Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: encore » 21-01-2020 20:06

globoo pisze:
21-01-2020 17:13
Jako obraze.No bo jak ?Tam maja a u nas nie ma?
Nie. Zazdrościmy wam. Przynajmniej większość tarnobrzeżan autentycznie zazdrości. Każdy kto chce widzi co się dzieje, co się buduje i jak zmienia się sąsiadujące miasto.

Może niektórych po prostu drażni to przechwalanie się? Choćby miało to niby neutralny kształt zwykłej informacji.

Nie piszesz o złych rzeczach, które się dzieją w Twoim mieście, o knajpianym języku jakiego czasem używa włodarz miasta. O rosnącym lawinowo zadłużeniu. O tym, że mimo, że jest tak wspaniale to jednak miasto się wyludnia.

Zbastuj nieco to i odbiór Twoich informacji będzie inny. Wchodzisz w butach do czyjegoś domu, zapalasz sobie papierosa i jedyne co to mówisz jak to u Ciebie w domu wszystko opływa miodem i że jak komuś się to nie podoba to niech nie słucha i sobie pójdzie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: zbyry » 21-01-2020 20:52

norweski_leśny pisze:
21-01-2020 15:29
Żeby nie było tak wesoło:
M-W.Nisko -24
M.Stalowa Wola -269
G.Bojanów 9
G.Pysznica 60
G.Radomyśl nad Sanem 18
M-W.Zaklików -13
G.Zaleszany 9
G.Gorzyce -35
Ciekawe dane, przyznam, że nie poddawałem obróbce tego, co Napisałeś w zakresie statystyki, a i sam post bardzo ciekawy i mądry. Opierałem się głównie na wiedzy od "odwiecznych" stalowiaków.

Z pracą przy aluminium to już różne wersje słyszałem, jednym źle, drugim dobrze :-) Osobiście uważam, że najgorszą pracą, jaką wykonywałem, to było trzymanie kur mięsnych u Niemca, jak wstrzykiwali szczepionki wraz z hormonem wzrostu, ot wówczas podczas "spawania" się nabawiłem problemów z zębami :-) I się napatrzyłem, co my jemy...

Wracając do postu norweski_leśny, to rzeczywiście trudno się nie zgodzić, że długi w postaci obligacji mogą Stalową Wolę zabić. Globoo mi nie odpowiedział, kto nabył wyemitowane już obligacje i kto kupi następną serię. O spłacie to już w ogóle zaprzestane pytać.

W kontekście naszego miasta, to czasem mnie ludzie pytają, czemu nie wypuścimy obligacji. Odpowiadam zawsze pytaniem na pytanie: a kupiłbyś? Nie. I ja też nie. Dyskusja się kończy bez tłumaczenia o zapadalności i innych.

Lucjusz szykowany jest na męża stanu, czyli prezydenta RP. Co z tego wyjdzie, zobaczymy.

A co do miejsc rekreacyjnych to odkąd jestem na tym forum, a od wielu już lat, zawsze mówię, najpierw gospodarka, później przybudówki typu basen, ogródek jordanowski, park, żeby wiedzieć ile mam i jak spożytkować te pieniądze. Chyba, że zachowanie przypomina zastępcę naczelnego inżyniera w elektrowni jądrowej w Czarnobylu podczas testu reaktora, który się skończył katastrofą: osiągnąć wyniki pod dyktando, bez względu na blisko lub dalekosiężne skutki.

Globoo, nie wiem, w jakim edytorze tekstu piszesz czy bezpośrednio, ale zważ na kropki, interwały, przecinki i inne ;)

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 21-01-2020 21:11

Mam gdzieś kropki i przecinki .Jeśli jesteś taki elokwentny to zapewne w najbliższych wyborach na prezydenta Tarnobrzegu wystartujesz i przekażesz swoja wiedze w kampanii a tarnobrzeżanie cie poprą i będziesz mógł te swoje mądrości wdrożyć w życie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 21-01-2020 21:14

Nie spodziewałbym się poprawy. Raczej kolejnego przegięcia i kolejnego wylotu. Coraz do tego bliżej, bo za czystymi informacjami coraz więcej nieczystej intencji.

Zestawienie migracji w sąsiednich gminach już się tu pojawiało, ale nie pasuje do teorii, to trzeba pominąć.
Jak i wszystko inne co nie pasuje do teorii, chociażby wyniki szkół w rankingu Perspektyw, czy informacje, że prezydent zalega miliony z zapłatą za śmieci.

