Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 08-09-2020 20:58

O nie! O ile podatek od reklamy rzeczywiście trochę by mnie dotknął, to od wspomnianego przez Ciebie mógłbym zbankrutować!

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 08-09-2020 21:28

Co ciekawsze jeszcze może im przyjść pomysł programu wyrównywania różnic społecznych w tych tematach i kolejny program pomocowy to będzie fujarka+ dla mężczyzn poczuwających się pokrzywdzonymi przez stwórcę i podobnie w przypadku kobiet bufetowe+. 😉
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 14-09-2020 21:39

Jeszcze miesiąc nie minał od świetowania rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI jako symbolu walki robotników o swoje prawa.
W Tarnobrzegu PiS uczcił okrągłą rocznicę rowerową wycieczką ;-)

A dzisiaj się dowiadujemy o utworzeniu w Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim... Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, który dał termin 1 tygodnia na POWAŻNE rozmowy o polskim górnictwie, gdyż w lipcu ADRIAN obiecał, że węgiel będzie wydobywany 30 albo i 40 lat.
I bułki i pasztetem rozdawał... i zrobił się pasztet po powrocie Morawieckiego z Brukseli na tarczy ;-)
Ale w lipcu to i pandemia była w odworcie jak mówił premier ;-)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 15-09-2020 06:47

Czy to będzie dobrze czy źle jeśli zaczniemy zamykać nierentowne kopalnie i przestaniemy dopłacać do bardzo niebezpieczniej, szkodliwej i ciężkiej pracy górników, która okazuje się więcej niż niepotrzebna? Do tej pory kolejne rządy sobie z tym nie radziły, mam poważne wątpliwości czy PiS sobie poradzi. Oczywiście najlepszą opcją byłaby prywatyzacja kopalni. Może nawet po prostu rozdać je górnikom?

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Rządy PiS

Post autor: andriu81 » 15-09-2020 22:39

Niedawno utworzony Klub Konfederacji w Tarnobrzegu oraz lokalne Kluby Konfederacj w Polsce protestują dzisiaj przeciwko artykułowi 10 Ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid19, nazwanym ustawą "bezkarność plus" w myśl której urzędnicy zwolnieni będą z przestrzegania obowiązującego prawa w sytuacji działania w związku z Covid19. Ustawa głosowana będzie w Sejmie we środę 16 września.
Obrazek
Tak określono zapis zgodnie z którym urzędnik, który złamie prawo lub przekroczy swoje obowiązki w celu zwalczania pandemii Covid-19, nie będzie podlegał żadnej karze. Konferencja połączona z pikietą odbyła się dzisiaj, pod biurem senator Janiny Sagatowskiej i posła Rafała Webera (PiS).
https://nadwisla24.pl/2020/09/15/klub-k ... -video-hd/

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 15-09-2020 23:13

do tego okazuje się, że "doradcy" rządowi nie czytają obowiązkowej literatury na I roku studiów medycznych. "Mikrobiologia i choroby zakaźne", 1997

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Rządy PiS

Post autor: andriu81 » 15-09-2020 23:55

Dzięki, więc to bezsprzecznie potwierdza fakt że koronawirusy są czymś powszechnym, starym ,normalnym. Każdy może mieć koronawirusy, może złapać mieć objawy przeziębienie z tego powodu i jest to normalne powszechne i nikt na to nie umiera. Dokładnie tak samo jak z powodu innych wirusów i bakterii. Pytanie jest, dlaczego lewackie media zdołały nazwać istnienie koronawirusów pandemią, a fakt że ktoś go ma ,określać zakażeniem i kierować na kwarantannę wszystkich w otoczeniu? Jak to się stało? Czy za rok, 2 podobny ruch zrobią z jakimś innym znanym rodzajem wirusa i bakterii, będą stosować podobne sankcje?
Dziś podawali że w Niemczech jakaś tam Amerykanka miała podejrzenie, poszła do baru i z tego powodu wszczęli alarm w całej okolicy, wszystkich na przymusowe badania. Jak to jest że tam gdzie rządzą lewackie rządy, ludzie ,media oraz władze są tak ogłupione propagandą że dochodzi do takich absurdów? U nas to nie działa, lekarze nie chcą wpisywać "zakażeń" do statystyk ,jest opór środowiska, opór rządu i opozycji. Polska jako naród jest o wiele mądrzejsza od państ zachodnich

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 17-09-2020 20:50

I mamy!
Wcale nie było 4 milionów jak to przekazywała KurskiTV.

