Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 16-12-2019 08:21

globoo pisze:
15-12-2019 10:15
S 74 w okolicy parku przemysłowego odpada ponieważ jest to wariant który by przebiegał przez Pysznicę k/Stalowej Woli a mieszkańcy tej gminy nie godzą sie na to i już złożyli sprzeciw.Przy dzisiejszych układach sprzeciw zostanie przyjęty wiec C 74 będzie raczej bliżej Sandomierza zahaczając jedynie Wielowieś na granicy z Sandomierzem a k.Stalowej Woli bliżej rzeki San w Stalowej Woli.Dodatkowo będzie trzeci most na Sanie kolo Vivo w Stalowej Woli.Pewnie ze przydałby sie most w Tarnobrzegu .Tez jestem tego zdania bo ten prom to skansen .(a może warto turystycznie wykorzystać ten skansen).Ale wątpię bo zgłoszenia na program Most jest juz zamknięty a gdyby nawet zgłoszono to i tak zostałoby to odrzucone bo brak zaplecza politycznego w Tarnobrzegu.
Jeżeli będzie w Stalowej rządził Nadbereżny w momencie startu tej budowy to droga na bank powstanie po przebiegu koło parku technologicznego na Zakrzowie. I żadne protesty mieszkańców tego nie zmienią.
Trzeci most w Stalowej jest absolutnie zbędny. Ale jak dają to biorą. Szkoda tylko, że nikt nie wpadł na pomysł ogarnięcia tematu drugiego mostu w Sandomierzu. Bo tam most powinien mieć absolutne pierwszeństwo.
Natomiast co do tych przetargów na drogi to wszystko to jest tworzenie dokumentacji. I aby się nie marnowała jak wiele innych tego typu opracowań wykonanych przez urząd, które teraz leżą w szafie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 16-12-2019 20:21

I już wiemy całkiem oficjalnie - inwazja biedronek trwa.
Ósma prawie gotowa, wygląda jakby zostało tylko zatowarowanie.


Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 16-12-2019 20:43

I bardzo, k... dobrze.

Na tę cześć wypada posłuchać sobie
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: p_atryk » 16-12-2019 20:49

XYZ pisze:
15-12-2019 12:33
Może i by tak było ale zawsze to władza miałaby czyste sumienie że próbowali ale nie wyszło.
Chyba nasza władza nie wychodzi z tego założenia. Oni raczej uważają, że po co się starać skoro PiS im nic nie da (czy nie tak było z brakiem starania się o ewentualne dofinansowanie odnowienia pomnika Bartosza Głowackiego?)

Co więcej: obawiam się, żeby nasze władze nie zaczęły myśleć w ten sposób: obroniliśmy Tarnobrzeg przed PiSem i za to nas wybrali i nic nie musimy, na tym dojedziemy a w kolejnych wyborach przecież nas wybierzecie i tak bo jak nie my to PiS''

Tak sobie jechała dwie kadencje Platforma aż dojechała...

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 16-12-2019 21:07

Za PO było jak było. Tu dwie kadencje #dobrazmiana nie wiadomo czy do końca dojadą. Ja im wyjątkowo życzę jak najgorzej. Bo każdemu ogólnie życzę jak najlepiej.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 16-12-2019 21:10

Andrzej Szlęzak pisze:Jeżeli Tarnobrzeg chce zahamować swoją degradację, powinien ściśle współpracować z ościennymi gminami. Ma potencjał ku temu, by stać się w czwórmieście ośrodkiem przywódczym. Liderem porozumienia. Jednak z przykrością przyznaję, że takich działań ze strony samorządu Tarnobrzega nie widzę. A przecież jest wiele do zrobienia.
https://echodnia.eu/podkarpackie/tarnob ... qiAQxbK5R4

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: globoo » 16-12-2019 21:29

Szlezak przedwcześnie zaczal kampanie wyborcza na prezydenta Tarnobrzega hahaha.Oj naiwniacy.Nie daj Boże aby ktos sie na te słówka nabral. Wiem co mowie.

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: nikto » 17-12-2019 10:09

p_atryk pisze:
16-12-2019 20:49
XYZ pisze:
15-12-2019 12:33
Może i by tak było ale zawsze to władza miałaby czyste sumienie że próbowali ale nie wyszło.
Chyba nasza władza nie wychodzi z tego założenia. Oni raczej uważają, że po co się starać skoro PiS im nic nie da (czy nie tak było z brakiem starania się o ewentualne dofinansowanie odnowienia pomnika Bartosza Głowackiego?)

Co więcej: obawiam się, żeby nasze władze nie zaczęły myśleć w ten sposób: obroniliśmy Tarnobrzeg przed PiSem i za to nas wybrali i nic nie musimy, na tym dojedziemy a w kolejnych wyborach przecież nas wybierzecie i tak bo jak nie my to PiS''

Tak sobie jechała dwie kadencje Platforma aż dojechała...
I tu się z tobą zgadzam :?

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: nikto » 17-12-2019 10:09

Nie chce mi się już gadać ...