Mimo wszystko jest jakiś po(d)stęp, bo przecież początkowo globo twierdził, że jest z Tarnobrzega i tylko dojeżdża do pracy w Stalówce i użalał się z pozycji zakompleksionego Tarnobrzeżanina, jak to u nas wszystko zapyziałe, a tam kwitnie. Na pewno więcej w tym prawdy, że jest blisko związany ze Stalową Wolą, ale już informacja o wyprowadzce na wioskę też raczej ma służyć podbudowaniu przekazu niż przekazaniu prawdziwej informacji.
Zdominowany przez globo/globoo temat ciągle istnieje, bo czasem rzeczywiście coś się z niego dowiem. Nie śledzę na co dzień mediów stalowowolskich i nie bardzo wiem co się tam dzieje. Dzięki temu wątkowi wiem więcej, a niektóre informacje nawet są ciekawe.

Moja cierpliwość jest ograniczona i zobaczymy co bardziej. Czy moja cierpliwość, czy...

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 21-01-2020 21:41

Admin.Jesteś zwyczajnym burakiem i wydaje ci sie ze jesteś tu wyrocznia.Mam w dupie ten wasz zapyziały portal,to wasze zapyziałe miasteczko staczające sie z każdym dniem do gminnego ośrodka.Wasz sposób myślenia to typowe wiejskie przepychanki słowne.Mam w dupie ciebie i cale to forum.Wiem wiem.Zbanujesz mnie.Powiem tylko tyle.Mam to gdzies.Mozecie siedzieć tam w tym zapyziałym grajdole i dalej zyc jak głąby.Jedyna wasza rozrywka będzie wyjazd na zakupy do Stalowej Woli.I wy sie dziwicie ze was nigdzie nie lubia jako tarnobrzeżan?Ze z was sie śmieją?W codziennych rozmowach jesteście jako mieszkańcy Tarnobrzega obiektem ciągłych żartów.A to cale byle miasto wojewódzkie to byla kpina z Polski .Nareszcie juz jest normalnie i Tarnobrzeg jest na swoim miejscu w hierarchii miast .Tak admin.Jesteś dla mnie zerem.Nikim.Nieobiektywnym zakłamanym ciulem.No dalej.Zbanuj mnie bo przecież wypowiedz byla niezgodna z jedyna słuszną linią wytyczana przez ciebie.Buuuuuuu.Takie same posty zamieszczam na innych portalach .Na Mieleckim,na Sandomierskim.Tam ludzie i admin potrafia docenic to co przekazuje.Nikt nigdy nie grozil mi banem.Moga sie nie zgadzać,mogą byc wkurzeni ale nie banuje mnie nikt.No dalej.Banuj.Nie zal mi tego zakłamanego małomiasteczkowego portalu.Taki portal,takie takie tematy,takie inwestycje jakie miasto i mieszkancy..Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.Wiocha byla ,jest i pozostanie.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: zbyry » 21-01-2020 21:53

Globoo, nie mam zamiaru wdawać się w pyskówkę. Czemu obrażasz? Ja rozumiem żarty, nawet w stylu Monty Pythona. Nie moje to forum, nie głoszę żadnych mądrości a jedynie dziele się wiedzą z użytkownikami. A i użytkownicy ze mną, to się nazywa wzajemny szacunek. Nawet, jak się z siebie śmiejemy. A co Admin zrobi, to Jego rzecz. On jest właścicielem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 21-01-2020 22:00

Jednak. Nie udało się, mimo kolejnej szansy pod trzecim (co najmniej) nickiem i dużych pokładów cierpliwości.
Z całą pewnością gdzieś jeszcze trafię na Twe wpisy, ale to już nie będzie mój problem.
A że we wszystkim trzeba szukać jakichś pozytywów, to doceniam szczerość przekazanych wyżej uczuć. Wiadomo o co od początku, za każdym kolejnym razem chodziło. Nie było tu ani odrobiny dobrej woli, bez różnicy czy Stalowej czy nie.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: zbyry » 21-01-2020 22:03

To teraz Admin trzeba będzie do Stalowej Woli jeździć, żeby się dowiedzieć, co się buduje, czy też powstaje :-)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 21-01-2020 22:05

Można będzie zerkać na NW24, tylko w nickach będzie się trudniej połapać. kasia?

