Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
zbyry
Posty: 490
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 08-02-2020 17:36

http://orka2.sejm.gov.pl/INT9.nsf/klucz ... 108-o1.pdf

A no nie było, miasto leży w takim, a nie innym układzie. Pozostały nam jedynie dwa instrumenty, czyli rezerwa subwencji ogólnej i Fundusz Dróg Samorządowych. Ewentualnie mocne negocjacje pod przyszłą perspektywę, np Obwodnica Tarnobrzega - etap II i ciąć ile się da w stronę krajowej 9, nawet za Jadachy.

p_atryk
Posty: 127
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: p_atryk » 09-02-2020 10:50

admin pisze:
08-02-2020 17:22
– Będziemy budowali obwodnice w tych miejscach, w których dochodziło do największej liczby wypadków. Chcemy objąć tym programem drogi krajowe, by budować bezpieczną sieć dróg krajowych po to, by w Polsce wzrastało bezpieczeństwo na drogach krajowych – zaznaczył wiceminister.
No dobra. Jak wyraźnie wyjaśniono na konferencji, program budowy 100 obwodnic dotyczy przebiegu dróg krajowych. Najbliższą mamy w Nagnajowie. Rzeczywiście nie było z czym startować. :(

Tylko że te kryteria nie były obligatoryjne a jeśli nawet grały jakąś rolę to przecież do programu nie trzeba było się zgłaszać z gotowym projektem obwodnicy, tylko po prostu zgłaszać jakieś wstępne założenia.

Chyba nie byłby to problem ze zrobieniem projektu na nowo, z tym, że już biorąc za punkt wyjściowy właśnie drogę krajową nr 9, wtedy może doczekalibyśmy się obwodnicy z prawdziwego zdarzenia ułatwiającej dostęp do strefy w Machowie bo przecież:

Trzecim kryterium były "ważne czynniki społeczno-gospodarcze". – Oczywistym jest, że budowa nowej drogi, budowa obwodnicy otwiera nowy potencjał gospodarczy danego regionu. To przy obwodnicach lokowane są nowe działalności gospodarcze, to przy obwodnicach przedsiębiorcy chętniej inwestują i rozwijają swoje działalności gospodarcze – wyjaśnił Weber.

A i przecież to by w ogóle nie stało na przeszkodzie dalszemu realizowaniu planów tej naszej obwodnicy. Na nią przecież i tak z innej puli środków dostaliśmy dofinansowanie

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 147
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: XYZ » 09-02-2020 17:20

Oprócz Dęby,Kolbuszowej i Janowa obwodnice (w woj.podkarpackim) mają mieć jeszcze Brzostek,Miejsce Piastowe,Jasło,Sanok i Przemyśl.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: miniMe » 10-02-2020 12:31

admin pisze:
08-02-2020 12:09
Rząd przedstawił dziś rozpiskę 100 obwodnic z obiecanego przed wyborami programu.

W naszych okolicach obwodnic doczekają się: Nowa Dęba, Osiek, Kolbuszowa, Chmielnik i Janów Lubelski.
Szczegółowa lista na www.100obwodnic.pl
A obwodnicą Janowa Lubelskiego nie będzie przypadkiem odcinek S19 przebiegający w tamtym rejonie? Nawet strona gddkia tak o niej pisze. Budowa jest już realizowana (bliżej końca niż początku). To bardzo wygodne dla tego pożal się Boże rządu pochwalić się zasługami innych.
http://www.s19-janowlubelski.pl/

Ciekawe ile jeszcze obwodnic z tej listy już istnieje, albo jest na ukończeniu (i to wcale nie dzięki pis).

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16436
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 10-02-2020 20:28

14 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie Dziennego Domu "Senior+" w budynku przy ul. Sandomierskiej 25.

Dzienny Dom „Senior+” przygotowany jest na przyjęcie 50 seniorów. Placówka czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30. Uczestnicy będą mogli korzystać z obiadów przygotowanych w kuchni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, które będą dowożone do budynku przy ul. Sandomierskiej. W placówce zatrudniono cztery osoby, w tym kierownika.

