Wybory samorządowe 2018

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
ajax21
Posty: 93
Rejestracja: 10-10-2010 00:33

Wybory samorządowe 2018

Post autor: ajax21 » 04-10-2018 23:06

"Masz ciekawe uwagi i trafne spostrzeżenia. Debatę obejrzałem w części, ale radiowej relacji wysłuchałem w całości.
Czekam jeszcze na jutrzejszą relację z konwencji EMK. Dlatego dzisiaj jeszcze nic więcej nie napiszę. Trochę męczy mnie już ta polityka.
Jak sobie słucham lub oglądam te konwencje i debaty, to zwraca moją szczególną uwagę sztuczność z jaką wypowiada się EMK i BK. To są teksty wyuczone wcześniej na pamięć, to razi jak mało kiedy. KK mówi czasem nie wiadomo do kogo, a WZ fiksuje się na kilku zagadnieniach. To wszystko razem wzięte staje się nudne. Najciekawsze staje się zwracanie uwagi na słabe punkty każdej z tych osób. Znaczące, że EMK, BK i WZ uważają za swojego największego konkurenta DB."
Ostatnio zmieniony 04-10-2018 23:06 przez ajax21, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Wybory samorządowe 2018

Post autor: mariano » 04-10-2018 23:22

"@ajax 21 jeżeli było to do mnie, to dziękuje, jest mi bardzo miło. A co do jutrzejszej konwencji to po prostu nie oczekuj nic."
Ostatnio zmieniony 04-10-2018 23:22 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Wybory samorządowe 2018

Post autor: iv » 05-10-2018 00:16

"
Fresca pisze:Od lat jak pamiętam zaklejanie się plakatami było i będzie.
O ile na pustych tablicach po prostu chamskie było zaklejanie plakatu p. Krukurki, to w tej fazie kampanii nie da się nie zaklejać.
Fresca pisze:Nie wiem Iv kogo podejrzewali "ktoś kto mówił" o oszczędzanie jednego z kandydatów, to nie jest istotne dla mnie, ale ukierunkowanie nasprawcę (ów) nie jest fajne jeżeli opiera się na domysłach, a nie dowodach.
Coś w tym jest. Właśnie dlatego nie podałam nie tylko czyim sympatykiem wydawał się sprawca, ale nawet czyje banery zerwano i na którym osiedlu. Ale to jest już wymierna szkoda majątkowa, bo baner to nie plakat za kilka złotych.
Admin pisze: Poznajemy przy okazji informację, że p. Pekar jest kandydatką na wiceprezydenta.
O, i to mi się podoba. Jako jedyny to ogłosił, choć u niego jest to najmniej ciekawa informacja.
Są kandydaci, co do których byłaby to istotna informacja dla wyborców, a pewnie nawet i dla niektórych członków komitetów :-)
Dlatego zapewne innych wice poznamy dopiero po wyborach albo najwcześniej w drugiej turze co do jednego kupionego. No chyba, że wice zostanie p. Pekar."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 00:16 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Wybory samorządowe 2018

Post autor: inn » 05-10-2018 00:41

"łomatko jaki kicz ta focia państwa kandydatów KK i AP (na wice)
tak mnie się skojarzyło https://bobrzanie.pl/2011/01/12/gdyby-matejko-zyl/



Edytowany przez inn o 04-10-2018 - 23:22. "
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 00:41 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 05-10-2018 00:51

"To co zwróciło moją uwagę, to wyraźne nazywanie i stawianie problemów przez Elżbietę Krukurkę, w stylu: Miasto się starzeje i trzeba się z tym pogodzić, nie uda się tego zatrzymać. Młodzi wyjeżdżają. Siarkopol już nie wróci. To nie są teksty miłe dla ucha, jak większość kampanijnych, o rozwoju, otwarciu, zgodzie i współpracy, ale dla mnie takie twarde postawienie sprawy wychodzi na plus.

