Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 16-04-2020 20:42

Czemu my prawie zawsze musimy mieć rządzących służących OBCYM INTERESOM?


Dzisiejszy H A A R E T Z:

Polish Lawmakers Give Initial Approval to Restitute Property Lost During the Holocaust

Country's ruling Law and Justice Party takes a stand against far-right attempts to block the state from complying with a U.S. request to compensate Holocaust survivors for property seized during WWII

https://www.haaretz.com/amp/world-news/ ... ssion=true



Więc tak:
1. O mienie utracone w czasie II wojny światowej można CAŁY CZAS ubiegać się w sądach. Trzeba mieć tylko kwity własności. Problem jest w tym, że to "mienie" chcą otrzymać ci, którzy nigdy nie byli jego właścicielami ;-)
2. Szereg nieruchomości lub "odszkodowań" nasi współdzielący z nami naszą ziemię przybysze już otrzymali. Czasem nawet więcej niż jeden raz jak w Lublinie. Część z nich posprzedawali ;-)
3. Tak w ogóle mienie po zmarłych współdzielących z nami naszą ziemię przybyszach należało do Rzeszy. Przymiotnik określa jak to była Rzesza. Brali i liczyli nawet buty. Tam należy się więc zgłaszać po "Property Lost During the Holocaust"
4. Jeżeli z kolei przyjmiemy filozofię Andrzeja Dudy, że nasi współdzielący z nami naszą ziemię przybysze byli Polakami to w takim razie jedyne państwo na świecie mogące mieć jakiekolwiek pretensji do czegokolwiek po współdzielących z nami naszą ziemię przybyszach to... Polska ;-) Chyba, że Andrzej Duda w tym punkcie się myli i współdzielący z nami naszą ziemię przybysze to jednak zupełnie obce nam społeczeństwo ;-)
5. Co to jest to "a U.S. request"? Czy wojska okupacyjne są tu po to żeby stało się zadość temu "a U.S. request".
7. Już wyciągnęli z Polski ile można. Znaczną część wyciągniętych sum ich Przedsiębiorstwo zatrzymało dla siebie pozostawiając "Holocaust survivors" samych sobie. Ba, wciąż wypłaca się i im i ch dzieciom czy wnukom przelewy z ZUSu ;-)
8. property seized during WWII - no i tutaj mamy smaczek, gdyż o tym, co działo się między Odrą a Bugiem w czasie II wojny światowej decydowała III Rzesza a przez pewien czas również ZSRR. Adresowanie czegokolwiek za ten okres w kierunku Polsko to nieuctwo ;-)

Jeżeli dzisiejsze głosowanie to "initial approval" to to w tym momencie jest już z górki ;-)
Pozostaje kwestia: ILE i KIEDY?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Rządy PiS

Post autor: Dzanek » 16-04-2020 23:47

orange pisze:
16-04-2020 10:29
Nie ma żadnych przesłanek, by oczekiwać, że w przekazie TVN coś się zmieni, dopóki jego widz „łyka” to, co jest i to „łykanie” przynosi dochody.
Są ludzie wybierający TVN, tak jak są wybierający Platformę Obywatelską.

Jeśli TVN łamie standardy, przepisy prawa, normy moralne czy warunki koncesji, trzeba na to reagować.
Nie ma żadnych przesłanek, by oczekiwać, że w przekazie TVP coś się zmieni, dopóki jego widz „łyka” to, co jest i to „łykanie” podnosi słupki poparcia.

Są ludzie wybierający TVP, tak jak są wybierający Prawo i Sprawiedliwość .

Jeśli TVP łamie standardy, przepisy prawa, normy moralne czy warunki koncesji, trzeba na to reagować.

ZNAJDŹ RÓŻNICE :)
Ostatnio zmieniony 16-04-2020 23:51 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 17-04-2020 06:38

Wow!
Mamy nową Panią Minister ;-)
Z ciekawym hobby: zbieranie papierków od czekolady ;-)

Przestaję się dziwić, że dra Zycha nie ma w PiSie
On papierków po słodyczach nie zbiera ;-)


Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 17-04-2020 11:12

TVN notuje duże spadki oglądalności.

