Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 16-04-2020 10:41

14 kwietnia zmarła 14 osoba w naszym województwie zakażona koronawirusem.
Była to 65-letnia kobieta, która leżała w szpitalu w Tarnobrzegu.
Pacjentka leczona na zapalenie płuc trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy.
Badanie potwierdziło, że kobieta była zakażona koronawirusem.
Chorej nie udało się jednak uratować.

Aktualnie mamy:
-10 528 poddane jest kwarantannie,
-317 osób pod nadzorem,
-243 przypadki zakażenia na Podkarpaciu,
-162 osoby są hospitalizowane,
-87 osób w izolacji domowej 87.

Dziś pojawiło się także 6 nowych przypadków:
-starsza kobieta z m. Tarnobrzeg (hospitalizacja),
-starsza kobieta z m Rzeszów (hospitalizacja),
-starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego (hospitalizacja),
-starsza kobieta z powiatu jasielskiego (izolacja),
-kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja),
-młody mężczyzna z powiatu jasielskiego (izolacja).

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Koronawirus

Post autor: orange » 17-04-2020 10:56

Mamy 296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
1.śląskiego (133),
2.dolnośląskiego (43),
3.wielkopolskiego (37),
4.kujawsko-pomorskiego (20),
5.małopolskiego (10),
6.podlaskiego (10),
7.opolskiego (8),
9.lubelskiego (8),
10.warmińsko-mazurskiego (8),
11.świętokrzyskiego (5),
12.zachodnipomorskiego (5),
13.podkarpackiego (5),
14.pomorskiego (4).

Na szczęście u nas na Podkarpaciu mamy tylko 5 nowych pacjentów z koronawirusem.
Najwięcej aż 133 nowych chorych ma Śląsk.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 19-04-2020 12:42

Coraz powszechniej oskarża się Chińczyków.
Tymczasem pojawiają się nowe wątki.
Super laboratorium bakteriologiczne poziomu P4 w #Wuhan zbudowane przez Francuzów zostało otwarte oficjalnie w styczniu 2018 r. podczas pierwszej wizyty #Macron w Chinach.
Teraz Francuzi umywają ręce i twierdzą, że współpraca techniczna "zakończyła się" w 2016 r.
Jeszcze do niedawna w 2019 grupa chińskich laborantów przebywała na szkoleniu w na Południu Francji właśnie z jednego z tych wysokiej klasy Labs. Wuhan.

https://www.franceinter.fr/monde/enquet ... 1587122226
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 19-04-2020 14:17

dino pisze:
19-04-2020 12:42
Coraz powszechniej oskarża się Chińczyków.
Kto oskarża, USA -to samo państwo które w Iraku odnalazło bron chemiczna.
Nie przyszło tobie do głowy patrząc przez pryzmat ostatnich stu lat wprowadzania demokracji na całym świecie przez amerykanów, ze to jest początek wojny.
Akurat tym razem ekonomicznej.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 19-04-2020 17:49

545 wykrytych nowych zakażeń, najwięcej jednego dnia od początku epidemii.Chyba efekt świątecznych biesiad.A przed nami poluzowanie obostrzeń w parkach, lasach, sklepach, kościołach no i wybory

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 19-04-2020 18:21

Liczba testów sięgnęła 12,5 tys. dziennie, pewnie z tego też jest większa liczba przypadków. Na święta było nawet poniżej 5000, stąd zrobiły się na ten tydzień zaległości, właśnie rozładowane. Widać to też w słupkach nowych przypadków - na Wielkanoc było ich mniej co nie znaczy, że zaraza przestała się wtedy rozsiewać.

