Tarnobrzeska Rada Kobiet

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: DonBeck » 17-02-2020 12:27

Przecież Polska gospodarka ma się tak świetnie, nie martwmy się o pieniądze ;-)

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: dominik267 » 17-02-2020 12:38

Jeśli określenie Funpage w tym przypadku oznacza satyryczny wymiar tej organizacji to nie wróży to dobrze na przyszłość.
Tak więc pisze się Fanpage. Dodatkowo na tym facebooku takie dane jak adres strony www czy oficjalny adres e-mail to jest dramat...


https://pluskwa1973.wixsite.com/tarnobrzegradakobiet
katarzynapaluch003@gmail.com

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: eston » 17-02-2020 15:52

Pani Rado,

Witamy na forum :-)
Na początek prosiłbym zmienić nieprawidłowy sposób przycięcia herbu miasta na FB. Pomijam już kwestię właściwej kolorystyki, bo to kwestia dyskusyjna. Niemniej jednak od damskiego organu doradczego przy organie gminy oczekiwałbym większej dbałości o szczegóły miejskiej symboliki ;-)

Życzę sukcesów i nadal czekam z gratulacjami :-)
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

kanka
Posty: 47
Rejestracja: 11-10-2010 10:12

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: kanka » 17-02-2020 18:35

Może kogoś zaskoczę, ale mam taką oto wątpliwość i dylemat zarazem:
czy z takiej rady kobiet w naszym mieście powinniśmy być dumni czy też powinniśmy się za nią wstydzić?

Wrócę jeszcze do tego, ale najpierw kilka innych uwag.
Najbardziej boj e się tak zwanych etatowych działaczek i działaczy społecznych. Łapią się wszystkiego, robią dużo szumu i niewiele wynika z tego dobrego. I wcale nie chodzi mi tu o brak czasu, ale zajmowanie się wszystkim, a w konsekwencji to niczym. Przykładzik, ktoś może o to zapytać. Jest już dobry na samym początku wywiadu z naszymi dwiema szacownymi działaczkami. Jedna z nich, czyli przewodnicząca chwali się, że" działa" już w radzie dla niepełnosprawnych. Myślę, że to zaskoczenie dla wielu, tak jak dla dziennikarza, bo kto słyszał o jakiś działaniach tej rady dla niepełnosprawnych? Przykładzk drugi, nasze drogie panie piszą o dyskryminacji kobiet, a co z dyskryminacją mężczyzn? Łatwo sprawdzić, że w tej radzie osób niepełnosprawnych jest jeden tylko facet, a gdzie tu parytety i kto kogo tu dyskryminuje? Może prezydent, który sobie lekceważy cały problem. Przecież niepełnosprawni to nie tylko kobieety, nauczycielki czy pracownica pomocy społecznej, ale także i faceci, a w tej radzie ich brak.

Taka rada to dobry lans dla naszego prezydenta i samych działaczek i człońkiń tej rady. Prezydent przecież będzie walczył o drugą kadencję, a nasze drogie panie i sąsiadki też planują swoją polityczną karierę, czemu w powyższym wywiadzie nie przeczą. Jeśli zestawimy to z etatem działaczki to społecznej to mamy dużo szumu i hałasu.A być może reklamy bezpłatnej dla tych pań, które prowadzą swoją gospodarczą działalność.

No i odpowiedź na postawiony na początku dylemat. Nie wiem czy wiecie, że takie rady kobiet to już dawno anachronizm i epoka kamienia łupanego. Tak na świecie, jak też w niektórych miastach w Polsce. Teraz idzie się w stronę równouprawnienie dla wszystkich i nie tylko kobiet. Zobaczcie sobie, co w tej sprawie robi się w mieście Poznaniu. Idzie się równo, tak w stronę kobiet, jak też mężczyzn. I to jest dobry kierunek, mamy przecież XXI wiek!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 17-02-2020 19:43

orange pisze:
17-02-2020 10:35
Gdzie te zapowiadane oszczędności w urzędzie miasta Tarnobrzega?
Rozumiem, że ta Rada Kobiet za darmo radzić nie będzie?
Staję w obronie Rady Kobiet, według wszelkich zapowiedzi ma działać bez generowania kosztów, Panie będą doradzać prezydentowi czysto społecznie.

