Finał WOŚP

Kalendarium nadchodzących wydarzeń
andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Finał WOŚP

Post autor: andriu81 » 13-01-2020 03:01

Dajcie spokój, przecież wiadomo że w sylwestra także były fajerwerki na wszystkich osiedlach oprócz placu czerwonego. Prezydent nie będzie się ośmieszał zakazując 15 minutowego pokazu w światełko do nieba, dlatego że ktoś nie może przypilnować swojego psa w domu

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Finał WOŚP

Post autor: marysia67 » 13-01-2020 12:06

Jestem przeciwna wszelkim fajerwerkom. Zwierzęta na tym cierpią i wywalanie pieniędzy w błoto. Jest tyle potrzeb w naszym kraju, nie stać nas na to.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Finał WOŚP

Post autor: karas » 13-01-2020 12:21

marysia67 pisze:
13-01-2020 12:06
Jestem przeciwna wszelkim fajerwerkom. Zwierzęta na tym cierpią i wywalanie pieniędzy w błoto. Jest tyle potrzeb w naszym kraju, nie stać nas na to.
Jestem przeciwny wyprowadzaniu psów na publicznych trawnikach przed blokami i nie sprzątanie po nich. Później chodzą po tym nasze dzieci.
Właściciele psów świetnie potrafią zadbać o ich spokój psychiczny spowodowany brakiem fajerwerków, ale sprzątać po swoich psach to już nie ma komu.
Karaś

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Finał WOŚP

Post autor: marysia67 » 13-01-2020 12:24

Zgadzam się z Tobą.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Finał WOŚP

Post autor: admin » 13-01-2020 19:35

Zawsze bardzo lubiłem fajerwerki, pojechałem nawet kiedyś na specjalny festiwal pod Częstochową.
Wczoraj wpadłem na chwilę na plac, ale wcześniej - nie widziałem, nie słyszałem.
Nasz pies okazuje jakiś niepokój przy huku wystrzałów, ale bez przesady. Kot ogląda z zainteresowaniem.

Rozumiem decyzję prezydenta, który od dwóch lat osobiście zakazuje fajerwerków w Sylwestra żeby nie niepokoić zwierząt. Jeśli jednak przy współpracy miasta na centralnym placu organizowana jest parę dni później impreza z udziałem prezydenta na której fajerwerki są, to już ewidentne wystawianie prezydenta na szyderstwa, których już widzę, np. na ED nie brakuje. Wielu zarzuca już nie niekonsekwencja, ale hipokryzję.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Finał WOŚP

Post autor: encore » 13-01-2020 20:14

karas pisze:
13-01-2020 12:21
Jestem przeciwny wyprowadzaniu psów na publicznych trawnikach przed blokami i nie sprzątanie po nich. Później chodzą po tym nasze dzieci.
Właściciele psów świetnie potrafią zadbać o ich spokój psychiczny spowodowany brakiem fajerwerków, ale sprzątać po swoich psach to już nie ma komu.
Podpisuję się wszystkimi czterema kończynami.

Trzeba również rozgraniczyć fajerwerki, czyli pokazy świetlne, które nie generują zbyt wiele hałasów od innej pirotechniki, wszelkich bączków, petard. O ile te pierwsze są w porządku, bo cóż psom przeszkadza trochę światła na niebie i hałas nie większy niż ubijanie kotleta schabowego przez sąsiada z piętra wyżej to tego drugiego rzeczywiście można by zakazać.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Finał WOŚP

Post autor: andriu81 » 14-01-2020 00:18

ED nie czytam(bo co tam jest do czytania?) ,a za to chętnie czytam forum ostrowiecnr1.pl i ta dyskusja o fajerwerkach była poruszana wielokrotnie i obszernie. Sprawa prosta,to nie prezydent wystawia zakaz tylko w całej Polsce wchodzi zwyczaj zastępowania fajerwerków pokazami laserowymi ,powód tak do końca nie znany, bo psy były zawsze, fajerwerki tez są od kiedy wynaleziono proch.
Hipokryzji nie ma,ani żadnego prawa które by zakazało ich wystrzału w sylwestra.Były odpalane legalnie . Światełko do nieba trwało krótką chwile, po co ktoś miałby to zakazywać,wtedy byłaby prawdziwa hipokryzja. Poza tym co to za temat do dyskusji, bo finał WOŚP ,to przede wszystkim zbiórka pieniędzy i piękny koncert Papa D. na którym byłem i świetnie się bawiłem

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Finał WOŚP

Post autor: orange » 14-01-2020 10:25

„Widzisz coś złego w Przystanku Woodstock?”

