Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 10-09-2019 21:36

Czyli mamy przekrój poglądów ministra nauki w rządzie premiera Morawieckiego:

- z pensji ministra brakuje mu do pierwszego,
- 8 tysięcy na rękę to normalne zarobki w dużych miastach,
- celem rządu PiS jest to, żeby w Polsce osiadali Ukraińcy,
- należy sprowadzić elity z zagranicy.


Tylko co w wypadku jeżeli on to myśli na SERIO ???
;-)
;-)
;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 10-09-2019 22:11

Kolejny "ze stajni" PiS ;-)
;-)

Sebastian Kaleta

ten z kolei z resortu sprawiedliwości
;-)

"nie możemy oglądać się czy przedsiębiorcy będą w stanie wypłacać te pensje"

No i słusznie ;-)

Bo jak nie będą w stanie wypłacać to i tak będą ;-)

;-)

Ja tylko przypominam...
w 1980 roku zaczęło się od postulatu podwyżki pensji o 2 tysiące
w 1985 było to już 20 tysięcy wynagrodzenia ...
w 1989 było to już 200 tysięcy miesięcznego wynagrodzenia ....

I cytując Morawieckiego....

Myśl socjalistyczna jest obecna w polityce PiS ;-)
;-)
;-)

Tylko dajcie im rządzić....
będziecie mieć wypchane portfele ;-)
tysiącami złotych ;-)






To mówicie, że w 2023 roku przedsiębiorca mający budkę z zapiekankami, będzie płacił jakieś 2000 złotych ZUS,
a osoba, którą tam zatrudni, będzie miała minimalną pensję w wysokości 4000 złotych brutto?
Ciekawe, ile w takim razie będą kosztować zapiekanki…

— Jeden z Wielu (@Jeden_z_wielu) September 8, 2019
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Jurek1978
Posty: 22
Rejestracja: 12-06-2019 20:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jurek1978 » 11-09-2019 07:36

Ja tylko zapytam , czy 3000 brutto ( na rękę 2150 ) to jest tak dużo ? 500 Euro. Dodam że ceny mamy europejskie. To może zacznijmy zarabiać co raz mniej. Więcej zle , mniej zle , Najlepiej byłoby za darmo pracować.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 11-09-2019 07:58

Jasne.
3000 zł brutto to dla pracodawcy 3 614 zł. Jest to 837 euro.
To jest 20 zł za godzinę pracy. 160 zł dziennie
Zapytaj się Kamila gdzie się podziewa twoje 350 euro ;-)
;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Jurek1978
Posty: 22
Rejestracja: 12-06-2019 20:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jurek1978 » 11-09-2019 08:25

A czy pracodawca mi się pyta czy mam za co opłacić rachunki ? To dlaczego on nie pójdzie do pracy za 1640 jak to jest taka wysoka pensja ?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 11-09-2019 08:44

Widzę że matematyka to ciężki przedmiot ;-)
Otrzymując 1640 zł na rękę zarabiasz ponad 2 700 zł ;-)
Zapytaj się Kamila gdzie jest zarobiony przez Ciebie tysiąc złotych ;-)

Najlepiej by było gdyby pracodawca dał Ci do ręki te 3 tysiące i bloczek opłat co kiedy i gdzie masz wpłacić

Może wtedy zrozumiesz że dobrze zarabiasz lecz ktoś Ci podbiera Twoje pieniądze ZANIM zarobiłeś na swoje utrzymanie
;-)
;-(
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Rządy PiS

Post autor: jamWilhelm » 11-09-2019 09:19

Jurek1978 pisze:
11-09-2019 08:25
A czy pracodawca mi się pyta czy mam za co opłacić rachunki ? To dlaczego on nie pójdzie do pracy za 1640 jak to jest taka wysoka pensja ?
a czy pracodawca zmusza Cię do pracy?! Zostań sam pracodawcą i płać ludziom 1640. Widocznie masz "kompetencje" na 1640, niczyja wina

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 11-09-2019 09:56

Zobaczymy, co przyniesie rzeczywistość.
Co przyniosą zmiany w przyszłym roku.
Pewnie sporo zrewiduje to, co się będzie działo w gospodarce.
Na pewno nie będzie tak, że rząd (PIS czy KO) będzie ślepo podnosił płacę minimalną, nawet gdy będzie dochodziło do spowolnienia gospodarczego.