Adwokat przypomina, że przeszukanie w domu Sławomira Nowaka odbyło się wyłącznie w momencie jego zatrzymania. – Znaleziono wówczas 8 tys. euro oraz 40 tys. zł. Te pieniądze należały do żony mojego klienta i pochodziły ze sprzedaży samochodu – mówi Antoni Kania-Sieniawski.
I dodaje: - Nie wiem, gdzie i u kogo CBA robiło przeszukania. Na pewno nie u mojego klienta. U niego w domu nie było żadnych służb. Sławomir Nowak nie ma też żadnych mieszkań, o których wspomina CBA. Nie mam pojęcia, do kogo należą.
https://wiadomosci.wp.pl/slawomir-nowak ... 934412704a

Nic nowego. Za pierwszego PiSu też tak było ;-)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_gruntowa
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 18-09-2020 09:08

Za PiSem nie nadążysz ;-)
W końcu znikną piesy ;-) z bloków
Poniżej normy metrów kwadratowych na piesa ;-)
Aha. Jeszcze wprowadzili możliwość kontroli społecznych w mieszkaniach w celu sprawdzenia czy normy są spełnione ;-)

Jeśli będziemy z kolei trzymać psa, mamy obowiązek zapewnić "zwierzęciu o wysokości w kłębie":

poniżej 50 cm – powierzchnię kojca wynoszącą nie mniej niż 9 m2
pomiędzy 51 cm a 65 cm – powierzchnię kojca wynoszącą nie mniej niż 12 m2
powyżej 66 cm – powierzchnię kojca wynoszącą nie mniej niż 15 m2.

Kto utrzymuje w kojcu więcej niż jednego psa:
ma obowiązek zapewnić pierwszemu psu powierzchnię kojca wynoszącą nie mniej niż 12 m2 oraz każdemu kolejnemu powierzchnię nie mniejszą niż 4 m2.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 18-09-2020 17:49

Bardzo jestem ciekaw jak się sytuacja dalej potoczy. Z jednej strony wiadomo od lat, że Kaczyński potrafi się zakiwać i przelicytować. Z drugiej strony może rzeczywiście planuje na dwa kroki naprzód i oprócz niego nikt nie wie co się święci i co z tego wyniknie? Jakoś komentatorzy zamilkli.

JarKaczowi udało się znaleźć co go łączy z Razem, SLD i Platformą i jednocześnie dzieli z koalicjantami. Tylko po co? Po co również ta "sraczka legislacyjna"? Jeśli temat zwierząt przetrwał te 5 lat rządów, to dlaczego musiał być przyjęty w 3 dni wszelkim kosztem?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 18-09-2020 18:32

A może chcą nas przechytrzyć? Może zbadali szable i wiedzą, że senat to uwali albo prezydent da veto?

Upieką wtedy przynajmniej 2 pieczenie. Tak to, że dali plebsowi i mediom pożywkę na tydzień jak i to że zbadali kto nie jest z nimi a kto jest przeciwko nim. To nie był jakiś wzniosły ideologicznie sens tylko zwykła polityka.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 18-09-2020 19:43

Ustawa o ochronie zwierząt to tylko cel do planu. Jeśli ktoś uwierzył że Kaczyński tak pokochał norki że jest w stanie poświęcić władzę to jest naiwny. Problemem Kaczyńskiego jest...szklany sufit i kryzys który utrudnia kupowanie suwerena .Wybory 2019 i 2020 pokazały że PiS wygrywa o włos. Przy trzymaniu się tego co jest za 3 lata nie ma szans na wygraną.Ludzie do 500 plus przywykli , do 13 emerytury też, dojdzie kryzys , drożyzna .Więc teraz Kaczyński rusza po centrum po młodych, będzie takim dobrym wujkiem.Partie Gowina i Ziobro to razem jakieś 33 procent.Same w sobie są niczym. tak muszą się trzymać PiSu. A centrum? Tych niezdecydowanych jest znacznie więcej.No i mieliśmy prezesa na tik toku :D
Polityka .Nawet w przypadku nowych wyborów i przegranej Kaczyński tez wygrywa .Po co rządzić w czasie kryzysu, pandemii, inflacji.Można poczekać i za dwa lata wejść cały na biało.
Tak na marginesie , tajemnicą poliszynela jest ze Ziobro zbierał haki na wszystkich, również na kierownictwo PiS

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 18-09-2020 20:10

caro3139 pisze:
18-09-2020 19:43
Wybory 2019 i 2020 pokazały że PiS wygrywa o włos.
O włos to wygrał Duda w drugiej turze. Ale w wyborach parlamentarnych nie ma drugiej tury, a środowiska poniżej 5% odpadają z podziału.

Jak zatem przeliczyć wyniki z pierwszej tury na mandaty w Sejmie uwzględniając d'Hondta?
Duda - 43,50%
Trzaskowski - 30,46%
Hołownia - 13,87%
Bosak - 6,78%
Kosiniak-Kamysz - 2,36%
Biedroń - 2,22%

Przy uproszczonym przeliczeniu tego na mandaty sejmowe pewnie PiS miałby więcej niż obecnie, przy czym Ziobro i Gowin pewnie by im za wiele nie uskubali. Z drugiej strony w PO też mamy obecnie spore zamieszanie, czy zdobyłaby takie poparcie jak Trzaskowski?

