Władze miasta 2018-2023

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: cenzor » 24-06-2019 20:14

Mamy to!!!. W dniu 13 czerwca 2019 roku o godzinie 13.00 w Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu przynależności Miasta Tarnobrzega do Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego w charakterze członka wspomagającego. Certyfikat w imieniu miasta przyjął z rąk Krzysztofa Wolickiego prezesa stowarzyszenia Prezydent D. Bożek. rośniemy w siłę.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 24-06-2019 22:09



Akurat ta informacja chyba nie pojawiła się na stronie miasta, jakby budziła wątpliwości.
A to tylko kolejne stowarzyszenie do którego przystępujemy, chociaż zajmujące się dość przyziemnymi sprawami.

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: td » 24-06-2019 22:22

Podziemnymi raczej :P

karol10tbg
Posty: 89
Rejestracja: 02-03-2009 17:32

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: karol10tbg » 25-06-2019 09:23

Co nam to daje?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 25-06-2019 11:46

Też bym chciał wiedzieć.

Dodatkowo ta informacja wypłynęła zupełnie przypadkiem, nieoficjalnym kanałem. Dziwi mnie to, że choćby na stronie UM ani na fejsbuku prezydenta brak o tym wzmianki. Czyżby nie było powodów do radości?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

karol10tbg
Posty: 89
Rejestracja: 02-03-2009 17:32

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: karol10tbg » 25-06-2019 12:24

Skoro nie ma powodów do radości to po co osobiście prezydent odbiera certyfikat (cokolwiek on znaczy), chyba, że naprawdę nie ma ważniejszych spraw w mieście.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: zbyry » 25-06-2019 12:53

U mnie na fejsie jest i jednego pracownika z UM, reszta się boi :-). Żenada. Jak można , tłumacząc i pojmować na różne sposoby ludzi, którzy nic nie mogą i nikt się z nimi nie liczy? Też żenada i szkoda słów.

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: kuna » 25-06-2019 12:54

No nie wiem... brzmi to co najmniej dziwnie i po co to miastu? Wizerunkowo- jakbyśmy grzebali Tarnobrzeg...
Może lepiej poświęcać czas na konstruktywne sprawy?

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Innn » 25-06-2019 13:41

zbyry pisze:
25-06-2019 12:53
U mnie na fejsie jest i jednego pracownika z UM, reszta się boi :-).
Masz rację reszta się boi - ale się śmieje :? :lol:
Miasto ani na tym nie straci ani nie zyska - wizerunkowo wielka wtopa PDB

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 25-06-2019 18:18

Jakby nie patrzeć, miasto jest zarządcą cmentarza, zatem działa w branży funeralnej.
Może rzeczywiście w ramach stowarzyszenia branżowego można lepiej kształtować rzeczywistość prawną.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: cenzor » 25-06-2019 20:37

No może by jednak DB odniósł się do tego na sesji w czwartek 27.06 albo odpowiedział po co to nam? albo z czym to się je.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: zbyry » 25-06-2019 20:41

Adminie, dobitnie to, o czym mówisz mówią fakty w postaci drzew i inne. Nie szukaj usprawiedliwienia, bo go po prostu nie ma. I co, Tarnobrzeg ma się stać centrum pogrzebowym? Sorki, ale czytałem założenia stowarzyszenia.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 23-07-2019 19:47

Radni z sąsiedniej Nowej Dęby głosować będą nad deklaracją potępiającą ideologię LGBT.

Fragmenty
Rada Miejska w Nowej Dębie wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promocję ideologii ruchów LGBT, której cele godzą w fundamenty porządku społecznego, opartego o rodzinę rozumianą jako małżeństwo kobiety i mężczyzny, jak również w wolność i autonomię wspólnot religijnych, a zwłaszcza Kościoła Katolickiego czym naruszają przyjęty w Polsce ład konstytucyjny.

„Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę” (Rdz, 1: 27). Trudno uwierzyć, że wraz z rozwojem nauki i obserwowanym rozwojem technologicznym, człowiek osadzony w realiach XXI wieku neguje i podważa biologiczne i duchowe podstawy swojego bytowania. Oczywiste prawdy o naturze człowieka i jego płciowości ustępują nachalnej propagandzie lewicowych demoralizatorów (spadkobierców ideologii bolszewickiej) których jedynym celem jest zniszczenie instytucji małżeństwa i rodziny, a przez to doprowadzenie do całkowitego przeorientowania stosunków i relacji społecznych. Celowi temu, prócz kłamstw i manipulacji służy również stosowanie terroru politycznej poprawności, cenzurowanie Pisma Święto, wyrzucanie z pracy osób broniących tradycyjnych wartości, oraz polityczne procesy pod zarzutem tzw. „mowy nienawiści”. Pod hasłami tolerancji i pokoju, aktywiści LGBT profanują święte dla katolików symbole, szydzą z sakramentów – zwłaszcza z Najświętszej Ofiary promując w ten sposób antycywilizację.