Wstrzymałbym się tymczasem ze wszelkimi ocenami działalności, bo przecież jeszcze jej nie mamy. Dajmy Paniom szansę, prezydentowi na pewno dobre rady się przydadzą.

Mogę pozytywnie oceniać aktywność, czy utworzenie profilu, czy szybkie odpalenie strony, chociaż link rzeczywiście wygląda niepoważnie.

Muszę za Estonem skrytykować zniekształcenie herbu Tarnobrzega, w sposób łamiący uchwałę Rady Miasta o Symbolach Miasta.
http://www.tarnobrzeg.pl/download/gfx/t ... _wzory.pdf

koleś
Posty: 33
Rejestracja: 28-06-2012 19:24

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: koleś » 17-02-2020 20:14

Nie wiem, czy to ocena czy też nie, aliści niektóre posty bywają inspirujące.
Chodzi mi tu o tę "epokę kamienia łupanego". Niestety ale świat poszedł mocno do przodu i nie ma co powielać dawno zużyte schematy. Myślę, że dla nas którzy mieszkają w takiej mieścinie warto powielać nowe wzory. Rzeczywiscie w telewizji mówili coś o tych nowych tendencjach, ale w szczególy się nie zagłębiałem. Mówiąco krótko - nie stać nas na starocie, mysimy sięgać po nowoczesne wzorce.
To tylko tak na marginesie, bo taka myśl mi przyszła, może to nawet dobry pomysł na nowy tytuł tego wątku albo na jakąś telenowelę, a brzmi to tak: Dobry tatuś i niesforne córeczki". Pasuje jak ulał do PDB i tej Rady Kobiet, nieprawdaż?

Rada_Kobiet_Tbg
Posty: 14
Rejestracja: 16-02-2020 08:59

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Rada_Kobiet_Tbg » 17-02-2020 21:42

dominik267 pisze:
17-02-2020 12:38
Jeśli określenie Funpage w tym przypadku oznacza satyryczny wymiar tej organizacji to nie wróży to dobrze na przyszłość.
Tak więc pisze się Fanpage. Dodatkowo na tym facebooku takie dane jak adres strony www czy oficjalny adres e-mail to jest dramat...


https://pluskwa1973.wixsite.com/tarnobrzegradakobiet
katarzynapaluch003@gmail.com
Strona internetowa w budowie, docelowo będzie to adres całkowicie inny. A co do maila to jest podany tylko dlatego, aby założyć stronkę na FB i po to. aby był lepszy kontakt z mieszkańcami. Adres e-mail będzie na serwerze Urzędu Miasta.
Rada powstała na początku miesiąca i proszę o dajcie nam czas na zorganizowanie się., a obiecuję, że wszystko będzie zrobione profesjonalnie.
jedna z nich, czyli przewodnicząca chwali się, że" działa" już w radzie dla niepełnosprawnych. Myślę, że to zaskoczenie dla wielu, tak jak dla dziennikarza, bo kto słyszał o jakiś działaniach tej rady dla niepełnosprawnych?
Rada do spraw osób niepełnosprawnych działa i ma się dobrze. Przedstawiciele spotykają się raz w miesiącu i utrzymują stały kontakt z instytucjami zajmującymi się osobami z niepełnosprawnościami. Prowadzone są również dyżury przedstawicieli rady w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Najbliższy 2.03.2020 od godziny 15:30 do 16:30 pokój 112 w budynku MOPR. W imieniu osób działających w radzie zapraszam.

Aniol_z_agh
Posty: 19
Rejestracja: 26-09-2018 02:17

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Aniol_z_agh » 18-02-2020 08:30

To co faceci postulujemy o własną rade ? Zakres : Biznes, gospodarka, przemysł , inżynieria, inwestycje , sport , turystyka.

Generalnie to po wpisaniu w google wyskakuje to :

https://www.prawo.pl/samorzad/rada-ds-k ... 96193.html

na której sesji Radni powołali ową Rade kobiet ?