Z Tarnobrzega mamy tym razem dobre wieści, wyzdrowiały kolejne 3 osoby. Na 22 osoby z potwierdzonym zakażeniem mamy już 8 ozdrowieńców.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 19-04-2020 20:36

Kto oskarża, USA -to samo państwo które w Iraku odnalazło bron chemiczna.
Nie przyszło tobie do głowy patrząc przez pryzmat ostatnich stu lat wprowadzania demokracji na całym świecie przez amerykanów, ze to jest początek wojny.
Akurat tym razem ekonomicznej.
W wielu kwestiach dotyczących Nowego Rzymu zgadzam się min. z Chomskim. Amerykanie mają nie jedno na sumieniu. Z nowych czasów nie tylko Irak ale i Jugosławię. Tym niemniej nie zapominam, że Chiny to maoizm na poziomie bolszewizmu. Tam wciąż jest 500 obozów koncentracyjnych a nasz "przywódca" mówi "zadzwoniłem do przyjaciela Xi".
Przecież Xí Jìnpíng to sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chin ;-)
Powtarzam:

Xí Jìnpíng to sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chin ;-)

ja bym takiej osoby nie brał za "przyjaciela" ;-)

Największym błędem było przyjęcie komuchów do WTO, co niosło ze sobą uznanie komunistów za równorzędnych partnerów.

Osobiście zaskakują mnie słowa Pompeo, który mówi, ze część gubernatorów jest w kieszeni chińczyków. To by znaczyło, że infiltracja chińska jest znacznie głębsza niż na zewnątrz widać. Dodatkowo słowa Trumpa wzywającego do nieposłuszeństwa i wychodzenia z domów.
Nie jest dobrze, w USA jest już około 30 milionów bezrobotnych. USA muszą wprowadzić mechanizmy chroniące przed wykupem.
U nas też jutrzejsza "liberalizacja" wygląda na pic-na-wodę-fotomontaż. Przypuszczam, że część firm czekająca na wznowienie działalności na okres "po świętach" w przyspieszonym tempie będzie zawieszała / ograniczała działalność. Nie wiem jaki jest plan ale trwające od lutego chaotyczne działania doprowadzą w końcu do finansowej katastrofy. Okres możliwej do realizacji amortyzacji ułomnych działań moim zdaniem się kończy. I w imię czego?
tych 10 tysięcy chorych w ciągu 50 dni?
A ktoś pamięta, że 6 tysięcy osób rokrocznie odbiera sobie życie?
I że wśród nich ponad 5 tysięcy to mężczyźni?
Jak to będzie wyglądało w obliczu wielkiego lays-off?
Znowu zrozpaczeni ludzie będą się podpalali benzyną?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 20-04-2020 17:36

Dostaliście miejski pakiet? Nie trafiłem jeszcze na porównywalne maseczki.

A tymczasem prezydent pyta (a dokładniej rozważa i dopytuje czy nie podjąć próby) w sprawie otwarcia bazaru o opinię mieszkańców:



Wcześniej pod wpływem opinii mieszkańców bazar był otwierany, żeby później pod wpływem opinii mieszkańców zostać zamkniętym do odwołania.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 20-04-2020 20:25

Dostaliście miejski pakiet? Nie trafiłem jeszcze na porównywalne maseczki.

Dostaliśmy :-D dwie maseczki, para czarnych rękawiczek rozmiar S?, płyn o pojemności 300 ml PROTECT + o składzie na 100 ml: 73 g etanolu, 10 g 2-propanolu, woda oczyszczona. Jak ktoś ma wiedzę i materiały porównawcze niech to sam oceni. Jestem ciekaw trybu zakupu, choć przewiduję, że oparto się o ustawę o COVID i jeśli dobrze rozumiem art 1 ust 5, nie stosowano PZP, więc ciekawi mnie również cena.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 20-04-2020 22:46

Maseczki jednorazowe, płyn standardowy do dezynfekcji , powinien zawierać jeszcze glicerynę lub wyciągi roślinne by nie wysuszać naskórka, ale nikt nie będzie stosował co chwilę, rękawiczki nitrylowe . Myślę , że zamiast rozdawać wszystkim lepiej było większe pakiety rozdać osobom starszym i samotnym, im najbardziej się to przyda. O zakupie w postępowaniu przetargowym można obecnie zapomnieć. Szpitale mają problemy z realizacją zamówień z umów. Firmy wolą płacić kary umowne , bo to i tak się bardziej opłaca. Przed koroną maseczki kosztowały w aptece ok. 50 gr, dzisiaj ceny dochodzą do 5-6zł . Nikt raczej do postępowania nie przystąpi a jeśli już to cena nie będzie wcale niższa . Bierz co jest bo jutro nie będzie lub będzie drożej , takie czasy ( jesteśmy przygotowani :) )
Bazar można otworzyć z asortymentem ograniczonym do warzyw i roślin . Teren jest dość rozległy i bez problemu można zachować wymagane odstępy. Na pewno mniejsze ryzyko zakażenia niż w którymkolwiek sklepie.

