Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 08-04-2020 15:58

Ballandtimes pisze: "Tak sobie myślę, że nowe wozidło prezydenckie to na oko jakieś 100 laptopów (w przeliczeniu)..."

Jeśli nasz prezydent miasta kupił sobie nowe auto za 150 000 złotych czy coś koło tego, to ile by za to kupił używanych laptopów dla dzieci, które wogóle nie mają takich sprzetów...

Ciekawe kiedy będzie można zrobić zobaczyć tą cudowną Skodę przed "Pałacem Prezydenckim" w Tarnobrzegu?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 08-04-2020 16:31

Władze Miasta Apelują O Przekazanie Laptopów Dla Tarnobrzeskich Uczniów

No chyba po to było to 500+ żeby dzieciom zapewnić min. sprzęt.
Za 3 wypłaty 500+ kupuje się nowego skromnego laptopa.
Za 1 i pół wypłaty 500+ kupuje się niezły używany laptop wystarczający w codziennym użytkowaniu.
Nie dało się zaoszczędzić?
AAAAAA, nie dało się!
500+ będzie WIECZNE!
No chyba już nie będzie!
Żeby mieć rapitografy w technikum pracowałem w wakacje "za Wisłą"
I dało się! ;-)
A teraz mają przelew co miesiąc i NIE DA SIĘ.

A na co poszło?
Sytuacja z ubiegłych Świąt Wielkiej Nocy.
Cukiernia Dominikańska.
Mama około 100 kilo żywej wagi z córką około 50 kilko żywej wagi.
"Mamusia kupi ci trochę słodkiego" ;-)
"proszę to i tamto..."
Wyszło słodkiego za prawie 400 zł.
Ja za zamówiony tort świąteczny zapłaciłem 60 zł ;-)
Jedliśmy go od Wielkanocy do następnej niedzieli ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 08-04-2020 16:37

dino pisze:
08-04-2020 16:31
Jedliśmy go od Wielkanocy do następnej niedzieli ;-)
// Co prawda offtop, ale w tych porąbanych czasach - co mi tam. //

Ja pamiętam, jak szczenięciem będąc paczka z "darami" od Dominikanów się trafiła. Snickersa jadłem przez miesiąc dobry (żyletka się przydała, żeby za dużo na raz nie ukroić).

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 08-04-2020 17:48

https://tyna.info.pl/tarnobrzeg-libacja ... SY9_C3yECo

:: Po pierwsze: Kapusiom mówimy kategoryczne NIE.
:: Po drugie: Świetny product placement.
:: Po trzecie: Mocny Grzmot - gdzie to można kupić (info na PW poproszę, bo nie wiem, czy można publicznie).

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Koronawirus

Post autor: RAFI » 08-04-2020 21:02

Palikami można też prać tumanów co zaczynają zdanie z małej litery,A POUCZAJĄ INNYCH

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 08-04-2020 21:29

Yo przecież jeno kwestia ortografii i interpunkcji. W kwestii interpunkcji - po przecinq należna jest spacja...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 08-04-2020 21:42

Nie widzę uzasadnienia żeby miasto miało kupować uczniom laptopy. Pamiętam za to, że jakieś 8-9 lat temu była obietnica rządu, że każdy uczeń otrzyma tablet, do nas jakoś nie dotarły. Wiadomo jak to z laptopami było, poszło pytanie po uczniach kto potrzebuje laptopa do nauki. A kto nie potrzebuje?
Nie mówię, że wszyscy którzy zgłosili zapotrzebowanie mają taki sprzęt, bo pewnie są przypadki że komputera w domu nie ma. Ale jeśli nie ma żadnych kontroli (a jakie miałby być?) to chętni na sprzęt zawsze się znajdą, nawet jeśli nie ma potrzeby. 10 lat temu w czasie powodzi też krążyły różne historie o rozprowadzani darów.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 08-04-2020 23:18

To jest jakaś paranoja by miasto miało załatwiać komputery uczniom.

Przy obecnym wsparciu rządu sprawowanego przez wiadomą każdemu partię i przy takim wsparciu socjalnym to każda rodzina na jedno dziecko jest w stanie kupić komputer (na zawsze!) za co najwyżej 3 miesięczne wypłaty tzw. 500+.