Mając na względzie dobro dzieci, instytucji małżeństwa i rodziny oraz prawidłowy rozwój wspólnoty narodowej deklarujemy, że:
stajemy w obronie naszej tradycji, kultury i religii przeciwko agresywnej, kłamliwej i szkodliwej ideologii LGBT
nie godzimy się na wprowadzanie do naszych szkół i naszego systemu oświaty elementów tzw. „wychowania seksualnego” w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia;
nie godzimy się na demoralizację naszych dzieci przez tzw. „latarników” lub przez innych funkcjonariuszy politycznej poprawności;
nie godzimy się na szerzenie tzw. „homopropagandy” w gminnych placówkach oświatowych oraz jakichkolwiek obiektach należących do gminy Nowa Dęba.;

Jednocześnie zwracamy się:
do nauczycieli i wychowawców, do dyrektorów szkół i przedszkoli o obronę polskiej rodziny, i wartości chrześcijańskich podczas prowadzonych przez was zajęć i w prowadzonych przez was placówkach
do burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba o nadzór nad działalnością prowadzonych przez niego szkół i przedszkoli w objętym niniejszą deklaracją zakresie;
do mieszkańców miasta i gminy zatroskanych losem przyszłych pokoleń dzieci i młodzieży o włączenie się w obronę polskich wartości i polskich rodzin.
http://infonowadeba.pl/polityka/w-piate ... azachstanu

Nie spodziewam się podobnej deklaracji w Tarnobrzegu, ale pojawia się pytanie od drugiej strony - kiedy w Tarnobrzegu odbędzie się pierwszy marsz równości? Myślę, że władze miasta są gotowe i otwarte bardziej niż kiedykolwiek.

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: olekko » 23-07-2019 22:04

Pozwolę sobie tutaj zacytować komentarz Tarnobrzeżanina spod artykułu o tym na NW24. Nie wiem, choć się domyślam kim jest ów Tarnobrzeżanin i - jeśli dobrze się domyślam - odnosi się to jak najbardziej do tematu "Władze miasta 2018-2023" z przedrostkiem "potencjalne. Ogromny szacunek z mojej strony za ten głos rozsądku i zdecydowanie żałuję że tego Pana w tarnobrzeskiej polityce nie ma.
Co za kretynizm, takie deklaracje to najlepsza droga do wzrostu agresji pomiędzy zwykłymi ludźmi, a w dalszej perspektywie – do wzrostu nacjonalizmu, który może doprowadzić do pogromów czy nawet wojny. Czy tego chcemy? Ja nie mam z LGBT nic wspólnego, nie oddałbym parom homoseksualnym wychowywać dzieci, ale mam kilku znajomych, którzy otwarcie przyznają się, że są homoseksualistami i w niczym mi to nie przeszkadza. Niech każdy sobie robi w łóżku na co ma ochotę, takie piętnowanie inności powoduje u mnie wstyd jako Polaka i Europejczyka. Dużo podróżuję po świecie, zwłaszcza po Europie, wiele rzeczy na Zachodzie również mi się nie podoba. Jednak takie deklaracje do niczego dobrego nie doprowadzą. Powiem więcej, tam gdzie jest to możliwe i nie zagraża w interesy społeczeństwa, osoby LGBT powinny być traktowane tak samo, jak inni obywatele (kwestia odwiedzin w szpitalu czy uzyskiwania informacji o stanie zdrowia partnera, kwestia dziedziczenia i tam, gdzie tak naprawdę nikt na tym nie ucierpi), a obecne prawo jest jednak dyskryminujące wobec takich osób. Oczywiście są pewne granice np. nie można prawnie uznać związku jednopłciowego za małżeństwo (jest to sprzeczne z Konstytucją RP), jednak wszelkie skrajności – zarówno te w lewo, jak i te w prawo – są złe i niebezpieczne.
Wstyd dla Nowej Dęby, że taka deklaracja w ogóle będzie rozpatrywana. Mam nadzieję, że większość radnych wykaże trzeźwość umysłu i zagłosują przeciw lub wstrzymają się od głosu. I podkreślam raz jeszcze, że wcale nie jest mi po drodze z LGBT, po prostu przeraża mnie to dzielenie społeczeństwa w Polsce na lepszych i gorszych, zamiast budować mosty, to tworzymy mury.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 23-07-2019 22:56