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: XYZ » 20-04-2020 22:57

Przecież wiadomo że mieszkańcy chcą targu więc 3 metrowe odstępy,obowiązkowe maseczki,rękawiczki i jazda z bazarem 3 x w tygodniu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 20-04-2020 23:04

Mamy kolejne dobre wieści:
kobietę "w sile wieku" z Tarnobrzega uznano za wyleczoną z infekcji koronawirusem.

Oznacza to, że z 22 stwierdzonych przypadków mamy już w Tarnobrzegu 9 ozdrowieńców.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 21-04-2020 19:08

To wyżej bardziej nadaje się do działu "Rządy PiS".

Natomiast to niżej pokazuje, że Amerykanie mają dość manipulacji i okłamywania.
U nas też by się przydała manifestacja, gdyż po otwarciu lasów i parków coś działalność gospodarcza nie chce się przenieść na tereny lesiste ;-)

TEXAS WILL NOT TAKE THE MARK OF THE BEAST (VACCINE CHIP ID 2020)

A u nas?
U nas pozwolą nam zdjąć szmaty "jak wyszczepimy wszystkich Polaków".
"jak wyszczepimy wszystkich Polaków".
"jak wyszczepimy wszystkich Polaków".
"jak wyszczepimy wszystkich Polaków".

Do jasnej cholery KTO zamierza wyszczepić WSZYSTKICH POLAKÓW?

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 21-04-2020 22:27

Dwie osoby z Tarnobrzega wyzdrowiały, a u jednej potwierdzono zakażenie.
Tendencja nie wygląda źle.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 21-04-2020 22:54

Owszem, 2 wyzdrowiały. Ale one były zarówno zdiagnozowane i leczone.

U 1 wirusa zdiagnozowano. Pytanie nasuwa sią samo: u ilu nie zdiagnozowano?

Brak jest informacji na temat ilości wykonanych testów. Bez tego trudno się rozsądnie odnosić do skali problemu i trudno by wyrażać jakąkolwiek radość.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 21-04-2020 23:29

Trochę możemy wnioskować na podstawie innych danych. Wiemy, że w samym Rzeszowie wykonano 6551 testów, z których 270 dało wynik pozytywny. To raptem 4% i to przy stosowaniu testów do mocno ograniczonych grup ryzyka, gdzie było wyraźne wskazanie do badania.

Mniej więcej podobne mamy statystyki ogólnopolskie za cały czas badań, czyli ponad 220.000 badań i poniżej 10.000 pozytywnych wyników. Ale na wynikach ogólnopolskich możemy zobaczyć pewną tendencję wczoraj i dzisiaj - około 10.000 badań dziennie i około 300 przypadków, czyli już mniej niż dotychczasowa średnia. I u nas pewnie jest podobnie.

Na szczęście nie mamy na tyle przypadków, żeby oceniać skutecznie ilość zakażonych względem ilości ofiar śmiertelnych, a to chyba najbardziej wiarygodna metoda oceny ilości realnie zakażonych, a nie tylko pozytywnie stestowanych.