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Rządy PiS

Post autor: L74 » 11-09-2019 10:21

Prościej by było zmniejszyć obciążenia podatkowe, ale wtedy politycy by stracili władzę nad ludem, bo nie mieliby z czego rozdawać i za co kupować głosów - to tak najbardziej ogólnie jak można.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Re: Rządy PiS

Post autor: marabut » 11-09-2019 10:29

Bardzo mi się podobają Twoje wypowiedzi dino.
Ludzie, którzy są zatrudnieni na etacie, nie czują tego, ile z ich wypłaty zabiera państwo. Dopiero jak człowiek cokolwiek chce sam zrobić, zakłada działalność, to dopiero wtedy wszystko widzi. Od stycznia prawie 1500zł samego zusu dla jednoosobowej działalności gospodarczej. hmmm... Jak pensja minimalna wzrośnie to nawet nie chcę myśleć co będzie.... Zus płacony od średniej krajowej, a jak człowiek zachoruje to wypłacają mu od minimalnej! Czy to nie jest złodziejstwo ??!! Kraj dobrobytu.... sratatata....

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 11-09-2019 11:01

marabut pisze:
11-09-2019 10:29
Od stycznia prawie 1500zł samego zusu dla jednoosobowej działalności gospodarczej. hmmm... Jak pensja minimalna wzrośnie to nawet nie chcę myśleć co będzie.... Zus płacony od średniej krajowej, a jak człowiek zachoruje to wypłacają mu od minimalnej! Czy to nie jest złodziejstwo ??!! Kraj dobrobytu.... sratatata....
Trochę mijasz się z prawdą. Składki ZUS obecne przy działalności gospodarczej to 1316 jeśli korzystasz z dobrowolnej składki zdrowotnej. Przy braku tego składnika to 1246.
Zapowiedziane jest płacenie składek ZUS od DOCHODU dla mikro i małych przedsiębiorców, dlatego składka powinna dla dużej części firm zmaleć.

Zus nie płacisz od średniej krajowej tylko od przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w sektorze przedsiębiorstw. Zakładam, że płacisz od minimalnej podstawy (skoro piszesz, że prawie 1500 zł składki ZUS) czyli 60% - czyli płacisz od podstawy w wysokości 2850 zł. Skoro płacisz zasiłek chorobowy od wysokości 2850 zł to dlaczego chciałbyś dostawać 4500 zl miesięcznie zasiłku chorobowego? I gdzie tutaj jest złodziejstwo które zarzucasz?

Proponuję po prostu płacić składki ZUS, przyjmując podstawę wyższa i wówczas zasiłek chorobowy będzie odpowiednio wyższy.

Szczerze to chciałbym płacić składki ZUS od podstawy 2850 zł, ale jako "etatowiec" płacę od rzeczywistego wynagrodzenia. Nie wiem skąd w takim wypadku te narzekania. Rozumię, że są firmy które osiągają mniejszy dochód niż te 2850 zl i dla nich przygotowane są obniżki, gdyż będą płacić od rzeczywistego dochodu.