Głupia gadka, że na Przystanku Woodstock jest zero alkoholu itd.
Koledzy byli i opowiadali, że wszędzie było czuć trawę itd.
Może zdarza się spotkać dużo "normalnych" ludzi, ale umówmy się szczerze, większość i to zdecydowanie to świry i to nie te pozytywne.
Jest zero komunikatywności z ich strony.
To jest słabe...
Jurek Owsiak jest oderwany od rzeczywistości.
Niestety jest coraz bardziej agresywny.
Muzyka łączy... pamiętaj Jurek...wprowadzasz podziały.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Finał WOŚP

Post autor: orange » 14-01-2020 13:03

Czy to źle, że WOŚP jest źródłem utrzymania rodziny i stałego wynagrodzenia Jurka?

Oczywiście, że to nic złego.
Złe jest tylko to, że fakt ten nie funkcjonuje w świadomości większości osób płacących pieniądze na WOŚP.
Powinny mieć po prostu świadomość, że są to w części środki utrzymania życia Jerzego Owsiaka na znacznie wyższym od donatorów poziomie.
Powinni wiedzieć, że Jurek robi to także po prostu dla siebie, najzwyczajniej, finansowo, by żyło mu się dostatniej od tych, którzy dają pieniądze.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Finał WOŚP

Post autor: miniMe » 14-01-2020 14:08

Nasza pomarańczka jak zwykle manipuluje i przemawiając ze swego piedestału mija się z prawdą (chciałoby się wierzyć, że nieświadomie..., ale się nie wierzy).
1. Jurek Owsiak nie pobiera żadnych pieniędzy z Fundacji WOŚP - przysługuje mu tylko służbowy samochód i telefon.
2. JO jest prezesem zarządu spółki Złoty Melon i tam pobiera wynagrodzenie. Jest to ok 10 tys. zł netto (raczej nie za dużo na takim stanowisku). Ponadto, zupełnie poza WOŚP, JO prowadzi m.in. wykłady motywacyjne dla firm, które dają mu dodatkowy dochód.
3. Spółka Złoty Melon jest własnością fundacji WOŚP (100%), ale musi utrzymywać się sama. Szuka sponsorów, prowadzi działalność gospodarczą itp. Stąd pochodzą środki na wynagrodzenie JO i innych pracowników Złotego Melona. Wypracowane zyski przekazywane są do WOŚP w formie dywidendy. Pieniądze płyną z Melona do WOŚP, a nie odwrotnie. Oznacza to oczywiście, że JO I JEGO RODZINA NIE POBIERAJĄ ŻADNYCH ŚRODKÓW POCHODZĄCYCH ZE ZBIÓREK WOŚP.
4. Sama Fundacja WOŚP przekazuje (wg. raportu sprzed kilku lat) ponad 90% na działalność statutową (czyli zakup sprzętu medycznego itp.). Pozostałe niecałe 10% to koszty administracyjne (tam też pracują ludzie).

Wszystko powyższe można wyczytać w 10 minut na stronie wosp.org.pl. Intuicja mówi mi, że to prawdziwe informacje oraz, że jeżeli byłoby inaczej, albo ze sprawozdaniami finansowymi WOŚP byłoby cokolwiek nie tak, już dawno pisiory nakręciłyby niebosiężną aferę z JO w roli głównej (z zarzutami włącznie).