Do Dziennego Domu Senior+ w pierwszej kolejności przyjęte zostały osoby, które od lat czekały na miejsce w tego typu placówce. W przypadku większej liczby chętnych, będzie utworzona lista rezerwowa.

Dzienny Dom Senior+ utworzono w ramach Programu wieloletniego programu „Senior +”.

Na parterze budynku utworzono następujące pomieszczenia:
1. Sala ogólnodostępna, pełniąca funkcje jadalni i świetlicy – wyposażona w stoły, krzesła, komody, regały, telewizor oraz wieżę audio (standard minimum w ramach Programu).
2. Kuchnia ze zmywalnią przystosowana do wydawania posiłków – wyposażana w meble, płytę indukcyjną z piekarnikiem, kuchenkę mikrofalową, zmywarkę, lodówkę, robot kuchenny, stół, krzesła, garnki i odpowiednie naczynia oraz inne sprzęty i przybory kuchenne (standard minimum).
3. Sala do utrzymania aktywności ruchowej – wyposażona w drabinki, materace, rotory do rąk i nóg, ergometry rowerowe, platformę wibracyjną, tablicę oporową do ćwiczeń manualnych, piłki rehabilitacyjne oraz krzesła (standard minimum).
4. Pokój zabiegowo-pielęgniarski – wyposażony w kozetkę lekarską, szafę medyczną oszkloną, parawan medyczny, ciśnieniomierze, meble biurowe (standard minimum).
5. Łazienka z trzema toaletami i umywalkami (w tym dla osób niepełnosprawnych) oraz prysznicem z krzesełkiem i uchwytami. (standard minimum).
6. Szatnia – zlokalizowana w obszernym holu, wyposażona w indywidualne szafki dla uczestników, ławki i lustra (standard minimum).
7. Pomieszczenie klubowe – wyposażone w regały z książkami i prasą, kanapę, fotele, stół, krzesła, telewizor z szafką, laptop z dostępem do Internetu, biurko z krzesłem obrotowym i lampkami (standard ponad minimum określonym w Programie).
8. Sala terapii zajęciowej – wyposażona w regały, stoły, krzesła (standard ponad minimum).

Na piętrze budynku przebudowano trzy pomieszczenia: pokój przeznaczony dla administracji –kierownika Domu oraz pokój socjalny dla pracowników, w którym pracownicy będą mieć możliwość przygotowania i spożywania posiłków, a także przechowania odzieży prywatnej (w tym wierzchniej i innych rzeczy) oraz odzieży służbowej. Oba pomieszczenia wyposażone zostaną w odpowiednie meble oraz sprzęty biurowe. Ponadto na piętrze planuje się utworzyć w jednym pomieszczeniu wydzielone miejsce na pralkę i do prasowania wyposażone w pralko-suszarkę, żelazko, deskę do prasowania i suszarki (standard ponad minimum określonym w Programie).

W budynku zamontowano także windę.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 318
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 12-02-2020 08:46

Ciekawe czy ta przebudowa Dzikowiaka faktycznie ruszy czy to znów tylko plotki. Bo już od kilku lat o tym słychać a nic się nie dzieje. Inna kwestia jest taka jak ten obiekt miałby wyglądać po przebudowie.

andriu81
Posty: 1800
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 12-02-2020 09:25

Chyba tylko połączenie go z halą targową jakimś tunelem,miałoby głębszy sens, czyniąc z niego galerię handlową. Oczywiście nic takiego nie nastąpi

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 318
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 12-02-2020 09:28

Z halą targową to się nigdy nie dogadają. Bo Społem ma podejście z minionej epoki. Zamiast wspólnie zadziałać i postawić atrakcyjne budynki, a następnie na tym zarabiać to się kłócą. Zresztą, jak wieść gminna niesie to Dzikowiak dawno byłby już zrobiony jakby nie hala Społem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16436
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 12-02-2020 19:48

Po wichurach w paru dłuższych miejscach plandeki zniknęły. Sorry, taki mamy klimat - nieprzewidzianie dużo wiatru, za to praktycznie bez opadów śniegu, a przez to bez sypania solą.