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Rządy PiS

Post autor: L74 » 11-09-2019 11:02

dino pisze:
11-09-2019 08:44
Widzę że matematyka to ciężki przedmiot ;-)
Otrzymując 1640 zł na rękę zarabiasz ponad 2 700 zł ;-)
Zapytaj się Kamila gdzie jest zarobiony przez Ciebie tysiąc złotych ;-)

Najlepiej by było gdyby pracodawca dał Ci do ręki te 3 tysiące i bloczek opłat co kiedy i gdzie masz wpłacić

Może wtedy zrozumiesz że dobrze zarabiasz lecz ktoś Ci podbiera Twoje pieniądze ZANIM zarobiłeś na swoje utrzymanie
;-)
;-(
Dino to nie są najlepsze argumenty, bo Pan przedsiębiorca ma opłacone dużo rachunków na firmę: np. samochód którym dojeżdża do pracy - ja muszę płacić za paliwo i koszty eksploatacji, telefon i internet - niestety mój Pan przedsiębiorca-pracodawca mi nie płaci tego, samochód - kupiony na firmę, nieważne czy leasing czy kredyt, pieniądze płyną z konta firmowego a nie z prywatnej kieszeni Pana przedsiębiorcy-pracodawcy, śniadania i kolacje biznesowe - też do jakiegoś poziomu można sobie wrzucić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej itd. itp. Później już łatwo stwierdzić że firma nie ma zysków i nie ma z czego płacić wyższych pensji pracownikom. Problem jest w tym, że cały czas ekonomiczna świadomość ludzi jest na bardzo niskim poziomie i populiści oraz rządzący to wykorzystują.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Re: Rządy PiS

Post autor: marabut » 11-09-2019 11:40

Trochę mijasz się z prawdą. Składki ZUS obecne przy działalności gospodarczej to 1316 jeśli korzystasz z dobrowolnej składki zdrowotnej. Przy braku tego składnika to 1246.
Zapowiedziane jest płacenie składek ZUS od DOCHODU dla mikro i małych przedsiębiorców, dlatego składka powinna dla dużej części firm zmaleć.

Zus nie płacisz od średniej krajowej tylko od przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w sektorze przedsiębiorstw. Zakładam, że płacisz od minimalnej podstawy (skoro piszesz, że prawie 1500 zł składki ZUS) czyli 60% - czyli płacisz od podstawy w wysokości 2850 zł. Skoro płacisz zasiłek chorobowy od wysokości 2850 zł to dlaczego chciałbyś dostawać 4500 zl miesięcznie zasiłku chorobowego? I gdzie tutaj jest złodziejstwo które zarzucasz?

Proponuję po prostu płacić składki ZUS, przyjmując podstawę wyższa i wówczas zasiłek chorobowy będzie odpowiednio wyższy.

Szczerze to chciałbym płacić składki ZUS od podstawy 2850 zł, ale jako "etatowiec" płacę od rzeczywistego wynagrodzenia. Nie wiem skąd w takim wypadku te narzekania. Rozumię, że są firmy które osiągają mniejszy dochód niż te 2850 zl i dla nich przygotowane są obniżki, gdyż będą płacić od rzeczywistego dochodu.
Ok może trochę nerwowo popisałam, że od średniej krajowej,,, sorry
Ale proszę: https://strefabiznesu.pl/nowy-zus-11092 ... 3-14238563
tak jak pisalam, w przyszlym roku prawie 1500zł zusu. A jeśli chodzi o chorobowe. Jak ktoś jest na etacie to leży chory niezdolny do pracy i dostaje nie wiem koło 80% wynagrodzenia? a jak człowiek na dzialalności zachoruje to i tak musi składkę zdrowotną zapłacić a za jakiś czasu wypłaca mu grosze, a to że nie ma za co lokalu zapłacić itp to już nikogo nie obchodzi.
Moim zdaniem jest duża różnica dla tego, kto choruje na etacie a dla tego co prowadza działalność. I ten mniejszy zus za przedsiębiorców... nie wiem których. Jak liczony od przychodu...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 11-09-2019 11:51

Na etacie i na działalności gospodarczej są takie same zasady zasiłku chorobowego. Dostajesz 80% tego co jest podstawą. W uproszczeniu na etacie podstawą jest twoje wynagrodzenia a przy działalności to co zadeklarujesz ale nie mniej niż 60% przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Większość osób deklaruje właśnie ten minimum. Potem właśnie od tego minimum dostają zasiłek chorobowy. Można się zrównać z tymi co są na etacie i opłacać składkę od innej kwoty.
Pamiętajmy, że ubezpieczenie chorobowe ma nas przed czymś chronić. Chorobowe chroni nas przed utratą płynności finansowej na wypadek choroby. A jeśli chcemy być dobrze chronieni to płaćmy składki od takiej kwoty, która nam będzie gwarantować utrzymanie firmy w przypadku choroby. Ja wiem, że składki ZUS znacznie wzrosną, ale etatowcy płacą znacznie wyższe składki ZUS i dlatego dostają 80% swojego realnego wynagrodzenia.