Witold Zych konsekwentnie przedstawiał swój program, mniej zważając na pytania, stąd np. most w propozycjach dla młodzieży itp. To co wyszło lepiej niż u innych, to zwracanie się w stronę kamery, czyli bezpośrednio do widzów, a nie tylko do prowadzącego. Wififobia może być różnie odbierana.

Bożena Kapuściak najwyraźniej wspierała się kartką. Generalnie sympatyczna, widzę nadal dla niej miejsce w Radzie Miasta.

Dariusz Bożek standardowo. Naprawdę dobrze się go słucha, choć całość wyszła dość ogólnie. Rzeczywiście udało się pewne powtarzane kwestie wyłączyć, o byciu razem, otwarciu, poparciu różnych partii i środowisk. Podkreślał kontakty i już odbyte rozmowy.

Kamil Kalinka, choćby ze względu na zajmowane stanowisko, najwięcej konkretów. Rzeczywiście szybko mówił, ale ogólne wrażenie wyszło bardzo dobre. Widać że ma dużą orientację w bieżących sprawach miasta, płynnie, spokojnie, rzeczowo."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 00:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Padre » 05-10-2018 01:07

"Kampania ma to do siebie że część chce sprzedawać mrzonki i pleść farmazony. Oczywiste oczywistości. Mniejszość przedstawia fakty i podaje metody. Ludzie mają to do siebie że raczej preferują lukier. Tu prym wiodą kandydaci Bożek i Kalinka. Dobrze im idzie. Razem osiągnęli by sukces. A tego miastu nie życzę."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 01:07 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Wybory samorządowe 2018

Post autor: mariano » 05-10-2018 01:22

"@inn to samo mi się narzuciło, zbawiciele :-)


Admin, prezydenta ma się dobrze słuchać? Czy on ma zapier.... na rzecz miasta? Jakie rozmowy? Z Bronkowskim? Proszę...zwykły PR jak go Pluta uczy. I jeszcze o tym spokoju w nawiązaniu, że urzędników nie ruszy (w domyśle), no żal...poparcie PSL, SLD, PO, N. i stary PZPR, kandydatów A dziwię się bardzo Wolności, bo Kukizowi to nie.

EMK mówiła o smart city w kontekście karty dla tarnobrzeżan, jakieś znowu wsparcie z budżetu gminy, MOPR itd...siąść i płakać nad niewiedzą kandydata na prezydenta co oznacza ten termin.

Bożena może i głos jak Senyszyn, ale baba z jajem. I znana jest z tego, że wszędzie wejdzie i załatwi. Mnie się podobało co dziś mówiła, być może dlatego, że w jakimś stopniu moja branża.

Jedyny konkret z ust Kamila to połączenie gruntów. Zobacz kto przyjechał na konwencje: Ortyl, Draus i Piech. Bardzo przepraszam, ale ewidentnie sprawdza się to o czym pisałem. Zdjęcia z Dudą czy Morawieckiem nie dają nic. A jak mówił o współpracy z ARP, no przepraszam bardzo, gdzie był do tej pory? Nie ma żadnej współpracy. Pierwsze czego żąda management zakładów na strefie to dróg. To zaczął Kiełb. Nie on. Pamiętam sympozja, zjazdy, wizyty itd gdzie przedstawiciele zakładów ze strefy rzucali jedno hasło: drogi."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 01:22 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