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: marabut » 17-12-2019 10:19

Powiem szczerze, że brakuje mi w Tarnobrzegu jakiegoś większego sklepu - nie chodzi mi o galerię, ale spożywkę. W Biedronce wszystkiego się nie kupi, tzn mają swój asortyment i już. Jeden jedyny Kaufland, w którym też nie wszystko się kupi, Lidl ma swoje... Szukam we wszystkich sklepach jednej herbaty, którą bez problemu kupiłam w innym mieście... Niestety. Kiedyś w Biedronkach było oddzielne stanowisko mięsne (nie we wszystkich chyba, ale były przed wejściem). Tego mi tam brakuje, bo wszystko inne pakowane i nastawione na duże ilości.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 17-12-2019 11:09

Skończyłem z lokalnym patriotyzmem, zwyczajnie mi się to nie opłaca, a tyle lat przepłacałem w imię idei, że Tarnobrzeg to będzie coś. Trzeba obecnej władzy, aby czołem biła przed Braunem, Szlęzakiem i innymi politykami, tym bardziej, że mają oni realne pomysły na Nasz region. Pamiętam pewną scenę z filmu "Bogowie", gdzie umierającego prof. Jana Mola odwiedza Religa (Tomasz Kot), a Mol tłumaczy mu, że potrzebna jest pokora.

Mnie się odechciało tej "pokory", toteż zakupy robię w Stalowej, Rzeszowie. U Nas tylko bułki i chleb, dosłownie. Robiąc rachunek zysków i strat wychodzi mi, że bardziej się opłaca pojechać dalej, przy uwzględnieniu amortyzacji auta i kosztów paliwa, niż robić tu zakupy. Chemię kupuje mi kolega w Niemczech, ubrań już dawno zaprzestałem tu kupować. Nigdy nie sądziłem, że coś takiego na mnie przyjdzie.

oldGarfield
Posty: 5
Rejestracja: 12-12-2018 01:32

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: oldGarfield » 17-12-2019 12:37

Ja też nie sądziłem, że coś takiego na Ciebie przyjdzie. Dziękuję, że podzieliłeś się z nami swoją dramatyczną historią..

a w ogóle to ja pier**** co to ma do rzeczy w temacie 'Co się w mieście buduje' ?!

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: orange » 17-12-2019 12:53

"most musiał by się kończyć oczywiście już za wałem i nie koniecznie był by w miejscu obecnej przeprawy promowej..."

Kiedyś radni myśleli o takim moście, ale okazało się, że kosztowałby tyle co budżet całego naszego miasta.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 17-12-2019 14:51

Tylko tyle, że takich osób coraz więcej, a tendencja powinna być odwrotna. To sprzyja budownictwu. Nic więcej nie miałem na myśli. Może tylko też to, że u nas na półkach jest towar 2, jak nie trzeciej kategorii. W końcu 2-3 linie z podziałem na Zachód i Wschód po coś w fabrykach zachodnich są.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: orange » 17-12-2019 15:24

Na jakim etapie jest sprawa obwodnicy?
Czy ona w ogóle powstanie?

Firma Energopol Szczecin S.A. cały czas ma potężne kłopoty finansowe.
Energopol prowadził duże inwestycje w zachodniopomorskim, miał budować obwodnicę Warzymic i Przecławia, w Łodzi tunel średnicowy, węzeł w Kijewie, obwodnicę Wałcza, przebudować odcinek autostrady A6 do węzła Rzęśnica, wiadukt na ulicy Kuźnickiej w Policach i w naszym Tarnobrzegu nie ruszyli z robotami obwodnicy.
Podobno nie mają pieniędzy z powodu „wzrostu cen pracy i materiałów od czasu zawartych kilka lat temu umów”.

Jaki jest stan zaawansowania prac projektowych przez firmę projektową?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 17-12-2019 16:45

Jakiś czas temu było 85% projektu i pewnie za wiele nie przybyło. Problem jeszcze w tym, że według tłumaczenia wykonawcy koszt projektu zwiększył się znacznie (kilkukrotnie) względem zakładanej sumy. Jeśli dobrze pamiętam było to coś około 5mln zł zamiast 1,8 mln zł. Gdybyśmy zatem nawet szukali innego wykonawcy, to co z projektem?

Pewnie miasto ma już pomysły, a może nawet prowadzi jakieś rozmowy.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 17-12-2019 20:42

Czyli jak stwierdzi PBD rozmawiamy, rozmawiamy itp. mamy plan , mamy plan, mamy pomysł itp. reasumując czyli bez zmian

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 18-12-2019 09:30

admin pisze:
17-12-2019 16:45
Pewnie miasto ma już pomysły, a może nawet prowadzi jakieś rozmowy.
I taki poziom dosadnej krytyki polityki miasta to ja rozumiem! 🙂

A nie tak jak inni szczują i obrażają w sposób bezceremonialny.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: XYZ » 18-12-2019 12:03

marabut pisze:
17-12-2019 10:19
Powiem szczerze, że brakuje mi w Tarnobrzegu jakiegoś większego sklepu - nie chodzi mi o galerię, ale spożywkę. W Biedronce wszystkiego się nie kupi, tzn mają swój asortyment i już. Jeden jedyny Kaufland, w którym też nie wszystko się kupi, Lidl ma swoje... Szukam we wszystkich sklepach jednej herbaty, którą bez problemu kupiłam w innym mieście... Niestety. Kiedyś w Biedronkach było oddzielne stanowisko mięsne (nie we wszystkich chyba, ale były przed wejściem). Tego mi tam brakuje, bo wszystko inne pakowane i nastawione na duże ilości.
Polecam Świat Herbaty w hali na Roweckiego.Mają tam naprawdę pyszne herbaty z całego świata jeżeli ktoś nie lubi popularnych herbat z marketów.

karol10tbg
Posty: 89
Rejestracja: 02-03-2009 17:32

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karol10tbg » 18-12-2019 13:44

Orientuje się ktoś czy przewidziano oświetlenie nowych terenów zielonych nad Wisłą?

ODPOWIEDZ