Choroba przedsiębiorcy zmniejsza podstawę składki ubezpieczenia społecznego proporcjonalnie do ilości dni na zwolnieniu. Składkę zdrowotną (chyba coś ok 300 zł) trzeba zapłacić w pełnej wysokości.

Pisząc o mniejszym zusie dla przedsiebiorcy liczonym od dochodu mówie tutaj o planach - nie znamy jeszcze dokładnych założeń jak to będzie wyglądać.

Ogólnie uważam, że na etacie to nie jest takie eldorado jak się wydaje przedsiębiorcom. Sam zastanawiam się czy nie przejść na umowę B2B mając własną działalność. Składki społeczne ZUS dużo mniejsze, składka zdrowotna ZUS dużo mniejsza. Do tego możliwość odpisania od podatku dużej ilości kosztów - samochód w leasing, telefon, zakup sprzętu itd. Zostawałoby mi sporo w kieszeni w porównaniu z etatem.

Jurek1978
Posty: 22
Rejestracja: 12-06-2019 20:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jurek1978 » 11-09-2019 11:59

jamWilhelm pisze:
11-09-2019 09:19
Jurek1978 pisze:
11-09-2019 08:25
A czy pracodawca mi się pyta czy mam za co opłacić rachunki ? To dlaczego on nie pójdzie do pracy za 1640 jak to jest taka wysoka pensja ?
a czy pracodawca zmusza Cię do pracy?! Zostań sam pracodawcą i płać ludziom 1640. Widocznie masz "kompetencje" na 1640, niczyja wina
I tu się mylisz. Nie pracuję za 1640. Widzę natomiast ludzi którzy naprawdę ciężko pracują za najniższą i jeszcze są wykorzystywani na maxa. I nie pisz że niech założą firmy. Też potrzebni są kasjerzy , sprzątaczki , sprzedawcy itp. Są też tacy co pracują na czarno , więc pracodawca nie ma ZUSu i innych obciążeń , a płaci 10 zł./h i jeszcze płacze że w ogóle płaci. Na koniec trudno się doprosić o swoje pieniądze. To jest ok ?

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Rządy PiS

Post autor: Antea » 11-09-2019 12:32

Jerzy, nie jest ok.
Nie jest ok również ok to, że ministrowie Beaty Szydlo nie zwrócili nagród, nie jest ok to że syn Marka Kuchcińskiego mieszka w prezydenckiej willi za darmo, podczas gdy my płacimy horrendalne ceny za pokój naszym dzieciom - studentom.
Nie jest ok to że minister Gowin nie może przeżyć za 14 tysięcy brutto, a znam osoby z Tarnobrzega które mają 800 zł emerytury i są samotne, chore.

Zastanów się jednak co zrobisz jak z uwagi na sztuczne podniesienie płacy minimalnej upadna małe i średnie przedsiębiorstwa. Duże koncerny są zwolnione z podatków, małe, często rodzinne firmy są nadmiernie obciazane dodatkowymi kontrola i plus głupim regulacjami unijnymi. Zobacz jak wygląda nasz rynek tarnobrzeski. Narzekamy na wszechobecne szmateksy i banki, ale nie robimy zakupów w malych sklepach. Gdzie sklepy w starym SDH? Gdzie warzywniaki?

