Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 08-07-2020 23:14

@andriu81 ktoś jest estetą i? Ma prawo. Powiem Ci tak, że prędzej czy później przyjedzie kontrola i zerknie na to wszystko, jak chwasty zeżrą nasadzenia, a to widać, że już są przytłamszone, to miasto będzie musiało zwrócić kasę, jakkolwiek przyznaje szczerzę nie wiem, co się bardziej opłaca nie plewić i zwrócić, czy plewić by nie zwrócić, w tym właśnie zakresie rzeczowym dot nasadzeń przy arteriach. A to, że ktoś zwraca uwagę na to? Spytaj przyjezdnych, co o tym sądzą.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: 1967 » 08-07-2020 23:33

Smutna ta konferencja Pana Prezydenta. Jeżeli nie możemy sobie poradzić nawet z chwastami to czego możemy spodziewać się w przyszłości.
Widzę, że w tym temacie, w tym roku jedynym rozwiązaniem jest podjęcie inicjatywy społecznej. Do plewienia nie potrzeba specjalnych zdolności. Ja chętnie poświęcę jedną czy dwie soboty na plewienie. Warto byłoby na początek ogarnąć przynajmniej centrum miasta. Może administrator skrzyknie taką akcję.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 08-07-2020 23:54

Nie wiedziałem o tej dotacji. Ojej, to oni rok temu gdy sadzili nie wiedzieli o tym ,było tyle krytyki w mediach na temat tych nasadzeń, nikt tego nie policzył, nie zaplanował? Aż się wierzyć nie chce... Odnośnie skrzyknięcia, to ostatnio zapytałem czy ktoś ma puszkę białej farby, bo mógłbym zamalować wulgarny napis, ale odzewu brak... Ale nadzieję mieć trzeba, może to razem wyplewimy, systemem antykapitalistycznym, anytykonsumpcyjnym, antyglobalistycznym, jak to się mówi ,w czynie społecznym.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 09-07-2020 00:09

Nie mogę powiedzieć że czyn społeczny był z zasady zły. Na pewno bardziej później szanowano efekty własnej pracy. Pamiętam, że Tato robił z sąsiadami pod blokiem parking z trylinki, ja się załapałem tylko na odrabianie czynu na ROD, albo szkolne czyszczenie ulic i sprzątanie cmentarza.

Przypuszczam jednak, że w tej sytuacji prezydent będzie obawiał się złych skojarzeń, a przecież można na to spojrzeć nowocześnie, społecznie i ekologicznie, a nie tylko jako wspominki po PRLu. Dwóch sobót nie poświęcę, ale może dwie godziny? Mam trochę wprawy w grzebaniu w ziemi, to by szybko szło ;)

Awatar użytkownika
mensir67
Posty: 279
Rejestracja: 23-05-2004 08:52

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: mensir67 » 09-07-2020 08:15

admin pisze:
09-07-2020 00:09
Nie mogę powiedzieć że czyn społeczny był z zasady zły. Na pewno bardziej później szanowano efekty własnej pracy. Pamiętam, że Tato robił z sąsiadami pod blokiem parking z trylinki, ja się załapałem tylko na odrabianie czynu na ROD, albo szkolne czyszczenie ulic i sprzątanie cmentarza.

Tak było pamiętam jak moi rodzice w czynie społecznym robili nasadzenia drzewna Targowej obecnej ...czyny w epoce Gierka to "przywilej" :D ...w jakś sposób to łączyło społeczeństwo ...

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 09-07-2020 09:09

Prezydent jako doświadczony nauczyciel z pewnością nie żyje stereotypami, skojarzeniami i ma spore doświadczenie w organizowaniu prac szkolnych ,angażowaniu młodzieży w różne akcje ,wykonywanie prac społecznych. prezydent w wywiadzie którego udzielił poinformował że NIE WIE jak to zrobić, co jest wyraźną sugestią abyśmy oddolnie wykonali. Jako że nie jest królem i nie rządzi absolutnie, nie może zarządzić czegoś takiego , jedyne co możemy to zgłosić oddolnie jako wolontariusze że zamierzamy to zrobić a odpowiedni urzędnik wyznaczy nam miejsca pracy społecznej. Troszkę się znam na wolontariacie i sam cośtam działam w różnych miejscach. Z mojej strony mogę również zgłaszam chęć takiej pracy na 2 godziny ,wypożyczenie i dowóz narzędzi. admin, a może dać to jako event na facebooku na grupie?

