Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 26-09-2020 10:11

admin pisze:
24-09-2020 17:30
Ciekawostka z Wyspy:

to przykre, że ktoś lekką ręką niszczy coś co nieodłącznie wiąże się z Tarnobrzegiem. Burzyć łatwo, gorzej budować. Natomiast budynek TSM od drogi straszy i burzy poczucie estetyki nawet osobom mało wybrednym.

Właściciele pawilonów niech teraz zapewniają odpowiednie warunki, o których mowa w art. 1 Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, sporządzonej w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz.U. z 2012 r., poz. 1169 oraz z 2018 r. poz. 1217), w tym osoby starsze (windny, platformy itp.). Do roboty !!!!

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 26-09-2020 10:18

Dzanek pisze:
23-09-2020 12:40
Filmik od PBI z prac nad jeziorem:

chwalimy się, ok - mam uwagi do drogi Mickiewicza, prawo skręt jest za mały, mieści się ledwo 3 samochody i żeby przejechać trzeba stać aż światła zmienią się 3 razy, a nie wiem co będzie jak otworzą sklep w rogu to będzie masakra. Pytanie kto wydał lokalizację zjazdu dla budynku usługowo-handlowego zjazdem na krzyżówkę?

przecież to jest sprzeczne z warunkami technicznymi dot. dróg

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 26-09-2020 10:27

dino pisze:
25-09-2020 21:09
cenzor pisze:
25-09-2020 20:47
Co do planów budowy "małego budynku" w pobliżu dawnej SP 1 to chodzi tutaj o działkę przed katolikiem /skarpa/ działka ta została zakupiona przez dewelopera który ma zamiar wystawić budynek mieszkalny / prace 2021 r/
Skończy się to wklejanie bloków to tu to tam?
Sądzę, że już najwyższa pora zwyczajnie zaplanować nowe osiedle bloków i sukcesywnie je zabudowywać.
tylko miasto nie ma terenów, pod takie inwestycje, bo wszystko zostało wyprzedane za bezcen. Dobry teren jest na rogu przy ulicy Sikorskiego miejsce dawnego polmozbytu, tam można by wybudować kilka nowoczesnych wizytówkowych wieżowców wzorem Rzeszowa.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 26-09-2020 10:41

TSS pisze:
26-09-2020 10:27

tylko miasto nie ma terenów, pod takie inwestycje, bo wszystko zostało wyprzedane za bezcen. Dobry teren jest na rogu przy ulicy Sikorskiego miejsce dawnego polmozbytu, tam można by wrzucić kilka nowoczesnych wieżowców wzorem Rzeszowa.
Czyli pozostaje czekać aż pewnego dnia rozgrzebią dziurę w ziemi i mi wpierdo....ą jakiegoś punktowca za oknem?

Ja tylko nieśmiało przypomnę, że jak kiedyś sprawdzałem, to pod względem powierzchni Tarnobrzeg jest drugim miastem w województwie.
A od opracowywania planów zagospodarowywania jest Rada Miasta.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 26-09-2020 11:58

TSS pisze:
26-09-2020 10:18
chwalimy się, ok - mam uwagi do drogi Mickiewicza, prawo skręt jest za mały, mieści się ledwo 3 samochody i żeby przejechać trzeba stać aż światła zmienią się 3 razy, a nie wiem co będzie jak otworzą sklep w rogu to będzie masakra.
Z drugiej strony będzie można przez parking sklepowy ominąć światła i wyjechać na Sikorskiego ;)
Pewnie jeszcze bardziej się przytka jak za stacjami benzynowymi powstanie rondo do zjazdu na drogę obwodową.

