27 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

snajper
Posty: 137
Rejestracja: 26-02-2012 00:43

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: snajper » 07-02-2014 18:11

"
?? pisze: Natomiast jak dla mnie nie do przebicia jeśli chodzi o standardy obsługi (umówienie się na dzień i godzinę, terminowość, czystość) przy niewygórowanych kosztach jest warsztat WORD.
To prawda, i chłopaki na WORD mają malutki warsztat mechaniczny nie są tylko wymieniaczami ale potrafią to i owo dorobić i jest git :) też polecam."
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 18:11 przez snajper, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: bzyczek » 07-02-2014 21:09

"
snajper pisze:
?? pisze: Natomiast jak dla mnie nie do przebicia jeśli chodzi o standardy obsługi (umówienie się na dzień i godzinę, terminowość, czystość) przy niewygórowanych kosztach jest warsztat WORD.
To prawda, i chłopaki na WORD mają malutki warsztat mechaniczny nie są tylko wymieniaczami ale potrafią to i owo dorobić i jest git :) też polecam.
Tylko ceny trochę za wysokie i brak możliwości zamówienia części na miejscu"
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 21:09 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: Malyboss » 07-02-2014 21:43

"
hahaha no i zaczęło się :) reklama ?
Niezależna opinia, nie wolno?

tak ... ASO nie daje rady ?
A czytać ze zrozumieniem nauczyli?"
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 21:43 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

chłop
Posty: 181
Rejestracja: 22-05-2011 20:08

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: chłop » 07-02-2014 22:02

"Malyboos wolno - demokracja jest - chyba :) .... a czytać nauczyli za komuny uczyli ;) tylko , że to sarkazm :))"
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 22:02 przez chłop, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: A1313 » 07-02-2014 22:03

"Mnie tam kilka razy ASO tyłek uratowało i to kilku producentów,szczególnie gdy lokalny guru mechaniki wystawi ciebie do wiatru( naprawa pod warunkiem dojazdu do aso w ciągu 15 minut ,naprawa dwie godzinny i tak skończona i rozliczona już po zamknięciu serwisu)

Raz przy awarii elektryki zostałem odesłany przez mechanika do aso , jak sam powiedział -zrobią szybciej , lepiej i taniej , bo i tak by musiał u nich kupić cześć.

Zachwalany tutaj serwis wymienia sprzęgło w ropniaku drożej o(jeżeli mnie pamięć nie myli) 70 zł niż aso w Stalowej.

Kolejny zachwalany tutaj specjalista odpowietrzał ropniaka po wymianie filtra paliwa rozrusznikiem, a potem z rozbrajająca szczerością powiedział -wiesz,rozrusznik nie zawsze zaskakuje.

wypadło z pamięci- wymieniałem swego czasu alternator , wymiana praktycznie w tej samej cenie a alternator po regeneracji,w sumie takie same pieniądze, a jak mnie życie nauczyło mniej stresu.



Jeżeli rozwiąże spór z jednym z warsztatów to opisze i wrzucę do poczytania co oznacza fachowość.



Edytowany przez A1313 o 07-02-2014 - 21:14. "
Ostatnio zmieniony 07-02-2014 22:03 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

chłop
Posty: 181
Rejestracja: 22-05-2011 20:08

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: chłop » 07-02-2014 22:14

Ostatnio zmieniony 07-02-2014 22:14 przez chłop, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: Malyboss » 08-02-2014 17:40

"
Malyboos wolno - demokracja jest - chyba :) .... a czytać nauczyli za komuny uczyli ;) tylko , że to sarkazm :))
OK, w porządku :-)
Chodziło o to, że ASO mimo cen x3 niż gdzie indziej nie zawsze oferuje jakość i standard x3 wykonywanych usług. Nigdzie nie wspomniałem przeca, że oni "nie dają rady" tylko że nie zawsze są tak profesjonalni, jak powinni być. Niezależne warsztaty, w których pracują kumaci, myślący i odpowiedzialni goście, robiący przy autach różne rzeczy nierzadko z zamiłowania, często fachowością i przede wszystkim ceną przebijają niektóre takie pseudo-ASO. Nie jest to reguła, ale często tak się właśnie zdarza. I po to w sumie chyba autor @grzech_t ten temat założył, żeby wymieniać się w miarę rzeczowymi i niezależnymi opiniami. I nie zawsze musi być tak, że jak o warsztacie "X" ktoś pisze dobrze, to zaraz: "Reklama!" a jak o warsztacie "Y" źle to: "Pewnie to konkurencja!" :-) No proszę was :-)
Sugerowałbym jeszcze podawać chociaż markę auta, jeśli ktoś poleci (lub odradzi) jakiś warsztat lub czyjeś usługi. Wbrew pozorom to wiele wnosi do aktualnego tematu."
Ostatnio zmieniony 08-02-2014 17:40 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: rakkauslaulu » 10-02-2014 18:50

"
bzyczek pisze:
snajper pisze:
?? pisze: Natomiast jak dla mnie nie do przebicia jeśli chodzi o standardy obsługi (umówienie się na dzień i godzinę, terminowość, czystość) przy niewygórowanych kosztach jest warsztat WORD.
To prawda, i chłopaki na WORD mają malutki warsztat mechaniczny nie są tylko wymieniaczami ale potrafią to i owo dorobić i jest git :) też polecam.
Tylko ceny trochę za wysokie i brak możliwości zamówienia części na miejscu
Z tego co pobieżnie się orientowałem to wcale nie takie wysokie jeśli popatrzy się w kontekście pozostałych warsztatów w mieście, a ceny nie są "twarde", stali klienci zawsze mogą liczyć na jakiś upust. Oczywiście przeglądy itd. to wszędzie ceny są równe. Co do części to fakt, że na miejscu oprócz żarówek i świec nie ma nic więcej ale tuż za rogiem jest InterTeam, w którym najczęściej części dostanie się od ręki. I jeśli ktoś przyjedzie z awarią to po diagnozie można podejść tę parę metrów i jest po bólu."
Ostatnio zmieniony 10-02-2014 18:50 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

yokosixstassi
Posty: 41
Rejestracja: 19-08-2010 19:51

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: yokosixstassi » 14-02-2014 10:58

"Stacja Obsługi Pojazdów w WORD daje bonus, za zrobienie okresowego badania technicznego - przegląd techniczny (bez wbicia do dowodu) gratis."
Ostatnio zmieniony 14-02-2014 10:58 przez yokosixstassi, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: rakkauslaulu » 14-02-2014 21:08

"Plus do każdej naprawy badanie płynu hamulcowego gratis"
Ostatnio zmieniony 14-02-2014 21:08 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Polecane jak i odradzane warsztaty mechaniki pojazdowej w Tarnobrzegu i okolicach.

Post autor: MT » 14-02-2014 22:18

"
Stacja Obsługi Pojazdów w WORD daje bonus, za zrobienie okresowego badania technicznego - przegląd techniczny (bez wbicia do dowodu) gratis.
Plus do każdej naprawy badanie płynu hamulcowego gratis
O widzicie. Nie wiedziałem o tym. Dawno mnie tam musiało nie być. Na tyle dobrze diagnozują i naprawiają, że nie trzeba być tam częstym gościem. :)"
Ostatnio zmieniony 14-02-2014 22:18 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