Z pogromami i wojną to przesada, ale nakręcanie konfliktu oczywiście nie jest przypadkowe. Wydaje się, że to kontynuacja rozpoczętej przed wyborami do PE zagrywki PiSu, w którą opozycja dała się ku swojej stracie wkręcić. Stąd tak częste cytowanie przez media rządowe Rabieja, zdjęcia z parady w Gdańsku, tęczowych aureoli, czy któregoś tam polityka PO, że nie mogą jeszcze oficjalnie mówić o związkach poza wielkimi miastami, bo by ich pogonili. Zagrywka skuteczna, bo w sumie opozycja nie bardzo ma inny wybór niż stanąć wyraźnie po stronie homomniejszości, czyli w pozycji wygodnej do bicia. Teraz idzie tą samą drogą, licytując się kto bardziej niż reszta popiera LGBTQIAPK+. I przypuszczam, że również ze swoją stratą.

Chociaż po Białymstoku już to wygląda inaczej, bo konflikt przenoszony jest na inną linię podziału. Już nie jest to pisowska projekcja "pedały" vs "normalna rodzina", ale "pedały" vs "agresywni przemocowi faszyści, naziści, rasiści, kibole" itd. Stąd tak silne dzisiejsze odcinanie się PiS od wszelkiej przemocy. Bo pewnie większość wyborców bardziej chce bezpieczeństwa i spokoju na ulicach niż ochrony przed "zagrożeniami" ze strony LGBTQIAPK+.

Jestem ciekaw jak to się dalej potoczy w najbliższych miesiącach. Palikot wzywa do organizowania homomarszów wszędzie i świadomego nastawiania się do bicia, bo według niego tak właśnie można wygrać wybory. Może ma rację, że byłaby to skuteczna metoda. Stąd pytanie - kiedy marsz w Tarnobrzegu? Nie zdziwiłoby mnie co najmniej wsparcie prezydenta, ani udział PRM z małżonką w pierwszym szeregu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 25-07-2019 19:45

Widzę, że nawet michnikowa Gazeta pisze mniej więcej to co ja przedwczoraj:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zycja.html

Jak łatwo można narzucić temat przez zdjęcie naklejki w necie. Widział ktoś taką w realu?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 25-07-2019 20:03

PiS rozgrywa to po swojemu. Trzeba im honor oddać i pochwalić za dobry marketing polityczny. Konsekwentnie unikają tematów np. kary śmierci. Na socjaliźmie jadą równo a wyborcy to kupują.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: dino » 25-07-2019 21:45

Idzie ostro.
PiS odwołuje się do dorobku PRL w zakresie myśli politycznej i gospodarczej:

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 25-07-2019 22:08

A to zaskoczenie, że PiS nawiązuje do przedwojennego PPSu? Przecież zawsze to była partia socjalistyczna, czerpiąca z dorobku PPSowca Piłsudskiego.

Cała wypowiedź wskazuje, że akurat nie chodziło o PRL, co nie znaczy, że PiS tego też nie traktuje instrumentalnie i jeśli by była taka potrzeba gotów byłby do dorobku PRL nawiązać.
Jedni mają trochę takie poglądy, bardziej lewicowe, drudzy bardziej prawice. Wszystkich potrzebujemy, bo również w tej lewicowej – nazwijmy to dawnej +PPS-owskiej+ tradycji – tam rosła ta wrażliwość społeczna, jakże potrzebna dla sprawiedliwości społecznej. To Solidarność jest spadkobiercą chrześcijańskiego myślenia o miłości bliźniego, ale również robotniczej myśli socjalistycznej. Ta myśl jest głęboko w filozofii Prawa i Sprawiedliwości obecna.
Uwaga, wyjawiam tajemnicę: mój dziadek należał przed wojną do PPSu, podobno jak duża część kolejarzy.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 25-07-2019 22:14

PiS gospodarczo realizuje politykę gospodarczą Gierka przy retoryce Gomułki.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