Prezydent wspomina w Leliwie o tym, że na łące w centrum i na os. Mokrzyszów mamy już obowiązujący MPZP dopuszczający budowę galerii
http://leliwa.pl/tarnobrzeg-galeria-zie ... nwestorow/

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 318
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 13-02-2020 11:47

Dobrze pisał parę postów wcześniej dominik267. Wystarczyło zamontować osłony poprzez wbijanie słupków naprzemiennie. Wtedy nie trzeba by było poprawiać tego co kilka dni. Inna sprawa, że jak już chcieli montować z jedne strony to mogli to zrobić poprzez przymocowanie listewkami przez całą długość i dopiero te listewki śrubami do słupków. Mam nadzieję, że odpowiednia osoba z urzędu to przeczyta i przekaże do prezydenta, iż można w taki łatwy sposób poprawić sytuację (a nie twardo montować na śruby z jednej strony) tym bardziej, że nadchodzą kolejne wichury.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16436
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 15-02-2020 07:20

Zakończono prace przy rewitalizacji terenu nad Wisłą:
Mamy kolejne miejsce do rekreacji i wypoczynku

Odebrane we czwartek, 13 lutego, zadanie jest trzecim, ostatnim w ramach dużego projektu „Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega”. Projekt obejmował również rewitalizację skweru przy ul. Kopernika oraz nasadzenia wzdłuż głównych arterii miejskich. - Inwestycja miała na celu rewitalizację układów zieleni miejskiej w kierunku poprawy bioróżnorodności, przewietrzania układu urbanistycznego miasta, a także wzbogacenia systemu przyrodniczego miasta o nowe, zaaranżowane kompozycyjnie układy zieleni niskiej i wysokiej. W efekcie prac nad Wisłą zyskaliśmy dużo przestrzeni do wypoczynku, miejsca, które można w atrakcyjny sposób wykorzystać, np. amfiteatr pod organizację letniego kina, pokazów – informuje Konrad Niedźwiedź, inspektor ds. zieleni miejskiej z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Tarnobrzega, nadzorujący realizację projektu. Jak dodaje, prace prowadzono z zachowaniem wszelkich przepisów, wytycznych, także tych dotyczących środowiska naturalnego, prowadzone były m.in. pod nadzorem ornitologicznym.

Rewitalizacją objętych było blisko 14 hektarów terenów nad Wisłą. Zakres zadania obejmował budowę alejek i elementów małej architektury, budowę ogrodów tematycznych: zielnych, sensualnych i barwnych, odnowienie nawierzchni trawiastych, w tym stworzenie łąk kwietnych, odbudowę amfiteatru, zasypanie nieczynnego zbiornika wodnego w celu stworzenia nowych przestrzeni rekreacyjnych i czynnych biologicznie, budowę nowej infrastruktury oświetleniowej, umocnienie skarpy wiślanej, budowę muru oporowego wraz z miejscami do siedzenia, demontaż postumentu przy ul. Wiślnej i budowę skweru, wykonanie nasadzeń drzew i krzewów z poszanowaniem istniejącej zieleni wysokiej. – Nad Wisłę, na tereny przez wiele lat zaniedbane, wraca zieleń, wrócą mieszkańcy. Miejsce to, jak przed laty, zatętni życiem. Już w lipcu wrócą tu Dni Tarnobrzega. To nowe miejsce do rekreacji, do wypoczynku w mieście. Stawiamy na miasto zielone, kwitnące, oddychające. Dziś odbieramy to zadanie, a przed nami kolejne, doświetlenie tego terenu. Zadbamy też o monitoring oraz organizację ruchu, by nie było tylko miło i ładnie, ale i bezpiecznie – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Jak zapowiada włodarz, teraz, po rewitalizacji terenów nadwiślańskich, uwaga władz miasta skierowana zostanie w kierunku osiedli Przywiśle oraz Stare Miasto.