A co do planowanego remontu Mickiewicza, ostatnio tam jeździłem rano i droga dość mocno się korkuje. Raz na rondzie pod szpitalem, a później na zjeździe pod szkołę Trójkę, zaraz przy krzyżówce z Wyspiańskiego. Nie wiem czy tam jest miejsce, żeby wyodrębnić jakiś pas do skrętu w Kochanowskiego, ale pewnie by się przydało.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 27-09-2020 09:38

Teren po dawnym polmozbycie jest własnością Tesco. Skoro wycofują się oni z Polski, to myślę że istnieje możliwość kupienia go. Inna sprawa jest taka, że ustalenia studium a co za tym idzie planów są takie że budowa osiedla jest w tym momencie niemożliwa. Również uważam, że jest to jedyny rozsądny kierunek w jakim ten teren powinien pójść. Dodatkowo nie powinna tam być zabudowa trzypiętrowa jak mini blok co powstał, ale powiedzmy 25 z niewielkim fragmentem 35 metrów. Ale tu znów się okaże podczas ustalania warunków zabudowy że się nie da! Bo niska zabudowa. Szkoda tylko, że osoby wydające takie decyzje nie zauważają pobliskiego szpitala czy nawet słynnego "grzyba". A z niską zabudową nie mają nic wspólnego.

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: nikto » 27-09-2020 09:54

"chwalimy się, ok - mam uwagi do drogi Mickiewicza, prawo skręt jest za mały, mieści się ledwo 3 samochody i żeby przejechać trzeba stać aż światła zmienią się 3 razy, a nie wiem co będzie jak otworzą sklep w rogu to będzie masakra. Pytanie kto wydał lokalizację zjazdu dla budynku usługowo-handlowego zjazdem na krzyżówkę?

przecież to jest sprzeczne z warunkami technicznymi dot. dróg"

Dokładnie tak. ktoś miał niezłe plecy :)

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 28-09-2020 18:48

nikto pisze:
27-09-2020 09:54
"chwalimy się, ok - mam uwagi do drogi Mickiewicza, prawo skręt jest za mały, mieści się ledwo 3 samochody i żeby przejechać trzeba stać aż światła zmienią się 3 razy, a nie wiem co będzie jak otworzą sklep w rogu to będzie masakra. Pytanie kto wydał lokalizację zjazdu dla budynku usługowo-handlowego zjazdem na krzyżówkę?

przecież to jest sprzeczne z warunkami technicznymi dot. dróg"

Dokładnie tak. ktoś miał niezłe plecy :)
do tego drugi wyjazd na Sikorskiego - kryminał, no ale co tam bezpieczeństwo, ....


Władze miasta niech się wezmą za te reklamy przy drogach w mieście, kto nie chce usuwać, niech płaci haracz będzie dodatkowa kasa w budżecie miasta. Tylko kto to zrobi????

janiu
Posty: 37
Rejestracja: 22-11-2015 18:44

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: janiu » 28-09-2020 21:00

Może nie w tym temacie ale nie chcę zakładać nowego wątku...
Walczyliśmy o uruchomienie sauny na naszym basenie i wywalczyliśmy :)
Sauna na basenie w Tarnobrzegu jest już czynna od soboty !!!
Jeżeli chcecie, korzystajcie, sauna jest odnowiona w prawie 100%.
PROSIMY JEDNAK ABY WSZYSCY KORZYSTAJĄCY STOSOWALI SIĘ DO PKT.15 REGULAMINU SAUNY I WCHODZILI Z RĘCZNIKAMI I NA NICH SIADALI.
To dla zdrowia i higieny każdego

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 28-09-2020 21:14

W porządku obrad na najbliższej Sesji RM jest m.in. projekt. który zakłada zwiększenie wydatków i odchodów o kwotę7.373.981 zł pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem między innymi na: Rozbudowę parkingu przy cmentarzu w Sobowie II etap, budowa drogi wewnętrznej łączącej ulicę Sienkiewicza z Dominikańską, oświetlenie ciągu pieszo -rowerowego ul. Wisłostrada, zagospodarowanie terenów zielonych na osiedlu Przywiśle, budowa i wyposażenie ścianki wspinaczkowej etap II, budowa ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż ul. Litewskiej