Co do lepszego poziomu życia od donatorów (chociaż wyżej napisałem, że to nie te same pieniądze) to zapytaj może T Rydzyka, czy sumienie nie podpowiada mu, że nie powinien jeździć luksusowymi samochodami, jeżeli naciska (tak, naciska - słyszałem kilka razy w jaki sposób ten biznesman prosi o pieniądze - to raczej straszenie piekłem niż uprzejmy apel) biednych emerytów i rencistów, aby wysyłali mu jak największe pieniądze ze swoich skromnych środków. I jeszcze się nazywa kapłanem...

karol10tbg
Posty: 89
Rejestracja: 02-03-2009 17:32

Re: Finał WOŚP

Post autor: karol10tbg » 14-01-2020 15:20

miniMe pisze:
14-01-2020 14:08
Nasza pomarańczka jak zwykle manipuluje i przemawiając ze swego piedestału mija się z prawdą (chciałoby się wierzyć, że nieświadomie..., ale się nie wierzy).
1. Jurek Owsiak nie pobiera żadnych pieniędzy z Fundacji WOŚP - przysługuje mu tylko służbowy samochód i telefon.
2. JO jest prezesem zarządu spółki Złoty Melon i tam pobiera wynagrodzenie. Jest to ok 10 tys. zł netto (raczej nie za dużo na takim stanowisku). Ponadto, zupełnie poza WOŚP, JO prowadzi m.in. wykłady motywacyjne dla firm, które dają mu dodatkowy dochód.
3. Spółka Złoty Melon jest własnością fundacji WOŚP (100%), ale musi utrzymywać się sama. Szuka sponsorów, prowadzi działalność gospodarczą itp. Stąd pochodzą środki na wynagrodzenie JO i innych pracowników Złotego Melona. Wypracowane zyski przekazywane są do WOŚP w formie dywidendy. Pieniądze płyną z Melona do WOŚP, a nie odwrotnie. Oznacza to oczywiście, że JO I JEGO RODZINA NIE POBIERAJĄ ŻADNYCH ŚRODKÓW POCHODZĄCYCH ZE ZBIÓREK WOŚP.
4. Sama Fundacja WOŚP przekazuje (wg. raportu sprzed kilku lat) ponad 90% na działalność statutową (czyli zakup sprzętu medycznego itp.). Pozostałe niecałe 10% to koszty administracyjne (tam też pracują ludzie).

Wszystko powyższe można wyczytać w 10 minut na stronie wosp.org.pl. Intuicja mówi mi, że to prawdziwe informacje oraz, że jeżeli byłoby inaczej, albo ze sprawozdaniami finansowymi WOŚP byłoby cokolwiek nie tak, już dawno pisiory nakręciłyby niebosiężną aferę z JO w roli głównej (z zarzutami włącznie).

Co do lepszego poziomu życia od donatorów (chociaż wyżej napisałem, że to nie te same pieniądze) to zapytaj może T Rydzyka, czy sumienie nie podpowiada mu, że nie powinien jeździć luksusowymi samochodami, jeżeli naciska (tak, naciska - słyszałem kilka razy w jaki sposób ten biznesman prosi o pieniądze - to raczej straszenie piekłem niż uprzejmy apel) biednych emerytów i rencistów, aby wysyłali mu jak największe pieniądze ze swoich skromnych środków. I jeszcze się nazywa kapłanem...
I takie coś się pięknie czyta miniMe. Jeśli ktoś nie chce wspierać, niech nie wspiera. Nie wspierasz, nie komentuj, nie zniechęcaj innych. Oni od nikogo nie wyciągają pieniędzy na siłę.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Finał WOŚP

