co w sporcie?

Siarka i nie tylko
Romero
Posty: 1
Rejestracja: 12-03-2018 09:22

co w sporcie?

Post autor: Romero » 12-03-2018 21:21

"Jak się czuję uczeń ze szkoły Lo SMS ten bramkarz
Czy dyrektor jest dalej dyrektorem? SMS"
Ostatnio zmieniony 12-03-2018 21:21 przez Romero, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

co w sporcie?

Post autor: jamWilhelm » 12-03-2018 21:29

"Tak Cię to ciekawi, że aż się zarejestrowałeś/przelogowałeś? Raczej nie jesteś ani kibicem ani troskliwym znajomym więc wyjazd z baru marny łowco sensacji!"
Ostatnio zmieniony 12-03-2018 21:29 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

co w sporcie?

Post autor: jamWilhelm » 12-03-2018 21:32

"A co w sporcie? Inauguracja piłki kopanej za tydzień w sobotę, koszykarze wygrali, lewy nie strzelił karnego, schejtuj go za to też może



Edytowany przez jamWilhelm o 12-03-2018 - 20:33. "

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: co w sporcie?

Post autor: globoo » 11-03-2019 16:09

Włodzimierz Gąsior nie jest już trenerem Siarki. Zastąpi go Michał Szymczak Słabe wyniki i postawa piłkarzy Siarki Tarnobrzeg w ostatnich miesiącach sprawiła, że Zarząd Klubu zdecydował się zakończyć współpracę z trenerem Włodzimierzem Gąsiorem. Rozmowy z potencjalnymi kandydatami do objęcia stanowiska pierwszego trenera trwają.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: co w sporcie?

Post autor: globoo » 28-03-2019 09:05

2 liga. Trzech piłkarzy Siarki Tarnobrzeg znalazło się w jedenastce 25 kolejki.Ogólnopolski tygodnik Piłka Nożna bardzo wysoko ocenił występ Siarki Tarnobrzeg w 25 kolejce drugiej ligi. Aż trzech piłkarzy tarnobrzeskiego zespołu znalazło się w jedenastce kolejki.
Trójka piłkarzy to, Dawid Kubowicz, środkowy obrońca, Kamil Radulj, środkowy pomocnik, Maksymilian Sitek, skrajny pomocnik.

Czytaj więcej: https://echodnia.eu/podkarpackie/2-liga ... 6371#sport

Awatar użytkownika
śpiku
Posty: 2189
Rejestracja: 31-03-2005 20:30

Re: co w sporcie?

Post autor: śpiku » 29-03-2019 14:15

Sławek Strzałka poinformował na swoim Facebook'u o końcówce prac nad książką o historii piłkarskiej Siarki Tarnobrzeg



:) Miło tu wrócić!

bonusy
Posty: 3
Rejestracja: 04-02-2019 09:41

Re: co w sporcie?

Post autor: bonusy » 17-04-2019 08:17

śpiku pisze:
29-03-2019 14:15
Sławek Strzałka poinformował na swoim Facebook'u o końcówce prac nad książką o historii piłkarskiej Siarki Tarnobrzeg



:) Miło tu wrócić!
Książka do kupienia dzisiaj przed meczem, cena 70 zł. :)

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: co w sporcie?

Post autor: globoo » 19-01-2020 09:25

Najlepiej niech w sprawie zaległości wobec piłkarza wypowie się sam piłkarz. Krzysztof Ropski nie uczestniczył w sparingu klubu Siarka Tarnobrzeg.

Klauzula odstępnego nie może uwzględniać zapisu o jej podwyższeniu o kwote zobowiązań klubu odstępującego wobec piłkarza, tym bardziej przyszłych. Klub pozyskujący nie może mieć wiedzy jaki jest poziom wynagrodzenia netto, brutto. Jakie są jeśli są premie meczowe wynikające z wewnętrznych regulaminów klubu. Przy takim podejściu klauzula odstępnego jest nie do wykonania przez żaden klub. Klauzula odstępnego musi być sztywna, a nie progresywna czyli zmienna. Taka jak w oficjalnym kalkulatorze PZPN wyliczającym ekwiwalent za piłkarza.

Jednocześnie pragnę poinformować, że zawodnik Krzysztof Ropski profilaktycznie stosowne oświadczenie złożył osobiście Prezesowi Siarki i mam nadzieję, że Prezes Dziedzic może to potwierdzić.

Jest oczywistym za zdanie sprzetu jest po zmianie klubu a nie przed, na co się powołuje klub Siarka Tarnobrzeg, że rzekomo zawodnik nie spełnił warunków zmiany klubu.

Sam osobiście wysłałem w dniu 13 stycznia maila z informacją ze Motor Lublin korzysta z klauzuli odstępnego na oficjalny adres emial Klubu Siarka Tarnobrzeg ze strony internetowej. Z tą informacją zostało wysłane potwierdzenie przelewu. Jeśli będzie taka potrzeba mogę go ujawnić, aby posługiwać się prawdą.