Nie spodziewałbym się zmiany obrazu PiS w młodym centrum tylko po ustawie od ochrony zwierząt. A argumentów anty-PiS przez te miesiące doszło całkiem sporo.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 18-09-2020 22:48

To nie był jakiś wzniosły ideologicznie sens tylko zwykła polityka
I należy się zastanowić, jak można było dopuścić do sytuacji, w której skasowany z dnia na dzień jest biznes warty kilkadziesiąt milionów złotych z vacatio legis 12 miesięcy. Norwegia też to kasuje ale wypłaca gigantyczne odszkodowania, a ludzie, którzy z tego żyli w Polsce co mają zrobić? Zatrudniają ludzi, sami mają zarobek, nawet nie dano im czasu na przekwalifikowanie. Kaczyński zwierzęta lubi i ok, też nie jestem za tym, żeby psa na łańcuchu trzymać, ale w tej ustawie nie tylko o to chodzi, przecież też jest eksport mięsa. Przedsiębiorcy zostają z OT, które należałoby spieniężyć w ciągu 12 mc, wykonalne wraz z zapłatą zobowiązań w tym czasie? Nie.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Rządy PiS

Post autor: 1967 » 19-09-2020 08:21

Tworzone są kolejne przepisy, które nie będą w większości egzekwowane. Co zaś likwidacji hodowli i potrzebnego czasu na zmianę działalności to czego się spodziewamy. Politycy są oderwani od problemów realnego świata. Ich pensje i inne świadczenia są zapewnione przez cztety lata, a później i tak zwykle laduja na ciepłych posadach. Dla nich problemy małego i średniego biznesu to abstrakcja.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Rządy PiS

Post autor: andriu81 » 19-09-2020 08:41

Biznes nie był skasowany z dnia na dzeń, lecz w 2017 roku była już taka próba i wieloletnie negocjacje z producentami,oraz liczne ostrzeżenia,wielu z nich już zmieniło biznesy. Trudno doszukiwać się drugiego dna, bo gdy dokładnie prześledzić samą kwestię uboju rytualnego
http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/ ... ym-polega/
oraz obejrzeć cały film i inne podobne w tej tematyce
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ra/82wy9vs
oraz ustawę o ochronie zwierząt i kwestię kulturowo, religijną ,etyczno moralną, to nie widać zupełnie niczego dziwnego w uchwaleniu tej ustawy oraz odrzuceniu wszelkich poprawek. To nieważne że w Egipcie, że w Chinach ,że w Azji można to czy tamto, ale no jesteśmy w Europie i takie praktyki jak torturowanie zwierząt w imieniu obowiązującego prawa to był jakiś absurd. Wczoraj akurat oglądałem program "minęła 20" i sam Janusz Korwin Mikke ,jakkolwiek popierający fakt że człowiek musi zabijać aby przetrwać ,bo inaczej sam stanie się ofiarą, to nie wyraził jakiegoś entuzjamu nad samym ubojem rytualnym, chociaż stale przytaczany fragment o zabijaniu baranka w dniu "bierzmowania" wśród Arabów wzbudza jeszcze szok u niektórych, ale my jednak nie mieszkamy tam.
Wydaje mi się że za chwilę sytuacja się uspokoi ,wszyscy zapomną o dwóch ustawach, a zjednoczona prawica wróci do normalności.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 19-09-2020 10:26

Kolega pracuje na fermie norek w Danii,jego pracodawca jest tak ucieszony sytuacja która organizuje PiS, ze gdyby był katolikiem to by dal na masze w intencji pomyślnego wykończenia firm futrzarskich w Polsce.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 20-09-2020 22:21

Wojna się rozpoczyna ;-)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 20-09-2020 22:43

Wojna się zaczyna i w każdej chwili może się zakończyć. Taki przyszedł rozkaz z góry to dziś się robi co trzeba dziś. A kto wie, jaki jutro przyjdzie rozkaz? Może znów się będą kochać, lubić i szanować? Szybko wykonać i nie myśleć za wiele.
Człowiek? Nie ma człowieka, nie ma kompetencji, nie ma współpracy. Jest partia, ale przecież też jako przykrywka, bo wiadomo, że realnie nie rządzi partia, tylko naczelnik. A że ma coraz bardziej nieracjonalne pomysły... Wykonać!

Pójdźże wreszcie do Sulejówka Jarosławie.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 20-09-2020 23:07

Cieszy mnie to. Pokazuje prawdziwe intencje Jarosława.

Ku chwale ojczyzny!
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