Post autor: DonBeck » 14-01-2020 15:29

"Wszędzie było czuć trawę"
Byłem chyba z 5 razy,znam ludzi którzy szukali tej trawy całe trzy dni i nigdzie jej nie było. Albo ktoś miał tylko na własny użytek, nie dla pieniędzy, żadni dilerzy. Ktoś Cię zwyczajnie okłamał, albo Ty świadomie wypisujesz głupoty i bajki co kwalifikuje się pod bana. Więc Orange, jeśli Pan Jurek Owsiak wprowadza podziały, jest agresywny? to naprawdę pora udać się do specjalisty. Dobrze że zdradzieckie mordy to taki kulturalny zwrot w Naszym kraju. Żyj i daj żyć innym, żyj własnym życiem a nie cudzym i cudzymi "sensacjami".
Drugi Twój wpis to jest już porażka. Jeśli ludzie chcą utrzymywać Pana Jurka Owsiaka to co Ci do tego? Twoje pieniądze wydają? Nie jest to armia trolli utrzymywana przez partię rządząca, ani rodzina posła która siedzi na stołkach w spółkach skarbu państwa. Nie jest to też marszałek latający za Twoje pieniądze po kraju, ani poseł bez prawa jazdy pobierający kilometrówki, również z Twoich pieniędzy.
Widzę że zwyczajnie boli Cię Pan Jurek Owsiak, zazdrość? Zawiść? Skąd te uczucia? I dlaczego nie przeszkadza Ci znany i opłacany z Twoich pieniędzy redemptorysta?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Finał WOŚP

Post autor: orange » 14-01-2020 15:37

"Jurek Owsiak jest prezesem zarządu spółki Złoty Melon i tam pobiera wynagrodzenie. Jest to ok 10 tys. zł "

Jurek Owsiak jest prezesem spółki Złoty Melon i zarabia miesięcznie 14 146 zł brutto.
Dzidzia (Lidia Owsiak) pobiera od lat w Fundacji niezmienną pensję w wysokości 13 743 zł brutto zajmując stanowisko dyrektora ds. medycznych.

10 lat temu została spółka założona z pieniędzy WOŚP, ale jak twierdzi Owsiak, pieniądze zostały zwrócone…. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Miesięcznie Fundacja WOŚP ponosi koszt pensji dla zatrudnionych osób w wysokości 136 450 złotych.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Finał WOŚP

Post autor: miniMe » 14-01-2020 15:58

Na szczęście u większości normalnych ludzi plucie na WOŚP i Jurka Owsiaka powoduje wewnętrzny bunt i dają jeszcze więcej pieniędzy. Ja wcześniej dawałem w sumie 50-100 pln. Od kiedy pis poszedł z WOŚP na wojnę, daję 200-300.

WOŚP to niesamowita akcja. Ewenement w skali światowej. Pomijając fakt, że to państwo polskie powinno finansować te wszystkie zakupy sprzętu, to same zbiórki i ich efekty są wspaniałe. Wszystko jest zorganizowane w sposób super-profesjonalny, co podkreślają wszyscy ludzie współpracujący z Orkiestrą (lekarze i dyrektorzy szpitali, producenci sprzętu biorący udział w przetargach itd., itp.). Nigdy nie było żadnych afer, ani zastrzeżeń do działalności i finansów Orkiestry. Dopiero pis rozpętał tę dziwną wojnę. Zaczęli szerzyć te banialuki (jak pan pomarańczowy powyżej) w imię zasady, że jak będziesz w kogoś rzucał błotem, to coś się przyklei - typowy pis (jak mawia młodzież).
Zawsze zastanawiałem się nad motywami i tym, kto chciałby zaszkodzić tak wspaniałej akcji. Rząd - bo chce być tym jedynym dobrym i wygląda blado przy takiej akcji? Prawicowi moraliści - ciągle wypominają JO to niefortunne "róbta, co chceta", chociaż gdy to powiedzenie powstało, miało wyrażać rockową fantazję i wolność, a w żadnym wypadku nawoływanie do brania narkotyków itp. Wtedy nikomu nie przeszkadzało, a teraz stało się po prostu wygodnym pretekstem.
Jedyny zainteresowany jaki mi przychodzi do głowy to niestety kościół (ten instytucjonalny). Denerwuje ich chyba, że taka kasa przechodzi im koło nosa, bo skoro ludzie dają, to znaczy, że mają - ale nie dla nich. A pis włączył się w tę wojenkę w ramach ścisłej współpracy wyborczej z KK. Może nawet im JO tak nie przeszkadza, ale biskupi kazali, to trzeba na niego szczekać. Smutne.

Na szczęście społeczeństwo ma intuicję i, co widać w ostatnich kilku latach, nie pozwoli nikomu zniszczyć takiej wspaniałej akcji.