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: eston » 09-07-2020 14:05

andriu81 pisze:
09-07-2020 09:09
Z mojej strony mogę również zgłaszam chęć takiej pracy na 2 godziny, wypożyczenie i dowóz narzędzi. admin, a może dać to jako event na facebooku na grupie?
O to to...
Czyn społeczny "Sprzątamy (za) prezydenta" :-)
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: jamWilhelm » 09-07-2020 16:11

nie wiem ile miasto planowało przeznaczyć na to pielenie, patrząc na tereny nadwiślańskie, strzelam, że coś około 200 tysi, idąc wyborczymi 5-10-15 można by planowaną kwotę przeznaczyć dla osiedla, które się najliczniej stawi na pracach porządkowych lub które zbierze najwięcej kilo chwastu ;) Za 200 to już można coś zrobić :) A później byśmy w ten sam sposób postawili ten obiecany hotel nad jeziorem :)

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 09-07-2020 16:54

Z mojej strony mogę również zgłaszam chęć takiej pracy na 2 godziny

Jeżeli ktoś jeszcze tego nie zauważył, to praca jest TOWAREM za który się PŁACI.
Ale jeżeli już, to...

Są również w Tarnobrzegu "Matki 4+". Mało pracujące lub w ogóle niepracujące. Skoro dzieci już dorosłe, to może godzina pracy dziennie z motyczką nie będzie wielkim obciążeniem.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Marcin.TBG
Posty: 37
Rejestracja: 25-06-2020 20:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Marcin.TBG » 09-07-2020 17:07

Dla mnie jestem fenomenem płacić takie pieniądze za plewienie firmie zewnętrznej. Tak jak koledzy wcześniej zauważyli można by zatrudnić takich bezrobotnych do utrzymania nasadzenia w spółce miejskiej i koszt utrzymania przez rok plus narzędzia nie przekroczył by 30% tej kwoty którą zaproponowała firma za utrzymanie nasadzeń.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 10-07-2020 09:05

Dokładnie tak, najlepszy system takich prac do bezrobotni jako praca sezonowa, ukarani mandatami do odpracowania ,pozostali zainteresowani z ogłoszeń oraz chętni z ogłoszeń. Aby zwiększyć zainteresowanie ogłoszeniem, to podać nienormowany czas pracy(nie każdy może pracować w pełnym słońcu oraz deszczu, są też popołudnia i wieczory), wyznaczyć zakres do wykonania i termin do kiedy i każdy sobie przyjdzie, spokojnie w dogodnym czasie zrobi. Kierownik sprawdzi każdy odcinek ,wpisze w protokół że wykonane albo nie.Organizacyjnie to nie jest nic trudnego a dużo tańsze niż zlecanie firmie zewnętrznej i nie potrzebne są żadne umiejętności, to umie każdy, nawet matki z dziećmi, tak samo jak podczas zbierania owoców i warzyw w sezonie.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 10-07-2020 12:47

Zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Na liście rezerwowej był nieszczęsny odcinek Mickiewicza w stronę urzędu miasta. Droga ta była na następnej pozycji względem Orląt Lwowskich. Czy zatem nie ma już szans na finansowanie tej inwestycji czy jeszcze środki mogą nagle spłynąć po kolejnych oszczędnościach na przetargach?

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: spit » 12-07-2020 03:17

A tak w ogóle to pięknie krzewy się prezentują na Wisłostradzie...hehehe..nasadzenia pewnie za klikanscie tysięcy...ogrodzenia przed solą za kolejne pieniądze ...a teraz chwast i trawa pewnie już ma 1 metr albo i lepiej...wstyd panowie włodarze

weblalien
Posty: 1
Rejestracja: 14-07-2020 12:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: weblalien » 14-07-2020 12:26

Wiecie co to za słupy postawili wzdłuż ulicy Chrobrego?
Na pewno nie lampy, do tego nierówno...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 14-07-2020 18:12

Może światłowód?