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: DZIKI » 18-02-2020 08:31

dominik267 pisze:
17-02-2020 12:38
Jeśli określenie Funpage w tym przypadku oznacza satyryczny wymiar tej organizacji to nie wróży to dobrze na przyszłość.
Tak więc pisze się Fanpage. Dodatkowo na tym facebooku takie dane jak adres strony www czy oficjalny adres e-mail to jest dramat...
Za to Ty masz profesjonalną stronę, na której mogę zobaczyć wszystko co masz w ofercie: https://www.facebook.com/PiwaRegionalneTBG/about

Skrzynka mailowa też git: dominik267@gmail.com

Więc najpierw zrób z sobą porządek a potem czepiaj się innych!

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: infoludek » 18-02-2020 08:32

Jak już tak sięgamy do Księgi Przysłów i mądrości ludowych, to warto przytoczyć jeszcze jedno powiedzenie - GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE TAM BABĘ POŚLE!
Jestem sceptyczny co do tej Rady Kobiet, ale za Adminem powtórzę, że warto poczekać na pierwsze owoce tego"drzewa grzechu". Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że po zakończeniu prac organizacyjnych będzie udostępniony e-mail dla = nota bene = mieszkańców. Nie mieszkanek ale właśnie mieszkańców. Czy wobec tego ta Rada ma się zajmować wszystkimi? Przecież to jest dublowanie innych "ciał społecznych". Poza tym to, rozwiązując problemy kobiet zawsze zahacza się o tę drugą stronę. Co w takim razie z mężczyznami ?
To tylko takie proste wątpliwości.A na zakończenie pozytywna uwaga. Bardzo mi się podoba i uważam, że to jest cenne, że przedstawicielka Rady jest na forum!!! Grstuluję odwagi i chęci do dyskusji. Dla nas forumowiczów może to być cennne równeiż i z tego powodu, że możemy otwarcie stawiać problemy i pytania licząc na odpowiedź. A wszystko to przy otwartej kurtynie. Pomysl jest dobry i życzę wytrwałości!!! Pozdrawiam wszystkie "niesforne córeczki dobrego tatusia" :-)


orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 18-02-2020 09:30

"Muszę za Estonem skrytykować zniekształcenie herbu Tarnobrzega, w sposób łamiący uchwałę Rady Miasta o Symbolach Miasta..."

Ja także spodziewałem się od Rady Kobiet przynajmniej ładnego herbu Tarnobrzega.
Wszakże to Kobiety są zdolniejsze (w większości) pod względem artystycznym od mężczyzn.
Herb Tarnobrzega to przecież znak naszej małej Ojczyzny, Rodu Tarnowskich, herbu Leliwa.

Kiedy powstaje Rada Prawdziwych Mężczyzn, która będzie doradzać Prezydentowi Bożkowi?

Rada_Kobiet_Tbg
Posty: 14
Rejestracja: 16-02-2020 08:59

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Rada_Kobiet_Tbg » 18-02-2020 09:45

orange pisze:
18-02-2020 09:30
"Muszę za Estonem skrytykować zniekształcenie herbu Tarnobrzega, w sposób łamiący uchwałę Rady Miasta o Symbolach Miasta..."

Ja także spodziewałem się od Rady Kobiet przynajmniej ładnego herbu Tarnobrzega.
Wszakże to Kobiety są zdolniejsze (w większości) pod względem artystycznym od mężczyzn.
Herb Tarnobrzega to przecież znak naszej małej Ojczyzny, Rodu Tarnowskich, herbu Leliwa.

Kiedy powstaje Rada Prawdziwych Mężczyzn, która będzie doradzać Prezydentowi Bożkowi?
Co jest nie tak z tym herbem? Jeśli oczekujecie czegoś innego prześlijcie plik.