A na Rydza nie dam nigdy złamanego grosza. przynajmniej bezpośrednio, bo i tak mu płacę z podatków. Tak jak Kurskiemu i innym wrzodom na tkance tego kraju (tak chciałem trochę w stylu orange pojechać ;) )

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Finał WOŚP

Post autor: miniMe » 14-01-2020 16:23

orange pisze:
14-01-2020 15:37
"Jurek Owsiak jest prezesem zarządu spółki Złoty Melon i tam pobiera wynagrodzenie. Jest to ok 10 tys. zł "

Jurek Owsiak jest prezesem spółki Złoty Melon i zarabia miesięcznie 14 146 zł brutto.
Typowy pisior :evil: Ja napisałem, że te 10 tys. to jest netto. Ty już tego "netto" nie zacytowałeś, tylko podajesz, że 14 tys. brutto. To to samo. 14 brutto, to 10 netto.
Zachowałeś się jak pierwszy z brzegu pisi trol.
orange pisze:
14-01-2020 15:37
Dzidzia (Lidia Owsiak) pobiera od lat w Fundacji niezmienną pensję w wysokości 13 743 zł brutto zajmując stanowisko dyrektora ds. medycznych.
Nie widzę w tym nic zdrożnego. To jest stanowisko dyrektora w spółce. Chciałbyś, żeby ile zarabiała? 3000 brutto? Zapewniam Cię, że oni nie pracują tam po 8h, tylko dużo dłużej - taka praca wymaga dużego zaangażowania. W prywatnej firmie (komercyjnie zajmującej się podobną działalnością) ta Pani zarobiłaby o wiele więcej ze swoim doświadczeniem. Można powiedzieć, że pracuje trochę "dla idei". Podobnie zresztą jak Jurek Owsiak. Z taką rozpoznawalnością i doświadczeniem mógłby zarobić kilkakrotnie więcej, gdyby odpuścił sobie WOŚP. Ale tego nie robi i za to należy mu się ogromny szacunek.
orange pisze:
14-01-2020 15:37
10 lat temu została spółka założona z pieniędzy WOŚP, ale jak twierdzi Owsiak, pieniądze zostały zwrócone…. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Miesięcznie Fundacja WOŚP ponosi koszt pensji dla zatrudnionych osób w wysokości 136 450 złotych.
Znowu próbujesz "rzucić błotem" i znów nic z tego nie wyjdzie. Spółka została założona przez WOŚP (między innymi po to, żeby WOŚP mogła korzystać ze zwolnień podatkowych, co nie byłoby możliwe, gdyby Fundacja prowadziła działalność gospodarczą bezpośrednio). Fundacja jest właścicielem spółki - nikt tu nie wyprowadził pieniędzy na zewnątrz. Pieniądze zostały zwrócone w takim sensie, że już dawno odprowadziła do Fundacji więcej pieniędzy (dywidendy) niż wynosił koszt jej założenia.
Ten koszt zatrudnienia to w Fundacji czy Melonie? Tak czy inaczej jest zaskakująco niski. Przy pensji 3000 brutto, łączny koszt pracodawcy wynosi ponad 3600. 136 tys. to przy 3000 brutto/os. koszt zatrudnienia niecałych 40 osób. jak na tak sprawną organizację, to nawet imponująco niskie koszty. Sprawdź koszty wynagrodzeń pierwszego lepszego ministerstwa, to Ci dopiero szczęka opadnie.

Także, pomarańczko, żadnych sensacji tu nie ma. Proszę się rozejść.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Finał WOŚP

Post autor: DonBeck » 14-01-2020 17:10

Zaczynam się zastanawiać czy na co dzień na ulicy też jesteś taki wesoły, bo teraz strasznie Ci do śmiechu, oczywiście do czasu aż ktoś nie urazi Twoich uczuć religijnych i milionów Polaków. Wtedy lecisz na skargę do admina. Zachowujesz się jak taka mała menda, Ty możesz, dopóki Tobie nie zrobią. I caly czas się zastanawiam, kim Ty właściwie jesteś? Bo narazie pokazujesz że nikim. Zazdrosnym, zaślepionym małym człowieczkiem. Idź daj Rydzykowi! I nie mówię tylko o pieniądzach. Pomarańczko.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Re: Finał WOŚP

Post autor: bzyczek » 14-01-2020 19:35

orange pisze:
14-01-2020 10:25
„Widzisz coś złego w Przystanku Woodstock?”