Niezależnie od wszystkiego trzeba się cieszyć z każdego wyleczonego.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 22-04-2020 00:06

No właśnie to jest najsmutniejsza wielkość. Tak mała ilość testów i tak mała ilość pozytywnych wyników rozsądnemu homo sapiens nie pozwoli na uzasadnienie zasadności skali zamrożenia gospodarki. Ilość zakażeń jest śladowa a morderstwo gospodarki niewspółmiernie gigantyczne. Coś tu nie składa się w całość.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 22-04-2020 06:44

encore pisze:
22-04-2020 00:06
No właśnie to jest najsmutniejsza wielkość. Tak mała ilość testów i tak mała ilość pozytywnych wyników rozsądnemu homo sapiens nie pozwoli na uzasadnienie zasadności skali zamrożenia gospodarki. Ilość zakażeń jest śladowa a morderstwo gospodarki niewspółmiernie gigantyczne. Coś tu nie składa się w całość.
Po pierwszym aczkolwiek krótkim etapie przyjmowania działań rządzących za zasadne w każdym stopniu coraz bardziej przychylam się do opinii, że nasza odpowiedź jest nieadekwatna do zagrożenia. A przypomniawszy sobie marzenia naszego ministra finansów ze średnim wykształceniem sprowadzonego z Londynu przedstawiane przez niego we wrześniu ubiegłego roku nieco łamaną polszczyzną by uruchomić znalezionego przez niego 270 miliardów złotych, które podobno trzymamy w skarpetach utwierdza mnie w przekonaniu, że wcale im się nie spieszy z powrotem do normalności.

Bo przecież mamy w skarpetach 270 miliardów.
I kolejne 900 miliardów oszczędności w bankach.

Do tej pory na pomoc dla firm wydano 820 mln zł.
Dzienne straty firm to ponad 1 miliard złotych.
NBP przez pośredników wykupił obligacji za blisko 50 miliardów.
My nawet nie jedziemy na oparach.
Ze szmatą nie tylko na ustach i nosie ale i na oczach po omacku badamy, gdzie jest dno ;-)
I przypie.....my w dno 15 procentową inflacją i 15 procentowym bezrobociem.
Ale może taki jest plan?

Obrazek

Tym bardziej, że

"Dr n. med. Zbigniew Martyka: „Patomorfolodzy wypowiadają się, że na swoim stole nie spotkali ani jednej osoby, która zmarłaby z powodu koronawirusa. Powiem krótko, z punktu widzenia medycyny, koronawirus to nie pandemia

Na pytanie o spacery i wizyty np. w kawiarniach , specjalista odparł: ” Trzeba zachować rozsądek. Starszym bym odradzał. Ale jak patrzę, ile przychodzi do mnie do szpitala, na wymaz… Naprawdę niewielu ma koronawirusa. Prawie wszyscy łagodnie to przeszli, poza jedną osobą, która była ciężko schorowana. Wie pan, w świecie medycznym jest takie powiedzenie, że najlepszą oceną jest ocena patomorfologiczna. Robi sekcję, więc się nie myli, bo widzi wszystko”.

Patomorfolodzy wypowiadają się, że na swoim stole nie spotkali ani jednej osoby, która zmarłaby z powodu koronawirusa. We Włoszech trafiły się może trzy takie osoby. I teraz jeśli mówimy o pandemii, to musiałoby być 12 procent zgonów w skali świata. Powiem krótko, z punktu widzenia medycyny, koronawirus to nie pandemia” – Powiedział dr. Zbigniew Martyka, ordynator oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej

https://naszkrakow.com.pl/2020/04/19/dr ... onawirusa/
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Koronawirus

Post autor: norweski_leśny » 22-04-2020 12:24

Od jutra targ będzie otwarty na handle warzywami, owocami oraz sadzonkami. Szczegóły w artykule https://nadwisla24.pl/2020/04/22/rusza- ... -zasadach/
Ja natomiast po cichu mam nadzieję, iż ten codzienny handel zostanie już na stałe. Bo nie rozumiem, z jakich względów handel odbywał się tylko dwa dni w tygodniu. Teren jest duży, ogrodzony, to prowadzenie sprzedaży i jej organizacja przez cały tydzień nie powinny być żadnym problemem.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Koronawirus

Post autor: marysia67 » 22-04-2020 13:26

Witam, mam pytanko, czy giełda owocowo- warzywna w Sandomierzu jest otwarta? Aha, prawdopodobnie nie wrócimy do szkoły do końca roku szkolnego, przynajmniej starsze klasy IV- VIII, w których uczę, pozdrawiam.

ODPOWIEDZ