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 29-09-2020 13:47

Edit: Nie chcąc pisac post pod postem dodaje, że na BIPie pojawiła się informacja z otwarcia ofert dotycząca remontu Mickiewicza. Planowano na wykonanie zadania 1 mln 150 tys a najniższa oferta jest od PBI na kwotę około 923 tys. Mamy zatem blisko 230 tys oszczędności.
cenzor pisze:
28-09-2020 21:14
W porządku obrad na najbliższej Sesji RM jest m.in. projekt. który zakłada zwiększenie wydatków i odchodów o kwotę7.373.981 zł pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem między innymi na: Rozbudowę parkingu przy cmentarzu w Sobowie II etap, budowa drogi wewnętrznej łączącej ulicę Sienkiewicza z Dominikańską, oświetlenie ciągu pieszo -rowerowego ul. Wisłostrada, zagospodarowanie terenów zielonych na osiedlu Przywiśle, budowa i wyposażenie ścianki wspinaczkowej etap II, budowa ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż ul. Litewskiej
Lista zadań do zrealizowania z rozbiciem na kwoty (za nadwisla24.pl) + komentarz / pytania :

1. Rozbudowa parkingu przy cmentarzu komunalnym w Sobowie – Etap II (660 000 zł)

Ta rozbudowa ma polegać na dodaniu kolejnych miejsc parkingowych czy na czymś innym ? Faktycznie jest potrzeba powiększania tego parkingu ? Po remoncie wygląda to całkiem dobrze.

2. Budowa drogi wewnętrznej łączącej ulicę Sienkiewicza z ulicą Dominikańską w Tarnobrzegu (500 000 zł)

Patrzę na mapkę i się zastanawiam w którym miejscu ta droga ma przebiegać. Związane to jest z planami powstania w tej okolicy galerii handlowej ? Ktoś wie ?

3. Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego ul. Wisłostrada (1 200 000 zł)

Jako zwolennikowi rozwoju Jeziora i terenów dookoła bardzo podoba mi się instalacja oświetlenia drogi rowerowej. "Jestem na TAK"

4. Zagospodarowanie terenów zielonych na osiedlu Przywiśle (900 000 zł)

Ogromny potencjał wg mnie ma najstarsze Nasze osiedle. "Jestem na TAK"

4. Budowa i wyposażenie ścianki wspinaczkowej – Etap II (2 000 000 zł)

Myślisz "ścianka wspinaczkowa" i widzisz "Dariusz Bożek". Sporo osób z tego co rozmawiałem w ten sposób widzi tą inwestycję realizowaną w ramach budżetu obywatelskiego. Można się spierać czy inwestycja potrzebna czy nie potrzebna jednak jeśli już powiedziało się A to powinno powiedzieć się B i ją dokończyć więc skoro pod pomysłem się podpisał Prezydent to powinien dążyć do finalizacji. "Jestem na TAK"

P.S. Liczę tutaj, że uda się pozyskać środki o które Tarnobrzeg stara z Ministerstwa Sportu i pieniądze będzie można wykorzystać na inne zadanie.

6. Budowa stadionu – Etap III (412 981 zł)

Z tego co zrozumiałem pod nazwą "etap III" kryje się dalsze wykańczanie pomieszczeń pod trybuną. Czyżby coś już było wyceniane ? To by oznaczało, że zakres prac jest dokładnie znany. Ktoś zna szczegóły skąd tak dokładnie wyliczona kwota ?

Edit: Dobra już wiem skąd ta kwota :) Tyle po prostu zostaje "końcówka" po wycenie pozostałych 6 zadań ii ich zsumowaniu :) Czy wiadomo zatem co konkretnie ma być wykonane za tą kwotę ?

7. Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Litewskiej wraz z oświetleniem (1 700 000 zł)

Rozwój tego typu infrastruktury jest dla mnie bardzo ważny. Do tego zasięg inwestycji jeśli chodzi o liczbę mieszkańców korzystających będzie spory. Zdecydowanie "Jestem na TAK".

Link do artykułu u @kotleta : https://nadwisla24.pl/2020/09/29/tarnob ... bry-wybor/

Link do projektu uchwały również za pośrednictwem Nad Wisłą 24: https://nadwisla24.pl/wp-content/upload ... 920455.pdf

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 29-09-2020 16:46

Każdy kto chce może zgłaszać coś dla Tarnobrzega

https://www.gov.pl/web/planodbudowy/zglos-pomysl

mam nadzieję, że urzędnicy z UM zgłosili co najmniej kilkanaście projektów

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 29-09-2020 17:53

Można się zatrudnić do pielenia terenów nad Wisłą:
https://www.ogloszenia.tarnobrzeg.info/ ... teren-osir

