Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 02-07-2020 22:11

Poza tym może jednak będzie w tej okolicy początek drogi obwodowej. Wówczas BP, Lotos czy ta stacja po Shellu trochę by straciły na znaczeniu.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 03-07-2020 11:15

Jakaś podejrzana i tajemnicza cisza zapanowała ze strony miasta chociaż w ramach środków z pandemii miasto dostało kilka milionów złotych. To może jednak nie trzeba rezygnować z cywilizacji na parkingu obok szaletu, dokończenia ścianki i kilku innych inwestycji? Przecież środków tych naprawdę sporo się pojawiło. I niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę, ale z moich obliczeń wynika, iż miasto dostało wyraźniej więcej niż straciło.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 03-07-2020 13:11

iż miasto dostało wyraźniej więcej niż straciło
A tak coś szerzej można prosić :-) ? Bo przyznaję, że nie śledziłem od jakiegoś czasu spływu środków i ich źródła.

calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: calineczka » 03-07-2020 14:51

Dzięki za info. A jak w np. środy w okolicy od wiaduktu do ronda przy Kwiatkowskiego?


Tradycyjnie, zależy o której jedziesz. o 10.00 już jest luz, najgorzej między 8.00 a 9.00 z tego, co obserwuję.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 05-07-2020 21:52

W końcu dobre wieści z centrali, jakieś uzupełnienie braków wirusowych:


zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 05-07-2020 22:25

Nie przeglądałem tego jakiś czas, ale się uzbierało nieco ;-) https://rozwijamypolske.pl/?fbclid=IwAR ... SwS52tamHc

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 06-07-2020 01:05

admin pisze:
02-07-2020 17:18
Szykuje się bardzo gruntowna przebudowa stacji Orlenu pod grzybem. Przekopanie włącznie z podziemnymi zbiornikami, zmiana układu stacji, budynków, dodatkowo trzystanowiskowa myjnia samoobsługowa.
Trafiłem kiedyś na tym Orlenie na jakąś wizytację, może jakiegoś regionalnego? Chodził z nim kierownik stacji i pokazywał zapadniętą kostkę. Kilka chwil później zostało to chyba poprawione.

Później w wolnych rozmowach słyszałem, że stacja ma być zmodernizowana do standardów, ale jest na niej tak duży ruch, że nie ma dobrego pomysłu na jej przymknięcie. Może się znalazł.

Sam remont to pewnie standaryzacja stacji, chociaż infrastruktura to pewnie jeszcze z czasów CPNu :)
Karaś

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 06-07-2020 12:40

zbyry pisze:
03-07-2020 13:11
iż miasto dostało wyraźniej więcej niż straciło
A tak coś szerzej można prosić :-) ? Bo przyznaję, że nie śledziłem od jakiegoś czasu spływu środków i ich źródła.
Dopiero teraz miałem dostęp do komputera ale Admin już mnie uprzedził.
Z tym Orlenem to jest akcja ogólnopolska. Gdzieś tam kiedyś widziałem, że chyba do końca roku 2025 wszystkie stacje mają zostać zmodernizowane.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 06-07-2020 14:28

Zawężę trochę co do linka, którego wstawiłem wyżej.
Środki.jpg
Środki.jpg (95.21 KiB) Przejrzano 7139 razy

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 06-07-2020 16:04

Z tymi dodatkowymi milionami dla TBg to bym jeszcze nie trąbił bo po pierwsze jest to tylko założenie a po drugie może i najważniejsze nie wiadomo kiedy promesy zostaną przesłane do samorządów, może to być w tym roku a może w następnym lub jeszcze nie wiadomo kiedy jest to taka wstawka wyborcza

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 06-07-2020 20:09

admin pisze:
05-07-2020 21:52
W końcu dobre wieści z centrali, jakieś uzupełnienie braków wirusowych:

dostaliśmy dobrą kasę - myślę, ze pójdzie na remont dróg, wystarczy nam jak zmieniona zostanie nawierzchnia na nową (w samym sercu miasta: Mickiewicza do centrum, Sikorskiego, Moniuszki, Zwierzyniecka, Piłsudskiego, Łokietka, Kwiatkowskiego, Dąbrowskiej, Waryńskiego, Dworcowa, Orląt Lwowskich uliczki osiedlowe na Os. Przywiśle, Serbinowie, parkingi m.in. przy ul. Sienkiewicza koło Apteki nr 3 - hańba dla miasta) bez zwężania, wystarczy zmienić nawierzchnię, nie róbmy wsi jak na ul. Wyszyńskiego i Mickiewicza. Taniej jest tylko polepszyć nawierzchnię i wystarczy na kilka lat bez tych waszych przebudów robiących z dobrych ulic wiejskie promenady dla motorynek. Do roboty, a zapomniałbym polecam stronę https://www.gov.pl/web/klimat - jest dużo dla Tarnobrzega (m.in. gospodarka odpadami), ale trzeba pisać.