Motor Lublin przelał środki na oficjalne konto wskazane w białej księdze podatników VAT. Przypomnę Prezesowi Siarki, że zgodnie obecnymi przepisami każde konto bankowe musi być tam ujawnione. Nie ujawnienie innych kont bankowych to wykroczenie karno-skarbowe karane grzywną. Przelanie środków finansowych na inne konto niż tam wskazane, nie daje możliwości odliczenia podatku VAT oraz wydatków do kosztów prowadzenia działalności. To, że klub Siarka Tarnobrzeg posługuje się innym kontem bankowym to jego sprawa.
Takie informację jak publikowanie komunikatu o spełnieniu klauzuli odstępnego i zmiany klubu kluczowego zawodnika publikuje się na oficjalnej stronie klubu po zatwierdzeniu przez Prezesa i tym razem chyba tak było.

To, że są zapytania jest oczywiste, nawet Barcelona może zapytać. Tylko, że to zawodnik musi wyrazić zgodę i złożyć stosowne oświadczenie o przynależności klubowej. Krzysztof Ropski takie oświadczenie złożył o zmianie klubu. Krzysztof Ropski nie uczestniczył w sparingu klubu Siarka Tarnobrzeg.

Jeśli będzie taka potrzeba podejmiemy możliwe kroki prawne.

Nie chce dalej tej farsy kontynuować, klub motor Lublin robi swoje. W tym wszystkim klub Siarka Tarnobrzeg zapomina o rozwoju zawodnika Krzysztofa Ropskiego, który w dniu 13 stycznia złożył stosowane oświadczenie o zmianie przynależności klubowej.

Pozdrawiam,

Paweł Majka
Prezes Zarządu
Motor Lublin"

Krzysztof Ropski zdecydował się jednak jeszcze raz zabrać głos w całej sprawie i powiedzieć nam nieco więcej.

- 14 stycznia, dzień po podpisaniu umowy z Motorem Lublin, zadzwoniłem do prezesa Siarki i zrzekłem się wynagrodzenia za styczeń 2020 roku. Klub z Tarnobrzega wciąż jest mi jednak winien zaległe wynagrodzenie za połowę października, listopad oraz grudzień 2019 roku. Dodatkowo 13 stycznia br. Siarka Tarnobrzeg otrzymała informację w formie pisemnej, mailowo, że Motor Lublin skorzystał z klauzuli odstępnego zawartej w mojej umowie, a ja jadę do Lublina. Warunki mojej klauzuli zostały spełnione - powiedział nam najlepszy napastnik grupy czwartej trzeciej ligi z rundy jesiennej.

- W poniedziałek będę w Lublinie na treningu Motoru - dodał Krzysztof Ropski.

https://echodnia.eu/podkarpackie/aktual ... 2-14723434

tomek1
Posty: 49
Rejestracja: 10-03-2019 10:08

Re: co w sporcie?

Post autor: tomek1 » 30-07-2020 19:14

czy ktoś wie jakie cele na najbliższy sezon ma Siarka Tarnobrzeg? Założeniem jest awans do 2 ligi, utrzymanie czy nie ma żadnych celów postawionych przed drużyną? Osobiście wydaje mi się, że taka drużyna jak Siarka powinna robić wszystko aby w tym sezonie był awans do 2ligi i to za wszelką cenę i powinno być to priorytetem bo są inwestowane przez miasto bardzo duże pieniądze na utrzymanie tej drużyny, które mogłyby być przeznaczone na coś innego. Nie zapominajmy że jest bodajże wielu udziałowców w tym klubie oprócz miasta, więc wydaje mi się, że rozsądnie by było gdyby każdy z nich inwestował w klub proporcjonalnie do wielkości swoich udziałów . Wydaje mi się, że 3 liga dla Siarki Tarnobrzeg to jest zdecydowanie za mało i taki klub nie powinien w ogóle znajdować się w tak niskiej lidze, a jeśli celem ma być utrzymanie w 3 lidze to czy naprawdę jest sens aby miasto inwestowało w ten klub tyle pieniędzy zamiast przeznaczyć te pieniądze na dokończenie ścianki wspinaczkowej, z której mogliby śmiało korzystać mieszkańcy Tarnobrzega i okolic.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: co w sporcie?

Post autor: olekko » 30-07-2020 23:58

O ile dobrze zapamiętałem i zrozumiałem, prezes Dziedzic w swoim ostatnim wystąpieniu na Radzie Miasta mówił o planie powrotu na szczebel centralny w trakcie kolejnych 3 sezonów.

Swoją drogą, sporą częścią ostatniej sesji RM było wysłuchanie przedstawicieli tarnobrzeskich klubów sportowych. Pojawiło się jednak niewiele pytań do prelegentów, nie było żadnej debaty radnych. Tak jak kolega Tomek napisał, ciekawe czy są postawione jakieś cele przed klubami, albo czy miasto ma jakąś wizję sportu. Nic takiego powiedziane nie było, co najwyżej o wizji mówili poszczególni prezesowie. To były jednak ich plany, nie miasta.

ODPOWIEDZ