franko
Posty: 292
Rejestracja: 26-08-2014 16:27

Wybory samorządowe 2018

Post autor: franko » 05-10-2018 11:53

"wczoraj oglądałem debatę tarnobrzeskich kandydatów i pierwsze co mi przychodzi na myśl to że słabo wypadła Bożena - czytała z kartki, myliła się, ogólnie merytorycznie dwója. Druga pani Ela troszkę lepiej od niej ale przy kolejnym pytaniu już nie chciało mi się jej słuchać dlatego dają ocenę 3. Najlepiej wypadli panowie. Trudno wskazać kto wygrał dlatego daję im po równo notę 4. Podobał mi się pomysł Witolda odnośnie likwidacji Wi-Fi przedszkoli, co jak słusznie powiedział Francja i kraję Europy wycofali Wi-Fi bo zagraża młodym na mózgowie. Kolejny jego pomysł jest trafiony odnośnie szpecącego dworca PKP- powinniśmy go przejąć i powinna się tam znaleźć poczekalnia toalety i kasa jak w większości dworców. Fajny też jest pomysł mostu na Wiśle a nie dzieci jeżdżą promem do tarnobrzeskich szkół, miasto na pewno na tym by zyskało by ludzie by tu nawet na zakupy częściej jeździli i tu wydawali pieniądze. Tu bu chodzili do pracy bo mieli by swobodny dostęp a prom wiadome raz jeździ raz nie. Kamil podobał mi się - widać że się wyrobił, mówi czysto, logicznie, widać że przez te pół roku dużo się nauczył, dużo rozmawia z ludźmi i zna problemy miasta. Darek też fajnie się wypowiadał, ogólnie zna problemy, w końcu przewodniczący rady, wie o co chodzi, swoboda wypowiedzi, nienaganny, dobry nauczyciel i dyrektor, ale czy prezydeny -czy to wystarczy do kierowania miastem, kto wie ?"
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 11:53 przez franko, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Wybory samorządowe 2018

Post autor: mariano » 05-10-2018 12:37

"Bożena krasomówczy typ to nie jest, ale przynajmniej zna pojęcia. Nie wiem skąd się wzięło to że wireless szkodzi. Dla mnie jest to bzdura totalna. Zdecydowanie jeżeli już szkodzi to w domu np poprzez inteligentny dom, tam dopiero jest fal...przez pana K cierpi wielu dobrych ludzi. Darek, PR Pluty i całe podsumowanie. A pan Zych tak się zna na prawie jak ja na perskich dywanach."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 12:37 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Gonzalez
Posty: 9
Rejestracja: 29-08-2018 22:01

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Gonzalez » 05-10-2018 12:48

"Najlepiej przygotowana merytorycznie Pani Bożena, panowie polegli na pytaniu "smart city".Żenada brak podstawowej wiedzy. Słowotok Kalinki już na nikim nie robi wrażenia , tak samo jaki bajeczki Bożka, wkoło to samo już to jest nudne, totalny odlot Zycha, 4 lata mija a on wody siarczkowe i zero efektów. Może jest powieścio i bajko pisarzem ale liczą się efekty, Zych zaczyna to samo co robił NM , bardzo brzydko to wygląda Panie doktorze. Generalnie Panie na plus panowie nuda, brak charyzmy. Stawiam na drugą turę Kapuściak- Krukurka."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 12:48 przez Gonzalez, łącznie zmieniany 1 raz.

kuna
Posty: 136
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Wybory samorządowe 2018

Post autor: kuna » 05-10-2018 13:22

"Przykro to pisać ,ale obydwie panie merytorycznie to beznadzieja. Ciężko tego było słuchać , można się było ze wstydu pod ziemię zapaść słuchając ich wypowiedzi...
Miasto dla emerytów - prawda objawiona. I rozwój przedsiębiorczości dla...przedsiębiorców czy jakoś tak. Rozumiem, że nerwy, że stres, ale bez przesady..."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 13:22 przez kuna, łącznie zmieniany 1 raz.

Aniol_z_agh
Posty: 19
Rejestracja: 26-09-2018 02:17

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Aniol_z_agh » 05-10-2018 13:38