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: eston » 18-02-2020 09:48

Pani Rado,
To Pani reprezentuje organ doradczy przy ogranie gminy. Sama Pani powinna sobie poszukać czy tam zażyczyć z Biura Propagandy bo poprawki raczej nieudane....
Ta witryna jest nieosiągalna
Serwer www.tarnobrzeskaradakobiet.org potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.
Par. 6, pkt 3. Herbu i flagi należy używać w kształcie, proporcjach i barwach określonych w par. 4 Statu Miasta
Zrzut z "funpage":
Obrazek

EDIT:
Pani Rado,
Widzę, że w kolejnych poprawkach brnie Pani w ślepy zaułek więc spróbuję poradzić.
Po pierwsze proszę poszukać średnio-zdolnego grafika, który opracuje Pani prosty logotyp Rady bazujący na symbolice miasta. Do tego czasu sugeruję zrezygnować z samodzielnych eksperymentów z herbem miasta a na zdjęcie profilowe świetnie nadawałby się symbol Wenus.
Po drugie, adresy internetowe wrzucamy w sieć gdy coś na nich jest. Wystarczy "Zapraszamy wkrótce na nową stronę" i link do profilu FB. Więc proszę znaleźć jakiś hosting i nawet samodzielnie wykonać i wrzucić jakąś prostą stronkę - zaręczam, to łatwe :-) I dopiero wtedy zacząć posługiwać się adresem internetowym.
Proszę wybaczyć moje uwagi, ale czasy "ad-hoc" w internetach już minęły i organ doradczy przy organie gminy powinien, w sumie niewielkim kosztem, wykazać się większym profesjonalizmem.
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: dominik267 » 18-02-2020 10:25

Zaczynam się zastanawiać czy rada będzie pełnić funkcję kółka adoracyjnego czy profesjonalnego organu doradczego. Zaczynam coraz mocniej skłaniać się ku pierwszemu.

Rada_Kobiet_Tbg
Posty: 14
Rejestracja: 16-02-2020 08:59

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Rada_Kobiet_Tbg » 18-02-2020 11:12

eston strona działa bez zarzutów, a dlaczego u Ciebie: Ta witryna jest nieosiągalna
Serwer www.tarnobrzeskaradakobiet.org potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź
tego nie wiemy. Wszystko w swoim czasie. Wczoraj był zły adres strony, dziś go zmieniono i też źle. Logo też będzie. Spokojnie. Wszystko zostanie uzupełnione po pierwszym posiedzeniu Rady tj. po 24.02.2020.

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: eston » 18-02-2020 11:25

Teraz działa. Ależ złośliwy ten internet... ;-)

Pokładam wielkie nadzieje w Paniach, liczę na powiew świeżości, inicjatywę, kreatywność i odwagę w podnoszeniu ważnych i poważnych tematów, której brakuje w naszym samorządzie.
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: DZIKI » 18-02-2020 11:32

Więc najpierw zrób z sobą porządek a potem czepiaj się innych!
Ty zrób porządek i najlepiej zareklamuj się w Gazecie Polskiej. Zostaniesz może sprzedawcą roku...

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 18-02-2020 11:53

"...według wszelkich zapowiedzi ma działać bez generowania kosztów, Panie będą doradzać prezydentowi czysto społecznie...".

Na początku każdy tak mówi, a potem będzie tak jak w jednej gminie...

Protokół
z IV posiedzenia Rady Kobiet

Porządek obrad:
1.Otwarcie posiedzenia
2.Omówienie wyników procedowania wniosku do Budżetu Obywatelskiego
3.Omówienie wniosków o granty na finansowanie działań Rady Kobiet z Budżetu Miasta
4.Wolne wnioski
5.Zamknięcie posiedzenia

Ad. 3) Omówiono wnioski o granty na finansowanie działań Rady Kobiet z Budżetu Miasta.
Wskazano osoby odpowiedzialne za opisanie poszczególnych wniosków i przesłanie ich do Przewodniczącej Rady Kobiet.
Przewodnicząca Rady Kobiet złoży wnioski do Prezydenta Miasta w celu rozpatrzenia ich realizacji w procesie ustalania Budżetu Miasta.

Rada Kobiet początkowo doradzała, a potem była finansowana z naszych miejskich pieniędzy...

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: DZIKI » 18-02-2020 12:35

To chyba lepszy cel niż 2 mld zł. na szmire zwana tv publiczna.

ODPOWIEDZ