Dane z pierwszej połowy 2019 r. pokazały, że stacja notuje spadki i w grupie widzów powyżej czwartego roku życia przestaje wygrywać z konkurencją.
Dane z drugiej połowy ubiegłego roku i ze stycznia tego roku pokazują, że nie idzie ku lepszemu.

Nawet śmierć TVP im nie pomoże w odzyskaniu widzów.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 17-04-2020 14:37

Przecież w materiale TVP wiadomości, którym był emitowany po głosowaniu nad dwoma miliardami złotych, dla TVP, było powiedziane że telewizja Polska "po latach niebytu stała się silnym realnym konkurentem, który konsekwentnie i regularnie pokonuje innych prywatnych nadawców".
To jak to w końcu jest?
I kto robi badania telemetryczne na czterolatkach?

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 17-04-2020 23:24

orange pisze:
17-04-2020 11:12
TVN notuje duże spadki oglądalności.

Dane z pierwszej połowy 2019 r. pokazały, że stacja notuje spadki i w grupie widzów powyżej czwartego roku życia przestaje wygrywać z konkurencją.
Dane z drugiej połowy ubiegłego roku i ze stycznia tego roku pokazują, że nie idzie ku lepszemu.

Nawet śmierć TVP im nie pomoże w odzyskaniu widzów.
:lol: nieźle TVP pierze mózgi. :P Cóż mnie obchodzi spadek TVN- u? To ich problem i amerykańskiej firmy Discovery . Mnie jako podatnika nie kosztuje to nic. Kosztuje mnie natomiast dużo TVP , która dostaje na propagandę 2mld złotych z moich podatków ( dla porównania jakieś 20 tyś.respiratorow średnio wypasionych lub jak kto woli 100 mln maseczek z filtrem FFP2 tak obecnie potrzebnych ) , na czele której stoi polityk obecnej władzy a pracujący w niej obecnie dziennikarze zachowują się gorzej nic politycy władzy. I to jest ta wiarygodna telewizja?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 18-04-2020 10:09

Maciej08214 pisze:
18-04-2020 09:01
Telewizja niezależna od polityki i nacisków. Tak trzymać!!!
:lol: :lol:
Jedni warci drugich. Telewizja rządowa i antyrządowa. Taka "misja" i nie ma miejsca na nic innego.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 18-04-2020 10:18

Cóż można dodać?
Jako potwierdzenie ostatniego zdania "Nie wiem na ile jeszcze pokazywanie zmęczonego Szumowskiego wystarczy Polakom jako ersatz sprawnego państwa, ale ta fikcja powoli się kończy. I tak dziwi mnie, że trwała aż tak długo" dodam od siebie: AMEN
;-)




Sławomir Mentzen
15 godz. ·

Mieliśmy wczoraj dowiedzieć się, w jaki sposób będziemy po kryzysie uruchamiać gospodarkę. Setki tysięcy ludzi czekało na informację kiedy będą mogli wrócić do pracy. Na konferencje prasową wyszli premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski. Czego się od nich dowiedzieliśmy? Że będziemy mogli iść do lasu i przez dwa lata będziemy musieli nosić maseczki na twarzy. Brzmi jak kiepski dowcip.Przesadnie bym jednak nie panikował, ten sam człowiek, który teraz zupełnie poważnie grozi nam noszeniem jakichś szmat na twarzy przez bardzo długi czas, jeszcze miesiąc temu równie poważnie twierdził, że te maseczki nie pomagają. Równie dobrze za miesiąc może z równie poważną miną wprowadzić zakaz noszenia maseczek. Naród oczywiście znowu posłucha, bo ludzka pamięć co do zaleceń władzy działa jak u Orwella.

Gastronomia ma być otwarta kiedyś, ale nie wiadomo kiedy. Po otwarciu ma działać jednak w specjalnych warunkach, ale nie wiadomo w jakich. Podobnie fryzjerzy i kosmetyczki. Restauratorzy oczywiście nie dowiedzą się teraz jak będą musieli zmienić swoje lokale ani na kiedy mają to zrobić. Nie wnikaj obywatelu, lepiej za dużo nie wiedzieć, lepiej będziesz spał w nieświadomości.