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ja_30 » 21-01-2020 22:50

admin pisze:
21-01-2020 22:05
Można będzie zerkać na NW24, tylko w nickach będzie się trudniej połapać. kasia?
Admin jeśli jest taka chęć mogę dostarczać takich informacji, bez prymitywnego buractwa w postaci globoo. Przecież od początku było wiadomo, że jego celem było obrażenie Was.
Przy okazji mam pytanie ? Czy ktoś wie dlaczego zlikwidowany został Shell w Tbg? Tak dla laika to ruch był tam spory.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 21-01-2020 23:01

Dzięki ja_30! Nie mam nic przeciwko. Naprawdę wiele z tych informacji było dla mnie interesujące.
Nie wiem z czego wynikała likwidacja Shella, tym bardziej po tak wielu latach. Nowy operator stacji chyba nie jest już tak popularny, ten Shell miewał swój specyficzny klimat.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ja_30 » 21-01-2020 23:12

To tak na szybko. W okolicy Vivo szykuje się kolejny obiekt. Po wielkości wykarczowanej działki obstawiam stację bezn. W Mielcu galeria Navigator zostanie rozbudowana o kilka tysięcy metrów kwadratowych. Jeśli ktoś się interesuje to całkiem ciekawa galeria powstała w Jarosławiu o dość specyficznej nazwie. 😉

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: XYZ » 22-01-2020 00:22

admin pisze:
21-01-2020 23:01
Dzięki ja_30! Nie mam nic przeciwko. Naprawdę wiele z tych informacji było dla mnie interesujące.
Nie wiem z czego wynikała likwidacja Shella, tym bardziej po tak wielu latach. Nowy operator stacji chyba nie jest już tak popularny, ten Shell miewał swój specyficzny klimat.
Kilkanaście lat temu jak jeszcze nie było w Tarnobrzegu tyle kebabów to po baletach jak ktoś był głodny to szedł do Shella na hot-dogi bo mieli bardzo dobre i tanie. Co do paliwa to podejrzewam że jednak Orlen i Lotos ich trochę wykosił.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 22-01-2020 08:23

Ja również, jak będą jakieś inwestycję w Stalowej, o których się dowiem a nikt inny nie poinformuje, będę zamieszczał o tym wiadomości.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: orange » 22-01-2020 10:21

Globo wybacz, ale chodzi nam oto, że piszesz językiem mało elokwentnym.
Rozumiem, że mieszkasz w Stalowej Woli, ale niektóre Twoje zdania są niezbyt przyjacielskie, prymitywne.

Kilka Twoich przykładów/Twoich zdań z wczorajszego dnia do admina naszego tarnobrzeskiego portalu:
1.Admin.Jesteś zwyczajnym burakiem i wydaje ci sie ze jesteś tu wyrocznia.Mam w dupie ten wasz zapyziały portal,to wasze zapyziałe miasteczko staczające sie z każdym dniem do gminnego ośrodka.
2.Mozecie siedzieć tam w tym zapyziałym grajdole i dalej zyc jak głąby.
3.z was sie śmieją.
4.W codziennych rozmowach jesteście jako mieszkańcy Tarnobrzega obiektem ciągłych żartów.
5.A to cale byle miasto wojewódzkie to byla kpina z Polski.
6.Tak admin.Jesteś dla mnie zerem.Nikim.Nieobiektywnym zakłamanym ciulem.
7.Nie zal mi tego zakłamanego małomiasteczkowego portalu.
8.Wiocha byla ,jest i pozostanie.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 23-01-2020 09:04

Z końcem lutego w Stalowej, ostatecznie otwierają Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej.

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: djkynek » 23-01-2020 17:47

zapasowy nick globoo?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 23-01-2020 18:29

Jeszcze nie znam. Ale może się pojawi? Nie będzie czwartej szansy.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 225
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: Zielony » 23-01-2020 22:04

Napiszę tylko tyle, dzięki adminie i dzięki globoo że wreszcie się zdecydowałeś. Zastanawia mnie tylko jedna sprawa, co trzeba lub kim trzeba być, żeby siedzieć na forum i pisać w ten sposób o innym mieście. Czasem ktoś kogoś zdenerwuje i dochodzi do słownych utarczek, ale żeby tak na inne miasto?
Jeszcze raz dziękuje :D
Ostatnio zmieniony 26-01-2020 19:52 przez Zielony, łącznie zmieniany 1 raz.

ulala
Posty: 46
Rejestracja: 04-03-2015 19:42

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ulala » 25-01-2020 22:53

Będą remontować dworzec w Rozwadowie. Czyli jednak można....
https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=22686

ODPOWIEDZ