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 29-09-2020 18:15

TSS pisze:
29-09-2020 16:46
Każdy kto chce może zgłaszać coś dla Tarnobrzega

https://www.gov.pl/web/planodbudowy/zglos-pomysl

mam nadzieję, że urzędnicy z UM zgłosili co najmniej kilkanaście projektów
Chyba każdy kto zrozumie np to:"Jak projekt kontrybuuje do celów neutralności klimatycznej" 😀
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 29-09-2020 18:49

Zgłaszać nie marudzić, bo jak nie my to kto ? Kontrybuuje - czyli przyczynia się lub współdziała. Formularz jest jaki jest, ale do wypełnienia.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 29-09-2020 20:21

Zgłaszać nie marudzić
Zgłosiłem, może zaskoczy.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 29-09-2020 20:28

Pisałem o otwarciu ofert dotyczących przetargu na remont Mickiewicza (termin wykonania to 12 grudnia. ) i dziś miałem okazję w okolicy jeździć samochodem około 16-18 i śmiem twierdzić, że jak tutaj też będziemy mieli rozkopane to trzeba będzie się mocno uzbroić w cierpliwość podczas jazdy samochodem. Ja jestem cierpliwy ale za innych nie ręczę :)

madu
Posty: 6
Rejestracja: 20-05-2010 15:25

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: madu » 29-09-2020 20:54

janiu pisze:
28-09-2020 21:00
Może nie w tym temacie ale nie chcę zakładać nowego wątku...
Walczyliśmy o uruchomienie sauny na naszym basenie i wywalczyliśmy :)
Sauna na basenie w Tarnobrzegu jest już czynna od soboty !!!
Jeżeli chcecie, korzystajcie, sauna jest odnowiona w prawie 100%.
PROSIMY JEDNAK ABY WSZYSCY KORZYSTAJĄCY STOSOWALI SIĘ DO PKT.15 REGULAMINU SAUNY I WCHODZILI Z RĘCZNIKAMI I NA NICH SIADALI.
To dla zdrowia i higieny każdego
Witam uprzejmie.
Cieszymy się wszyscy z ponownego otwarcia sauny. Aby jednak poziom świadomości i kultury saunowania w Tarnobrzegu odbił się od dna, należy wprowadzić poniższe nawyki, cechujące ludzi cywilizowanych:
1. W saunie obowiązuje strefa beztekstylna tzn siedzimy owinięci ręcznikami, najlepiej w kolorze białym aby nie zniszczyć siedzeń.
Kąpielówki i stroje z basenu zostawiamy w szatni. Dlaczego? Proszę poczytać. Toż to chodzi choćby o higienę.
2. Myjemy się przed i po wyjściu do sauny (!).
3. W saunie nie rozmawiamy. Wielokrotnie spotykam się w Tarnobrzegu, że w saunie rozmawia się na cały głos, włącznie ze słowami powszechnie uważanymi za obraźliwe. A dyskusje prowadzone są o przysłowiowej d.Marynie. Naprawdę nie wszystkich interesują wasze wczorajsze nocne przygody, ile wypiliście oraz co na obiad było, czy inne tego typu, rodzinne problemy.
Czasami wręcz dochodzi do przekrzykiwania się i rechotania na pełen regulator.

Tyle na nowe otwarcie. Czy to głos wołającego o wodę na pustyni?
Pozdrawiam.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 29-09-2020 21:30

Ja jestem cierpliwy ale za innych nie ręczę


Przejechać teraz od Wałowej do Słomki to jest jakaś masakra rano i po południu w dobie "rush hour", tak teraz jak ruszy Mickiewicza to będzie jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 29-09-2020 22:10

A dzisiaj było normalnie z korkami, czy wyjątkowo? Około 16-tej stały Wyspiańskiego i Targowa - tak jest teraz codziennie?

@Dzanek, bezpośredni dostęp do planowanych uchwał jest na ESESJI:
http://tarnobrzeg.esesja.pl/posiedzenie/8a8195f3-42c9-4

Też się zastanawiam gdzie to połączenie Sienkiewicza z Dominikańską.

ODPOWIEDZ