Ja w programie PiS niestety widzę sama demagogie i tanie emocje. Nie karzy nadaje się do rządzenia, to już pisał w Państwie Platon. Niestety PiS nie mówi jak sfinansuje swe propozycje. Hasło wystarczy nie kraść starczyło dla mnie na dwa lata ich rządów teraz czekam na konkrety.

Jurek, ile płacisz za masło? Ziemniaki? Chleb? Byłam ostatnio na rynku. Za warzywa do rosołu plus kilo śliwek i fasolki szparagowej i ziemniaków zapłaciłam prawie 50 złotych. To jest ok?
Jurku a wiesz ze po wyborach prąd skoczy do góry? Niech ci Zbyry albo inni wyjaśnia mechanizm.

Także - tak, masz rację. 25 lat byliśmy państwem na dorobku. Fizjoterapeuci, rezydenci, nauczyciele w drodze awansu zarabiają za mało, 1/3 tego co ma Gowin. W sferze prywatnej wiem ile płacą w Tbg, za mało. Za 1640 złotych nie da się żyć.

Ale pamiętaj, że rzad swoich pieniędzy nie ma, a obiecać ci mogą wszystko, przerzucajac realizację obietnic na przedsiębiorców i samorządy. Poczytaj jak pada służba zdrowia, edukacja, zobacz jak wyglądają posterunku policji w małych miejscowościach.

Jurek1978
Posty: 22
Rejestracja: 12-06-2019 20:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jurek1978 » 11-09-2019 13:01

Wszystko się zgadza ok , ale jak będzie PO to będzie lepiej ?. Już byli i co pokazali. Szczaw i mirabelki , bezrobocie I było tylko Panie Premierze jak żyć? I co , teraz ludzie chcą do tego wrócić?. Jak było PO też przecież narzekali , też było drogo. Sami sobie ludzie ich wybierają , a potem narzekają że zle , niedobrze , drogo. Nie bronię tutaj żadnej partii , jedni lepsi od drugich. Czy będzie PO czy PIS będzie w Polsce to samo dziadostwo , w tym kraju to się nigdy nie zmieni , to jest za głupi naród. Taka jest prawda niestety.

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Re: Rządy PiS

Post autor: marabut » 11-09-2019 13:11

Niestety mam wrażenie czy rządzić będzie PiS czy PO czy jakaś inna partia to za wiele się dla przeciętnego Kowalskiego nie zmieni...

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Rządy PiS

Post autor: L74 » 11-09-2019 13:13

Jurek1978 trafiłeś w sedno sprawy, tylko co my możemy z tym zrobić? Pozostaje już chyba tylko czekać, aż ktoś nie wytrzyma i zrobi jakąś rewolucję. Smutne to i przykre, ale niestety prawdziwe.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Rządy PiS

Post autor: Antea » 11-09-2019 13:21

Jurek1978 pisze:
11-09-2019 13:01
Wszystko się zgadza ok , ale jak będzie PO to będzie lepiej ?. Już byli i co pokazali. Szczaw i mirabelki , bezrobocie I było tylko Panie Premierze jak żyć? I co , teraz ludzie chcą do tego wrócić?. Jak było PO też przecież narzekali , też było drogo. Sami sobie ludzie ich wybierają , a potem narzekają że zle , niedobrze , drogo. Nie bronię tutaj żadnej partii , jedni lepsi od drugich. Czy będzie PO czy PIS będzie w Polsce to samo dziadostwo , w tym kraju to się nigdy nie zmieni , to jest za głupi naród. Taka jest prawda niestety.
I tu 100% racji.
Patrząc na historię Polski wzmaga się mój niepokój. Dobrze radzimy sobie w przegranych Powstaniach.
Niezależnie od tego czy myślę o rządzie czy naszym tarnobrzeski samorządzie refleksje mam jedną - nie ma fachowców w tym kraju. Tak jak już gdzieś tu pisałam tęsknię normalnie za politykami lewicy, teraz gdzie nie spojrzysz tylko nienawiść i zero kompetencji. Po każdej stronie Jurku.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

ODPOWIEDZ