"Franko - 1) Most na Wisle tak ale ten w ciagu drogi S74 ktora jest w planach . Nikt , zaden kraj nie buduje mostow bo jeden lokalny polityk to powie ( W.Zych ) ..mosty buduje sie w ciagu strategicznych drog . Czy droga Tbg - Ciszyca - Koprzywnica jest strategiczna ? co bedzie nia jezdzilo ? z calym szacunkiem ale nic , po za kilkudziesiacoma mieszkancami ..Gdzie ten most mialby byc wybudowany ? Do ulicy Wislnej ? Polecam pojechac do Ciszycy i zobaczyc jak wysoki jest wal na Wisle,jaka jest odleglosc od walu do wisly . Policzyc to wszystko i porownac z kwota za jaka remontujemy w danej chwili skrzyzowanie Mickiewicza - Sikorskiego . Most do Koprzywnicy to NIE REALNY pomysl na ktory nikt z Rzeszowa nie da nigdy kapitalu , a miasto nie udzwignie finansowania . Lobbujmy za Mostem i droga S74 bo to droga wpisana w strategie Panstwa 2 ) Dworzec PKP . Ja tez chcialbym jak na zachodzie ( Norwegia, Szwecja , Niemcy ) jezdzic z czystego i zadbanego dworca PKP ale miasto nie udzwignie remontu tego dworca bo sam remont to jeszcze za malo .Dzis inwestycje wykonujesz zeby sie za jakis czas zwrocila lub poprostu na siebie zarabiala..Grupa PKP ma program remontu i rewitalizacji dworcow i o to trzeba zabiegac . O tym mowil Kamil Kalinka na konwencji i Marszalek Wojewodztwa. 3) Wody Siarczkowe .. od kilku lat o tym slysze ale mam pytanie . Czy Witold Zych zaprosil do Tarnobrzega potencjalnych inwestorow ? ktokolwiek byl w miescie zainteresowany tym tematem ? Wielu z Nas bylo w Termach, basenach termalnych , aquaparkach . czy te inwestycje byly prowadzone przez miasta ? raczej watpie a w kilku bylem. Pan Witold Zych mowi wczoraj ze " wody siarczkowe to potencjal i zeby publicznie je wykorzystac dla mieszkancow " ..nie wiem co to oznacza ale pewnie sporo ludzi mysli ze on to zbuduje i wejscie bedzie za darmo..czy termy , baseny termalne nie sa publiczne ? Sa! Tylko ze wszedzie sie za nie placi . Mamy 21 wiek, 2018 , kapitalizm . Pozdrawiam Ps. sorry za gramatyke i interpunkcje."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 13:38 przez Aniol_z_agh, łącznie zmieniany 1 raz.

Ninja
Posty: 42
Rejestracja: 14-05-2018 14:31

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Ninja » 05-10-2018 13:43

"Po debacie można stwierdzić kolejne wybory i coś czuję że kolejny wybór mniejszego zła. Dlaczego Tbg ma takie szczęście do kandydatów na prezydenta."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 13:43 przez Ninja, łącznie zmieniany 1 raz.

franko
Posty: 292
Rejestracja: 26-08-2014 16:27

Wybory samorządowe 2018

Post autor: franko » 05-10-2018 13:44

"anioł z agh, cytowałem "słowa Zycha" taki gamoń nie jestem przecież aby z Ciszycy do wiślenej robić mostu bo to się mija z celem. Aby stworzyć most to nie taka prosta sprawa, trzeba mieć poparcie PiS-u - obecnej władzy i kase - 2 projekty unijne jeden Tbg drugi Koprzywnica we wsparciu władz wojewódzkich Rzeszowa i Kielc!!! I oczywiste jest ze musi łączyć się z drogą jakąś obwodnicą lub droga ekspresową czy to jakśś S. Cytowałem słowa gościa a ty się czepiasz szczegółów !!! Wyluzuj bo widać że jesteś cienias - na radnego się nie nadajesz, w ogóle po co startujesz, na co ci to potrzebne ?"
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 13:44 przez franko, łącznie zmieniany 1 raz.

akrais
Posty: 40
Rejestracja: 15-02-2018 14:26

Wybory samorządowe 2018

Post autor: akrais » 05-10-2018 13:47

"Jak dla kasy do niech da sobie spokój,, :D"
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 13:47 przez akrais, łącznie zmieniany 1 raz.

Aniol_z_agh
Posty: 19
Rejestracja: 26-09-2018 02:17

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Aniol_z_agh » 05-10-2018 14:28

"Franko . W moim wpisie nic do Ciebie personalnie nie mialem a Ty wrecz odwrotnie . Rozlozylem pomysly Witolda Zycha na czynniki a Ty zamiast sie na tym skupic w dyskusji atakujesz mnie ze " jestem cienias i po co do rady startuje " ..ciekawy punkt widzenia. Jesli tak dalej ma wygladac dyskujsa i polemika to szkoda mi czasu tracic bo dzien dlugi i sloneczny sie zapowiada.