Głupia gadka, że na Przystanku Woodstock jest zero alkoholu itd.
Koledzy byli i opowiadali, że wszędzie było czuć trawę itd.
Może zdarza się spotkać dużo "normalnych" ludzi, ale umówmy się szczerze, większość i to zdecydowanie to świry i to nie te pozytywne.
Jest zero komunikatywności z ich strony.
To jest słabe...
Jurek Owsiak jest oderwany od rzeczywistości.
Niestety jest coraz bardziej agresywny.
Muzyka łączy... pamiętaj Jurek...wprowadzasz podziały.
Nie byłeś a słyszałeś? Za to ja słyszałem co się w seminarium dzieje. A o pielgrzymkach to krążą legendy.
Byłem na przystanku w 98 r. i później kilka razy. I zarówno tam jak i w innym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Pytanie po co jedzie i czego szuka?
Miałem okazję z Owsiakiem rozmawiać osobiście, pozytywny facet. Który łączy i czyni dobro.
A jedyni którzy szczują i dzielą to pis i krk.
bzyczek

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Finał WOŚP

Post autor: DZIKI » 14-01-2020 20:27

Oj Ludzie! Owsiak czyni dobro i nawet jakby wziął dla siebie 10 procent to było nic, w porównaniu z tym ile pieniędzy poszło w błoto dając Rydzykowi. Ile bezsensownych milionów zł. poszło na wybudowanie bezsensownych kościołów? Rozliczcie innych z tego co nakradli a nie róbcie nagonki na Owsiaka!!!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Finał WOŚP

Post autor: admin » 14-01-2020 21:30

Oj przewinęło się tu trochę podobnych i czasem mocniejszych dyskusji przez te kilkanaście lat. Możemy cofnąć się w drzewku forum i okaże się, że to gdzie teraz jesteśmy, to pozostałości istniejącego od 2004 roku lokalnego forum WOŚP, założone specjalnie dla lokalnego sztabu, z oficjalnymi wypowiedziami sztabu. I właściwie od zawsze jest WOŚP to, ale przecież Kościół tamto :)

Nie rozumiem skąd to przeciwstawienie, jeśli odkąd pamiętam zbiórka odbywa się w dużej mierze przed kościołami, wśród ludzi wychodzących z kościołów. W tym roku też wrzucaliśmy do puchy zaraz pod wejściem do kościoła, po mszy, jak najbardziej na placu kościelnym.
DZIKI! Jakby nie te kościoły, to gdzie by zbierano pieniądze na WOŚP? :)

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Finał WOŚP

Post autor: andriu81 » 14-01-2020 23:22

Wojenka trwa w najlepsze,ale to jest tak że jak darczyńca wrzuci na WOŚP,to nie wrzuci na inną fundację. I ktoś to po latach zauważył i się zrodziła historyjka.
Rok temu jeszcze się tym interesowałem, media cośtam gadały na Owsiaka, co to nakradł,jak to pieniądze nie idą,itd. Teraz mnie to zupełnie interesuje. Ale to się nie zaczęło od Owsiaka. Od kilkunastu lat trwała nagonka medialna na ojca Rydzyka, krążyły różne historyjki o jego fundacjach ,itd .No i to się zemściło po latach. To sa prywatne rozgrywki na górze o wielkie pieniądze. A to że szpitale i tak dostaną sprzęt później,to wiadomo. Ale dzięki WOŚP dostaną szybciej i o to się rozchodzi. Ludzie chcą pomagać i stać ich na to i niech tak zostanie. Szkoda że nie wszystkim po równo ,ale przecież WOŚP jest raz do roku,więc i inni mają szansę coś uzbierać. Faktycznie kiedyś były tu większe dyskusje, ale brało udział dużo osób,a dzisiaj raptem 5 osób coś tam twierdzi i jest to mniej wiarygodne niż jak w dyskusji bierze udział np 100 osób

ODPOWIEDZ