Uważam, że kto nie kupi dziecku komputera do nauki jest złym rodzicem. Albo też rządowy program to fikcja i porażka jednocześnie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 09-04-2020 08:30

Dino, pytałeś, ED odpowiada:
Do 13 wzrosła liczba pracowników szpitala, u których badania potwierdziły zakażenie koronawirusem. - Trzy osoby są hospitalizowane, reszta przebywa w izolacji domowej - potwierdza dyrektor szpitala Wiktor Stasiak. Zakażenie wykryto też u sześciorga byłych pacjentów placówki.
https://echodnia.eu/podkarpackie/tarnob ... QDaTfsx2oI

Czyli okazuje się, że nasze 19 potwierdzonych przypadków związane jest ze szpitalem.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 09-04-2020 10:03

Szczyt zakażeń w Polsce przesunie się o kilka dni.

Podobno firma ExMetrix opracowała model prognozy zakażeń koronawirusem i ich maksimum miał być około 20 kwietnia.
Liczyli, że zachowruje około 9 000 Polaków.
Po małej korekcie z powodu ciepłych kwietniowych dni prognozują, że maksimum pojawi się około 25 kwietnia.

Na wczoraj prognozowali 5 422 zakażonych w rzeczywiście było 5202.
Na dziś prognozują 5 746 chorych.
Ich sprawdzalność dzienna jest na poziomie 94,4 %.

Napewno musimy nadal przestrzegać ważnych zasad: ograniczyć wychodzenie z domu, spotykanie się z bliskimi i trzymać się ograniczeń wprowadzonych przez państwo dla naszego i innych dobra. :!:

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 09-04-2020 10:31

@ orange
Licze, że jesteś lepiej zorientowany w temacie, czy są jakieś wywiady, informacje od osób, które wyzdrowiały? Może mi umknęło.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 09-04-2020 10:55

Na podkarpaciu wyzdrowiało 10 osób.
Niedawno media podały, że wyzdrowiała jedna osoba w szpitalu w Łańcucie.
Ogólna liczba wyzdrowień w Polsce: 284 osoby.

WSSE podało kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj. podkarpackim:
-młody mężczyzna z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna),
-starsza kobieta z powiatu leżajskiego ( ścisła kwarantanna),
-starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna),
-starsza kobieta z powiatu łańcuckiego ( ścisła kwarantanna),
-starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (ścisła kwarantanna),
-kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna),
-starsza kobieta z powiatu leżajskiego ( ścisła kwarantanna).

Niestety - zmarł 10 pacjent zakażony koronawirusem w woj. podkarpackim.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 09-04-2020 11:57

Nie chodzi mi o suche dane, każdy ma do nich dostęp, prędzej czy później. Tylko jakieś wywiady dla prasy, radia, TV osób, które wyzdrowiały.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 09-04-2020 12:27

Ludzie nie chcą teraz o tym rozmawiać. To ciężki czas dla nich i bliskich. Starają się teraz myśleć o Świętach Wielkanocnych.

Jak chcesz możesz poczytać o:
1.Ministrze Środowiska Michale Woś - lat 29
"Pokonałem koronawirusa i wróciłem do normalnych obowiązków po 3,5 tygodniowej nieobecności w pracy. Bardzo się z tego cieszę...
Jeszcze kilka tygodni temu miał niemal 40 stopni gorączki i ostry suchy kaszel"...
Minister Środowiska Michał Woś - lat 29
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/m ... -ELFR.html

2.Dowódcy Generalnym Sił Zbrojnych Generale Mika
Pokonał koronawirusa. Jest już zdrowy i wraca do służby
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/14 ... wirus.html

3.72-letni trener kadry florecistów - Szymański
"Skończyła się mordęga. Dostawałem potworną dawkę leków. Było gorzej niż w więzieniu...mówię - cicho, powoli. Mam nadzieję, że jako sportowiec mam mocny organizm. Pewnie po ataku kaszlu, jaki miałem w nocy ze środy na czwartek, przeciętny człowiek by się poddał. Było strasznie, miałem naprawdę okropną noc. Kaszel był bardzo głęboki"...
https://www.sport.pl/sport/7,173950,258 ... rdega.html