Rewitalizacja terenów nad Wisłą kosztowała dokładnie 5 706 883,18 zł, z czego 80 procent pochodziło Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.5 „Poprawa jakości środowiska miejskiego”, oś priorytetowa II. Generalnym wykonawcą prac był Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „STABIL” Połaniec. – Nie było łatwo, ale dobra współpraca z magistratem, z urzędnikami nadzorującymi realizację projektu i wszystko poszło sprawnie, mamy finał. Największym wyzwaniem było zasypanie zbiornika, który pochłonął aż 36 tysięcy metrów sześciennych ziemi – przyznał Henryk Bednarski z „STABIL” Połaniec.
Otwarto również Dom Dzienny w ramach programu Senior+
https://www.tarnobrzeg.info/2020/02/15/ ... om-senior/

Fajnie!

Antea
Posty: 127
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Antea » 16-02-2020 18:43

Byłam dzisiaj na spacerze nad Wisłą. Realizacja świetna, naprawdę zrobiło się przyjemnie, a jeszcze jak dojdą lampy będzie naprawdę ok. Ludzi sporo, z wózkami, hulajnogami, kijami.
Widać że inwestycja się udała. Osobiście brakuje mi placu zabaw bo jest tylko jedna zjeżdżalnia, czy jakiegoś boiska.

Generalnie tak powinno być i nad jeziorem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16436
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 16-02-2020 22:42

Filmik z góry


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16436
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 19-02-2020 22:59

Po Wielowsi są przymiarki do kolejnej elektrowni słonecznej - na wniosek Sovareto sp. z o.o. ze Strawczynka wszczęto postępowanie w sprawie budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 1MW na działce nr 1968 obręb Sobów.

Dawid_tbg
Posty: 272
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 21-02-2020 13:33

Otworzono oferty „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega” miasto chce przeznaczy 13,05 mln brutto najniższa oferta firmy z Sandomierza 15,68 mln. brutto

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 318
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 21-02-2020 15:07

Taki jest efekt jak ofertę zamiast na przełomie starego i nowego roku robi się w początkach okresu budowlanego. Ciekawe jaką decyzję podejmą teraz władze.

karol10tbg
Posty: 73
Rejestracja: 02-03-2009 17:32

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karol10tbg » 22-02-2020 14:21

Na kanale YouTube tygodnika nadwiślańskiego PDB odpowiada na pytania mieszkańców tbg. Jest sporo o planach i pomysłach.

Wklejam pierwsza część, jest ich sześć.

Dawid_tbg
Posty: 272
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 23-02-2020 10:59

W pewnym momencie przestałem słuchać p. Prezydenta, wypowiedzi jego są zazwyczaj takie same, coś robimy ale jeszcze nie ma konkretów, rozmawiamy, rozpatrujemy , będziemy nad tym myśleć, pracować itp. brakuje w tym wszystkim konkretów.
Taki dwa przykłady:
- galeria nic nie wie, bo piłeczka jest po stronie inwestorów, a w urzędzie jest wniosek o warunki środowiskowe które prezydent sam wydaje bez których nie można się starać o pozwolenie na budowę.
- "szprychy" kolejowe do CKP, prezydent staramy się aby jedna przebiegała przez Tarnobrzeg, dwa dni później rząd ogłasza i pokazuje grafikę że będzie ona z Rzeszowa przez Stalową.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1056
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 23-02-2020 11:16

Słabo wychodzą te starania. Oj słabo. Kolbuszowa umie, Głogów Małopolski umie, Krosno umie, Dębica i Mielec umieją, tylko temu Tarnobrzegowi jakoś nie wychodzi.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 351
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 23-02-2020 20:09

a więc dalej bicie piany i lanie wody uf jeszcze 3,5 roku

ODPOWIEDZ