A tymczasem trochę się dzieje:
Ogłosiliśmy przetarg na remont skrzyżowania Sikorskiego/Wyszyńskiego/Zwierzyniecka
Wybraliśmy wykonawcę przebudowy ul. Strefowej za około 1,5 mln zł brutto
Ogłosiliśmy przetarg na remont "kamiennego kręgu". Poniżej opis z projektu, są też rysunki:
REMONT KREGU KAMIENNEGO BEDZIE POLEGAŁ NA ODTWORZENIU HISTORYCZNEGO „MINI UKŁADU URBANISTYCZNEGO” W TYM REJONIE. ZOSTANĄ WYKORZYSTANE ISTNIEJĄCE FUNDAMENTY ORAZ FRAGMENTY ŚCIANEK DO STWORZENIA PONOWNIE MIEJSC SIEDZĄCYCH ALE W OBECNEJ SYTUACJI OBUSTRONNYCH. W NAJBLIZSZYM OTOCZENIU MIEJSC SIEDZACYCH ZOSTANĄ ZAPROJEKTOWANE STOLIKI DO PRZYKŁADOWEJ GRY W SZACHY ITP. SAME POZIOME SIEDZISKA ZOSTANA WYKONANE Z ELEMENTÓW DREWNIANYCH, ISTNIEJACE MURKI POWIAZANE ZOSTANĄ Z KONSTRUKCJĄ UZUPEŁNIAJACĄ , LICUJACĄ Z GABIONÓW Z WYPELNIENIEM Z KAMIENI. W DRUGIM ETAPIE WYKONANE ZOSTANĄ NA MIEJSCU STARYCH NOWE NAWIERZCHNIE DLA PIESZYCH I ROWERZYSTÓW Z WYRAŻNYM PODZIAŁEM FUNKCJONALNYM PRZY FRAGMENCIE KRĘGU KAMIENNEGO. W DRUGIM ETAPIE JAKO UZUPEŁNIENIE KRAG KAMIENNY MOŻE OTRZYMAĆ JAKO OPCJĘ SPECJALNĄ DREWNIANĄ KONSTRUKCJĘ „NOWOCZESNEJ PERGOLI” Z OPCJONALNYM ROZWIĄZANIEM SOLARNYM. TE ELEMENTY BĘDĄ MOGŁY BYC PRZYSZŁĄ CZĘŚCIĄ TZW. TĘŻNI Z TARASEM WIDOKOWO-REKREACYJNYM. ISTNIEJĄCA KONSTRUKCJA MURKU KRĘGU KAMIENNEGO KAMIENNO BETONOWA W CZĘSCI ZOSTANIE PODDANA
NAPRAWIE I UZUPEŁNIENIOM UBYTKÓW POWSTAŁYCH W CIAGU LAT. FRAGMENTY MURKU NIE PRZYDATNE W PROJEKCIE ZOSTANĄ ZLIKWIDOWANE.W CZESCI GRAFICZNEJ POKAZANO ZAKRES DO ADAPTACJI ORAZ WYBURZENIA. ABY STWORZYĆ MOŻLIWOŚĆ SWOBODNEGO SIEDZENIA PO OBU STRONACH MURKU, BOKI ZOSTANĄ DODATKOWO UZUPEŁNIONE O „WĄSKIE PASY „GABIONÓW” Z WYPEŁNIENIEM Z KAMIENIA POLNEGO.
NA KORONIE MURKU ZOSTANA PRZYMOCOWANE ELEMENTY DESKOWANIA SKŁADAJĄCE SIE Z BELECZEK DREWNIANYCH ZABEZPIECZONYCH PRZECIWGRZYBICZNIE W KOLORZE NATURALNEGO DREWNA. W DRUGIM ETAPIE PO STRONIE WEWNĘTRZNEJ OKRĘGU UMIESZCZONE ZOSTANĄ STOLIKI DO GRY W SZACHY W ILOSCI 5 SZTUK WRAZ Z INDYWIDUALNYMI SIEDZISKAMI RÓWNIEŻ W ILOSCI 5 SZTUK. PRZYKŁADOWE ROZWIĄZANIA STOLIKÓW ORAZ SIEDZISK ZOSTAŁY POKAZANE W CZĘSCI GRAFICZNEJ OPRACOWANIA. W DRUGIM ETAPIE PO STRONIE ZEWNĘTRZNEJ ZOSTANIE WYREMONTOWANY NA MIEJSCU STAREGO NOWY PAS SPACEROWY DLA PIESZYCH Z KOSTKI BETONOWEJ ZAMIAST STAREGO DYWANIKA ASFALTOWEGO. OBOK NIEGO ZOSTANIE WYKONANY NOWY PAS DLA ROWERZYSTÓW Z ASFALTU NA MIEJSCU RÓWNIEŻ STAREGO DYWANIKA - WARSTWY ŚCIERALNEJ. PROPONUJEMY JAKO ALTERNATYWĘ DO ROZWAŻENIA ZASTOSOWAĆ W PASIE DLA ROWERZYSTÓW ROZWIAZANIE OPATENTOWANE PRZEZ LABOLATORIUM TPA NIEBIESKĄ - ZIELONĄ ŚCIEŻKĘ - ROWEROWĄ LUMIPHALT KTÓRA SWIECI PO ZMROKU NIE WYMAGAJĄCĄ DODATKOWEGO ZASILANIA.
ROZWIAZANIE TO BARDZO UATRAKCYJNI NASZE MIEJSCE, ZWIĘKSZY BEZPIECZEŃSTWO A PO WYBUDOWANIU W SĄSIEDZTWIE TARASU BEDZIE STANOWIŁO DODATKOWĄ ATRAKCJĘ DLA OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH NA NIM. JESLI OPCJA Z ŚWIECĄCĄ ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ ZOSTAŁABY ZREALIZOWANA TO PROPONUJEMY WYKONAĆ 7 SŁUPKÓW „NOWOCZESNEJ PERGOLI” I NA NICH NAKLEIĆ W GÓRNEJ CZESCI SPECJALNE PASY FOLLI ODBIJAJĄCEJ ŚWIATŁO - STWORZYMY DZIEKI TEMU BARDZO CIEKAWY EFEKT ŚWIATŁO - PRZESTRZENNY NA TEJ KONSTRUKCJI.