4.Jarosław Cecherz były piłkarz Widzewa Łódź
"Czuję się normalnie, zdrowo, ale to co przeszedłem trzy tygodnie temu było to ogromne przeżycie - mówi Jarosław Cecherz. - Odczuwałem wszelkie możliwe symptomy choroby: ogólne osłabienie, bóle głowy, wysypki. Miałem bardzo wysoką temperaturę i kaszel. Jest tak duszący, że człowiek się obawia, że może się udusić. Wtedy poddałem się badaniom. Problemem było to, że dzieci były ze mną w domu. Noc poprzedzającą wyjazd do szpitala to był apogeum choroby. Człowiek czuje się, jak mu miażdży klatkę piersiową, majaczy, nie ma mowy o śnie. Duszność jest nieprawdopodobna. Mając inne choroby, organizm może nie wytrzymać. Może dzięki sportowi organizm mój był tak silny, że to pokonał"...
https://dzienniklodzki.pl/koronawirus-b ... 2-14905719

5.

tomek1
Posty: 49
Rejestracja: 10-03-2019 10:08

Re: Koronawirus

Post autor: tomek1 » 09-04-2020 12:56

Straż pożarna w okolicach urzędu miasta jeździ i spryskuje ulice, wygląda to tak jakby myli ulice bo cała nawierzchnia jest mokra i w związku z tym mam takie pytanie raczej wątpię żeby straż pożarna jeździła i myła ulice więc czy ona czymś ją dezynfekuje lub ktoś wie co ona robi?

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Koronawirus

Post autor: bobtga » 09-04-2020 13:21

Rozpoczęła sie dezynfekcja miasta

https://nadwisla24.pl/2020/04/08/w-dwie ... rnobrzega/

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 09-04-2020 16:47

Chcesz pojeździć ROWEREM?
I to w LESIE?
;-)
No to trzeba być...

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Koronawirus

Post autor: spit » 09-04-2020 17:32

już worek trochę z kasą wykorzystany
premier przez swieta będzie myślał jak zakłady maja pomału wrócić do produkcji..etc
niestety musimy się nauczyć zyc z coivid 19(czekając na szczepionkę)
silni przetrwają ..słabi umrą..

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 09-04-2020 18:27

dino pisze:
09-04-2020 16:47
Chcesz pojeździć ROWEREM?
I to w LESIE?
;-)
No to trzeba być...
Dobrze, że tym razem był ubrany, bo akurat ten parlamentarzysta ma skłonność do niestandardowych zachowań:
https://wiadomosci.wp.pl/senator-jackow ... 319254657a

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 09-04-2020 23:09

@ orange
A szkoda, że nie chcą. Chodziło mi o "Kowalskiego" a nie ministra czy generała, choć dziękuję Ci i za te źródła. Ale czy Kowalski może w ogóle coś powiedzieć...

O ile radia nie słucham, tak dziś natrafiłem na red Gadowskiego z radiu Wnet, gdzieś na fb. Przytoczył wiele istotnych informacji w rozmowie, min taką , że YouTube go zbanował i usunął materiał o koronie, który oparty był na źródłach naukowych. Zaprezentował po krótce sylwetkę dr Stefano Montanariego i zachęcał, aby przeczytać z nim wywiad. Przeczytałem, polecam. Red Gadowski nie pierwszy raz zresztą postawił tezę, że możemy mieć aż strach napisać, falę samobójstw w związku z koroną. O ile ludzie mieszkający w domach mają kawałek ogródka to co z ludźmi, rodzinami w blokach? A pogodę zapowiadają dobrą na Święta. Czemu też dopiero? od 16 mamy nosić maseczki, towar przyjechał? Blokady lasów też moje szare komórki nie mogą przetrawić. Być może dlatego, że nie chodzę głównymi arteriami, tylko praktycznie zawsze przez ostępy.

Nie wiem, jak będzie w praktyce wyglądała tak naprawdę po świętach tarcza antykryzysowa i czy rzeczywiście wzmocni MŚP, a w zasadzie jakimi kanałami pójdzie pieniądz bo po lekturze wersji 1.0? nie napawało to optymizmem. Niemniej jednak śledząc giełdę, tworząc pola na tradingach i ja i kilku znajomych obserwujemy wytypowane spółki. Zobaczymy, jak rośnie wolumen akcji i za ile. Jak przyjdzie czas i spokój, to wrzucę twarde dane.

ODPOWIEDZ