Mamy zaufać władzy, bo oni wiedzą lepiej. Ale skąd w ogóle to założenie, że wiedzą lepiej? Ta banda tydzień temu opublikowała rozporządzenie nakazujące przebywanie zawsze i wszędzie poza domem w maseczce. Gdyby nie rozpętało się masowe oburzenie, do teraz by tego przepisu nie zmienili.

W jaki sposób podejmowane są takie decyzje? Oni to biorą z głowy, czyli z niczego? Jak to wygląda? Szumowski z Morawieckim zamykają się w pokoju, intensywnie się w siebie wpatrują, zaciskają zęby z wysiłku intelektualnego, po czym wpadają na pomysł: zamknijmy lasy! A po dwóch tygodniach: otwórzmy lasy! Obawiam się jednak, że dzięki naprzemiennemu zamykaniu i otwieraniu lasów wirusa się nie przepędzi. Co najwyżej wywoła się zdziwienie u wiewiórek.

Z jakiego powodu rząd nie opublikował modelu na podstawie którego prognozuje zachorowania oraz ocenia potrzebę nakładania i zdejmowania restrykcji? Czy oni mają w ogóle jakiś model na podstawie którego podejmują decyzje? Kto im doradza? Jak wygląda proces decyzyjny? Przy jakich poziomach zachorowań będą luzowane środki ostrożności? Ktoś to wie? Czy my naprawdę ukrywamy tę informację przed koronawirusem? Standardem w nauce jest publikowanie swoich modeli i poddawanie ich krytyce. Wtedy można dojść do prawdy, naprawić pomyłki, skorygować błędne założenia.

Prawdopodobieństwo tego, że nasza znana w całej galaktyce ze swej solidności administracja państwowa ma świetny model, wszystko wie najlepiej i nie potrzebuje wsparcia z zewnątrz oceniam jako niskie. Nie bez powodu najważniejsze osoby w państwie bez przerwy kompromitują się, podając prognozy które w ogóle się nie sprawdzają, ciągle sobie przeczą i wydają sprzeczne zalecenia. O skali odklejenia od rzeczywistości tych ludzi świadczy chociażby to, że prezes NBP prognozuje 2% wzrost PKB, a pierwszym pomysłem Morawieckiego na Tarczę Antykryzysową było odroczenie ZUS na 3 miesiące i domaganie się zaległych składek w czerwcu.

Sądzę, że rządzący nie mają żadnego planu działania i na bieżąco improwizują. Potem wydają nieprecyzyjne, nielegalne i absurdalne rozporządzenia, na podstawie których wybiórczo policja wlepia wysokie kary przypadkowym ludziom. W międzyczasie jedni tracą pracę, inni firmy, a pozostali zdrowie psychiczne. Nie wiem na ile jeszcze pokazywanie zmęczonego Szumowskiego wystarczy Polakom jako ersatz sprawnego państwa, ale ta fikcja powoli się kończy. I tak dziwi mnie, że trwała aż tak długo.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 18-04-2020 10:34

Szkoda że za młody na prezydenta, ale Mentzen ma przyszłość!

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 18-04-2020 16:25

Mentzen młody i nie ma szans.
Za to inni młodzi szansę mają ;-)
Rosną nam nowe zastępy kadry. W sam raz na te zbolałe czasy ;-)
Albo Ministerstwo "Rozwoju" jest ciula warte i kierować nim może nawet student albo druga opcja: mamy do czynienia z osobą o wybitnych walorach i umiejętnościach.

https://pbs.twimg.com/media/EV1Y_aSWAAY ... me=900x900
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 20-04-2020 16:47

Odnośnie TVN.
W tej sprawie zabrała głos kierująca wieloma sprawami w Polsce Pani Ambasador


@FaktyTVN jest częścią rodziny @Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe.