Do Akrais. Nie startuje dla kasy, bo radze sobie w zyciu . Startuje bo mam dosc stagnacji Tarnobrzega, mam dosc nieczystych i niejasnych interesow,populizmu bez analitycznego przemyslenia danych tematow. Tarnobrzeg jest Naszym miastem i chcialbym dolozyc cegielke do jego rozwoju a wydaje mi sie ze w wielu kwestiach moge pomoc . Tyle i az tyle."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 14:28 przez Aniol_z_agh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 05-10-2018 18:35

"Dostałem do skrzynki ulotkę KK, tą którą zamieściłem wczoraj.
Projektowo (jak było widać) szału nie ma, ale papier i druk ok. To pierwsza ulotka w tej kampanii, która do mnie dotarła."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 18:35 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

kamil1221
Posty: 187
Rejestracja: 04-09-2017 15:09

Wybory samorządowe 2018

Post autor: kamil1221 » 05-10-2018 19:41

"
Aniol_z_agh pisze:Franko . W moim wpisie nic do Ciebie personalnie nie mialem a Ty wrecz odwrotnie . Rozlozylem pomysly Witolda Zycha na czynniki a Ty zamiast sie na tym skupic w dyskusji atakujesz mnie ze " jestem cienias i po co do rady startuje " ..ciekawy punkt widzenia. Jesli tak dalej ma wygladac dyskujsa i polemika to szkoda mi czasu tracic bo dzien dlugi i sloneczny sie zapowiada.

Do Akrais. Nie startuje dla kasy, bo radze sobie w zyciu . Startuje bo mam dosc stagnacji Tarnobrzega, mam dosc nieczystych i niejasnych interesow,populizmu bez analitycznego przemyslenia danych tematow. Tarnobrzeg jest Naszym miastem i chcialbym dolozyc cegielke do jego rozwoju a wydaje mi sie ze w wielu kwestiach moge pomoc . Tyle i az tyle.
Ciekawe czy Pan bez znaczka PiSu byłby taki ;)Idziecie do PiSu z korzyscia dla siebie w przyszlosci.Nie roznicie się niczym od poprzednich wladz.W Tarnobrzegu przydałby się taki ktoś jak Ferenc-mimo że lewak,komuch itd.to potrafił ogarnąć Rzeszów,a tutaj? Myślicie że Tarnobrzeg będzie lepszy od Stalowej Woli? Tam też jest PiSowski prezydent.Na kredytach,klotniach, daleko nie zajedziecie.Zachcialo sie teraz remontu glownych drog,Marcele odjezdzaja spod Orlenu na Miechocinie.Juz widze zadowolenie uczniow ktorzy np.uczą się w Prymasówce żeby zdążyć na busa.W wyborach niech wygra rozsądek a nie słodkie słówka i loga partyjne."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 19:41 przez kamil1221, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Wybory samorządowe 2018

Post autor: mariano » 05-10-2018 21:16

"Dziś wraz z sąsiadami zauważyliśmy, że na naszych płotach zawisły w reklamówkach prospekty/materiały wyborcze Kalinki i Pekar i reszty tego....czegoś. Wieść szybko się rozniosła, cóż począć?

Nasze płoty zostały splugawione, zbezczeszczone, a u sąsiada nawet trawnik bo reklamówka się rozdarła. Szybciutko do księdza proboszcza, kolega do Popa celem poświęcenia ogrodzeń i odprawienia egzorcyzmów. Miejmy nadzieje, że szatan został przepędzony. Apage satanas kalinkas i pekaras."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 21:16 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 724
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Wybory samorządowe 2018

Post autor: dominik267 » 05-10-2018 21:37

"@Mariano ty naprawdę masz styki w głowie popalone."
Ostatnio zmieniony 05-10-2018 21:37 przez dominik267, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