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 14-07-2020 18:23

Kilka informacji. BIPu:
1. Zawiadomienie o wyborze oferty w postępowaniu przetargowym pn.: „Przebudowa ul. Strefowej w Tarnobrzeg ” za kwotę 1 563 000 mln z czeego 1 054 775,00 zł to pieniądze te pochodzące z Funduszu Dróg Samorządowych 2020. Natomiast miasto było skłonne przeznaczyć 2 226 222,25 zł czyli dość spore oszczędności.

2. Prezydent Miasta Tarnobrzega ogłasza przetarg nieograniczony pn.: Remont drogi wojewódzkiej nr 723: 1) Remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 723 w km od 1+709 do km 2+118 wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego – Wyszyńskiego - Zwierzyniecka. 2) Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 723 w km od 1+709 do km 2+118 wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego – Wyszyńskiego - Zwierzyniecka.

To skrzyżowanie prosiło się już dawno o remont, wygląda fatalnie, liczę tutaj na wydzielenie prawo i lewo skrętów z ulicy Sikorskiego.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 14-07-2020 21:42

Na tym skrzyżowaniu powinny być bezkolizyjne z każdej strony, ale znając naszych urzędników przebudowa będzie polegała na pogorszeniu parametrów drogi, aby dostosować ją do wymogów UE. Kiedyś miała być dwupasmówka, nawet zostawione zostały pasy, które teraz ostro zostały zabudowane. Urzędasy (bo dużo od was zależny) nie pogarszajcie tylko parametrów na mniejsze lub węższe!!!!!! Wieś to już była!!!

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 14-07-2020 23:47

Dawid_tbg pisze:
14-07-2020 18:23
To skrzyżowanie prosiło się już dawno o remont, wygląda fatalnie, liczę tutaj na wydzielenie prawo i lewo skrętów z ulicy Sikorskiego.
TSS pisze:
14-07-2020 21:42
Na tym skrzyżowaniu powinny być bezkolizyjne z każdej strony, ale znając naszych urzędników przebudowa będzie polegała na pogorszeniu parametrów drogi, aby dostosować ją do wymogów UE. Kiedyś miała być dwupasmówka, nawet zostawione zostały pasy, które teraz ostro zostały zabudowane. Urzędasy (bo dużo od was zależny) nie pogarszajcie tylko parametrów na mniejsze lub węższe!!!!!! Wieś to już była!!!
Niestety, muszę Was rozczarować, na BIPie załączony jest projekt organizacji ruchu:
Obrazek

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 15-07-2020 01:22

Nie znam się na rysunkach geodezyjny, ale pytanie jest jedno, czy droga Sikorskiego zostanie zwężona? Wydaje się że w ten sposób UE chce zmusić ludzi do przesiadki na rowery. Trzeba dodać że w krajach zachodnich poszło całkiem nieźle w tym temacie ,stąd moja śmiała teza ,że to może być taki bat na kierowców aut

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: XYZ » 15-07-2020 19:14

Ma ktoś informacje odnośnie dokończenia ścianki wspinaczkowej ? Było to zresztą w programie wyborczym Bożka.
https://zapodaj.net/7c3fec2ce8b74.jpg.html

ODPOWIEDZ