PiS musi zmienić ton w sprawie TVN.
I przeprosić w wieczornym Dzienniku Telewizyjnym ;-)

Inaczej, to nasz zamorski sojusznik może zmienić ton.
A tego chyba nie chcemy ;-)

Gdzie nie spojrzeć PiS potyka się o własne nogi ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 20-04-2020 20:38

Dynamika działań PiSów powoduje, że jeszcze jeden wątek jest ciekawy w kontekście tego, co odczytał dzisiaj Piotrowicz

Oto Ziobro:
Ziobro w "Kropce nad i" mówi, że każdy student prawa wie, że Trybunał Konstytucyjny nie jest kompetentny, by orzekać w sprawie uchwał Sądu Najwyższego".
Ciekawe czy mu się już odwidziało za Piotrowicza w TK?
Może zmienili prawo na I roku studiów?

https://pbs.twimg.com/card_img/12522678 ... name=small
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 25-04-2020 23:03

"Nowe elity" coś się rozbisurmaniły ;-)
Polak za takie coś w Albionie zostałby obity przez stojących przed sklepem Anglików.

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 26-04-2020 21:05

Tarcza antykryzysowa działa ;-)
Przepisy są proste ;-)

art. 15zzzzzo ust. 2 pkt 1.

Aż się boję co jest w artykułach

15zzzzza
15zzzzzb
......

Praw jest proste... jak kilometr drutu w kieszeni

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-04-2020 16:39

Chociaż tak mogłoby się wydawać, prawa nie piszą idioci.
To musi być świadome, celowe i złośliwe, żeby bez płatnej konsultacji kogoś kto przetłumaczy i bezpiecznie zastosuje ten ustawowy bełkot, było to bardzo trudne, a najlepiej niemożliwe.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 28-04-2020 22:52

Patrzyłem dino jak teraz wygląda sytuacja z najprostszą do uzyskania pomocą dla mikroprzedsiębiorców.
"Pożyczka" z PUP 5000 zł, jeśli firmę będzie się prowadzić również za 3 miesiące to umarzana. Jeśli dodać do tego niepłacenie ZUSu, to pewnie jest sporo przypadków, że bardziej się opłaci przeczekać te 3 miesiące i nie zamykać działalności. Jeśli się udowodni spadek dochodów, to inna forma wsparcia może być jeszcze o około połowę większa. Ciężko powiedzieć, że to rozwiązanie idealne, albo wystarczające, ale może ograniczyć skalę wyrejestrowywania działalności.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 29-04-2020 07:16

Od mniej więcej tygodnia dane wyglądają pozytywnie. Jest szansa, że jeżeli uruchomią usługi to skończymy z bezrobociem na prognozowanym poziomie 1,5 miliona.

Liczba zarejestrowanych działalności gospodarczych 720
Liczba wznowionych działalności gospodarczych 1228
Liczba zawieszonych działalności gospodarczych 777
Liczba zamkniętych działalności gospodarczych 297
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 29-04-2020 17:20

Wybory wyborami, chyba jeszcze nikt nie wie ja to się potoczy, a tymczasem zmiany na najwyższym szczeblu SN wydają się już pewne i przewidywalne. Co się odwlokło to nie uciekło, przypomnę że PiS wycofał się z próby przerwania konstytucyjnie zapisanej kadencji pierwszej prezes Sądu Najwyższego.

I co dalej? Co właściwie może zdziałać sam nowy (nowa?) prezes z nadania prezesa? Włączyć zawieszone izby? Wycofać wnioski do TSUE? Przydzielać sprawy według odpowiedniego klucza? Na pewno SN zmieni się wizerunkowo, bo to nowe władze i nowy rzecznik będą odpowiadać za odbiór instytucji na zewnątrz.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 29-04-2020 17:52

Nieetatowy naczelnik wręcz czuje obrzydzenie wobec wszelkich ograniczeń , sądów więc wzorem Trybunału Konstytucyjnego ośmieszy się i zdeprecjonuje SN.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 30-04-2020 11:12

Właśnie przyszła emerytura ;-)
Nowiutkie, świeżutkie pieniążki.
Prosto z prasy drukarskiej ;-)

Nawet NUMERY SERYJNE banknotów są po kolei ;-)

Wszystko jest pod kontrolą. Rząd wydrukuje tyle pieniążków ile będzie potrzeba.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