Awatar użytkownika
mensir67
Posty: 279
Rejestracja: 23-05-2004 08:52

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: mensir67 » 06-07-2020 20:55

TSS pisze:
06-07-2020 20:09


dostaliśmy dobrą kasę -
Na razie to nic nie dostaliśmy mamy obiecane ..a to jeszcze daleka droga ... :lol:

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 07-07-2020 11:31

Po obejrzeniu

Znów problem z nasadzeniami ,również na Wisłostradzie. Więc najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja tej całej wyspy na środku i zastąpienie jej podwójną ciągłą ,nie będzie trzeba kosić ,plewić i poprawi się przepustowość. No i mamy analogię,nasadzenia pielęgnacja. To samo orliki w mieście,place zabaw ,ktoś zbudował,a teraz trzeba remontować. Nikt na to kasy nie chce przeznaczyć. Można chyba liczyć tylko na społeczników którzy sami coś naprawią, bo tyle miejsc rozwalonych, pozostawionych samymi sobie.
ps. Patrząc na to tło na jakim pan prezydent udzielił wywiadu ,a potem wraz z rzecznikiem weszli do ratusza, to smutno się robi( te schody i murek obok)

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: DonBeck » 07-07-2020 11:39

Dobra Andrzej, w następnych wyborach startujesz? Przecież znasz się na wszystkim.

karol10tbg
Posty: 89
Rejestracja: 02-03-2009 17:32

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karol10tbg » 07-07-2020 20:59

Upiększają komin na kaprysie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 08-07-2020 15:50

A co to się dzieje z Biedrą na przeciw bazaru? Logo zdjęte, okna zdemontowane, ekipa działa. Rozbiórka czy przebudowa?

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 08-07-2020 16:07

Przebudowa.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 08-07-2020 17:50

Nie będzie tymczasem pielęgnacji zieleni wzdłuż Sikorskiego i Wisłostrady.
Wybrano zwycięzcę postępowania, ale tylko w I części na pielęgnację zieleni na terenach nad Wisłą.Część II unieważniono, ze względu na kwotę wyższą niż zakładano.
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery ... oferty.pdf

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 08-07-2020 20:44

Nie rozumiem za bardzo tłumaczenia Prezydenta, że pielenie można było umieścić w umowie (jaka ta umowa?) lub we wniosku. Jeżeli chodzi o wniosek o dofinansowanie, to oczywiście można było takie zadanie umieścić na przykład pn. "pielęgnacja nasadzeń". Tylko, że nic by to nie dało, gdyż w działaniu 2.5. Poprawa jakości środowiska miejskiego realizowanego w ramach PO IŚ 14-20 w regulaminie konkursu bardzo wyraźnie jest napisane, że nie będą finansowane prace pielęgnacyjne. Także stanowiłoby to w 100% koszt niekwalifikowany, czyli nawet jeśli ktoś by przewidział, to i tak miasto musiałoby za to zapłacić ze swojej kieszeni w całości. Co do samego projektu, to oprócz nasadzeń wzdłuż arterii, przewidywał on przecież skwer przy Kopernika i tereny zielone nad Wisłą i z tego co Prezydent mówił kiedyś, to to chwalił aby stwierdzić wczoraj, że nie jego projekt. Miło tam pojeździć, widać, że ludzie przychodzą z dziećmi, fajne miejsce. A jeśli idzie o nasadzenia wzdłuż dróg, to szkoda, że nie shumusowano z trawą i nie położono agrowłókniny od krawężnika do krawężnika na całej szerokości pasów zieleni a później na to kruszywo i względny spokój, choć spowodowałoby to wzrost kosztów projektu a i mnie samemu ten pomysł z własnie nasadzeniami nie specjalnie się podobał. Nie pierwszy raz wychodzą dodatkowe okołoprojektowe koszty i nieraz jeszcze wyjdą.

Nie znam projektu, w którym beneficjent dostaje pieniądze na nazwijmy to jego kontynuowanie w postaci pielęgnacji, otrzymuje się przecież dotacje na wykonanie zadania, zaś jego utrzymanie czyli trwałość leży po stronie dotacjo – biorcy czy to samorząd np. na budowę drogi, czy firma na zakup sprzętu np. linii produkcyjnej i wszystkie ewentualne awarie czy przezbrojenia muszą być pokryte ze środków własnych a nie z dotacji.

Nie pisałem o tym, ale na przeciwko McDonalda przy domach zauważyłem na przełomie lutego/marca kilka pustych plastikowych doniczek i dziury w ziemi, ktoś po prostu ukradł nasadzenia, co wskazuje również, że było to posadzone w plastiku. Sprawdziłem kilka nasadzeń tak po prostu i zachowam to dla siebie ;-)

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 08-07-2020 22:51

Skąd tu się tyle estetów wzięło, ciekawe... Pielęgnacja zieleni to podobne zadanie jak remont i tak samo wymaga ekipy która się weźmie do pracy.
To jeszcze raz powtórzę,z puntu widzenia mojego ważniejsze jest remontowanie placów zabaw i orlików niż chwastów na Sikorskiego, ani razu na nie nie spojrzałem zresztą, może dlatego że się urodziłem w mieście ,a nie jak większość. Również dla dzieci ,młodzieży nie ma żadnego znaczenia, to ile chwastów będzie rosło nad Wisłą,oni potrzebują się dobrze bawić na sprawnym sprzęcie, a to oni są przyszłością tego miasta a nie emeryci którzy pragną idelnie wykoszonego trawnika.No taka prawda. A tu wszystko rozwalone ,pozamykane, kłódki pozakładane na boiskach,brak ratowników nad jeziorem, skatepark niebezpieczny dla zdrowia i życia i bez monitoringu.Nie mają nic, błąkają się po pustych ulicach ,bez perspektyw,bez zajęcia, wszystko debrane. A potem zdziwienie ,dlaczego wyjeżdżają na stałe?
Prezydent nie wspomniał, kto zamierza się tym zająć. Przypomnę że chodzi o place nie remontowane od wielu lat.
I tutaj pochwalam prezydenta za to że nie zamierza w to wywalić kasy,. Dziw bierze że naswisla24 stworzył specjalny wywiad na temat nasadzeń. Też redaktorzy nie mają innych zmarwień?

ODPOWIEDZ